Nasıl

Resimli Video Nasıl Yapılır?

Resimli Video Nasıl Yapılır Biliyor musunuz? Güzel anlarınızda çektiğiniz fotoları Nasıl Video yaparsınız Diye Düşündünüz mü Hiç ?  Bu Sayfamızı Ziyaret Ettiğinize Göre Artık Öğrenme Vaktiniz Geldi. Teknolojiyi kullanarak güzel anların fotoğraflarını harika filmlere videolara dönüştürelim!

Program Olmadan resimli video yapımı. Öncelikle Başlat Menüsünden Program Bölümüne Geliyoruz Sonra Program menüsünden Windows Movie Maker Programını açınız.

Program İlk Defa açılışta karşınıza Aşağıdaki Resim Gibi bir ekran çıkacak.

Resimli Video, Güzel Hatıralar!
Resimli Video, Güzel Hatıralar!

Windows’u kullanma,

Videoda kullanacağınız resimleri, programa aktaracağız programın sol bölümünde yer alan menüden
Resimler Linkine Tıklayın ve açılan menüde resimlerimizin bulunduğu klasörden seçerek Al butonuna Tıklayın.

Resimleri programa aldıktan sonra şimdi resimlerimizi ister tek tek ister topluca alttaki video şeridimize sürükleyip bırakıyoruz.

Bu Resimde görülen Resimlerin Video Şeridine Aktarılmış Halini görüyoruz.

Resimli Video Nasıl Yapılır ?

Sanıldığı kadar zor değil!
Videoda kullanacağımız müzik yada ses dosyasını alacağız Sol Menüde yer alan Ses Veya Müzik
linkine tıklayarak müziğimizin bulunduğu klasörden müziğimizi alıyoruz.

Müzik Dosyamızın şeride aktarılmış görünecek.

Resimler müzikten kısa kaldıysa, şeritte ikisinin de boyu aynı olmalı müzik boyuyla oynama imkanımız olmadığı için ya resimleri çoğaltacağız yada resimleri zaman çizelgemizde uzatacağız. Resmi nasıl uzatıyoruz? Zaman çizelgesinde resme tıklayın. Sağ tarafta bir ok işareti belirecek mouse’a basılı tutarak sağa doğru uzatalım bunu ister tek resimde ister tüm resimlere uygulayın.

Resimli video nasıl yapılır?
Resimli video nasıl yapılır?

Müzikte ekleyin!

Resimlerin uzatılarak müzik zamanlamasına uyarlanmış hali görülecektir.

Videomuz bitti sayılır kısmen yan menüde Geçişler ve Başlıklar ve Jenereikler var Geçişlerden resimler arası geçiş verebilirsiniz.

Başlıklar ve jeneriklerden ise videomuza yazı ekleyebiliriz.

Evet sıra geldi videoyu kompütürümüze save etmeye. Eksik yoksa soldaki menüde bulunan ve Yayınlama Hedefi altında yer alan Bilgisayar ikon Linkine tıklıyoruz.

Ve Açılan sayfada video ismini yazıp ileri tıklayalım ve yine açılan sayfada hiç bir müdahale etmeden yayınla butonuna tıklayınız. Güzel hatıralarınızın süslediği resimli videonuz hayırlı olsun! Torunlarınıza foto albümleri yerine bu güzel dijital kayıtları gösterebilirsiniz!

semihbulgur.com

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.