İnsan

Çocuk Bakmak Zordur. Peki Kendinize Bakmak? Annelere Tavsiyeler

Çocuk Bakmak Zordur. Peki Kendinize Bakmak? Annelere Tavsiyeler | Lütfen çocuklarınızla mutlu olmak için bu ebeveynlik ipuçları takip edin! Çocuk bakmak dünyanın en zor işlerinden biridir! Bunu biliyoruz. Bazen çocuklarla hayatta kalmak bile mümkün görünmez! Ayrıca bazen tuvalette bile rahat edecek bir zaman bulamazsınız!

Çocuklara ve kendine iyi bak!
Çocuklara ve kendine iyi bak!

Çocuk Bakmak Zordur. Peki Kendinize Bakmak?

Zaman zaman çocuklara bakarken kendimizi unutabiliriz. Sonra dağınık bedenimizi ve ruhumuzu bulmaya çalışırız! Ama onların aşkları her şeye bedeldir. Onlar bizim yaşama sebebimiz değil mi? Aslında, kendimizi bunaltmadan onlarla yaşamanın yolları var! Aşağıdaki ipuçlarını takip edin! Umarız beraber mutlu olmanın, rahatlamanın ve tatlı çocuklarınızla birlikte huzurlu yaşamanın yolunu bulursunuz!

Çocuk Bakmak ve Kendine Bakmanın Yolları!

Stresi kontrol edin;

Her buluştuğunuzda stres seviyenizi kontrol etmek ve düşürmek için en iyi arkadaşınızla bir anlaşma yapın. Boş zamanlarınız olduğunda birbirinizin çocuklarıyla ilgilenmeyi kabul edin. Ayrıca eğer şanslıysanız arkadaşınız çocuk isteyen bir bekar da olabilir!

Kendine İyi Bak! Hayır’a “Evet” Deyin;

Birisi yanlış bir şey yapmasını istediğinde, çocuklarınıza ona “hayır” demesini öğretiriz. Onlara ciddi ve yüksek sesle “hayır” demelerini gösteririz. Aynı şeyi siz de yapın! Gereksiz yük ve fedakarlığa “HAYIR” deyin! O zaman kendinize bakma cesaretiniz gelecektir.

Özel Alan;

Çocukların yalnız kalmak için bir odası veya alanı olsun ve kendi alanlarına sevimli bir isim de verin! Ayrıca çocuğunuzun kişisel alanına saygı duyun! Özellikle fiziksel özel alanlarında onları yalnız bırakın, her sızlanmada ve seste yanlarına koşmayın!

Çocuk Bakmak: Nasıl Saygı Gösterileceğini Gösterin!

Çocuğunuza diğer çocukların haklarına, eşyalarına, bedenlerine, oyuncaklarına ve herhangi bir malzemelerini nasıl saygılı olacağını gösterin. Böylece size de saygılı olur!

Çocuk bakmak!
Çocuk bakmak!

Kendinize İyi Bakın, Kendinize Sorun;

Dürüst bir yüz ile kendinizi aynada kontrol edin. Çocuğunuzla kavga mı ediyorsunuz? Gerçekten çocuğunuza vurmak istiyor musunuz? Kendin hakkında ne düşünüyorsun? Sence çocuklar sana inat mı ediyor? Eğer böyleyse. Sana senden daha iyi bakabilecek birinden tavsiye al.

Yakın bir arkadaş veya ebeveynlerinizi ve akrabalarınızı bulun! Eğer çocuğunuza istemeden de olsa zarar veriyorsanız! Sosyal Hizmetler, Aile bakanlığı veya Sağlık Bakanlığı’ndan profesyonel destek almaya çalışın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.