Güzel Bilgiler

En İyi Tatil Yerleri 2024 Dünyadan ve Ülkemizden | Türkiye de Listede

En İyi Tatil Yerleri dünyadan ve ülkemizden. Türkiye de 2024 Listesine Girdi | Yurtdışı seyahat kısıtlamaları kalkmaya başladı! Peki en popüler tatil yerleri nerelerdir? Yani insanlar 2024’ün ilerleyen aylarında nereye seyahat edecekler? Öncelikle yola çıkacak gezginler için en popüler olacak ülkeleri sıraladık. Ayrıca, yurtdışına gidecek ziyaretçilerinin nelerle karşılaşacaklarını da burada bulabilirsiniz!

Çocuklarla seyahat ediyorsanız En İyi 10 aile destinasyonlarına mutlaka bakın. Yeşil Liste ülkesi istiyorsanız, Malta’ya veya birçok Karayip adalarını göz önünde bulundurun. 2024’de de yolunuz açık olsun!

Türkiye'den Bir Hotel
Türkiye’den Bir Hotel

En İyi Tatil Yerleri 2024 Dünyadan ve Ülkemizden

Tatil fiyatlarında % 40’a kadar tasarruf edebileceğinizi biliyor muydunuz? En son fırsatları görün. Çünkü neredeyse her hafta yeni fırsatlar yayınlıyor, bunları takip ederek kara geçebilirsiniz!

1- En İyi Tatil Yerleri: Türkiye

Fiyat açısından Türkiye, Euro Bölgesi’nden dışlanmanın faydalarını yaşıyor. Enflasyondan mustarip olması yüzünden 20 yıl önceki kadar ucuz değil. Ancak yine de fiyat konusunda batılı komşularından olumlu bir şekilde ayrışıyor. Ayrıca yemekler mükemmel.

En iyi tatil yerleri Türkiye
En iyi tatil yerleri Türkiye

Türkiye sonsuz ve çoğu nispeten bozulmamış olan Ege ve Akdeniz kıyı şeridine sahip. Yani Avrupa’nın en iyi plajlarından bazıları orada. Ve çoğunlukla muhteşem bir Roma harabesine veya görkemli bir camiye çok yakınsınız.

Sultan Ahmed camii görüntüsü
Sultan Ahmet camii görüntüsü

Paket tatil sürülerinden kaçmak istiyorsanız, en iyisi küçük tatil köyleri Kalkan, Kaş, Akyaka ve Dalyan’dır. Ayrıca gulet gezisi ile sahil şeridini keşfedebilirsiniz.

Kapadokya Türkiye Görüntüsü
Kapadokya Görüntüsü Türkiye

Egzotik bir kısa mola için İstanbul’u unutmayın. Türkiye’de tatil yapmak için en iyi sahiller için tam kılavuzumuza bir göz atın.

2- Tayland

Tayland, gülümsemeler ülkesidir. Sırt çantalı gezginlerin cenneti, ana akım tatilin favorisi olan Tayland yükselişini sürdürüyor. Çekicilik görecelidir yani güzel kırsal ve plajlar, harika yemekler, dost canlısı insanlar ve düşük fiyatlar gibi. Ancak Tayland, Budist idealleri tarafından aşılanan eşsiz bir kültürel mirasa da sahiptir. Ayrıca Bangkok, başkent, enerjiyle çalkalanır.

Tayland plajları
Tayland plajları

Fakat, Phuket’in çoğu ziyaretçi getirmesiyle en çok dikkat çeken adalardır. Bazı otelleri dünya standartlarındadır. Çok uzak olmayan Siyam Körfezi’nde, Koh Samui’nin bazı keyifli küçük lüks otelleri vardır. Ayrıca komşusu Koh Phangan yükseliştedir.

Tayland tarih turizm
Tayland tarih turizm

Zengin bir dokunuşu için, Bangkok ve Singapur arasında sürüş yaparken Doğu Ekspresi’nde bir yatak rezervasyonu yaptırın.

Tayland Egzotik Yemekler
Tayland Egzotik Yemekler

Plajlardan daha fazlasını istiyorsanız, foodies ve aileler için tasarlanmış geziler mevcuttur. Ayrıca gün batımında kano yapma ve Khao Sok Milli Parkı’nı keşfetme şansınız var. Yani bu muhteşem ve özel tatil fikirlerini mutlaka bir kenara yazın!

3. En İyi Tatil Yerleri: İspanya

İspanya uzun zamandır İngiliz tatilcilerin favorisidir. Ayrıca İngiltere’nin bir numaralı tatil beldesi olmaya devam etmektedir. Özellikle, Mallorca, İbiza ve Menorca Balear adaları uzun yıllardır tatilcileri tetiklyor! Bunun yanında şimdilerde İngiltere hükümetinin Yeşil Listesi’ne eklendi bile.

En iyi tatil yerleri İspanya
En iyi tatil yerleri İspanya

Tenerife ve daha az bilinen La Gomera ve La Palma gibi Kanarya Adaları da popülerdir. Anakaradaki harika plaj destinasyonları arasında Costa de la Luz ve Katalonya yer almaktadır.

Kuzey İspanya, muhteşem boş plajları, kırsal alanlar, dağlar, ortaçağ kasabaları ve hareketli şehirlerle birleştirir. Ancak birçok turist tarafından göz ardı edilmektedir. Otantik, harika bir değer ve yemekler harkadır. Kalmak için en iyi yerleri bulacaksınız.

Seville İspanya'da tatil
Seville İspanya’da tatil

İspanya’da plajlardan çok daha fazlası var. Yürüyüş aktivitelerini, şarap ve gastronomi molalarını veya bisikletle tatili deneyebilirsiniz. En popüler şehir molaları arasında Palma ve Sevilla yer almaktadır.

Kuzey İspanya'da tatil
Kuzey İspanya’da tatil

İspanya’da daha fazla tatil fikri ayrıca İspanya’nın en sıcak bölgeleri ve İspanya’daki en iyi aile tatil fırsatlarını inceleyin.

4. Fransa

Dünyanın bir çok ülkesi Fransızlar arasındaki ilişki yıllar içinde inişli çıkışlı olmuştur. Ancak bu Fransa’ya olan sevgimiz azalma belirtisi göstermiyor. Manş Limanları’ndan Akdeniz adalarına kadar Francophiles, keşfedilecek yeni destinasyonlardan asla bitmez.

Fransa'da bisiklet ile tatil!
Fransa’da bisiklet ile tatil!

Fransa’daki en sevdiğimiz tatiller arasında Korsika plajları ve bisiklete gezilen arka yollar vardır. Birkaç şişe şarap açmak, dinlenmek ve kırsalda yuvarlanmak başka bir tat katar. Ayrıca istiyorsanız gurme yemekler, kaliteli şaraplar ve geziler içeren lüks bir mavnaya binebilirsiniz.

Fransız kırsalı keyfini çıkarmanın özel havuzlu kendi villanızdan daha iyi birkaç yolu vardır. Yani en sevdiğimiz yerler arasında Dordogne, Provence ve Côte d’Azur bulunmaktadır.

Fransa Lavanta Bahçeleri
Fransa Lavanta Bahçeleri

Fransız Alpleri’nde küçük bir bütçeyle veya bir hocayla kayak yapabilirsiniz. Ayrıca dağlar yaz aktivite tatili için harika yerlerdir. Bir şato kiralayabilir veya Nice’te güneş ve cazibenin tadını çıkarabilirsiniz.

En İyi Tatil Yerleri, Fransa tekne turu
Fransa tekne turu

Daha fazla Fransa tatili fikri ve fiyatlar hakkında online gezinti yaparak bilgi alabilirsiniz!

5. Yunanistan

Yunanistan’da tatiller sadelikle ilgilidir. Bizi yıllar öncesine götüren beyaz badanalı villalar, dost canlısı tavernalar, sıcak güneş ve mavi denizler… Ayrıca yunan yemekleri bile hem geleneksel hem de sağlıklı bir basitlik şaheseridir.

En iyi tatil yerleri Yunan Adaları
En iyi tatil yerleri Yunan Adaları

En çok ziyaretçi çeken yerler adalardır. Korfu’nun villalar cazibesini hiç kaybetmez. Bunun yanında mükemmel küçük Yunan adasını arıyorsanız. Havaalanı olmayan ve tembel günler, tekne gezileri ve güzel villalar için harika bir yer olan Paxos’u öneririz.

Daha aktif olmak istiyorsanız, Warner’ın su sporları içeren yeni Paleros Beach Resort’unu deneyin. Her şey dahil lüks bir otel istiyorsanız IKOS grubunu deneyin.

Yunanistan adalarında kahvaltı
Yunanistan adalarında kahvaltı

Girit, adaların en büyüğü ve tartışmasız en ilginç olanıdır. Yani yapışkan tatil köylerinden uzaklaşın ve bu şık evlerden birini veya aile villalarından birini kiralayın.

Yunanistan ve Tatil
Yunanistan ve Tatil

Yunanistan ve en sıcak Yunan adaları içinde daha fazla tatil yerini online olarak bulabilirsiniz.

6. Büyük Britanya

İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda gibi büyük ülkelerden bahsetmeden gezginler için hiçbir tatil yeri listesi tamamen bitemez.

İskoçya tekne gezisi
İskoçya tekne gezisi

Yani İngiltere’nin en popüler turistik yerleri arasında Londra, Devon, Cornwall ve Dorset, Lake District, Peak District, Yorkshire Dales, East Anglia ve İskoçya bulunmaktadır.

İngiliz kırsalında 6-60 kişiyi alabilcek Downton Abbey tarzı tarihi bir ev kiralayabilirsiniz. Ayrıca doğum günleri veya yıldönümleri için mükemmeldir.

İngiltere'de kırsal tatili
İngiltere’de kırsal tatili

İskoçya’da bir kale kiralayabilir, viski turuna çıkabilirsiniz! Ayrıca West Highland Hattı’nda buharlı trene binebilir veya minke balinalarını, su samurlarını, fokları ve porpoises’i görmek için Mull adasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere köy evi
İngiltere köy evi

İngiltere’deki diğer tatil yerlerini online olarak keşfedebilirsiniz.

7. En İyi Tatil Yerleri: İtalya

Antik kültür, harika plajlar, harika yemekler ve büyüleyici insanlar. Yani birçoğumuzun İtalya’da tatil yapmaya karar vermesi şaşırtıcı değil. Editörler sürekli olarak Avrupa’nın en iyi yaz tatili yerlerinden biri olarak değerlendiriyorlar. İtalya da enfeksiyon oranlarını düşük tutmayı başardı ve “yeşil” listede kalmaya devam ediyor.

Bellagio Gölü İtalya
Belagio Gölü İtalya

La dolce vita’nın tadına bakmak için Roma, Floransa ve Venedik’in harika yerlerine gidin. Eski okul cazibesinin ekstra bir parçası için Orient-Express ile Venedik’e bile seyahat edebilirsiniz. Kırsal alanda veya plaja yakın bir yerde dinlendirici bir konaklama için özel havuzlu bir villa kiralayabilirsiniz.

Plaj severler, geleneksel mimari ve müthiş yemek ve şaraptan bahsetmiyoruz bile. Arıca güneydeki Puglia’yı kaplayan 800 kilometrelik sahil şeridi tarafından uçurulacaksınız. Toskana haklı olarak popülerdir. Ancak yine de bir villa kiralayarak kalabalıktan kaçabilirsiniz.

Puglia villalari italya
Puglia villalari İtalya

Bitmeyen tatil İtalya

Sicilya adası, tarihi yerleri muhteşem bir sahil şeridi ve kalacak uygun yerler ile birleşir. Ayrıca  Sardunya ülkenin en iyi plajlarına sahiptir ve Amalfi Sahili Sorrento, Capri, Vezüv Dağı ve Pompeii’yi ziyaret etmek için harika bir başlangıç noktasıdır.

En iyi tatil yerleri Venedik İtalya
En iyi tatil yerleri Venedik İtalya

Uzman bir rehber istiyorsanız, İtalya’ya bu çok değerli eskort turlarından birine katılın.

İtalya’daki tatil yerleri hakkında daha fazla bilgiyi online araştırın!

8. Portekiz

Portekiz, yabancı ziyaretçiler arasında yıllardır büyük bir favoridir. Yani nedenini görmek zor değildir. Tarihi şehirler, harika yemekler, muhteşem kırsal alan, mükemmel plajlar… Ayrıca dost canlısı insanlar vardır. Aynı zamanda değerli bir sakinlik.

Portekiz tatil ve tarih
Portekiz tatil ve tarih

Algarve en sıkı favorilerden biridir. Ancak şu anda bile fazlasıyla ziyaretçi Alentejo’nun bozulmamış cazibesini keşfediyor. Yani birçok Portekizlinin tatile gittiği yerdir.

Portekiz hotelleri
Portekiz hotelleri

Bunların yanında Portekiz’in adaları keşfedilmeye değerdir. Madeira, fuddy-duddy gibi adalar imzalarını attılar. Ayrıca şimdi bazı güzel ve restore edilmiş quintas (tarihi evler) ve lüks beş yıldızlı otellere sahipler.

Portekiz Douro Korfezi
Portekiz Douro Korfezi

Azorlar balina ve yunus tespiti için dünyanın en iyi destinasyonları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte harika bisiklet yolları sunmaktadır. Portekiz’deki diğer destinasyonları online olarak görebilirsiniz.

9. En İyi Tatil Yerleri: Hırvatistan

Hırvatistan’ın el değmemiş kıyı şeridi dünyanın en güzelleri arasındadır! Ayrıca Avrupa’nın en az şımarıklarından biridir. Diğer Akdeniz ülkelerine kıyasla hala mütevazi fiyatları var. Ancak sahilleri genellikle kayalıktır. Ama bu bile güzelliklerini azaltamıyor!

En iyi tatil yerleri Hırvatistan Sahilleri
En iyi tatil yerleri Hırvatistan Sahilleri

İsterseniz sahil şeridini noktalayan güzel tatil beldelerinden birinde kalın. Ayrıca kıyıdan uzak duran birçok adadan birine de gidebilirsiniz. Hvar, Split’ten feribotla kolayca ulaşılan gerçek ve şaşkınlık verici bir yerdir.

En iyi tatil yerleri Hırvatistan Sahilleri
Hırvatistan sokakları

Tarihi Dubrovnik şehri son yıllarda güzel bir şekilde restore edilmiştir. Aslen Venedikliler tarafından inşa edilen Adriyatik’in İncisi, harika yemeklere sahiptir. Ayrıca feribotla çevredeki adalara gitmek için müthiş bir başlangıç noktasıdır.

Hırvatistan tarihi yerler
Hırvatistan tarihi yerler

Bunların yanında başka bir değer olan komşu Karadağ’ı da düşünün. Galler’in yarısından daha küçüktür. Ancak Avrupa’nın en hızlı büyüyen tatil yerlerinden biridir. Birçok ziyaretçi Dubrovnik’e uçar ve yarım saatlik sürüşle sınırın karşısına geçebilir. Kalmak için harika yerler bulabilirsiniz.

10. ABD

Amerika, tatilciler için en popüler uzun mesafeli destinasyondur. Yani nedenini anlamak zor değildir. ABD eşsiz bir manzara çeşitliliğine, ikonik kültürel mekanlara, dost canlısı insanlara ve lezzetli yemeklere sahiptir. Şu anda pandemi sebebiyle yasaklı listede olmasına rağmen, güçlü bir şekilde toparlanması muhtemeldir. Ayrıca Trump yıllarından sonra bir “Biden Bounce”dan yararlanabilirsiniz.

Kalifornia köprüsü Amerika
Kalifornia köprüsü Amerika

New York bariz bir başlangıç noktası, sokak seviyesinde heyecan ve yüksek kültürün 7/24 hitidir. Transatlantik bir yolculuğa çıkabilir veya bir kovboy çiftliğinde kalabilirsiniz.

En İyi Tatil Yerleri, Ölüm vadisi Amerika
Ölüm vadisi Amerika

En büyük vahşi doğa gezisi mi? Bu, Alaska olmalı, burada sekiz milli park, dünya buzullarının yarısı ve Amazonia’dan sonra ikinci büyük yağmur ormanını bulabilirsiniz. Ayrıca sunulan yaban hayatı arasında boz ayılar, deniz aslanları, puffins ve balinalar bulunmaktadır. Bir gün mutlaka Ultimate Alaska Vahşi Yaşam Safari’sini deneyin.

Florida sahilleri Amerika
Florida sahilleri Amerika

Amerika’da daha fazla tatil ve ziyaret etmek için yılın en iyi zamanını yılın her zamanıdır!

İlk 10’un hemen dışında olan en iyi tatil yerleri!

Basra Körfezi, birçok mükemmel havayolu şirketi tarafından hizmet veren bir lokasyondur. Ayrıca garantili kış güneşi sunan hızlı büyüyen bir destinasyon… Pırıl pırıl Dubai şehri kanıtlanmış bir cevherdir. Bunun yanında birçok turist, şimdilerde şaşırtıcı sahil otellerine sahip komşusu Abu Dabi’yi keşfetmektedir. Yoğun bir kültür ve macera sıçraması için sınırı geçip Umman Sultanlığı’na da gidin.

Maldivler’in büyümesi yavaşlama belirtisi göstermiyor. Özel bir adadaki her tatil köyüyle, balayı için harika bir yer olduğu açıktır. Ancak aile tatilleri için pek önerilmemektedir. Harika ada tatil köylerini denemeden önce kılavuzlara göz atın!

En İyi Tatil Yerleri Lüks Tatil Maldivler
En İyi Tatil Yerleri Lüks Tatil Maldivler

En popüler tatil yerleri arasında yer almaz. Ancak Hindistan duyusal aşırı yüklemeleri, şaşırtıcı çeşitliliği, doğal güzelliği ve kültürel zenginliği nedeniyle görmezden gelmek imkansızdır. Altın Üçgen’in kültürel hazinelerine hayran kalabilirsiniz. Ayrıca Kerala’nın büyüleyici güney eyaletini gezebilirsiniz.

Bunların yanında Japonya’nın popülaritesindeki artış durdurulamaz olduğu herkesin malumudur1

Mısır’ın tarihi hazineleri zamanın ötesindedir ve onları keşfetmenin en iyi yolu Nil Gezisi’dir. Karnak ve Luksor tapınakları, Krallar Vadisi ve Aswan’daki büyük baraj arasında lüks içinde yüzebilirsiniz. Başkent Kahire, Kral Tutankamon’un altın ölüm maskesini görebileceğiniz Mısır Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca şehrin hemen dışında Piramitler ve Sfenks bulunmaktadır.

Hindistan'da tatil Tac Mahal
Hindistan’da tatil Tac Mahal

Ucuz ve Güzel Tatil

Ucuz ve uzun mesafeli güneşlenme için Meksika ve Küba sıkı favorilerdir.

Güney Amerika, birçok gezginin zar zor bildiği dünyanın başka bir parçasıdır. Ancak kültür, plajlar, macera bakımından çok zengindir. Ayrıca harika yemekler ve şaraplar, kalacak harika yerler, canlı şehirler ve el değmemiş vahşi doğaya sahiptir. Güney Amerika’daki en iyi tatil yerleri kılavuzlarına göz atmayı unutmayın.

En İyi Tatil Yerleri, Brezilya şelaleri
Brezilya şelaleri

Bazı sıra dışı tatil fikirlerini ve en iyi yaz balayı destinasyonlarını seçmek için online kılavuzlara göz atabilirsiniz.

En İyi Tatil Yerleri, Seyşeller Adaları ve Tatil
Seyşeller Adaları ve Tatil

Daha fazla ilhama mı ihtiyacınız var? Öyleyse eğlenceli tatil testimizi deneyin. Sadece basit soruları yanıtlayın ve kişiselleştirilmiş tatil önerilerini bulun!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.