Mühendislik

İnanılmaz Makineler İlk kez siz izleyin!

İnanılmaz Makineler | Makineler sanayi devriminden bu yana insan uygarlığının önemli bir parçası olmuştur. Özel bir şekilde düzenlenmiş bu olağanüstü metal parçaları, işimizi kolaylaştırır, çok daha hızlı yapar ve bazen bizi heyecanlandırır. Bu paylaşımda, şimdiye kadar yapılmış inanılmaz makineler listeleniyor. Her şey için hazır olun aşırı çarpıcı, aşırı hızlı olabilirler, aşırı tehlikeli olabilirler! Bu makineler mühendisleri çıldırtıyor! Boyut olarak veya karmaşıklıkta inanılmaz olabilirler! O zaman hemen içine girip şunların koltuğuna oturalım!

İnanılmaz Makineler Şok Dalgası!

 

Şokdalgası adlı jet kamyonu kötü ve asi bir tır kasanın vücut bulmuş halidir. Üç tane ateş atan jet motoruyla dolu, şaşırtıcı bir şekilde 36,000 beygir gücü ve 19,000 pound’luk kemik sallayarak itme gücü üretiyor. Şokdalgası jet kamyon kesinlikle gezegendeki tüm kamyonların kralıdır. Aynı zamanda dünyanın en hızlı kamyon rekorunu elinde tutuyor, bu da demek oluyor ki bu motorlar sadece gösteriş için değil. 

İnanılmaz makineler Aeromobil!

Aeromobil s.r.o, Slovak prototip bir uçaktır. Başka bir deyişle, uçabilen bir araba. Buna yolda hareket edebilen bir mini uçak demek daha açıklayıcı duruyor ama uçan bir araba daha havalı geliyor. Aeromobil, garajlarında eşsiz bir araç olmasını isteyen Ulta Zengin süper otomobil severleri hedef alıyor çünkü pratikte neredeyse hiç bir işe yaramaz. Top 10 İnanılmaz Amfibi Arabalar.

Bloodhound SSC Işık Hızı Arabası!

Bir roket gibi görünebilir ama bu şey uçmuyor! O kadar hızlı ki biraz abartılı olsa da neredeyse karada ışık hızında gidiyor:) Bunun yerine 1.600 km/saat hızında çölde yol alabiliyor. Bu İngiliz süpersonik kara aracı hala geliştirme aşamasında! Ama sadece tek bir amaç için inşa ediliyor; şimdiye kadar yapılmış en hızlı kara aracı dünya rekoru kırmak! 

Bu ayaklı roketin (Eurojet EJ200) jet motoru il kademede 480 km / h çıkacak daha sonra Nammo tarafından tasarlanan hibrid itiş roketi aracı 1,000 mil saatte (1,609 km / h)  kadar çıkaracak! Üçüncü bir motor olarak bir Jaguar supercharged V-8, yardımcı güç ünitesi kullanılacak ve roketin ekstra itişi için oksijen pompalanacak işte bu yaratıcı mühendislik!

4D Serbest Dönüşlü Coster!

Şimdiye kadar biz ileri ve geri hareket eden roller coasters gördük! Ziyaretçiler sabit bir konumda oturuyorlar ve baş döndürücü olan akışa kapılıp gidiyorlardı. Ama şimdi her şey değişiyor, lunapark treni yolculuğu yakın gelecekte daha heyecan verici ve adrenalin dolu olacak. Bu yeni geliştirilen roller coaster’ın 360 derece sebest spin yaratan koltukları var. Binicilerin ağırlığı herkes için benzersiz bir deneyim veren spin oranı oranını ayarlıyor!

İnanılmaz makineler, Antanov AN-225

Bu dev ölçekli uçak altı turbo fan motorları ile güç alır ve şimdiye kadar inşa edilmiş dünyanın en uzun ve ağır uçağıdır. 640 ton maksimum kalkış ağırlığına sahiptir. Bu mega boyutlu hava vinçi 189.980 kilogramlık tek parça taşıma kapasitesi ve 253.820 kg’lık bir hava ikmal toplam yükü ile kırılamamış bir dünya rekoruna sahiptir. Ayrıca ticari bir uçuşta 247.000 kg’lık yük taşımıştır. Bunları dünyanın en güçlü halter uçağı yapıyor.

İnanılmaz makineler, Komatsu D574A 3Sr

Bu Japon ekstrem makinesi, dünyada üretilmiş en büyük buldozerdir. Bu bir buldozer / riper olarak ta kullanılabilir. 1.150 beygir gücünde çalışan (860 kW) paletleri vardır. Standart bir bıçak ile donatılmış olan d575A-3SD Super Dozer geçiş başına 90 yardküp (69 m3) malzeme taşıma kapasitesine sahiptir. Bunun yanında başka versiyonların da geçiş başına 125 yardküp (96 m3) malzeme taşıyabilme yeteneğine sahiptir.

Liebherr T 280i

T 280İ, Liebherr’ın en büyük, en yüksek taşıma kapasitesi taşıma kamyonudur ve 400 tona kadar yük taşıyabilir. Dünyanın en büyük 2. ağır iş kamyon makinesidir. Özellikle kömür, bakır, demir ve altın madeni operatörleri tarafından ABD, Şili, Endonezya, Güney Afrika ve Avustralya’da kullanılır. Eğer her ne sebeple olursa olsun bunlardan birine sahip olmak istiyorsan, parça başına 5 milyon dolar ödemen gerekecek.

Mobil Kepçe Ekskavatör (Bagger 222)

Maga makinelerine gelince bu dünyada ki hiçbir şey daha uç gözükemez. Bu makine başka hiçbir şeyin yapamayacağı işleri yapıyor. Dev tekerleğe bağlı mega kovalar kullanarak bu makine 180 metre ye kadar yükselir. Bu devler şimdiye kadar inşa edilmiş en büyük araçlar arasında ve şimdiye kadar inşa edilmiş en büyük kova-tekerlek ekskavatör. Bagger 293 Guinness Rekorlar Kitabı’na göre ağırlık olarak insanlık tarihinin en büyük karasal aracıdır.

Overburden Konveyör Köprüsü F16

Bu makineyi bu kadar inanılmaz yapan şey aşırı büyük boyutlarıdır. Dünyanın en büyük taşınabilir teknik endüstriyel makinesidir. 502 metre uzunluğunda, yatan ve hareket eden Eyfel kulesi gibidir. Çalışma koşullarında yaklaşık 13.600 metrik ton ağırlığı onu süper ağır bir makine yapıyor.

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı!

Bu makine insanlığın giderek artan, doymayan merakını ve yeniliklerinin canlı bir görüntüsüdür. Büyük Hadron Çarpıştırıcısı veya LHC dünyanın en büyük ve en güçlü parçacık çarpıştırıcısı ve şimdiye kadar yapılmış en büyük, en karmaşık deneysel tesis ve dünyanın en büyük tek makinesidir.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.