Faydalı Bilgiler

Evde vakit geçirmek için uzman önerileri

Evde vakit geçirmek için uzman önerileri | Ülkeler birbiri ardına kapanma moduna geçiyorlar. Koronavirüs salgınının yayılmasını durdurmamız gerekiyor. Sızlansak da bağırıp çağarsak da öfkelensek de bu konuda fazla bir şey yapamayız. İnanın bana, bu büyük bir imtihan ve sabredenler kazanacak! Aslında belki de kapanma sizin için kılık değiştirmiş bir lütuf! Daha önce düşünmediğiniz veya birçok bitiremediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Sızlanmayı aksırmayı tıksırmayı bırakın! Gelin, kapanma günlerinde zamanınızı etkili bir şekilde nasıl geçireceğimizi düşünelim.

Evde vakit geçirmek için uzman önerileri:

Bu haftalarda şunları deneyebilirsiniz:

Aile Zamanı:

Bu, çocuklarınızla, eşinizle ve ebeveynlerinizle geçirebileceğiniz kaliteli zaman anlamına gelebilir. Yoğun hayatın yüzünden, uzun zamandır samimiyetini kaçırmış olabilirsiniz. Yani çocuklarınızla oynayarak zaman geçirin. Varsa korkularını ve endişelerini yatıştırmaya çalışın. Onların arkadaşı olun. Eşinizle konuşun. Ailenize sevgi göstermek ve onlara değer verdiğinizi vurgulamak için en iyi şey bir süre onlarla konuşmaktır.

Evde aile ile zaman
Evde aile ile zaman

Evde zaman geçirmek: Okumak:

Kapanma sırasında yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri kendinize yatırım yapmaktır. Yani iyi kitaplar okumak, kendinize yatırım yapmak için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Fiziksel bir kitap almak için dışarı çıkmanıza gerek yok. En sevdiğiniz kitapların soft kopyaları Google Playbook’larda veya Amazon’da mevcuttur. Bu şekilde her ikisi de ücretsiz olarak birçok kitap sağlarlar. (Kapanma sırasında ücretsiz e-kitap veren başka siteler de olabilir. Google’da arat.) E-kitapları telefonunuzda, tabletinizde veya dizüstü bilgisayarınızda okuyabilirsiniz. Playbook veya Kindle uygulamasını Playstore’dan yükleyin. Kim bilir okumak bundan sonra düzenli bir alışkanlık haline gelir mi!

Bu arada, çocuklar Audible’da hikaye kitaplarını dinlemek için ÜCRETSİZ erişime sahiptir. Bu, kapanma sürecinden sonra okul yeniden açılana kadar geçerlidir. Yani bu dönemi onların lehlerine kullanın. Onlara kitap okuma alışkanlığını da aşılayın.

Evde vakit geçirmek, Araştırma yapmak:

Artık arkanıza yaslanıp, düşünmek için vaktiniz var. Bunca zamandır yapmayı özlediğiniz ilgi alanınızı araştırmak için bol bol zamanınız var. Bir yatırımcıysanız, yatırım yapmak için iyi şirketler bulmak için derinlere inebilirsiniz. Ayrıca işlerini daha iyi anlamak için yıllık raporlarını okuyabilirsiniz. Herkesin ilgi alanı farklıdır. Seninkini seç.

Evde Yazmak:

Kendinizi geliştirmek için yapabileceğiniz bir başka güzel düşünce de yazmaktır. Başkalarının kolayca okuyup anlayabileceği basit cümleler kurmanıza yardımcı olur. Başkalarının bakış açısından cümleler yazmaya başlarsınız. Daha sonra bazı şeyleri nasıl net bir şekilde sunacağınızı düşünmeye başlayacaksınız. Sonuç olarak, yazmak dilinizi ve düşüncelerin netliğini geliştirir. Bu günlerde Blogcu’da ve WordPress’te ÜCRETSİZ olarak bir blog başlatmak kolaydır. Tek atışta iki kuş; yazmaya başlarsınız ve blog yazmayı öğrenirsiniz.

Evde öğrenmek
Evde öğrenmek

Evde vakit geçirmek, Evde Öğrenmek:

Şimdi yukarıda söylediğimiz gibi blog yazmayı denediniz ve öğrendiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda bir dizi yeni şey ve beceri öğrenebilir veya hatta CV’nize eklemek için bir sertifika kazanabilirsiniz. Online kurslar bunun için iyi yerlerdir. Sitelerinde ücretsiz kurslar arayın. Skillshare ve Udemy platformlar son derece uygundur.

Kendini Güncelleştirme:

Bu kapanma sırasında, uzmanlık alanınızda kendinizi güncelleyebilirsiniz. Bunlar en son araçları, teknolojiyi, teknikleri, trendleri ve bilgileri içerir. Bir yere gitmek zorunda değilsin. Google senin iyi arkadaşın olmalı. Kendini keskin ve güncel tutmak için sadece ufak bir arama yapman gerekiyor!

Evde vakit geçirmek, Kendini Gençleştirmek:

Kendinize olduğu kadar ailenize de yapabileceğiniz en iyi şey kendinizi sağlıklı tutmaktır. Tüm bu günlerde yoğun yaşam tarzınızdan dolayı kendinizi ihmal ettiniz. Yani bir çok gün yeterli uykuyu almamış olabilirsiniz. 10’dan 6’ya kadar 8 saatlik iyi bir uyku çek. Aile üyelerinizden herhangi birine iyi bir masaj yaptırın. Bağışıklık kazanmaya çalış. C vitamini ve demir bakımından zengin meyve ve sebzeleri içeren günlük bazı sağlıklı yiyeceklere sahip olabilirsiniz. Bu önlemler, kapanma süresinin sonunda gençleşmenizi sağlamalıdır.

Evde gençleşmek!
Evde gençleşmek!

Evde vakit geçirmek, Biriktirdiğin İşleri Temizle:

Kapanma sırasında evden mi çalışıyorsunuz? Daha sonra bu işler geçtiğinde. Birikenler listesini bitirmeye vaktiniz olmayabilir. Yani tüm bu biriktirme listelerini rahat bir şekilde, herhangi bir stres olmadan temizlemek için doğru zaman. Bunu yap ve rahatla!

Eksik ev işlerini tamamla!

Evde, sık sık bazı görevleri yarına erteleriz. Yarın asla ölmez. Yani bu tür bitmemiş görevleri evde bitirmek için ideal bir zamanın var. Haydi, tulumları giy! Muslukları tamir et, bakım çalışması yap, çimleri biç veya bodrumu temizleyebilirsin. Bunca zamandır ne çok işi ertelediğine şaşıracaksınız.

Hobileri Takip Edin:

Bu kilitlenmede hobileri düşünmenin zamanıdır. Arka bahçede sebze meyve yetiştir. Böylece bir hobide bir taşla iki kuşu vurabilirsin. Çünkü emeğinin karşılığını ödeyen bir hobin var. Sizi neyin ilgilendireceğini, tutkunuzu düşünün ve hemen başlayın. Aynı zamanda bu, bir stres gidericidir.

Sanal Olarak Sosyalleşin:

Şimdi bol bol vaktin var. Konuşmalarınız kısa ve resmi olmak zorunda değildir. Yani bu, uzun zamandır unutulmuş olanları aramak ve onlarla iletişime geçmek için ideal bir zaman. Arkadaşlar, akrabalar, okul arkadaşları, üniversite arkadaşları veya geçmiş komşular. Aylarca ya da yıllarca birlikte iletişimini kaybettiğin kişiler.

Evde vakit geçirmek sosyalleşin!
Evde vakit geçirmek sosyalleşin!

Bunları arayabilir veya WhatsApp, Google Duo, Facebook Messenger veya Skype’ta görüntülü arama üzerinden konuşabilirsiniz. Daha büyük bir kalabalık için Skype veya Hangouts’ta birlikte bir toplantı yapabilirsiniz. Techies, Zoom ile birçok güvenlik hatasına dikkat çekti. Bu yüzden, şimdilik bunu önermiyoruz.

Ayrıca, düşünmek için yeterli zaman alan uzun bir e-posta veya salyangoz posta yazabilirsiniz. Uzun zamandır unutulmuş ilişkileri yenilemek için yüzlerce seçeneğiniz var. Geriye kalan sadece biraz istek!

Unuttuğunuz Filmlerini İzleyin;

Daha sonra boş zamanlarımda izlemek için ilginç uzun filmleri bazen işaretliyoruz. Ama sonra onları unutuyoruz. Bazı filmleri de izlediğimiz halde unutuyoruz! Bu sen de olabilirsin. Bu tür filmleri izlemenin tam zamanı. Başarılı olan filmler veya birçok övgü kazanmış olabilecek filmler izleme fırsatın var. Netflix, Hotstar, Amazon Prime ve hatta YouTube arama yapabileceğiniz birçok seçenek var.

 

Evde vakit geçirmek
Evde vakit geçirmek

Sözün özü:

Yeni enfeksiyonlar olmaması için hükümetler kilitlenmeyi kaldırmak için acele etmeyeceklerdir. Bu nedenle, haftalar hatta aylar olsun, kilitlenmenin ne kadar süreceğinin tamamen farkında olmayacaksınız! Uzun zamandır evden çalışıyorum ve emekli oldum gibi düşünün. Yani şu anki kilitlenmede eve kapanmak bir fark yaratmayacak.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.