Faydalı Bilgiler

Dünyanın en iyi Çekme Karavan Modelleri 2024! Haydi Yollara!

Dünyanın en iyi Çekme Karavan Modelleri! Haydi Sevdiklerinizle Yollara | Bir karavanın sözlük tanımı ‘içinde yaşamak için donatılmış, tipik olarak bir araba tarafından çekilen ve tatillerde kullanılan bir araç’tır’. Şimdi, bu tanımın sizin için bir sürpriz olmayacağını bilsem de, sizi bakmak üzere olduğunuz listenin, büyükannenizin döneminden modellerin hiçbirini içermeyeceği gerçeğine hazırlamak istiyorum.

Güneş enerjili karavanlar, parlak, Hava Akımlı, son teknoloji ürünü uygun fiyatlı küçük evler ve çok daha fazlasını bekleyin. Bir karavanın tarihi tanımı birlikte seyahat eden bir grup insandır,  yani bir minibüste seyahat etmenin anlamı birlikte mutlu olmaktır.

Dünyanın en iyi Çekme Karavan Modelleri! Haydi Sevdiklerinizle Yollara

Tam zamanlı karavan hayatı fikrini beğendiniz mi? Yoksa, kendinizi bir hafta sonu savaşçısı olarak mı hayal ediyorsunuz? İşte size harika çekme karavan seçenekleri!

Yenilmez Eriba

Yenilmezler karavanı
Yenilmezler karavanı

Tony Stark’ın Avengers ile şebeke dışı bir macera için bir karavana ihtiyacı olsaydı, Eriba Touring Caravan muhtemelen en iyi karavanlar listesinde üst sıralarda yer alırdı. Iron Man tarzı bir bavula katlanmayabilirsiniz ancak kesinlikle ızgaradan çıkmayı seven bir milyarder için yapılmış gibi görünüyor.

Bu 28 metrelik karavanın tam teşekküllü bir macera otobüsü olabileceğini düşündüğünüz için haklısınız. Bu karavan, çiçekli minderler veya korkunç bir kamp kabusundan sonra çığlık atarak uyandığımız garip yatak / ayna / dolap ünitelerini içermeyen alternatif bir karavan. Tatil sever dört kişilik bir aile için mükemmeldir.

Eriba Caravan, Wrestlemania’nın kendisine layık çelik bir kafes etrafında inşa edilmiştir ve dış cephedeki Alüminyum paneller sayesinde retro bir ‘cool-cat’ görünümü verilmiştir. Dışarıdaki herhangi bir teknoloji sihirbazı, bu karavana daha fazla kontrol için bir akıllı telefona ile bağlanabilir. Tam bir dijital yerleşik sisteme sahip olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız. Artık dağlardan aşağı inerken mükemmel sıcaklığı ayarlayabilirsiniz; donan kampçılar geçmişte kaldı! Eriba web sitesinde daha fazla bilgi edinin! 2024 Yılında da en moda karavanlar bunlardır.

Mobil Ofis Çekme Karavan

Mobil ofis karavanlar
Mobil ofis karavanlar

‘Dijital Göçebe’ artık birçok şirketin bildiği ve anladığı bir terim ve belki de bir çok çalışanın elde etmek istediği bir iş unvanı. Yolda kod yazmak, bir dergi için yazmak veya paranızı sosyal medya / vanlife bloglarından kazanmak olsun, bir minibüste yaşarken geçiminizi sağlamanın birçok yolu vardır. En iyi karavanlar listemizdeki iki numara, tüm zamanların en ikonik görünümlü kampçılarından biri. Size  çalışmak için sakin ve dinlendirici bir alan sunar.

Bu 1960’ların havai akımı Bambi II, San Francisco Architects Edmonds + Lee tarafından küçük bir eve gelen mobil bir ofise dönüştürüldü. Ve vintage bir kampçıyı modern bir başyapıta dönüştürdü. Airstream Trailer’dan tanıdığımız ve sevdiğimiz klasik şekli ve parlaklığı koruyan bu mobil ofis. Her türlü çalışma ortamını tamamlayan birçok şık ve ergonomik unsura sahiptir. Beyaz duvarlar anında rahatlatıcı bir sakinlik hali yaratır, herhangi bir molayı yaratmak için doğru zihin çerçevesine oluşturur. Ve ayrıca meşe dolapları, kavisli koltukları, ayarlanabilir masası ve gizli depolama tesisleri ve aletleri ile bu mobil ofis, en iyi karavan listemizde iyi bir yeri hak ediyor.

Bu Airstream mobil ofisi, güneş panelleri ve jeneratörler aracılığıyla birden fazla güç kaynağına sahiptir ve ayrıca iş için bir ofise girmesi veya hareket halindeki şirketlere dosya göndermesi gereken herkes için kendi WiFi’sine sahiptir. Sıcaklığı ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak için bir termostat (akıllı telefonunuz tarafından kontrol edilir) ve son teknoloji alarm sistemi, kamera ve tüm kamp bölgesini bir toplantı odasına dönüştürmek için yeterli alan gibi bir dizi başka özellik de vardır. Kanepe, telefonunuzu kapatıp kestirmek istediğinizde bir yatağa dönüşebilir ve Google Home hoparlör sistemi, uykuya dalarken Harry Potter sesli kitaplarını yeniden dinlemek için size mükemmel ses kalitesi sunar.

Ölüm Yıldızı Karbon Fiber Karavanlar

Ölüm yıldızı çekme karavan
Ölüm yıldızı çekme karavan

Bazıları bunu korkunç bulabilir ancak tekerlekler üzerinde yükselen bu Ölüm Yıldızı piyasadaki en iyi karavanların biridir. Darkstar Van Life’ı yaşamak, dünyanın ilk Karbon Fiber çekilebilir römorku olan ve sizi galaksiler arası bir yolculuğa çıkarmak için yeterli alana sahip CR-1. Maalesef CR-1, onu çekmek için bir araca ihtiyaç duyduğu için hala bir karavan kategorisine giriyor.

Odaların çoğunda düz ekran televizyonlar, ebeveyn banyosu, ana yatak odası, Harry Potter House’a daha uygun sihirli renkli pencereler, çamaşır makinesi ve tasarımcı musluğu ile bu lüks römork, en iyi karavan listemizdeki en sofistike kampçı aracı olabilir.

Oturma odasında şık bir İtalyan deri koltuk takımı bulunur ve bunlardan biri, gezintiye davet etmek isteyebileceğiniz konuklar için ikinci bir yatak odasına katlanır. Bir kamp alanına gitmeyi planlarken elektrik sorunu aklınıza gelmesin. Cihazlarınızı günlerce devam ettirmek için yeterli pil depolama ve güneş enerjisine sahiptir ve güneşli ülkelerde büyük bir statik küçük ev gibi kullanılabilir.

Çok Yönlü Çekme Karavan

Çok yönlü karavanlar
Çok yönlü karavanlar

En iyi karavanlar listemizdeki bir sonraki yıldız da budur. Daha büyük ve daha aile odaklı bir Freelander. Eğer ailem bana gençken kamp yapmaya gittiğimizi söyleseydi ve bu canavarla eve gelseydi, sanırım Noel’in erken geldiğini düşünürdüm. Bu modern canavara bir göz atarken eskinin sıkıcı, bayat tatil evlerine veda etmenin zamanı geldiğini anlıyoruz.

Şık ve sağlam (gerçekten sizin olması gereken başka bir kampçı), Freelander her türlü arazi, hava durumu ve herhangi bir macera tarzı için inşa edilmiştir. Vahşi doğada olduğu kadar kamp alanında da evde ve herhangi bir iklimde herhangi bir süre kalmak için hazırlanmıştır (bu karavanı neden ‘çok yönlü’ olarak seçtiğimizi görebiliyor musunuz?).

Üstten yüklemeli bir çamaşır makinesi, tam bir elektrik sistemi, konforlu bir yaşam alanı, geniş yatak ve daha fazlası ile tamamlanan Freelander, tüm yıl boyunca kalıcı bir konut olarak kullanılabilir! 3.5T Twin Shock Control Rider’ın bağımsız süspansiyonu ve özel olarak tasarlanmış 17″ tekerlekleri, bu karavanın havada süzülüyormuş gitmesini sağlar.

Evden Ev Karavan

Evden eve karavanlar
Evden eve karavanlar

En iyi karavanlar listemize bir ekleme daha. Bu, bu listede görmeyi beklediğiniz karavan türü olabilir ancak içerisi gerçekten sihrin gerçekleştiği yerdir. Yan kapının kilidini açtığınızda, kendinizi tanıdığınız ve sevdiğiniz tüm şehir konforlarıyla modern teraslı bir eve benzeyen şeyin ortasında bulacaksınız.

Alaria, eğimde uyumadığınızdan emin olmak için kendi kendini seviyelendiren bir sisteme sahiptir; bu, tesviye bloklarıyla uğraşmaktan veya stabilizatörleri manuel olarak ayarlamaktan çok daha kolaydır. L şeklinde büyük bir kanepe, aile ile birlikte dinlenmek için rahat bir alan sağlar ve karavanın daha aşağısında bulunan büyük çift kişilik yatak ve iki küçük bekareti vardır. Böylece kimin yerde uyuması gerektiğine karar vermek için taş kağıdı makas oynamak zorunda kalmadan dört kişiyi uyumak için yeterli alanınız olacak.

Bir kontrol paneli, ısıtma ve su seviyelerinize erişmenizi sağlar.

Fütüristtik Çekme Karavan Ev

Geleceğin ev karavanları
Geleceğin ev karavanları

Van Klanı’nın bir başka favorisi olan bu güneş enerjili karavanı, 2019’un başlarında ilk gördüğümüzde bayılmıştık. Güneşin yolunu takip etmek için özel olarak yapılmış en iyi karavanlar listemizdeki tek kampçı, aslında, muhtemelen dünyada bunu yapan tek kampçı karavanı!

Scarane, siz ve tüm aileniz için şebekeden bağımsız bir otele uzanan çekilebilir küçük bir evdir.  Mümkün olduğunca fazla güneş enerjisi kullanmak için güneşin yolunu takip edebiliyor. Sadece bu değil, aynı zamanda güneş biraz dinlenmeye yapmaya karar verdiğinde bir rüzgar türbinine de sahip. Bu da onu en iyi eko kampçılardan biri haline getiriyor!

SCarabane, büyük kabarcık pencereleri ve çeşitli odalara desen veren inanılmaz çatı delikleri ile mümkün olan her yerde doğal ışıktan yararlanır. Dijital bir sistem, her elektrik elemanını ve enerji tasarrufu işlevini duvardaki küçük, kullanımı kolay bir ekrandan yönetmenizi sağlar. Ve ayrıca hareket halindeyken temiz kalmak için entegre çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinden de yararlanabilirsiniz.

Kompakt Kampçı

Kompakt kampçı karavanı
Kompakt kampçı karavanı

Karavan dünyasında büyük dalgalar yaratan küçük bir kutu kampçı karavanıdır. Tüm dış mekan ekipmanlarınızı rahatça saklayabilen ve iki yetişkinin kolaylıkla uyuyabileceği basit bir seyahat römorku olan Mogo Freedom ile tanışın.

Mogo Özgürlüğü, listemizdeki en küçük karavanlardan biridir ancak boyutun sizi aldatmasına izin vermeyin. Hacimli bir karavanı saklamak için çok fazla alana sahip değilseniz idealdir. Ve piyasadaki hemen hemen her araç tarafından çekilebilen herhangi bir hafta sonu savaşçıları için mükemmeldir. Arka giriş veya küçük bir yan kapı yerine, bu karavan, sıcak günlerde gölge de sağlayabilen iki Delorian tarzı martı kanatlı kapıdan yararlanıyor. Ayrıca iki pencere, kampçının içinde havalandırma sağlayabilir.

En iyi karavanlar listemizdeki diğer kampçılarla karşılaştırıldığında, Mogo oldukça sade bir kutudur. Bir yatak zemin alanının çoğunu kaplar. Basit tasarımı minimalist bir yaşam tarzını destekleyecektir ancak tatile mutfak lavabosu da dahil olmak üzere her şeyi yanlarında götürmek isteyenler için uygun değildir.

Tekne Olan Çekme Karavan

En iyi çekme karavan modelleri
En iyi çekme karavan modelleri

Kamp yapmayı ve suyu seviyorsanız, en iyi karavanlar listemizde bir sonraki sırada yer alan Sealander, sizin için bir fenomen olabilir. Bu çok yönlü karavan, dalgaların dalgalanmasını dinleyerek uykuya dalmanızı ve ertesi gün karaya çıkmanızı sağlar.

Bu yenilikçi karavan hafiftir, yani çekme için veya suya çıktığında ek bir lisansa gerek yoktur. Aslında, eğer bir tekne acemisiyseniz, o zaman küçük bir dıştan takma motorla ona güç verebilir ve bu şeyle başa çıkmak daha kolay olabilir. Kullanımı bu kadar basit ve kolaydır. Karavan tekneyi suya sokmak için bir tekne rampasından aşağı sürün, aracınızla bağlantısını kesin, dıştan takma motoru takın ve işte gitmeye hazırsınız!

Bu rahat karavan, gölde harika bir gün ve kıyıda rahat bir gece için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ana alan, altı kişiye kadar şık bir oturma alanı sağlar ve ortada bir masa bulunur. Ve arkadaşlarınızı ağırlamak için mükemmeldir. Su üzerinde geçen uzun bir günün ardından uyuma zamanı geldiğinde, koltuklar geniş bir çift kişilik yatak haline gelmek için açılabilir. Ayrıca gemide tuvalet, lavabo, ocak ve duş da bulunmaktadır.

Uygun Bütçeli Karavan

Dünyanın en iyi çekme karavan modelleri
Dünyanın en iyi çekme karavan modelleri

En iyi karavanlar listemizdeki son seçeneklerden biri, sıkı bir bütçeyle çalışıyorsanız mükemmeldir. PhieldBug, deniz sınıfı kaplamadan yapılmış hafif bir römorkudur. Bu sevimli ve şık küçük karavan, eskiye geri döner ve karavanların neden ilk etapta yaratıldığını hatırlatır. Harika bir açık havada bir kaçış kapsülü olarak kullanabilirsiniz.

Bu römork, klasik otomobiller ve düşük performanslı otomobiller tarafından ve hemen her araba tarafından çekilebilir. Bu, sürüşü kolaylaştırır ve yakıt tüketimini düşürür, gezegenimiz ve banka bakiyeniz için iyidir. Karavanın içinde, çift kişilik bir yatak alanın çoğunu kaplar, iki sandalye sırtı duvara yaslanabilir. Böylece yatakta rahatça dik oturabilirsiniz. Raf depolama,  temel malzemeleri içeride tutmanıza olanak tanır. USB şarj bağlantı noktaları, hafta sonu için uzaktayken telefonunuzu dolu tutmanıza olanak tanır.

Arazi Aracı Çekme Karavan

Arazi aracı karavan
Arazi aracı karavan

Tutumlu bir off-road römorku veya en zorlu ortamlarda sizi başarısızlığa uğratmayacak bir off-grid römork arıyorsanız. Kimberley Kruiser ile kayalık, çukurlu, çamurlu araziler size ünlü bir cadde gibi gelecektir.

Bu Avustralya yapımı canavar kampçı modelidir ve taşranın zorlu koşulları için yapılmıştır. Bu yüzden kesinlikle Cotswolds’a bir gezi veya Ölüm Vadisi’ndeki bir görevle başa çıkacaklardır. Kruiser, her türlü zemini fethedebilen 16″ lastikleri kullanır ve süspansiyon sistemi, karavanınızın seyahatlerinizde yaşayabileceğiniz herhangi bir stresle başa çıkabileceğinden emin olmak için dikkatlice oluşturulmuştur.

Dışarısı engebeli ve maceraya açık görünürken, Kimberley Kruiser’in içi konfor, rahatlama ve stressiz alternatif yaşam hikayesi anlatıyor. Birden fazla ters çevrilebilir televizyon, yemek alanları, eksiksiz bir ebeveyn banyosu ve konforlu görünümlü bir yatak. Şebekeden uzakta yaşarken ihtiyacınız olan tüm karavan hayatı gereksinimlerini sağlar. Dışarıdan sağlam, içeriden yumuşak ve büyüleyicidir.

Yıl 2023 otel fiyatları uçtu gitti artık Karavan hayat kurtarıyor!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.