Sanat

Kötü Karakterler! Disney Dünyasının Kötü Kahramanları

Kötü Karakterler! Disney Dünyasının Kötü Kahramanları | Karşınızda 40 Disney kötü adamı, hepsi bir arada! Yani kötü kahramanlar! Bir Disney filminde kötü karakterler olmazsa olmazdır. Özellikle Disney Cadılar Bayramı’nda, kötülerin başrolde göründüğü bir festival de vardır! Bu karakterler kötü olmalarına rağmen şaşırtıcı derecede çok popülerdirler hatta bazılarına sevimli bile diyebiliriz. Ama çoğunlukla çirkin ve korkunç olurlar! Yardımcı kötü karakterler de dahil olmak üzere sevimli Disney kötülerini aynı anda tanıyalım!

Kötü Karakterler! Disney Dünyasının Kötü Kahramanları!

Cadılarından nefret ediyoruz ama Aladdin ve Papağanını ise seviyoruz. Disney filmlerinden bahsetmişken, kötü adamlar çoğu başyapıtlarda boy göstermiştir. Bu filmlerde, kötü karakterleri canlandıran tiplemelere  ” Kötü Adamlar” diyoruz. Ancak sadece korkunç ve kötü adamlara değil ayrıca çekici cazibesi olan kötülere de odaklanacağız. Şimdi ne tür kötü adamlar veya kadınlar olduğunu görelim!

En etkileyici Disney filmlerindeki kötü adamlara bir göz atalım!

Kötü cadı!

Pamuk prenses ve cadı!
Pamuk prenses ve cadı!

Kötü cadı, Wick Queen tarafından kara büyüyle dönüştürülmüş bir cadı figürüdür. Pamuk Prenses’in güzelliğini kıskanarak, zehirli elmalarla onu öldürmek için yaşlı bir satıcıya dönüşür ve Pamuk Prenses’i aldatır.

Film: Pamuk Prenses

Kötü Karakterler! Kötü Kraliçe

"<yoastmark

Pamuk Prenses’te görünen ” Ayna, ayna söyle bana dünyanın en güzeli kim? ” sorusu ile ünlü korkunç bir kraliçedir. Onu büyük siyah bir pelerin ve altın bir taç giyerken görmek etkileyici değil mi?

Dünyanın en güzeli olmamktan üzgün olan Pamuk Prenses’in üvey annesidir. Kara büyü kullanarak Pamuk Prenses’in hayatını hedefleyen kötü bir kadındır.

Film: Pamuk Prenses

Kötü Karakterler! Malefiz

Kötü Karakterler Malafiz
Kötü Karakterler Malafiz

Disney kötüleri arasında kanaat önderi olarak kabul edilen cadıdan bahsedersek, bu Malefiz’den başkası olmaz değil mi? Acımasız gözleri ve iki keskin boynuzla zifiri karanlık bir pelerin takıyor. İblisler dağı adında bir kalede yaşıyorum ucunda yeşil kristal bir küre olan bir parmakla. Kargam Diablo ile oynuyorum. Alevler tüküren dev bir siyah ejderhaya dönüşürüm. İşte ben Malafiz!

Film: Uyuyan güzel

Cruella de ville

Cruella de ville
Cruella de ville

Kürk aşığı, acımasız bir kadın. Kürk elde etmek için hayvanın canını almaya isteklidirler. Anime filminde, Anita’nın üniversite günlerinden eski bir arkadaşı olmaya hazırlanıyor. Ancak, canlı aksiyon filmlerinde, Anita’nın çalıştığı tasarım şirketinin başkanı olarak ayarlanır. Anita’nın Dalmaçyalı köpek yavrusunu kürk yapmak için kullanmaya çalışır.

Eser: 101 Dalmaçyalı Köpek

Earthra

Earthra
Earthra

Ariel’in babası Kral Triton’a geçmişte deniz krallığından sürüldüğü için kızgındı. Bundan sonra, denizin hakimi olmayı planlayan alt gövdesi ahtapot olan bir deniz cadısıdır. Yardım edermiş gibi görünüp çeşitli denizkızlarını kandırırlar. Onları sadakatsiz deniz yaşamına çevirirler ve bölgelerine hapsederler. Ariel ayrıca Earthra’nın Tuzağı’nı yakalar ve sesini ele geçirir.

ESER: Küçük denizkızı

Kötü Karakterler! Bayan Tremaine

Kötü karakterler Bayan Tremaine
Kötü karakterler Bayan Tremaine

Bu bir cadı değil, elinden geldiği kadar kötü olan bir kadındır. Aynı zamanda Külkedisi’nin üvey annesi ve Drizzella ve Anastasia canavar kızlarının da annesidir. Acımasız bir kişilikle Külkedisi’ne hizmetçi gibi davranır. Külkedisi’nin güzelliğini kıskanarak kızını prensle evlendirmeyi planlar.

Film: Külkedisi

Kupa Kraliçesi

Kupa Kraliçesi
Kupa Kraliçesi

Büyük, kaba ve bağıran bir kraliçe. Kötülükler başarısız olduğunda ya da umursamadığında, “Boynunu kapa!” kelimesi bir söyleme alışkanlığıdır. Her şeyi istediği gibi elde etmeye çalışan bencil bir prenses.

Görüntü: Alice harikalar diyarında

Kaptan Kanca

Kaptan Kanca
Kaptan Kanca

Neverland’de yaşayan ve Peter Pan’a kin besleyen bir korsan gemisinin kaptanıdır. Sol elinde bir kanca vardır, sarı çizgili kırmızı bir ceket, açık pembe kıyafetler ve boynunda bir eşarp hiç eksik olmaz. Daha önce sol elini yiyen Chiktaku timsahı çok korkutucudur.

Görüntü: Peter Pan

Smee

Smee Disney
Smee Disney

Kaptan Hook’un sadık adamlarından biridir. Biraz şapşal ama kendi kafasına göre hareket eden bir korsandır.
Kaptan Hook tarafından kullanılmasına rağmen nispeten iyi ve sevimli bir kahraman olabilir.

Görüntü: Peter Pan

Gaston

Gaston
Gaston

Şehirdeki kadınlar arasında çok popüler yakışıklı bir adam. Vücudu güçlü ve çekicidir. Ancak Bell ondan hoşlanmaz çünkü duyarsız, benmerkezci ve kibirlidir. Ancak umutsuzca Bell’le evlenmek isteyen Gaston, korkak elleriyle Bell’i soymayı planlar.

Eser: Güzellik ve Canavar

Cafer

Cafer ve Jago
Cafer ve Jago

Agraber sarayında yaşayan kötü bir papazdır. Hipnozda iyi olduğu için, kralı aldatmak ve tahta çıkmak için belirli bir eli kullanır.

Krallığı yönetmek için yüksek zeka ve sihir kullanmak için sihirli lambayı Aladdin’den alır. Ve ona dünyanın en iyi Jeannie’si olmasını emrediyor. Jago her zaman Cafer’in omzunda olan bir papağandır. Kötü adam olmasına rağmen ondan nefret edemeyiz ve bir zamanlar gerçekten iyi bir papağandır? O kadar çok karmaşık bir durum ki, Cafer’in evcil hayvanı olarak yanlış şeyler yapar ancak sonra taraf değiştirip Alaaddin’in arkadaşı olur.

Eser: Aladdin

Kötü Karakterler! Hades

Kötü karakterler Disney
Kötü karakterler Disney

Mitolojinin aksine, Zeus’a düşmandır. Zeus’u yenmeyi ve Olimpus dağı’nda hüküm sürmeyi planlar. Hırslarına müdahale eden Herkül’ü yarı insana dönüştürmeye çalışır. Ancak, adamları Herkül’ü öldürmeyi başaramadılar. Bu yüzden kendi işini kendi yapmalıdır.

Film: Herkül

Yara İzi

Kötü karakterler yara izi
Kötü karakterler yara izi

Mufasa’nın kardeşi ve Simba’nın amcası olan bir aslan. Prens Simba’nın doğumuyla tahta geçmesi üçüncü bahara kalmıştı. Ona kin beslemeye başladı ve Mufasa ve Simba’yı öldürmeyi planladı. Doğa sinsidir ve bu, kardeşini bile kendi amacı için öldürebilen tehlikeli bir aslandır.

Görüntü: Aslan Kral

Shan yu

Shan Yu
Shan Yu

Hunların başıyla Çin Seddi’nin ötesinde bir Çin istilası planlıyor.
Karakter o kadar acımasız ve rahatsız edici ki, hoşlanmadığı herkesi acımasızca yok ediliyor. Ayrıca Mulan’ın saldırısıyla ölümcül bir şekilde yaralanmasına rağmen zarar görmemiş yenilmez bir vücuda sahiptir.

Görüntü: Mulan

Dr. Fasilyer

Kötü karakterler Dr. Fasilyer
Kötü karakterler Dr. Fasilyer

Genellikle “gölge adam” olarak bilinir. Voodoo sırlarıyla ilgilenir ve Naveen’i kurbağaya dönüştürür. Koca Baba’yı büyücülükle öldüren ve mirasını çalan acımasız bir karakter. Bunları new orleans şehrini yönetmek için yapıyor.

Görüntü: Prenses ve sihirli öpücük

Claude Floreau

Claude Floreau
Claude Floreau

Bir yüksek mahkeme yargıcı ve çingene olan Kazimod’un annesini avladı ve öldürdü. Disney’in kötü adamlarından biri daha değil mi? Ayrıca bebek Kazımod’un yüzünün çirkinliği yüzünden kuyuya atarak öldürmeye çalışmış.
Dansçı Esmeralda’ya rakip çarpık bir sevgisi var ama tabii ki ona arkasını dönmüyor. Onu elde etmenin bir yolunu bulduğu ve kendini baştan çıkardığı için bir cadıyı kovmaya çalışır.

Eser: Notre Dame çanları

Anne Gautel (sağda)

Anne Gautel Rapunzel
Anne Gautel Rapunzel

Rapunzeli yetiştiren annesidir. Ancak geçmişte genç Rapunzel elinden alındı ve kuleye hapsedilmiş buldu.
Genç görünüyor ama aslında 400 yaşında bir cadı. Rapunzel’in dış dünyayla ilgilenmemesi için ne kadar korkunç yalanlar uyduruyor.

Eser: Kulede Rapunzel

İzma

İzma
İzma

Cusco çocukluğundan beri danışmanlık yapıyor ama tuhaf karakteri yüzünden kovuldu.
O zamandan beri Cusco’ya kızıyorum. Cusco’yu en sevdiği ilaç hazırlığıyla zehirlemeyi planlıyorum ancak yanlışlıkla Cronk’un hatasıyla lama haline dönüşüyorum.

Oyun: Lama olan kral

Woogie Boogie

Woogie boogie disney
Woogie boogie disney

Cadılar bayramı sırasında görmek isteyeceğiniz Disney filmi Nightmare Before Christmas’ta cadılar bayramı kasabası’ndan nefret eden biri. Çantasının uğrak yerinde kalamar olan bir kumarbaz. Yaşadığı bodrum katında kumarhane gibi bir işkence odası da bulunmaktadır. Zuda torbasının içeriği, on binlerce hayvana sahip olacak çok miktarda böcek içerir. Sandy close’ı zapt etmek, yemek pişirmek ve yemek yemek için komplo kuruyor.

Film: Noel öncesi kabus

Kötü Karakterler! Prens Hans

"<yoastmark

Prens hans, Frozen’da görünen kötü adamlardır. İlk bakışta, kötü hissi olmayan bir prenstir ancak Allendale Krallığı’nı ele geçirmeyi planlıyor.

Tahtın verasetini alma ihtimali düşük olan Hans’ın başka bir ülkeden bir prensesle evlenip kral olma hırsları vardır.
Bu yüzden ana ile evlenmeye çalışır. Ancak ölen Ana’yı geride bırakıp Elsa’yı öldürmeye çalışan kötü bir Villans’tır.

Görüntü: Frozen

Disney Yardımcı Kötü Karakterler listesi

Bazı Disney kötüleri etkileyici ama destekleyici karakterlerdir.

Anastasia Tremaine ve Drizela Tremain

Kül Kedisi Kötü Karakterler
Kül Kedisi Kötü Karakterler

Anastasia Tremain (solda) ve Drizella Tremain (sağda). Anastasia, “cinderella”daki bayan Tremaine’in biyolojik kızıdır. Drizzella’nın kız kardeşini aşağılar ve kırmızımsı kahverengi saçlıdır ve mor bir elbise giyer.
Külkedisi pek ilgimi çekmezdi ama “külkedisi 2” ile fikrimi değiştirdim. Drizella, Anastasia’nın kız kardeşini aşağılar.
Siyah saçlıdır, yeşil bir elbise giyiyor ve kız kardeşiyle birlikte Külkedisi’ne zorbalık ediyor.

Film: Külkedisi

Lucifer

Lucifer
Lucifer

Bayan Tremain’in “Külkedisi”nde görünen evcil kötü kedisi. Siyah ve acımasız gözlere sahip olmak ve Külkedisine zorluk çıkarmak günlük rutinidir. Fare düşmanını ve yani Jack’i kovalıyorum.

Film: Külkedisi

  Ray Ban

Malefizin Kargası
Malefiz’in Kargası

Malefiz’in evcil kargası olarak Uyuyan Güzel’de görünür. Malefiz ile birlikte hareket ediyor ve aynı zamanda bir bekçi köpeğidir.

Film: Uyuyan güzel

Boynuzlu kral

Kötü Karakterler
Kötü Karakterler

1985 Disney filmi Cordron’daki kötü adam. Görünüş, boynuzlu iskelet gibi bir iblis kraldır ve oldukça korkutucu bir izlenimdir. Askerin cesedini canlandırmak için kara Kordon’u kullanır. Aslında, daha önce Külkedisi Kalesi’nde düzenlenen “Külkedisi kalesi gizem turu” tiplerinin sonunda ortaya çıkan bir karakter vardır. Seçilen konuk bir kahraman olur ve Boynuzlu Kral’ı yenmek için kılıcını kullanır. Disneyland böyle korkutucu bir hatırlamalar ile bir cazibe merkezi oldu.

Görüntü: Cordron

Waternoose

Waternoose
Waternoose

Monsters inc.’den bir kötü adam ve Monsters inc.’in eski başkanı. Çığlık emme makinesi kullanarak çığlık enerjisini çocuklardan uzaklaştırmaya çalışır.

Görüntü: Canavarlar a.ş.

J. WASHINGTON FOUL FELLOW

J. WASHINGTON FOUL FELLOW
J. WASHINGTON FOUL FELLOW

Pinokyo’da bir tilki dolandırıcıdır. Pinokyo’ya ustaca yaklaşır, daha çok para kazanmayı vaat ederek kandırır.

Film: Pinokyo

Kötü Karakterler! Gideon

Kötü Karakterler Gideon
Kötü Karakterler Gideon

Pinokyo’daki faul adamının tehlikeli bir ortağı. Bir doji karakteri ile içmek için zayıf ve acınacak bir kötü adamdır.

Eser: Pinokyo

Carr

Carr
Carr

Kendi gözlerinden hipnoz yayabilen pitonlar. Devamlı yemek planlıyor. Tüm hayvanlar gibi, shea khan’dan korkar, ancak görünüşte dostane davranır.

Eser: Orman kitabı

Disny Kötü Karakterler! Sid phillips

Disney Kötü Karakterler
Disney Kötü Karakterler

Oyuncakları yaralayan, değiştiren ve onlarla oynayan veya oyuncakları havaya uçurmak için tehlikeli havai fişekler kullanan tehlikeli bir çocuk. Hareketleri nedeniyle, Woody ve diğer oyuncaklar ona “oyuncak katili” dedi.
Modifiye edilmiş oyuncakları yatağın altına atar ve kötü davranır.

Görüntü: Oyuncak hikayesi

Kokuşmuş Pete (Prospector)

Kokuşmuş Pete
Kokuşmuş Pete

Fırsatçıyım ve baş oyuncak olduğum için kendimle gurur duyuyorum. Görünürde, sevecen ve güvenilir bir varlık gibiyim ancak bir müzede dekore edilmeyi hayal etmek bana göre değil.

Eser: Oyuncak hikayesi

Clayton

Kötü karakterler Clayton
Kötü karakterler Clayton

Profesör Porter’a yolculuğunda eşlik eden bir avcı. Bir av fanatiği, hayvanlara ve doğal bitkilere zarar vermek hakkında hiçbir şey hissetmez. Bir profesörün koruması olarak eşlik ediyor ama aslında doldurulmuş goriller yapmak için çok bir fikirleri var.

Eser: Tarzan

Sendrom

Pazartesi sendromu mu? Hayır henüz çocuk olmadan büyümüş biri. İnanılmaz’ın büyük bir hayranıydı.
Bay İnanılmaz Çocuk ile inanılmaz bir şekilde arkadaş olmayı istiyordu. Ancak, reddedilmek onu çok üzdü ve kimseye güvenmez hale geldi. O zamandan beri süper kahramanlardan nefret ediyor.

Sendrom
Sendrom

Görüntü: Bay İnanılmaz

Skinner / Remy’s Delicious Restaurant

Skinner
Skinner

Gustowe öldükten sonra restoranlarda gözdağı veren para kazanan bir şeftir. Gusto adında dondurulmuş gıda satmak için çeşitli planlar yapıyor. Önceki sahibi Gusto’nun iradesine göre, belirli bir süre geçmedikçe mağazanın tüm otoritesinin miras alınamayacağına dair bir kural vardır, bu yüzden onursuzdur.

Zerg

Zerg
Zerg

Oyuncak hikayesi’ndeki buzz lightyear’ın düşmanıdır. Uzay korucusu Buzz Lightyear için kötü adam olarak görünüyor ama aslında Buzz Lightyear’ın biyolojik babasıdır.

Görüntü: Oyuncak hikayesi

Kötü Kahramanlar! Deniz Aygırı

Alice harikalar diyarinda Mors
Alice harikalar diyarinda Mors

Mors Alice harikalar diyarında’daki kötü adam. Hikayede ikiz dam ve dee küçük bir öykü gibi görünür.
“Mors ve Marangoz” hikayesinde, bebek istiridyeleri aldatırlar ve onları yalnız yerler.

Görüntür: Alice Harikalar Diyarında

Disney kötü adamları, Büyük Kötü Kurt

Büyük kötü kurt
Büyük kötü kurt

“Üç küçük domuz”da bir kurt. Çocuk domuzdur, saman, ev ve domuz gururu ile ahşap ev tahrip edilir.
Bununla birlikte tuğla ev hiç bir şekilde uçurulamaz ve sonunda Kurt üç yavru tarafından köşeye sıkıştırılmıştır.

Film: Üç kuzu

Pete

Disney Pete
Disney Pete

“Steamboat willie” ve “Goofy movie holiday, en iyisidir!!” bu filmlerde ortaya çıktı. Örneğin, Mickey’nin rakip rolü olarak bilinen bir yaban kedisi.

Film: Buharlı gemi willie, vb.

Kötü Karakterler! Blair Tilkisi

Blair Tilkisi
Blair Tilkisi

“Southern song”daki bir tilki karakteri. Blair Rabbit’i yemeyi planlıyor.

Görüntü: Güney şarkısı

Blair Ayısı

Blair Ayısı
Blair Ayısı

“Southern song”da rol alan bir ayı karakteri. Blair fox gibi, o da kötü adamlardan biri.
İlk bakışta sessiz görünüyor ama kızdığında, oldukça korkutucu görünüyor.

Görüntü: Güney şarkısı

Acı ve Panik

Acı ve Panik
Acı ve Panik

Hades (solda) ve onun kankası Acı ve Panik (sağda).
Pain & Panic, Hades’in cemeatinden olarak görünen villanlardır. Kırmızı renk acıyı ve mavi olması paniklemeyi gösterir.

Kötü karakterler ama nefret etmiyoruz. Ayrıca Disneysea’nin cadılar bayramı şovu the villains world’de de yer almıştır.

Film: Herkül

Özet

Nasıldı? Disney filmleri için önemli bir kötü karakterler temelde korkunçtular ancak bazılarının benzersiz karakterleri vardır.

Disney villains, disneyland ve disneysea’de onlara has geliştirilmiş bir çok çalışma vardır. Devamlı yeni karakterlerle ortaya çıkıyorlar. Böylece özellikle cadılar bayramında yani Disney Park’ta kötülerin geçit töreninin tadını çıkarabilirsiniz.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.