Güzel Bilgiler

Kadın ve Yaş! Kadınlar Hangi Yaşta Ne Düşünüyor? Güzellik ve Hayat

Kadın ve Yaş! Kadınlar Hangi Yaşta Ne Düşünüyor? Güzellik ve Hayat | Kadınların yaşı sorulmaz ama zaman da bize sormadan geçip gider. Güzellik kaygıları ve güzellik farkındalığı yaşla birlikte değişir. Güzellik sorunlarının ve güzellik bilincinin kadın yaşıyla gösterdiği eğilimini araştırdık.

Neler Öğreneceğiz?

Yaşlarına göre kadın güzelliği endişeleri
20’li yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri
30’larındaki kadınlar için güzellik endişeleri
40’lı yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri
50’li yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri
60’lı yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri
70’li yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri
80’li yaş ve üstü kadınlar için güzellik endişeleri
Güzellik salonları ve salonların kullanım oranı (Gençlerden 70’lere kadar)

Kadın ve Yaş, Güzellik Endişeleri!

Her yaş grubunun güzellik problemlerini aşağıdaki içerikte ayrıntılarıyla açıklamaya çalıştık. Ancak burada “20’li ve 80’li yaşlar arasındaki kadınların güzellik problemleri yaşlanma ile nasıl değişir ana hatlarıyla özetledik. Böylece zamana göre akışın nasıl ilerlediğini ve kadınların düşüncelerini öğrenmiş olacağız.

20’li yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri!

20 yaşında kadın
20 yaşında kadın

Z KUŞAĞINDAN SONRA 20’LI YAŞLARDAKİ KADINLAR HER ZAMAN “İNSANLARIN ONLARI NASIL GÖRDÜĞÜ” KONUSUNDA ENDİŞELİDİRLER. YANİ “GÖRÜNÜM ODAKLI NESİL”.

“Size uygun makyaj ve cilt bakımı” yerine “Trendlere” odaklanırlar. Özellikle 20’li yaşlarımın başında Instagram’a yüklediğimiz işlenmiş fotoğraflarda makyaj yöntemleri üzerine çok fazla araştırmamız var. Çok miktarda sebum salgısı olduğu için, akne (izler) ve gözeneklerin koyulaştırılması gibi cilt sorunlarından mustarip olmak yaygındır.

20’li yaşlarımızın sonlarında, hormon dengesi ve stresteki değişiklikler nedeniyle küçük kırışıklıklar ve donukluklar azar azar endişelenmeye başlarız.

Kadın ve Yaş! Bazı gençler erkenden gri saçlıdır.

20’li yaşlarının sonunda ilk kez yaşlanma bakımının farkında olmaya başlarız. Stres vücut şeklini de etkiler ve bazal metabolizma hızındaki azalma ve uyku süresinin azalması nedeniyle stil çöküşü ve kilo alımından mustarip olmak kolaylaşır.

20’li yaşlardaki kadınları anlamak! Diyete ilgisi yüksektir. Ancak diyetin amacı “sağlık” değildir. Güzellik (görünümün iyileştirilmesi) tek hedeftir. Diğer nesillere 20’li yaşlarda moda olan vücut kıllarına bakımın şart olmasıdır.

30’lu yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri!

30 yaşında kadınlar
30 yaşında bir kadın

Evlilik, hamilelik, doğum ve yaşam evresi ile beden anayasası değişmeye devam ediyor. Doğum yaşayan kadınlar, doğumdan sonra saç dökülmesi ve artan karın vücut kıllarından mustariptir. Hormon dengesinin çökmesi nedeniyle bu geçicidir. Ancak kolayca geri dönmeyeceği konusunda endişe duyan birçok insan vardır. Pelvis bozulması nedeniyle eski kiloya geri dönmek zordur ve diyet pelvik düzelme bakımından önemlidir.

İş yerinde “orta seviye” stres artar ve strese bağlı olarak fiziksel durum ve cilt kalitesindeki değişiklikler dikkat çekicidir. 30’lu yaşların sonunda kadınlık hormonlarında azalma ve kas gücünde azalma nedeniyle alt karın, bel çevresi, üst kolda yağ bağlanır ve büstün hipofiz bezi yavaş yavaş çalışmaya başlar.

Kadın ve Yaş! Yaşlanma size bağlıdır.

Biriken ultravi̇yole ışınlarının etkisiyle cilt lekeleri artar ve kuruluk nedeniyle ince çizgiler ve gözenekler öne çıkar.
Kirpiklerin döngüsü rahatsız etmeye başlar. Cildin nemlendirici gücü hızla azalmaya başlar ve elastikiyette bir azalma hissedilmesi normaldir.

Saçlar daha az parlaktır, şişlikler fark edilir ve bazı insanlarda gri saçlar uzamaya başlar. Bu, 20’li yaşlardaki gibi düz uzun saçlardan orta saçlara doğru değişimin başladığı zamandır. Ama bunları azaltmak sizin aktifliğinize yaşam kalitenize bağlı olarak değişir.

40’lı yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri

40’lı yılların sonu menopoz dönemi olabilir. Lekelere ve ince çizgilere ek olarak, kollajen azalmasıyla dikenli çizgiler ve sarkmış yanaklar hazırlanıyoruz. Gözlerdeki sarkan cilt ve göz altı torbaları da ayrı bir konu. Dudaklardaki boyuna kırışıklıklar göze çarpıyor ve dudak iyi vurgulanamıyor. Çünkü yanaklar düşer ve ana hat bulanıklaşır, “makyaj yapsan bile yüzün sıkılaşmaz” ve makyajdan mustaripsiniz.

Kadın ve yaş 40
Kadın ve yaş 40

Boynun kırışıklık sorunu. gençlerde görülen yatay kırışıklıklara ek olarak, boyunda da kırışıklıklar görülebilir.
Saçlar sıkılık, parlaklık, hacim olarak azalma gözlenebilir. Ve ayrıca1 bazı insanlar östrojendeki azalma nedeniyle saçlar da incelme hissederler. Bazal metabolizma hızının ve kas kütlesinin azaltması, viseral yağın yapışmasını kolaylaştırır ve üst vücutta hacim artar. Yani göğüs ve kalça genişlemesi “teyze vücut tipi” vb.

Kadın ve Yaş! 50’li yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri!

50’li yaşların sonuna kadar süren bir menopoz. Cildin parlaklığı 20’li yaşların sonundakinin yarısından daha fazla düşüş gösterir ve sarı renk yaklaşık iki kez yükselir. Böylece cilt renginin koyu ve sarı olduğunu hissedebilirsiniz.
Ağız düşer ve ince çizgiler, alnın yatay çizgilerini ve kaşlar arasındaki dikey çizgileri hareketsizleştirmeye başlar.
Böylece sarkmalar üst göz kapağının sarkmış derisinden itibaren başlar.

Hormonal dengesizlik ve daha derin burun ve dudak olukları nedeniyle tükürük hacmi azalması, periodontal hastalık ve alt diş etlerinin zayıflaması görülebilir. Daha güçlü ağız kokusu ve daha uzun dişler gibi artan ağız problemleri…

Kadınlar 50 yaşında
Kadın 50 yaşında

Gri saçlar öne çıkıyor, gri saç boyası olmazsa olmaz bir ürünümüzdür. Saçlarda sıkılık, parlaklık, hacim azalır saç inceliği belirgin şekilde artar. Kas gücü ve bazal metabolizma hızında önemli bir azalma nedeniyle ve bazal metabolizmadaki azalma nedeniyle kilo verme olasılığı daha düşüktür ve ince insanlar da sarkan ciltlerden şikayet görülür. Birçok kadın vücut şeklindeki aşırı değişime şaşırır. 50’li yaşlardaki kadınları anlamak hayatı anlamaktır. Hayat geçicidir fazla önemsemeyin gençlik geçecek ve bu hayat bitecek unutmayın. Hiç bir şeye değmez.

Kadın ve Yaş! 60’li yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri!

Menopoz sonunda sebum içeriğindeki azalmaya bağlı olarak kuruluk ve hassas ciltten mustarip kişi sayısı artar.
Cildin donukluğundan dolayı sıcaklık farkını hissetmek zorlaşır. “Terleme”, “sıcak” ve “soğuk” gibi termal ısı ile ilgili semptomların artması ile kırışıklıklar birbirine bağlanır ve daha uzun ve daha derin hale gelir. Üst göz kapağı depresiftir ve alt göz kapağı sarkmış ciltle kavis yapmıştır.

Büyük ve küçük çeşitli ince kahverengi pigment grupları yavaş yavaş koyulaşır ve netleşir. Burun köklerindeki yanal kırışıklıkların hareketsiz hale getirilmesi, boyun kırışıklıkları 40’lı yaşlardakilere kıyasla neredeyse iki katına çıktı.
Böylece dişler güçlü bir şekilde sararıyor ve fark ediliyor hale geldi. Saçlar incelir ve gri saç bakımı (boyama, perma) ile yığılmış saçlar pamuk helvasına benzer. Başınız beyaz bir alevle tutuşmuş gibidir.

Yaş ve Kadın 60 yaşında
Yaş ve Kadın 60 yaşında

Daha da düşük parlaklık ve sıkılık ile menopozun sonunda erkeklik hormonları etkili hale gelir. Ve saçlar incelirken, bazı insanlar daha kalın bir sakala sahip olurlar. Vücut yumuşak ama sağlamdır ve alt vücudun kasları daha da düşer. Kas güçsüzlüğüne bağlı olarak sırt ve omurga eğriliği ve yağlanma görülebilir. Karında ileriye doğru çıkma, diz bükülmesine bağlı diz ağrısı gibi iskeletin deformitesi ile vücudun çöküşü hissedilebilir.

70’li yaşlardaki kadınlar için güzellik endişeleri

Cildin hipofiz bezi salgısı daha da artar ve yanaklarda sarkma benzeri görüntüler oluşur. Yüz kaslarındaki azalmaya bağlı sarkmalar, 20’li yaşlarda yumurta şeklinde olan kişilerin konturlarını kare ve uzama şeklinde görülür. Ayrıca yüzün derisinin geri çekilmesi ve alın derisinin sertleştirilerek yayılması da bu yaşlarla ilişkilidir.

70’li yaşların sonlarında, insanların % 50’sinden azı kendi dişlerini korur. Ağız çevresindeki yaşlanma fenomeni olarak daha belirgin hale gelir. İnce dudaklar, keskin dikey kırışıklıklar ve gözle görülür çene kırışıklıkları sarkan boyunlar ve kırışıklıklar da göze çarpıyor. Kendine bakan kişi ile bunu yapmamış kişi arasındaki fark artar.

Kadınlar 70 yaşında
Kadın 70 yaşında

Tüm fiziksel fonksiyonlar önemli ölçüde azaldığı için, kötü görme nedeniyle makyajın iyi olmadığı ve sırtın büküldüğü kötü duruştan mustarip olunur. Bazı insanlar hemşire bakımına ihtiyaç duyabilir. Yaşlı kadınları anlamak dileği ile…

80’li yaş ve üstü kadınlar için güzellik endişeleri!

Yüz daha ince kırışıklıklara sahiptir ve deri altı yağ dokusu atrofisi ve göz kapağı ve yanak sarkması da göze çarpar.
Dikey cilt sarkması boyunda meydana gelir, keskin çeneler kaybolur, bu da düz bir çene hattı ile sonuçlanır.
Saçlar şişmeler, kırbaç çatlakları, kuruluk nedeniyle kafa derisinin kaşınması ve hacimdeki azalma nedeniyle ideal saç modelini oluşturmak zordur ve bazı insanlar peruk takar.

Yüzden daha fazla yaşlanma duruş ve iskelet sisteminde görülür. Kas kütlesi %20 ile %40 arasında düşebilir.
Sırt, bacaklar ve dizler bükülür. Duruşun bozulması nedeniyle, düzeltme iç çamaşırı kullansanız bile vücut şeklini güzel göstermek zordur. Bu nedenle korse ve düzeltilmiş iç çamaşırı giyme oranı 80’li günlerinizde azalır.
Kıyafet giyerken harekette rahatsızlık hissetmemek için koldan geçmesi kolay kıyafetleri tercih edilmelidir. Ek olarak, sırt büküldüğünden, ceketin kenar çizgisinin yukarı gitmesi bir sorundur, bu nedenle kıyafet seçmek zordur.

Kadın ve yaş 80
Kadın ve yaş 80

Kadın ve Yaş! Her Yaşta Güzellik!

15’li ve 70’li yaşlardaki kadın ve erkeklerin güzellik salonları ve salonlarının kullanımına ilişkin bir anket yapıldı. Anket de, 20’li yaşlardaki insanların salon hizmetlerini aktif olarak kullanma eğilimi vardı. “Görünüm” ile ilgili yüz güzelliği ve vücut bakım salonlarının kullanım oranı da özellikle genç nesil için yüksektir.

Yüz güzellik bakımları ve rahatlatıcı hizmetler 70’li yaşlara kadar kullanılırken, vücut egzersizleri ve bakımı kullanım oranı yaşla birlikte azalmaktadır. Bunun sebebi sadece yüksek fiyatı ve uzun sürmesi değildi. Aynı zamanda vücut şeklinin yaşlanmasının, yüzün yaşlanmasından daha dramatik olmasıydı.

Öte yandan, yaşa bağlı olarak güzellik salonlarının kullanımında önemli bir fark yoktu. Bunun nedeni muhtemelen her güzellik salonunun, genç nesil için modanın bir parçası saç stilleri yaratmasıydı. Ayrıca orta yaşlı ve yaşlı insanlarda saç problemlerini iyileştirmek, el ayak bakımı gibi her yaşın endişelerini gideren hizmetler sunmalarıydı.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.