Güzel Bilgiler

Evde Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır? Doğru Yüz Kremi Uygulaması!

Evde Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır? Doğru Yüz Kremi Uygulaması | Hiç sevmediğimiz o istemeyen tüyler genelde bıyık bölgesinde pörtlerler ve canımızı fena halde sıkarlar. Bu istenmeyen tüyler yüzün başka yerlerinde de çıkabilirler. Mesela çene, yanak ve kulaklar gibi… Ancak bunları yok etmenini hem de evde yok etmenin çok değişik yolları vardır. Bu cilt sorunları genellikle östrojen seviyesi yüksekliği gibi salgı bezi ve hormonsal bozukluklardan kaynaklanırlar.

Kadın yüzünde istenmeyen tüyler
Kadın yüzünde istenmeyen tüyler

Eğer esmerseniz ve sert tüyleriniz varsa, muhakkak enstitüde balmumuyla, ağdayla epilasyon yaptırmanız gerekir. Bazı insanların tüyleri ince ve çok açık renklidir yani sakalınız olsa bile gözükmez. Şanslı yosmalar:) İşte böyle şanslıysanız tüylerinizin sadece rengini daha da açmanız yeterli olabilir.

Evde Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır?

Oksijenli Suyla 15 Dakikada Renk Açma

Oksijenli su tüyleri çoğaltmaz ve  beslemez. Bu uydurma algı doğru değildir. Deneyin, sonuçtan çok memnun kalacaksınız, üstelik işlemin uygulanması da çok basittir. Tüyler iyice açık renk olur, incelir, kurur ve dayanamayıp dökülüp giderler.

Ardından, oksijenle muamele edilmiş bir bezle bastırın ve 15 dakika sabredin. Her şey bitince sadece suyla yıkayarak temizleyin. Ve ayrıca işlemler bittikten sonra kendi losyonunuzdan kullanabilirsiniz.

Kıl Dökücü ilaçlar

Vücudunuzun her hangi bir yerindeki istenmeyen tüyleri dökmek için birçok losyon, krem ve ilaçları bir çok eczanede bulabilirsiniz.

Evde Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır? Cımbız

Tüyler oksijenli suyla renklerinin açılması için biraz fazla büyük olduğu zaman kullanılan, çabuk yüzeysel bir etkisi olan bir epilasyon çeşididir. İlk önce tüylerini alacağınız yüzeyi özenle temizlemeli ve alkollü bir losyonla dezenfekte etmelisiniz.

Daha sonra deriyi yumuşatmak için sıcak su kompresleri uygulayın.

Kadında yüz kılları
Kadında yüz kılları

• Sonunda koruyucu bir krem sürün.

Parmaklarınızla yüz teninizi gerdirin, istenmeyen tüyü gözlerinizi kapatıp bir hamlede büyüme yönünde çekerek söküp alın.
Operasyon bittiğinde, su kompresini sıcak bir şekilde uygulayın ve daha sonra alkol veya kolonyalı bez ile kompress yapın ve nişastalı pudra ile istenmeyen tüylerin işini bitirin.

Yüz kremini doğru uygulamak!

Bakım kreminizi derinizin sorunlarına ya da türüne uygun olarak seçtiniz. Bu kremden yeterince yararlanmak için
uygulama sırasında bazı temel kurallara uymanız gerek.

Yüzünüzdeki çeşitli adaleleri tanıdığınıza göre, uygulamayı nasıl gerçekleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Saçlarınızı bir bandla iyice örtün. Kreminizi yıkanmış, temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza okşarcasına sürün.

• Sürme işlemine boyundan başlayın. Çenenizin ucundan başlayarak, sağ elinizin ayası ve dört parmağıyla çene kemiğinizin soluna doğru ilerleyin ve boynunuzun altına doğru inin.

Evde Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır? Ellerini kullan

Aynı hareketi sol elinizle, bu kez sağ çene kemiğinize doğru uygulayın. Bu ağır ve hafifçe ovularak gerçekleştirilen hareketler iki yana da aynı anda uygulanmalıdır.

Bir kremi, yüz adalelerinizi de güçlendirerek, doğru olarak uygulamanız için izlemeniz gereken çeşitli çizgilerine bitişik olarak çene kemiğinizin sağına koyun, çenenin altında hatifçe bastırarak sol çene kemiğinize doğru ilerleyin.

Aynı hareketlerin tersini, bu kez sağ elinizle gerçekleştirin.
.
Dört parmağınızla çiğneme kasından alt çene kemiğinize, oradan da şakaklara doğru okşarcasına ilerleyin.
İki orta parmağınızı uç uca alt dudağınızın ortasına koyun.

Evde yüz epilasyonu nasıl yapılır?
Evde yüz epilasyonu nasıl yapılır?

Evde Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır? Gözleri unutma!

Ağzın alt bölümünde boydan boya gezdirin. Yeniden dudakların birleştiği noktaya dönün, işaret ve küçük parmağınızla elmacık kemiklerine doğru yükselin.

Kaldırıcı kastan piramidale doğru ilerleyin. Sonra kaşların çevresine hafifçe bastırarak işlemi sürdürün.
Göz çemberinin üst kısmının iç köşesine işaret parmağınızı, alt kısmın iç köşesine de orta parmağınızı koyun.
Bu bölüm yüzün en hassas yeri olduğundan, şakaklara doğru çok hafif dokunuşlarla okşarcasına kayın.

Bitirmek için elinizin ayasını burnunuzun başladığı yere koyun ve saçlarınızın başladığı yere kadar hafifçe ovarak yükselin. Tüm bu hareketler birçok kez yinelenmelidir:

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.