Nasıl

Tarot Kartları ve Anlamları Nasıl Okunur? Tarot falı nasıl bakılır

Tarot Kartları ve Anlamları Nasıl Okunur? Tarot falı nasıl bakılır | Tarot kartı falcılık dünyasında oldukça popülerdir. Kartların türleri ve anlamları da fazlasıyla boldur. Bu nedenle ayrıntılara girildiğinde, birçok insan kendi başlarına denemenin çok zor olduğunu düşünür. Ancak okuma ve akış becerisine sahipseniz, Tarot kartları yeni başlayanlar için bile kullanımı nispeten kolay bir fal yöntemidir. Bu yazıda tarot kartlarının nasıl okunacağına dair püf noktaları tanıtacağız.

Fal öğrenmek
Fal öğrenmek

Tarot Kartları ve Anlamları Nasıl Okunur?

Şunu belirtelim ki, Tarot gelecekten haber vermez. Geleceği yalnızca zamanı Yaratan bilir. Tarot falı ve kartları 14. yüzyıldan beri olayları, olguları yorumlamak ve tavsiyede bulunmak için içsel ve sezgisel geleneksel bir araçtır.  

Tarot falı nasıl bakılır? Akış nasıl okunur?

Tarot kartlarında, çıkan kartın anlamını aktarmak “okumak” olarak adlandırılır. Tarot kartı kehanetinin merkezi, bu okumadır. Ancak okumadan önce hazırlanmak için biraz zamana ihtiyacınız olacak.

Tarot Falı Nedir?
Tarot Falı Nedir?

Tarot falcılığı öncesi hazırlık!

Tarot kartlarıyla bölmeye başlamadan önce yerinizi ayarlamanız gerekir. Bir yer hazırlamak, fal için işinizi kolaylaştıracak uygun bir ortam yaratmaktır. Örneğin, kartı yaymak istediğiniz yere şık bir örtü yerleştirin. Bu, kartların zarar görmesini önler, kullanımı kolaylaştırır ve kartların gücünü artırır. Herhangi bir kumaş da olabilir. Ancak kaygan olanlar daha uygundur. Ek olarak, kötü bir renk olarak kabul edilen siyahtan kaçınmak daha iyidir. Tarot örtüleri profesyonel ürünler olarak da satılmaktadır.

Tarot için hazır olduğunuzda, ellerinizi düzgün bir şekilde yıkayın ve fala girmeden önce kendinizi arındırın. Yani o zaman, tütsü ve adaçayı yakarak, ziller çalarak ve el ele tutuşarak bulunduğunuz yeri arındırmak iyi bir fikirdir.

Tarot Kartları! Tüm kartları gör!

Tarot kartlarına henüz aşina değilseniz, tüm kartlara selamlaşmaya ve bol çalışmaya hazır olun. Sadece karta aşina olmanız da yetmez. Aynı zamanda enerjinizi ileterek kartın soruları yanıtlamasını kolaylaştırabilirsiniz.

Hangi soruyu sormak istediğinize karar verin!

Kartları bölerken, “Sormak istediğiniz soruya karar vermek” önemlidir. Tabii ki, bu soru belirsizse, kartın cevabı da belirsiz olacaktır. Mümkünse, seçenekleri evet veya hayır ile cevaplanabilecek sorular sormak daha iyi olacaktır.

Tarot nasıl bakılır
Tarot nasıl bakılır

Tarot kartlarını karıştırma ve kesme

Daha sonra, kartları karıştırmanın karışıklığını gireceksiniz. Ancak tarot kartlarını karmadan önce karları çevirip düz bir yüzeye yayın ve her iki elinizle saat yönünde karıştırın. Şu anda, kalbinde sormak istediğin soruyu okuyalım.
Tatmin olana kadar karıştırın sonra kartları parçalara ayırın. Şu anda, kendiniz tatmin olana kadar karıştırıp kestikten sonra, kartları üç parçaya bölün. Bu parçalara bölme işine kesik denir. Ek olarak, bölünmüş parçaları birleştirirseniz, hazırlık tamamlanmış olur. Bundan sonra çıkarılan kartı okuyacağız.

Tarot Kartları! Tarot okumak için ipuçları!

Okumak aslında bir tarot kartı çizmek ve kartın anlamını çözmektir. Okurken, seviyeyi artırmak için birkaç ipucu paylaşalım.

Kart Falı
Kart Falı

Tarot kartlarının anlamını ezberlemek yerine ilhama değer verin!

Her Tarot kartının farklı bir anlamı vardır. Her şeyi hatırlamak önemlidir ama ilham bundan daha önemlidir. Özellikle yeni başlayanlar için çizdiğiniz kartın anlamını detaylı bir şekilde hatırlamak zordur. Öncelikle sezgi ve ilhamla okuyalım.

Tarot Kartları! Sorusunun özünü açıklığa kavuşturmak!

Tarot kartları ile başarılı bir falcılık yapmak için ilk adım, neyi kapsanan sorunun konusunu açıklığa kavuşturmaktır.
Örneğin, gelecekteki aşk şansı gibi belirsiz sorularda, geri gelen cevaplar da belirsizdir ve kart okumayı zorlaştırır. Örneğin, mevcut sevgilinizle evlenip evlenemeyeceğiniz veya bir sevgiliniz olup olmayacağı gibi endişeleriniz hakkında belirli sorular sorarsanız, net bir cevap alırsınız.

Kartlarla fal bakmak
Kartlarla fal bakmak

Yakın geleceği kurcalamak!

Her burcun artıları ve eksileri vardır. Tarot kartları, kehanetin kartlardaki bilinçaltı yansımalarıdır ve imaj ve ilham gücüyle kişilik cevapları sağlayan bir kehanet yöntemidir. Tarot falının çizdiği kart tesadüfen çizilmez, onu çizen kişinin bilinçaltı ve kalbi tarafından getirilir. Yani kart çekerek sezgilerinize hitap edebilir ve ihtiyacınız olan kartı bulabiliriniz.

Burçlarda ki gibi kader haritası okuyan bir falcılıktan farklıdır. Bu nedenle, piyasanın oranı yüksek olsa da, uzun vadeli geleceği işgal etme konusunda biraz zayıf kalabilir. Tarot yıllar ve on yıl sonra gibi geleceği işgal etmek için uygun değildir. Tarot kartları nispeten yakın gelecekteki etkinliklerde iyidir. Bu nedenle gelecekteki etkinliklerden ziyade mevcut endişelere odaklanmak daha iyidir.

Tarot kartlarına dikkat edin ve güvenin!

Karttan doğru cevabı almak için Tarot kartına güvenmeniz gerekir. Kart konusunda şüpheci olduğunuzda, ilhamınız aktarılamadığı için doğru sonucu alamazsınız. Bunu yapmak için karta güvenmek gerekir. Ancak esas önemli olan karta değer vermektir.

Kartı satın aldığınız kutuya koymak yerine, özel bir çanta veya ahşap kutu gibi kartınızı dinlendirebileceğiniz bir yer yapın. Ek olarak, kartın enerji emici olması kolay olduğundan ve böyle durumlarda, periyodik olarak tütsü ve adaçayı ile arındırılması gerekir. Bunun gibi doğru bakım yöntemleriyle kartınızın doğru cevap oranı büyük ölçüde artacaktır.

Kartlarla gelecek yorumu
Kartlarla gelecek yorumu

Tarot Kartları! Tarot okuma puanları

İlk başta, okumalar zor olabilir ancak iyileştirilmesi gereken birkaç nokta vardır.

3-1: İlk başta, daha az kullanan sadece 22 büyük arcanas ile bir kart dağıtma öneririz Tarot kartları 22 büyük arcanas ve 56 küçük arcanas oluşur ve resmi olarak fal için bu 78 yaprak kullanır. Ancak henüz alışık değilseniz sadece büyük Arcana ile fal yapmanız önerilir. Büyük Arcana nispeten net bir tasarıma ve anlama sahiptir. Bu nedenle yeni başlayanlar için okumak kolaydır.

Bu durumda, karmaşık bir yayılma yerine az sayıda yaprakla bir dağıtım yapalım. Özellikle, üç kart önerilir. Geçmişi, bugünü ve geleceği sıraya dizen ve deşifre eden üç kart! Kart okuma pratiği yapmak için mükemmeldir.

Tarot falı gerçek mi?
Tarot falı gerçek mi?

3-2: Karta her gün dokunun!

Kart okuma ilerlemesinin anahtarı yine de kartlara alışmaktır. Mümkünse, her gün karta dokunun ve karta alışmayı hedefleyin. Özellikle Tarot kartları, kartların çekici ilham kaynağına tepki verdiği bir kehanet tekniğidir. Bu nedenle, kartın ve enerjinizin iletişim kurmasını kolaylaştırmak gerekir.

Tarot Kartları! 3-3: Tek başınıza da antrenman yapabilirsiniz!

Her gün kart seçmek yani okumak için tek bir kart seçmeniz önerilir. Sabahları Tarot kartı seçin ve hissettiklerinizi not edin. O gün, gece var olan olayları sabah notlarıyla karşılaştırırsanız, kartın iletmek istediği mesajı anlayabilmelisiniz. Kartın görüntüsünü bu şekilde anladıktan sonra, çizilen kart sayısını tek tek artırırsanız, kart okuma doğal olarak iyileşir.

Tarot Kartları
Tarot Kartları

3-4: Başkalarına kendinizden daha fazla kart okuyun!

Kendinizi kartlara sorarken, ön yargılar ve istekler nedeniyle kartın mesajını itaatkar bir şekilde alamayabilirsiniz. Başkalarına kart okuma fırsatınız varsa, iyi bir okuma pratiği olacaktır.

4 özet:

Kart okuma zordur, ancak Tarot kartlarının tadı başkadır. Bilinçaltına bağlı kart okuma, derin bir mesaj sunar. Eğer ilgileniyorsan, neden denemiyorsun? Tarot son derece eğlenceli bir tahmin oyunudur aslında!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.