Güzel Bilgiler

Kış Aylarında Doğal Cilt Bakımı İçin Uzman Önerileri!

Doğal Cilt Bakımı

Kış Aylarında Doğal Cilt Bakımı İçin Uzman Önerileri | Sıcaklıklar düşüp ve hava her gün daha da soğudukça cildiniz üşüme, kuruluk ve rüzgarın etkilerine maruz kalabilir. Sert kış havası sadece cildinize zarar vermez aynı zamanda rahatsız edici ve ağrılı olabilir. Kışın zorlu şartlarında da güzel ve sağlıklı kalabilmek için, Kış Aylarında Doğal Cilt Bakımı İçin Uzman Önerilerini takip edin!

Kış aylarında panikleyip dolapta saklanan losyonlar ve kremlere saldırıyoruz ya da sonsuz seçeneklerin içinde boğulduğumuz kozmetik bir şeyler satın almayı cazip bulabiliyoruz. Fakat bunlar cildiniz veya cepleriniz için en iyi seçenek olmayabilir. Kışın olumsuz koşulların saldırısından kaçınmak için buradaki en iyi doğal cilt bakımı ipuçları ile cilt bakımı rutinine dikkat etmeniz ve uygulamanız önemlidir.

Kış aylarında cilt bakımı önerileri!
Kış aylarında cilt bakımı önerileri!

Kış aylarında cilt bakımı için bol bol kaliteli su için!

Cildinize için yüksek kaliteli  sudan (H2O) daha iyi bir şey yoktur. Vücudunuzun sulu tutarsanız cildinizi de doğal olarak aynı şeyi yapacaktır.

Yoğun yaşam tarzımız nedeniyle gün boyunca yeterince su içmeyi unutmak kolay olabilir. Bu durum cildimizin nemi uçup gittiğinde, özellikle düşük nemli ve kış havasında sorunlu olabilir. Bol su yudumlamayı ve telefonunuzda hatırlatıcılar ayarlamayı unutmayın. Alternatif olarak, saatinize her baktığınızda su içmeyi bir alışkanlık haline getirmeyi deneyin. Bunu yapmak kış aylarında cildiniz için büyük bir fark yaratabilir.

Havanızı nemlendirin!

Ev veya ofis gibi ortamlarda oda nemlendiricisi kullanmak cildinizi nemli tutmaya yardımcı olurken kuru kış havasını yumuşatmak için de iyi bir yoldur. Nemlendiricilerin vücudunuzun genel sağlığı ve  vücudunuzun genel hidrasyonu üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Doğal olarak cilt kuruluğu eğilimi olan insanlarda büyük ölçüde faydalı olacaktır.

Yumuşak, nemli ve sağlıklı bir cildin tadını çıkarmak için, yatak odanızda ve en çok zaman geçirdiğiniz odalarda nemlendirici çalıştırmayı unutmayın!

Kışın sağlık ve Güzellik!
Kış Aylarında Güzellik!

Kış Aylarında Cilt Bakımı: Güneş Kremi Uygulayın!

Parlak bir kış gününde, kar güneşin UV ışınlarını yansıtabilir ve zararlı ışığa maruz kalmanızı yüzde 80’e kadar artırabilir. İster yamaçlarda kayak yapıyor olun, ister karla oynarken, ister parkta yürürken, yaz aylarında olduğu gibi sert kışlarda da güneş kremi sürmeyi unutmayın.

Kışın karanlık günlerinde bile Güneş’in zararlı UV ışınlarını bulutların tamamen elimine ettiğinden emin olamayız. Eğer gündüz vaktiyse Güneş’şin etkilerini hafife almak akıllıca değil.

Kalite Bir Temizleyici Seçin,

Cildinizi temizlerken yanlış sabun kullanırsanız genellikle kaşıntı ve döküntü kötüleştirebilir. Kuru cilt için birçok cilt bakım üreticisi sert kimyasallar içeren temizleyiciler sunuyorlar, bunlar da bazen aşırı kuruluğa neden olabilir. İçinde alkol olmayan bir temizleyici seçerek ve eklenen esansların doğal yağlardan geldiğini bilerek, cildinizdeki nemi koruyabileceğinizden emin olabilirsiniz. Cildinizin kış aylarında harika görünmesine yardımcı olabilecek kaliteli bir temizleyici ararken, doğal organik sabunlar ve uçucu yağlar seçtiğinizden emin olun.

Kışın aylarında da çekici olmak için!
Kışın da çekici olmak için!

Ölü cilt hücrelerinin uzaklaştırılması, Peeling!

Vücut yaşlandıkça, cildinizin doğal yenileme yeteneği yavaşlayabilir. Kışın yapılan peeling sadece kuru, ölü cilt hücrelerini alır ama aynı zamanda yenilerini yenilemek için de yardımcı olur. Evde bulabileceğiniz doğal peeling karışımları yulaf ezmesi, deniz tuzu ve kahve telvesi içerebilir.

Taze ve parlak cildinizi ortaya çıkarmak için nazikçe peeling yapmayı unutmayın. Doğal, peeling süngerleri sağlığı artırarak mükemmel bir cilt için büyük faydalar sağlıyor ve cilt görünümü ve canlılığını arttırıyor.

Kış Aylarında Doğal Cilt Bakımı: Nemlendirici kullanmak,

Cildinizi yıkandıktan hemen sonra nemlendirici kullanmak mümkün olduğunca çok nem tutulmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir cilt korumak için bu hayati bir önem taşımaktadır. Yağ bazlı bir nemlendirici cildinizde su tutulmasına yardımcı olur, kış aylarında doğal yağ bazlı nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.

Bu yağlı nemlendiriciler, cildinizin kış aylarında su bazlı yüz losyonlarına göre daha nemli tutmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca her zaman iyi bir organik cilt bakımına başlamadan önce nemlendirici içindeki maddeleri bilmek önemlidir.

Kışın Güzellik için yemek!
Kışın Güzellik için yemek!

Sebze yiyin!

Kereviz ve salatalık gibi sebzeler doğal olarak çok fazla su içerir, bu da onları cildinizi nemli tutmak için mükemmel bir atıştırmalık yapar. Tatlı patates, havuç, kırmızı biber ve kabak gibi sebzeler de cildiniz için harika olan antioksidanlar ve beta-karotenler ile doludur.

Besin dolu sebzeleri yemeye ek olarak Vitamin A, B ve E tüketiminizi artırdığınızdan emin olun ayrıca demir ve omega-3 alımına da dikkat edin. Takviyeler ve vitaminler vücudunuzun soğuk kış günlerinde kaybettiği mineralleri yerine koymanıza yardımcı olur.

Duş Süresini Sınırlayın ve Sıcaklığı Düşürün!

Kışın sıcak sulu bir küvet içinde kaymak kendinizi harika hissettirebilir. Bunu elbette yapabilirsiniz ancak size suyun sıcaklığını biraz daha düşürmeniz gerekebilir. Uzun, buharlı bir duş veya banyo almak cazip olsa da, cildiniz için aslında çok daha iyi olan 5 ila 10 dakikalık ılık  kısa bir duş veya banyodur.

Ellerinizi daha serin suda yıkamak cilde daha az tahriş edici olurken, mikropları sıcak sudan daha iyi giderme konusunda daha etkili olduğu bilinmektedir. Sabun ile karışık sıcak su genellikle cildinizde doğal yağlar tüketir ve cildinizin çok daha hızlı kurumasını neden olur. Su kullandıktan sonra cildinizin kırmızı ve kaşıntılı olduğunu görürseniz bu bariz bir şekilde ciltteki aşırı kurumanın göstergesidir.

Kış aylarında cilt bakımı önerileri!
Kış aylarında cilt bakımı önerileri!

Cildinizi Koruyun!

Kış, yaz ile karşılaştırıldığında cildinizde daha fazla hasara yol açabilir. Kuru hava ve güçlü rüzgarların birleşimi, dokunulduğunda rahatsız edici ve hassas olabilecek korkunç derecede kuru bir cilde yol açabilir. Böyle soğuk kış günlerinde kendinizi uygun şekilde toparlamak, hayati önem taşımaktadır. Ellerinizi ve boynunuzdaki hassas cildinizi korumak ve kışın güzellik için gerekli olan atkı ve eldivenleri giymeyi unutmayın.

Bunların yanında, çok soğuk havalarda kalın kalın giyinmek aslında cildinizi ile doğrudan temas olduğundan rahatsız edici olabilir. Cildinizi ağırlaştırmaya yatkın kışlık kumaşlar yerine cildinizi her türlü kaba tırmalamadan koruyabilecek doğal, nefes alabilen giysi katmanlarını mutlaka deneyin.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.