Faydalı Bilgiler

Dünyanın en Güzel MotoKaravan Modelleri! Eviniz Yollarda!

Dünyanın en Güzel MotoKaravan modelleri | Tam zamanlı bir motokaravan hayatını mı seviyorsunuz yoksa kendinizi bir hafta sonu savaşçısı olarak mı hayal ediyorsunuz? İster bir karavanda yaşamayı planlıyor olun, ister bu hayatını deneyimlemek için bir karavanla seyahat ediyor olun, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi uygun fiyatlı motokaravan modelleri vardır. Sizin için en iyi karavanların seçimini, ihtiyaçlar ne olursa olsun herkese uyacak çeşitli stilleri kapsayan, favorileri modellerimizi sıraladık. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, bir numaralı kampçı arkadaşı karavan ile başlayalım ve sizi şehir şebekesinden uzak yaşama gönderelim!

Dünyanın en Güzel MotoKaravan modelleri!

Swift Kon-Tiki Sport

En iyi motokaravan modelleri
En iyi motokaravan modelleri

En iyi karavanlar listemizde Swift Kon-Tiki Sport da var. Swift Kon-Tiki Sport, konforlu ve şık bir şekilde seyahat etmenizi sağlayacak daha büyük bir karavandır. Bu karavan, bir Fiat şasisi üzerine inşa edilmiştir ve içinde sürücüyü biraz daha rahatlatıcı hale getirmek için tüm lüksleri bulacaksınız. DAB radyo, mp3 Bluetooth bağlantısı, kaptan koltuğu ve tablet montajı ile yolculuk sizin ve yolcularınız için bir esinti gibi hissedecek. Swift Kon-Tiki Sport, altı kişiye kadar oturabilir ve tüm ailenin sürüş için güvenli bir şekilde bir araya gelmesi için alan sağlar.

Bir Mini Karavan Macerası:

İçinde on üç farklı düzen var, yani ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel karavanı bulabileceksiniz. Kon-Tiki Sport, iki, dört hatta altı kişiye uyacak şekilde özelleştirilebilir ve bu da bunu listedeki çok yönlü karavanlardan biri yapar. Altı kişiyi oturtabilmek ve uyuyabilmek, daha büyük aileler için büyük bir bonustur. Bu, bir açılır yatağın yanı sıra arkadaki çift kişilik ve iki tekli yatak alanı kullanılarak elde edilir. Uyku alanlarının üstünde, lavabo, tuvalet ve duş içeren bir banyo, mutfak alanı, oturma alanı ve yerleşik depolama polentası bulunmaktadır.

Kon-Tiki SPort, dışarı çıkıp dünyayı görmek isteyenler için mükemmel bir karavandır. Bu kampçı, hafta sonu savaşçıları ve tam zamanlı gezginler için çalışacak, çünkü evin tüm olanaklarını sağlıyor. Bu karavanın fiyatı, hangi düzeni seçtiğinize bağlıdır, en ucuz model 65.000 Euro ve en pahalısı 75.000 Euro arasında değişir.

MotoKaravan Modelleri! Knauss BoxStar Street XL

Harika otomobil karavanlar
Harika otomobil karavanlar

En iyi karavanlar listemizde seyahat eden aileler için mükemmel bir çözüme sahibiz, Knaus BoxStar Street XL. Aracın içinde 2,38 metrelik bir ayakta durma alanı, tavanda akıllı bir açılır yatak ile tüm aileyi uyutmak için bolca yer vardır. Açılır yatak, sadece 30 saniye içinde ekstra bir uyku alanı sağlar. Ancak aracın yüksekliğini korumasına ve kullanılmadığında geniş kalmasına da izin verir. Bununla birlikte, yatak kullanımdayken aşağıdaki oturma ve yemek alanı hala kullanılamaz. Yani çocuklar yatağa gidebilir ve yetişkinler gece boyunca uzun süre ayakta kalabilirler.

İkinci çift kişilik yatak, karavanının arkasında bulunur ve yolculuğunuz için hantal kıyafetleri taşımak için yer sağlamak üzere sürüş sırasında duvarlara katlanabilir. İki uyku alanı ve yemek alanı ile birlikte, bu karavan tam donanımlı bir mutfak ve banyoya sahiptir. Aile tatilleri için iyi bir haber. Ayrıca, herkesin temel ihtiyaçlarını getirmesi için yer bulunan bol miktarda depolama alanı vardır.

Bu kadar yüksek bir tavana sahip olan bu karavanı sürmek için dengesiz hissedeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Knaus BoxStar XL, kampçıya optimum araç stabilitesi sağlamak için ve düşük bir ağırlık merkezi sağlamak için iyi düşünülmüş bir tank düzenine sahiptir. Knaus BoxStar XL, harika bir karavan üssü oluşturan güvenilir bir araç olan Fiat Ducato şasisi üzerine inşa edilmiştir. BoxStar Street XL XL, 60.200 Euro civarında bir fiyatı vardır.

Dört Tekerlekli Camper

4 Çeker kamp karavanı
4 Çeker kamp karavanı

Bu karavan satın alma maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. Kampçı ünitesi aracınızın yatağına kayar, yani onu da çıkarabilir ve kamyonunuzu günlük aracınız olarak kullanabilirsiniz. Bu sadece bir karavan satın alma maliyetini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda iki araç çalıştırmanın maliyetlerini ödemek zorunda olmadığınız anlamına gelir ve çevre için daha iyidir. Diğer bir bonus ise, genellikle off-road yeteneklerine sahip bir kamyonun tüm avantajlarına sahip, harika bir küçük kampçı karavanına sahip olmanızdır. Yani yolun sizi götürdüğü her yere gidebileceksiniz.

Dört Tekerlekli Camper’ın içinde, büyük yatağın kamyonun kabininin üzerine yerleştirilmiş olması sayesinde tüm ev konforu için yer bulacaksınız. Yükseltilmiş uyku alanı, kampçının tüm zemin alanının özel bir yaşam alanı olmasını sağlar ve iç mekanı neredeyse iki ayrı oda gibi hissettirir. Kampçı ortaya çıktıktan sonra, rahat bir maceraya izin veren içeride ayağa kalkmak için bolca yer vardır. Kampçının içindeki uyku platformunun yanı sıra buzdolabı, lavabo ve sıcak su, ocak, depolama ve yiyecek hazırlama alanı içeren tam donanımlı bir mini mutfak bulacaksınız. Masalsı bir oturma alanı ve temel ihtiyaçlar ve teçhizat için bol miktarda alan da mevcuttur.

MotoKaravan Modelleri! HymerCar

Hummer Karavan
Hummer Karavan

En iyi karavanlar listemizde, HymerCar Free’ye de sahibiz. Bu karavan, ister uzun süreli bir yolculuk için açık yola çıkmayı planlıyor olun, ister hafta sonları dışarı çıkmayı planlıyorsanız, vanlife seyahati için mükemmeldir.

Bu karavanın iç kısmının nötr rengini seviyoruz. Serin renkler, karavana hafif ve havadar bir his verir, birçok eski karavanda gördüğümüz bej ve kahverengi iç mekanlardan çok uzaktır. Bu aydınlık alan, karavanı macera dolu uzun bir günün ardından girmek için davetkar bir alan gibi hissettiriyor.

Minibüs, dört kişinin dinlenebileceği kadar büyük bir masanın yanı sıra lezzetli bir yemek hazırlamak için tam donanımlı bir mini mutfağa sahip konforlu bir yemek alanına sahiptir. Minibüsün arkasında, hantal eşyalar ve dış mekan donanımları için altında geniş bir depolama alanına sahip geniş çift kişilik yatak bulunmaktadır. İç mekanı tamamlamak için tuvalet, duş, lavabo ve ayna dolabı ile tamamlanmış kompakt bir banyodur.

Sahilde bir Karavan

Sahilde bir karavan
Sahilde bir karavan

En iyi karavanlar listemizdeki Van Clan’da bizim için nispeten yeni olan ancak yakında daha yakından bakacağımızdan emin olduğumuz bir kampçı olan Fiat Ducato Sunlight Cliff 600. Bu Fiat Ducato sıradan bir panel van kampçısı gibi görünebilir. Ancak onu en iyi karavanlar listemize layık kılan oldukça havalı gizli özelliklere sahiptir. Şık yemek alanındaki ayrı koltuk başlıklarından, kendi klipsli raylarına sahip ve çeşitli şekillerde konumlandırılabilen ayarlanabilir okuma ışıklarına kadar, bu şebeke dışı ev, açık havada macera otobüsü türleri olduğu kadar kitap kurtları için de uygundur!

İçeride ne var? Sunlight Cliff 600, göğüs yüksekliğine monte edilmiş 90L buzdolabı ile birlikte geliyor. Ayrıca katlanır yatak, bisiklet saklama bölümü ve döner musluklar ve tuvalet içeren tamamen donanımlı bir tuvalet bulunmaktadır. Depolama konusunda, tüm eşyalarınızı gözden uzak tutmak için her odada akıllıca gizlenmiş çekmecelerle de önemli bir faktör oynar.

MotoKaravan Modelleri! Dethleffs Eurostyle

Euro Karavan

En iyi karavanlar listemizde gerçek bir bir efsane. Dethleffs, karavan ve tur karavanı dünyasında büyük bir isimdir ve bu nedenle, şebekeden bağımsız bir yaşam tarzı için iyi donanımlı konforlu seyahat evleri yapmak konusunda uzmandır. Bir panel dönüşümünden daha büyük ve daha geniş olan Eurostyle, biraz daha lüks isteyen yaşlı vanlifer’lar için mükemmeldir. Ancak aynı zamanda Avrupa ülkelerinde, kendi kendine dönüştürülmüş bir minibüse el koyamayan veya bir tane yapmak isteyen insanlar için mükemmel bir seçenektir.

Bunun harika bir fikir olduğunu düşünüyoruz ve heyecanla beklenen VW Buzz’ın çıkış tarihine daha da yaklaşmasıyla birlikte, giderek daha fazla şirket gözlerini daha temiz emisyonlara sahip bir kampçı yaratmaya dikeceklerinden eminiz. Bununla birlikte, dünyanın ilk elektrikli karavanı Dalbury E-Electric zaten bir süredir kafaları döndürdüğü için her zaman bir adım geride kalacaklar ve bunun ortalama yeşil bir makine olduğunu söylemek güvenlidir.

Ekstra yükseklik için bir pop top, tüm aksesuarları içeren bir mutfak, konforlu uyku ve yemek alanları ve geniş bir çekmeceli yemek masası ile tamamlanan Dalbury E-Electric, her şeyi tek bir genişleyen çatı altında toplar. Sadece en iyi karavanlar listemizdeki en ucuz kampçı değil, aynı zamanda çalıştırmak için en yeşil ve en ucuz olanı!

Spartan GT

Karavanın içinden
Karavanın içinden

Kral Leonidas’ın vahşi doğaya yolculuğunda yanında götürmesi için 300 Spartalıya ihtiyacı olabilirdi Ama sadece bir tanesine ihtiyacınız var. Ford GT Spartan, her yerde çok çeşitli minibüs severlere hitap etmesi ve genç nesil kampçılara şebekeden uzakta yaşayan hayatın istediğiniz kadar hızlı olabileceğini gösterme yeteneği nedeniyle en iyi karavanlar listemizi oluşturuyor. Bu parlak turuncu canavar kesinlikle bir açıklama yapıyor ve geleneksel kampçı severler ‘daha hızlı git’ çizgileri ve düşük gövde kaplamasıyla biraz gösterişli bulsalar da, ‘Hızlı ve Öfkeli Kaptan Fantastik’le buluşuyor’un mükemmel bir kombinasyonu olduğunu düşünüyoruz.

Tamamen ses yalıtımlı, yalıtımlı ve düşünceli bir şekilde döşenmiş olan bu ‘çocuk yarışçı’, tüm ailenin keyif alabileceği işlevsel bir kampçı haline gelir. Döner yolcu koltuklarına veya yaşam alanındaki katlanabilir koltuklara geri dönün, Propex ısıtıcı ile kızarın ve hareket halindeyken lezzetli yemekler için gizli ikiz ocak ve lavabo kombinasyonundan en iyi şekilde yararlanın. Ayrıca 50L buzdolabı da var!

MotoKaravan Modelleri! Vahşi Kamp Karavanı

Vahşi kamp karavanı
Vahşi kamp karavanı

70 yıl önce çıkan Klasik H Tipi minibüse dayanan Wildcamp, zamansız bir klasiğe modern bir dönüş yapıyor ve size seyahat eden küçük bir evden ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi sunuyor.

Peki Citroen Wildcamp neden en iyi karavanlar listemizde bir yeri hak ediyor? Geniş, tonlarca depolama alanına sahip ve hem içeride hem de dışarıda oldukça özel görünen nispeten uygun fiyatlı bir kampçı. En sevdiğimiz Van  Life Instagram hesaplarında gezinirken salya akıttığımız türden bir araç ve bu Mercedes Bus Dream Ride gibi vintage stil dönüşümleri söz konusu olduğunda paketin lideridir.

Arkanızda büyük bir kuyruk olunca bir yamacın tepesinde sallanırken küçük bir panik yaşayan herkes için yokuş kalkış asistanı harikadır. En iyi karavanlar, daha iyi bir sürücü olmanıza yardımcı olanlardır ve Citroen Wildcamp kesinlikle tüm kutuları işaretler.

Geniş mutfak ve yemek hazırlama alanı, etrafı çizilmiş duş ünitesinin arkasına düzgün bir şekilde çekilir ve göle doğru sallandığınızda ve suya çıkmak istediğinizde bu destansı Bluefin Paddleboard’lardan birini saklamak için yeterli depolama alanı vardır. Geri döndüğünüzde rahat yatakta rahatlayın veya kaptan koltuğuna geri dönün, alternatif yaşam için mükemmel olan bu karavana 43.000 Euro’dan daha az harcamanız gerekecektir.

MotoKaravan Modelleri! VW Kaliforniya

En güzel motokaravan modelleri
En güzel motokaravan modelleri

En iyi vanlife seyahat sörf noktalarına bir gezi için veya ülkede bir hafta sonu için dışarı çıkıp çıkmamanız önemli değil, VW California Camper muhtemelen piyasadaki en güvenilir, işlevsel ve şık pop top kampçısıdır. VW tartışmasız Campervan Dünyası’nın krallarıdır. Ve kesinlikle şehir şebekesi dışı yaşam için mükemmel bir aracın nasıl yapılacağını biliyorlar.

VW California, en iyi karavanlar listemize bir dizi nedenden dolayı giriyor. En önemlisi, sizin ve aileniz için hala düzenli bir iş veya günlük araç olarak kullanılabilecek kadar küçük olması veya yakıt tüketmeyen bir kampçı isteyenler için en uygun maliyetli bir seçim haline getiriyor. İkonik pop top tasarımı, zorlu arazinin yanı sıra dik yamaçlar ve rüzgarlı virajlarla da başa çıkabilir.

VW California’nın en iyi karavanlar listemize almanın bir diğer önemli nedeni, iç mekanınızı özelleştirirken kullanabileceğiniz hiç bitmeyen seçeneklerin miktarıdır. Beach Boys’un başlarını döndürecek canlı, vintage deri koltuklardan, yoldayken hem işlevsel hem de yönetimi kolay olan konforlu ve sakinleştirici bir iç mekana kadar, karavanı kişiselleştirmenin birçok farklı yolu vardır. Temel mutfak, yemek ve uyku unsurları, dünyanın dört bir yanındaki binlerce kampçı tarafından denenmiş ve test edilmiştir. Gelecek yıllarda da kullanabileceğiniz iyi fiyatlı bir karavan arıyorsanız, VW California Camper ile mutuz olamazsınız.

Son Düşünceler…

Umarız artık, hangi motokaravanın sizin için en iyisi olduğuna karar vermek için yeterli bilgiye sahip oldunuz ve yollara çıkmaya hazırsınız! Keyifli yollar ve kamp anıları diliyorum! Karavan araba ve ev işte motokaravan böyle bir şey! Ah bir karavanım olsaydı da şu botları çıkarıp serin sulara dalsaydım! Karavan ve Ege sahilleri işte aşk! Tam karavan mevsimindeyiz, haydi eller cebe gözler yollara!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.