Yaşam

Evliliği Kurtarmak için Uzman Tavsiyeleri!

Evliliği Kurtarmak için Uzman Tavsiyeleri! | Evlilik kesinlikle kolay değildir. Fakat hepimiz 10, 15 ve 30 yıl birlikte olan çiftlerle karşılaşıyoruz. Onlar yıllarca birbirlerine bağlı kalmışlar aynı zamanda kavga etmişler, tehlikeleri beraber göğüslemişler, zor günleri atlatmışlar ve kendilerini birbirlerine adamışlar… Bu tür çiftlerden öğrenecek çok şey var! Aralarındaki farklılıkları ve sorunları nasıl çözebildiler ve evliliklerini yıllarca, parçalanmadan nasıl kucakladılar? Nasıl mı, işte Evliliği Kurtarmak için Uzman Tavsiyeleri!

Evliligi Kurtarmak ama Nasıl?
Evliligi Kurtarmak ama Nasıl?

Çoğu evlilik büyük sorunlar yüzünden bitmez. Genellikle çiftler küçük şeyler üzerinde ayrılığa düşerler ve sonra küçük şeylerin üzerine küçük şeyler eklenir! Kendinin farkında olmak ve doğru zamanda doğru davranışı edinmek ve kişilikte küçük değişiklikler yapmak, sadece evliliği kurtarmanızı değil, büyük ölçüde de hayatınızı geliştirmenizi sağlar.

Sorunlu bir evliliği kurtarmak, dürüstlük, davranış değişiklikleri ve bağışlama pratiği yapmaya istekli olmayı gerektirir. Çiftler, terapistlerden, din adamları, yaşam koçlarından ve diğer profesyonellerden yardım almaktan çekinmemelidir. Profesyonel yardım almak belki de bir evliliği kurtarmak için en iyi ipucudur!

Evliliği Kurtarmak için ip uçları!

Evliliği kurtarmak için ilk olarak söylenecek şeyler şunlardır; daha sonra konun daha derinine ineceğiz! Eğer evliliğiniz istim üstündeyse, muhtemelen hayal kırıklığına uğramış, yorgun ve vazgeçmeye hazırsındır. Ancak, her şeyin sona erdiği duygusuna iten olumsuzluklar yerine, tüm enerjinizi pozitif şeylere yönlendirin ve ilişkinizi kurtarma şansınız her zaman vardır.

Örneğin, eşinizi suçlamak yerine, evlilikte sorunlu olan kendi düşüncelerinizi, davranışlarınızı ve düzenli kalıp ve takıntılarınızı tanıyın ve bunları değiştirmeye çalışın. Empatiyi geliştirin; eşiniz ve kendiniz için empati yapın! Bu gerçeği bulmak ve evlilik içinde aşkı sağlıklı tutmaya yardımcı olacaktır. Unutmayın sizi kimse zorla evlendirmedi! Şimdi evliliği kurtarmak için aşağıda anlatacağımız uzman tavsiyelerini sabırla okuyun! Emin olun bir çok kişide çok işe yaradılar, iyi şanslar!

Evliliği Kurtarmak İçin!
Evliliği Kurtarmak İçin!

İlişkiniz kayalara oturduğunda, evliliği kurtarmak içi uzman önerileri!

 

İşte Başlıklarımız!

 • Bir evliliğin tamir edilemeyeceğini nasıl anlarsınız ?
 • Bir evliliği kurtarmak için gerekli ekipmanlar!
 • Tüm sorunların bir listesini yapın!
 • Evliliğiniz için savaşma kapasitenizi yenileyin!
 • Zehirli argümanlar döngüsünü durdurun!
 • Evlilikte, büyük anlaşma kırıcıları ortadan kaldırın!
 • Mutlu bir evlilik için gereken becerileri öğrenin ve birbirinize yeniden bağlanın!

Hemen hemen her evlilikte, umutsuz hissettiğiniz, evliliği kurtarmak için neler yapabileceğinizi merak ettiğiniz zaman gelir. Sıkılmış, sinirli, incinmiş, ihanete uğramış, hayal kırıklığına düşmüş olabilirsin. Nedeni ne olursa olsun, birçok çift artık birlikte devam edemeyeceklerini hissettikleri bir noktaya gelirler. Yine de, eğer hala evliliği kurtarmak için çabalamaya gerek olduğunu düşünüyorsanız, çok geç değil. Bunu yapmak için bir irade varsa, her evlilik tekrar rayına oturtulabilir.

Bir evliliğin tamir edilemeyeceğini nasıl anlarsınız ?

Evliliği kurtarmak için tavsiyeler!
Evliliği kurtarmak için tavsiyeler!

Bir evliliği nasıl kurtarabileceğimize geçmeden önce, bir evliliğin ne zaman kurtarılabilir olduğunu ve tamir edilemeyecek bir durumda olmadığını belirlemeyi öğrenmemiz gerekir. Ve bu konu tahmin edebileceğinizden daha karmaşık olabilir. Çünkü pratikte, çiftler terapistlerini çoğu zaman şaşırtabiliyorlar!

Terapistin seansına klozet kapağını açmak gibi küçük gibi görünen sorunlarla gelen çiftler var ve  bir bakıyorsunuz sonunda boşanıyorlar. Öte yandan, evlilikleri cehennemin en dip halkasında gibi görünen, terapistleriyle bile tartışan çiftler vardır. Ve bu çiftler, uygun rehberlik, biraz şans ve iyi niyet ile birlikte çabalarını koyuyorlar ve evliliği kurtarmak konusunda başarılı olabiliyorlar.

Çiftin başarıp başarmayacağına ne karar verecek? Görünüşe göre, bu çiftlerin kendileri değildir. Her ne kadar, evlilik ve boşanma oranlarında sorunların şiddeti ve derinliği arasında bir korelasyon vardır. Ancak, bir evliliği harabeye çeviren esas şeyin umut ve iyimserlik kaybı olduğu görülmektedir.

Başka bir deyişle, sorunlar ne olursa olsun, ikiniz de evliliğinizin geleceği konusunda umutsuz hissetmeye başlamadığınız sürece, bu durum evliliğin sona ermesiyle sonuçlanmaz. Çünkü evliliği kurtarmak bağlılık gerektirir. Kendinizi sürece adamaya ve sonuca inanmaya istekli olmanız gerekir.

Bir evliliği kurtarmak için gerekli ekipmanlar!

Evliliği kurtarmak için çalışmak kolay bir iş değil. Bu özveri ve çaba gerektirir. Bu kolay olmayacak, ve muhtemelen zaman zaman vazgeçmenin en iyi çözüm olduğunu hissedeceksiniz. Ancak, üzerinde dikkatlice düşündükten sonra, bu çabanın değerli bir şey olduğuna karar verdiyseniz, sadece zor olduğu için vazgeçmeyin.

Ve bu adanmışlık evliliği kurtarmak için ilk ve en önemli araç olacak. Başka aletlere de ihtiyacın olacak! Eşiniz için bir sürü derin ve gerçek empati gerekecektir. Ayrıca iletişim becerilerinizi geliştirmek gerekir. Dinlemeyi ve kendinizi ifade etmeyi öğrenin. Sorunlar üzerinde net bir zihin ve yenilenmiş bir bakış açısı… Son olarak, analitik beceri ve sıkı çalışma ile şefkat ve sevgiyi birleştirmek gerekir.

Evliliği Kurtarmak İçin 5 Adım!

 

 • Tüm sorunların bir listesini yapın!

Evlilik için çeklist!
Evlilik için çeklist!

Bitmeye yakın olan her evlilik, çözülmemiş sorunların büyük bir kısmını taşıyan bir yumağa dönüşmüş demektir. Ve eğer ilişkiyi kurtarmak istiyorsanız, şimdi sorunların ve sebeplerin neler olduğunun bir listesini yapma ve listedeki her noktayı çözme zamanıdır.

 • Evliliğiniz için savaşma kapasitenizi yenileyin!

Öfke, kendinden nefret etme, hayal kırıklığı, kızgınlık, üzüntüyle doluysan evliliğini yeniden inşa edemezsin! Yani, önce enerji kazanmalı ve kendiniz üzerinde çalışmak için biraz zaman ayırmalısınız. Çeşitli meditasyon, rahatlama, kişisel gelişim ve motivasyon kurlarını deneyin! Yaşam modunuzun zirvesinde olduğunuzu hissettiğinizde, evliliğiniz için de savaşmayı başarabilirsiniz.

 • Zehirli argümanlar döngüsünü durdurun!

  Yapmanız gereken en önemli şey hiç bitmeyen kavgalar vazgeçmek ve negatif etkileşimi durdurmaktır. İğnelemeyi ve dikenli sözleri ve saldırganlığı bırakın!

Mutlu evlilik! Bir yastıkta kocamak!
Mutlu evlilik! Bir yastıkta kocamak!

Evlilikte, büyük anlaşma kırıcıları ortadan kaldırın!

Devam etmeden önce, ilişkinizdeki 3 anlaşma kırıcıyı yani saldırganlık, başka ilişkiler ve bağımlılıkları ortadan kaldırma konusunda hemfikir olmalısınız. Bular başarılı ve sağlıklı bir ilişki ile beraber olmayacak üç önemli konudur ve bu üçlüden kurtulmanız gerekir.

Mutlu bir evlilik için gereken becerileri öğrenin ve birbirinize yeniden bağlanın!

Son Söz;

Evliliğinizi kurtarmak için, tekrar umudunuzu içine dokunun ve tekrar evliliğinize inanmayı öğrenin. Yukarıda paylaşılan ipuçlarını takip edin! Her ikinizin de ortak bir sevgi, neşe ve birliktelik duygusuyla girdiğiniz evliliğinizi yeniden sevgi, güzellik ve uyumla yeniden inşa edin!

 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.