Sağlık

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Ev Yapımı Doğal Öneriler

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Ev Yapımı Doğal Öneriler | Kulak çınlaması, bir uğultu, tıslama, anlık kükreme, çınlama ve ıslık sesi duyma hissidir. Ayrıca gece kötüleşen ve günün herhangi bir saatinde sürekli veya aralıklı bir ses duyumu yaşayabilirsiniz. Bu sebeple uykuya dalmanızı zorlaşabilir ve konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz. İyileştirme önlemleri alınmazsa işitme duyunuzda kalıcı hasara yol açabilir.

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Neden Olur?

Yüksek seslere uzun süre maruz kalmak kulak çınlamasına neden olan ana faktörlerden biridir. Alkol veya sigara içerseniz semptomlar daha fazla tetiklenir. Ayrıca yüksek dozda kafein, stres, yorgunluk ve yüksek tansiyon da kulak çınlamalarına neden olabilir. 

Kulak çınlaması nasıl geçer? Doğal yollar nelerdir?

Öncelikle bir Kulak Burun Boğaz doktoruna görünmeyi unutmayın!

Sarımsak Yağı,

Yüzyıllar boyunca sarımsak, kulak ağrısı, kulak enfeksiyonu ve kulak çınlaması gibi çeşitli rahatsızlıkları iyileştirmede kullanılmıştır. İlaç depoları veya sağlık mağazaları anında kullanabileceğiniz ticari olarak yapılmış sarımsak yağı kulak damlaları satıyor. Ancak, evde kendi sarımsak yağınızı yapmayı tercih ederseniz. Bu kolay adımları takip edebilirsiniz:

Kulak için sarımsak yağı!
Kulak için sarımsak yağı!
  • Bir tavada 1 diş soyulmuş sarımsak (ezilmiş veya doğranmış) hazırlayın. 2 ila 4 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın.
  • Yağı ve sarımsağı kısık ateşte ısıtın. Yağı doğal aromasını üretene kadar tava etrafında döndürün.
  • Tavayı ocaktan alın ve karışımı oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Sarımsak parçalarını süzerken karışımı kavanoza aktarın.
  • Doğrudan kendinize kullanmadan önce basit bir test yapın. İç kolunuzun küçük bir kısmına bir damla uygulayın ve kızarıklık veya kaşıntı için gözlemleyin. Sıkıntı yoksa, bir sonraki adıma geçin.
  • Kulaklarınıza 10 ila 15 dakika aralıklarla 2 ila 3 damla ılık sarımsak yağı damlatın. Kalan yağı gerektiğinde kullanmak üzere buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Ginkgo Biloba,

Ginkgo Biloba, kulak çınlamasını iyileştirmek için kullanabileceğiniz doğal yollardan biridir. 2 ay boyunca yemeklerle günde 3 kez Ginkgo özü kullanabilirsiniz. Bununla birlikte bu yöntem, kulak çınlaması semptomlarını yavaş yavaş hafifleten baş ve boynunuzdaki kan dolaşımınızı artırmaya yardımcı olacaktır.

Kulak için ginkgo biloba!
Kulak için ginkgo biloba!

Elma Sirkesi,

Çınlayan kulak sorununun için yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Sadece bir bardak suya 2 çay kaşığı elma sirkesi atın ve iyice karıştırın. Ayrıca isterseniz karışıma bal da ekleyebilirsiniz. Daha hızlı sonuç almak için bu karışımı günde 2 ila 3 kez için. Mide asitliğinin artmasını önlemek için yiyeceklerle birlikte alınmalıdır.

Elma sirkesi şifası!
Elma sirkesi şifası!

Zencefil Çayı,

Bu doğal bileşen, kulak çınlamasının neden olduğu ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan antioksidan ve antienflamatuar bir ajandır. Bir bardak sıcak su hazırlayın ve taze rendelenmiş zencefil (1/2 çay kaşığı) ekleyin. Daha sonra 15 dakika bekletin. Karışımı süzün ve çayı için. Ayrıca ek lezzet için bal veya limon ekleyebilirsiniz. En iyi sonuç için bunu günde en az 3 kez için.

Kulak için zencefil çayı!
Kulak için zencefil çayı!

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Hindistan Cevizi Yağı,

Kulak çınlamasını iyileştirmenin bir başka doğal yolu da hindistancevizi yağı kullanmaktır. Ayrıca hindistan cevizi yağı, bazı enfeksiyonlarla mücadele edebilecek antifungal, antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı kullanmak için yağı bir tencerede 3 ila 5 dakika hazırlayın ve ısıtın. Daha sonra soğumaya bırakın. Etkilenen kulağa 1 ila 2 damla ılık yağ dökün. Yaklaşık 10 ila 15 dakika veya emilene kadar bekletin. Ayrıca bu, bazen kulaklarınızda çınlamalara neden olan kulak kirini gevşetmenize yardımcı olacaktır.

Kulak çınlaması nasıl geçer, hindistan cevizi yağı!
Kulak çınlaması nasıl geçer, hindistan cevizi yağı!

Ayçekirdeği,

Stres ve anksiyete de kulak çınlamalarına neden olur. Bunu hafifletmenin bir yolu, ayçiçeği tohumu gibi magnezyum bakımından zengin besin kaynaklarını almaktır. Sadece 1 ila 2 çay kaşığı ayçiçeği ve bir bardak su hazırlayın. Bu karışımı bir tencereye yerleştirin ve 5 dakika kaynatın. Daha sonra karışımı süzün ve ayçiçeği tohumlarını çıkarın. Yine lezzet için bal ekleyebilirsiniz. En iyi sonuç için günde 2 kez için.

Kulağa ayçekirdeği yağı!
Kulağa ayçekirdeği yağı!

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Büyük Mullein,

Mullein, Avrupa ülkelerine özgüdür ve Kuzey Amerika kıtasına getirilmiştir. O zamandan beri, iyileştirici faydaları ile tanınmaktadır. Bir bardak kaynar suda 1 ila 2 çay kaşığı kurutulmuş yaprak kullanabilirsiniz. Daha sonra 10 dakika süzün ve için. 1 çay kaşığı 0,5 g’ına eşdeğerdir. Günde 3 ila 4 g kulak çınlağınızı iyileştirmek için gerekli dozdur. Ancak bitkiye dokunmanın cilt tahrişi verebileceğine dikkat edin.

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Büyük müllein bitkisi
Büyük müllein bitkisi

Ananas,

Ananas dünya çapında yaygın olarak bulunur. Bunun yanında kulak çınlaması olan kişilerin eksik olduğu A ve B vitaminlerine sahiptir. Bunu denemek için soyulmuş bir ananas hazırlaması yeterlidir. Yaklaşık 1/4 kısmı veya parçalara ayırabilir. Ayrıca bir bardak su ile karıştırabilirsiniz. Bu karışımı gün boyunca için veya en iyi sonuç için her gün küçük parçalar halinde yiyin.

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? Kulak için Ananas!
Kulak için Ananas!

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer? SONUÇ:

Bu yöntemleri kullanmak, kulak çınlamasını doğal olarak hafifletebilirsiniz. Ayrıca iyileşmenize yardımcı olabilir. Çünkü güvenlidirler ve çok az veya hiç yan etkisi yoktur (önerilen dozdan daha fazla alınmadığı sürece veya alttaki diğer koşullarla). Ayrıca, bitkisel çareler uygun fiyatlı ve kullanımı kolaydır. Bunun yanında kendinize nasıl bakacağınızı bildiğiniz sürece zarar verici oluşumlardan ve komplikasyonlardan kaçınabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.