Yaşam

Evlilikte sorunlar nasıl çözülür? Uzman tavsiyeleri!

Evlilikte sorunlar | Burada umut vaat eden hayallerden değil buz gibi gerçeklerden bahsedeceğiz. Çünkü evlilikte hayaller cicim aylarında yaşanır ama gerçekler sonrasında başlar! Evlilikte işlerin yolunda gitmediğini fark etmek, korkunç bir duygudur. Başarısız bir evlilik hayal edebileceğiniz en kötü ilişki felaketidir. Acı, ıstırap ve hayal kırıklığı gibi izler bırakıyor. Ama evlilikte sorunlar nasıl çözülür gibi ciddi bir soru sorarsanız size çok gerçekçi cevaplarımız var!

Aslında birlikte olmak istiyorsun ama bunu gerçekleştirmek için ilişkinizde çok fazla kırık veya yanlış olduğunu hissettiğin şeyler var!

İşlerin yolunda gitmediğini kabul etmek kolay bir şey değil ama iyi haber şu ki, işleri yoluna sokabilirsin.

İkinizi de alaşağı eden sorunları aynı hizaya getirir ve omuz omuz yürürseniz, en büyük zorlukların üstesinden gelebilirsiniz!

Evlilikte sorunlar nasıl çözülür?

Bu, evliliğiniz bozulduğunda neyin yanlış gittiğini, sizi ve eşinizi dağılan bir evliliğin eşiğine getirdiğini bulmanıza yardım edecektir. Ve sonra da bozulan evliliği onarmanın yollarını bulmanızı sağlayacak!

Öte yandan, bazı çiftler evliliği kurtarmak yerine, vazgeçerek yönünde bir rota çizebilirler ama bunun sizin de gerçekliğiniz olması gerekmiyor.

Neden Aşık oldun?
Neden Aşık oldun?

Her şey bir tarafa en azından bu adımlar sizin için nasıl çalışıyor, görmek için denemeye değer. Sonuçta bunlar birçok çiftin başarısız evliliklerini kurtarmaya yardımcı oldu.

Eğer kırık bir ilişkiyi veya evliliği düzeltmek için ve evlilikte sorunları yenmek için neler yapmak gerektiğini merak ediyorsanız, önce bir adım geri atmanız gerekiyor. Ayrıca üstünüze gelen şeyler yansıtıp uzaklaştırın ve gerçekten neyin yanlış olduğunu düşünün! Daha sonra bir evliliği yeniden alevlendirmenin bu yollarını deneyin.

Evlilikte Sorunlar için | İşte konu başlılarımız!

  • Seni neyin aşık ettiğini belirle!
  • Tekrar birbirimizi dinlemeye başlayın!
  • Evliliğinizin bozulmasına neden olan şeyi yansıtın,
  • Birbirinizle konuşun! (Yastık Sohbeti)
  • Dikkat dağıtıcıların ilişkinizin önünde gitmesine izin vermeyin.
  • Yeniden bağlanmanın bir yolunu bulmak,

Seni neyin aşık ettiğini belirle!

Partnerinize ne kadar delice aşık olduğunuzu ve ilişkinizin nasıl olup ta bu kadar zarar gördüğünü düşünmek çok üzücü değil mi.

Şimdi, eğer kırık bir evliliği onarmayı ve bu evlilikte sorunlar nasıl çözülecek diye düşünüyorsanız zamanda yolculuğa başlayın! Kırık bir ilişki onarmak için yaşananları geri sarmak ve ilk birlikte olduğunuz ve ilk aşkı tattığınız zamanlara dönmek iyi gelir.

İkinizin de birbirinizle aşık olmasına neyin neden olduğunu düşünün ve belki de onu yazın.

Bu kişi hakkında nelere hayran olduğunu ve onunla birlikte olmak istemene neden olan şeyi düşün!

Bunu gözden kaçırmış olsanız da, zamanını birlikte harika geçtiği ve yeni aşık olduğunuz zamanlara geri dönmek ruh halinizi düzeltmeye ve kırık evliliğinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir.

En iyi özelliklerini bir kenara yazın ve onların hala orada olduğunu göreceksiniz ama son zamanlarda onlarla temas etmek için zor zamanlar yaşıyorsun.

Tekrar birbirimizi dinlemeye başlayın!

Tekrar konuşmaya başlamanız gerçekten birbiriniz ile iletişim kurmanı önemlidir. Eşinizin size söylediklerini dinleyin ve sonra ondan da aynı şeyi isteyin.

Gerçekten birbirlerini dinlemek için yeniden ortak bir nokta bulmanız ve iyi zaman geçirmenizi sağlar.  Bu da evliliğiniz hakkında düşüncelerini değiştirir ve toparlanmanız için yardımcı olabilir.

Evlilikte sorunlar nasıl çözülür bunu merak mı ediyorsunuz? Ortağını dinle, neye ihtiyaçları olduğunu anlamaya çalış.

Evlilikte sorunlar ve siz!
Evlilikte sorunlar ve siz!

Dinlemek çok güçlüdür! Dikkatle dinlemek kesinlikle evliliğinizi kurtarmak yardımcı olacaktır.

Evliliğinizin bozulmasına neden olan şeyi yansıtın,

Evlilikler neden başarısız olur ? İşler nerede ters gitti ? Seni bozulmuş bir evliliğin noktasına getiren ne oldu? Yoksa sen de ayrı bir evde mi büyüdün? Biriniz aldattı mı? Yoksa hayat engel mi oldu?

Kırılan bir evlilik birlikteliğinin nedenlerini belirlemek bir evliliğin düzeltilmesi için önemlidir.

Evliliklerin parçalanmasının nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • İletişim boşlukları,

İletişim eksikliği bir ilişkiye son derece büyük  zararlar verebilir.

Çiftler bir şeyleri birbirleriyle paylaşmayı ve kendilerini ifade etmeyi bıraktıklarında, bağlantılarının gücü zayıflar. Aralarındaki bağ kırılgan hale geldiğinde, ilişkileri de gücünü kaybeder.

Bu, başarısız bir evliliğin işaretlerinden biridir. Eğer evliliğiniz dağılmanın eşiğindeyse, daha fazla iletişim kurarak bağlantınızı güçlendirmelisiniz. İletişimin ölmesi, partnerinizle aranızda çözülmesi gereken ilk problem olmalıdır.

Aldatma!

Eşlerin aldatması son derece önemli bir kırılma noktası olabilir. Eğer bir ilişkideki ortaklardan biri sadakatsizliğe müsamaha göstermezse yani affetmezse, bu kesinlikle ilişkiye en büyük zararı verir.

İlgi ve sevgi eksikliği,

Zamanla tutku bir ilişki kaybolur ve çiftler birbirlerine karşı sevgi ve bakım gösteren durumunda olmaya başlarlar.

Sonunda, tüm tatlılık ve ilişkinin sıcaklığı gider ve evlilikte hiçbir yaşam sevinci kalmaz. Bu bir evliliğin dağılmasını sağlayabilir.

Krizler;

Kriz durumları ya bir evliliği daha güçlü yapar ya da bitirir!

Zor zamanlarda, çiftlerin birbirlerini nasıl destekledikleri ilişkilerinin ne kadar iyi ya da kötü olacağını belirler. Ortaklar birbirini desteklememeleri, başarısız bir evlilik içinde olduklarını gösterir.

Bir ilişki bu tür sorunlar yaşamış olsa bile, yıkık bir evliliği kurtarmak imkansız değildir. Bu noktaya kadar evlilikten soyutlanmış olsalar bile çalışabileceğiniz pek çok durum vardır.

Evlilikte sorunlar nasıl çözülür!
Evlilikte sorunlar nasıl çözülür!

İşlerin nasıl iyiden kötüye gittiğini düşünün ve sonra bozuk bir ilişkiyi düzeltmek için ya da zedelenmiş bir evliliği düzeltmek için çözümler bulmaya çalışın.

Evlilikte sorunlar ve onları düzeltmek veya kırık bir evliliği onarmak için ilişki uzmanın paylaştığı bu videoya bir göz atın:

Evlilikte sorunlar; Birbirinizle Konuşun!

En büyük sorunların ortaya çıkabileceği konularda bile birbirinize karşı sabırlı olun.

Başka birilerinin yerine birbirinizle konuşun. Bu dinlemenin bir parçasıdır ve iletişimi artırdığınızda yeniden bağlanmanıza yardımcı olur.

Sorunlar ile savaşmak için isteğiniz var ama genel olarak zaman alacaktır bunu biliyorsunuz zor olsa da sabırlı olun! Bu, evliliğinizi parçalanmaktan kurtarırken, akılda tutulması gereken kritik bir konudur.

Evlilik aldatma ve kırılan kalpler!
Evlilik aldatma ve kırılan kalpler!

Dikkat dağıtıcıların ilişkinizin önünde gitmesine izin vermeyin.

Elbette çocuklarınız, kariyerleriniz ve hayatınızda bir sürü başka şey olabilir, ama evliliğinizin önüne onların çıkmasına izin vermeyin.

Hayat sizi çok fazla meşgul edebilir ama bir çift olarak büyümek, iyi ve kötü zamanlarda birbirinizi yanınızda bulmanız gerekir.

Birbirinize yeniden bir randevu verin! Bunu daha fazla konuşmak için yapın, ne kadar meşgul olursanız olun ,hayatınızın geri kalanına karar vermek için bunu yapın! Bu randevuları düzenli hale getirin bunlar yıpranmış bir evliliği kurtarmak için anahtardır.

Bu yardımcı olur çünkü birbirinizle yeniden tanışmanız için tarihler planlarken, birbirinize karşı sorumluluklarınızı daha iyi benimseyebilirsiniz.

Evlilikte sorunlar; Yeniden bağlanmanın bir yolunu bulmak,

Bir kez daha, birbirimizle bağlantı kurmanın ne kadar süreceğini bir düşünün.

Sadece ikiniz için bir gezi planlayın. Her gece birkaç dakika

Bir kez daha birbirimizle bağlantı kurmanın ne kadar süreceğini bir düşün.

Sadece ikiniz için bir gezi planlayın. Her gece birkaç dakika bile olsa konuşmayı taahhüt edin. Randevular ayarlayıp dışarı çıkın ve birbirinizi öncelik haline getirin.

Evlilik sevgi ve ilgi!
Evlilik sevgi ve ilgi!

Ne zaman, birbiriniz için tekrar ortak yolu bulabilirsiniz, o ana kadar denemeye devam edin. Gerçekten yeniden bağlandığınızda işte o zaman kırık bir evliliği onarmış olacaksınız.

Evlilikte sorunlar nasıl çözülür ve yıpranmış bir evlilikle nasıl başa çıkılır işte bu sorulara verdiğimiz cevapları buldunuz. Bu öneriler kesinlikle ilişkinizi kurtarmaya yardımcı olacaktır.

 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.