Güzel Bilgiler

Kadın Bacakları için Pratik Güzelleşme Egzersizi

Kadın Bacakları için Pratik Güzelleşme Egzersizi | Hafta içi işlerle meşgulüm. Spor salonuna gidecek vaktim yok. İşte böyle bir kişiye otururken ayakta duran bir diyet egzersizi önermek istiyoruz. Diyette başarılı olmak için her şeyden önce devam etmek önemlidir. Ancak bu egzersiz diyeti o kadar pratik ki, devam etmek son derece kolaydır!

Kadın Bacakları için Pratik Güzelleşme Önerileri

Arada bir çok egzersiz yapmak yerine vücudunuzu azar azar da olsa her gün hareket ettirmek daha etkilidir. Ayakta duran bir diyetle metabolizmanızı geliştirelim ve yani kilo vermesi daha kolay bir vücut haline getirelim.

Topuk üzerinde durma
Topuk üzerinde durma

Ayakta durma diyetinin faydaları!

Bunu her zaman, her yerde yapabilirsin. Yani egzersizi yaparken başka bir şeyler de yapabilirsin!
Yaralanma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Egzersizde iyi değilseniz veya zamanınız olmasa da, bunu yaparak diyet yapabilirsiniz. Dahası, ne kadar çok yaparsanız, o kadar etkili olur. Ve sadece kilo vermekle kalmaz aynı zamanda güzel bacaklara da sahip olabilirsiniz! Bu kadar kolay ve eğlenceli başka bir diyet olduğunu sanmıyorum.

Kadın Bacakları! Ayak başı egzersizinin etkisi!

Bu diyetler sadece dinç olmakla kalmazsın! Ayrıca gerçekten denediğinizde görebileceğiniz gibi, beklenmedik bir egzersiz etkisine sahiptir. Olduğunuz yerde, yürüdüğünüz kadar kalori yakabilirsiniz. Yürümenin hem sağlık hem de diyet için iyi olduğunu bildiğinizi düşünüyoruz. Ancak yürümek için zaman sağlamak zordur.

Eğer devam ederseniz, yürümek kadar kalori yakabilirsiniz. Kilonuza, yaşınıza vb. bağlıdır ancak yürüyerek bir dakikada yaklaşık 2.7 kcal tüketebileceğiniz söylenir. Ayakta durmak, kendi başına egzersiz yapabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, olduğunuz yerde yürümenin normal yürümekten yaklaşık 1,5 kat daha fazla kalori yakabileceği söylenir.

Oturduğunuz yerde kalori yakmak!

Agresif bir şekilde hızlı yürüyenler başarılı olabilir mi, bilemeyiz. Ancak sadece ayakta durarak, yürümekle aynı kaloriyi yakabilseydiniz güzel olmaz mıydı?

Ayakları düzgünce sıkılaştıralım. Ayakta durmak doğal olarak tüm omurgayı ve uyluğu zorlar. Sadece ayaklarımızın üzerinde durmak bile kaslarınızı yavaş yavaş güçlendirir ve tüm ayaklarınızı sıkılaştırır.

Her yerde topukları kaldır!
Her yerde topukları kaldır!

Bazı kadınlar sadece basenleri kalınlaşırsa ne yapacakları konusunda endişelenirler. Ancak ayak başı egzersizi ile çok fazla kasları olmaz ama iyi sıkılaşırlar.

Yani güzel bacak etkisi de ciddi bir egzersizdir. Çünkü ılımlı kaslar bağlanır ve tüm ayağı ferahlatıcıdır.

Kadın Bacakları! Tüm alt gövde için egzersiz!

Ayak başı egzersizi aslında tırnaklarına kadar denenmelidir. Eğer buna alışık değilseniz, sendeleyeceksiniz ve muhtemelen dengenizi kaybedebilirsiniz?

Ayakta durmak stabilite duygusu olmayan bir duruştur. Bu yüzden kuvvetin doğal olarak karın kaslarına da gittiğini düşünüyoruz. Ve sonra mekik, omurga, popo kasları eğitilebilir. Ayak başı egzersizi ile sadece ayak inceliği değil, aynı zamanda kalça ve yukarı karın kaslarında da gelişme bekleyebilirsiniz.

Ayakta durmak söz konusu olduğunda, sadece ayağın kas antrenmanı olduğu düşünülmektedir. Ancak karın kaslarını ve tüm alt vücut hareket sağlayan bir çalışmadır.

Alt gövde duruşu iyileşir!

Uzun boyluysanız ve kötü bir duruşunuz varsa, vücudunuz bozulacak ve genel denge zayıflayacaktır. Özellikle, pelvisi geriye doğru eğilmiş ve arkasına bir ağırlık merkezi gelen birçok insan vardır.

Başparmağınızın üzerinde durmaya çalışırken doğal olarak vücudunuzun merkezinde denge kurmaya başlarsınız.

Daha sonra, ağırlık merkezi dengesi stabilize edilir böylece duruş buna göre ayarlanacaktır.

Duruşunuz düzelirse, sert omuzların ve bel ağrısının hafifletmeyi bekleyebilirsiniz.

Kan dolaşımı iyileşir!

Kalpten gönderilen kan vücudun sonuna kadar gönderilip ve tam olarak geri dönmüyorsa o zaman pompanın rolünü yapmasına yardım etmek gerekir.

Bu nedenle, ayaklar hareket ettirmezse, kan dolaşımı kötüleşir.

Yani oturursanız oturursanız veya pasif ayakta kalırsanız, ayaklarınız ekşir veya soğur.

Ayakta duran bir diyet egzersizine girerseniz, baldırınızı her zaman hareket eder böylece kas kasılmalarının sayısı artacak ve pompa fonksiyonu da normalleşecektir. Yani ayağın ucuna giden kan düzgün bir şekilde geri gelecektir.

Kadın Bacakları ve Zayıf Dolaşım

Kan dolaşımının azalması kabızlık nedenlerinden biridir. Ayak başı egzersizi ile kadınların mustarip olduğu birçok semptomu iyileştirmesi beklenebilir. Ayrıca şişliği ortadan kaldırır. topuklarınızı hareket ettirdiğinizde daha iyi olan sadece kan dolaşımı değildir. Lenf akışı da iyileşir ve şişliğin azalması beklenir.

Lenfatik sıvının aktığı lenfatik damarlarda kalp gibi pompa görevi gören organlar yoktur Lenf akışını iyileştirmek için kaslarınızı hareket ettirmeniz veya masaj yapmanız ve yani ter dökmeniz gerekir.

Kadın bacakları çalışırken spor
Kadın bacakları çalışırken spor

Topukları kaldır!

Bunun için yararlı olan ayak standıdır. Ayak başlarının üzerinde durarak ve baldır kaslarını hareket ettirerek, sadece lenfatik sıvının akışı iyileşmez ayrıca atık ürünlerin boşaltılması daha kolay olacaktır. Bu da şişliğin giderilmesine yol açacaktır.

Özellikle masa başında şişkinliğe yatkın olanlar için bir gün boyunca önerilir. Ayaklarınızın üzerinde durursanız, şişliği ve tıkanmayı aynı anda ortadan kaldırabilirsiniz.

Kadın Bacakları! Metabolizma iyileşir ve ince bir yapıya dönüşür.

Vücut soğuk olduğunda, metabolizma her şekilde kötüleşir. Bazal metabolizmada azalma diyetin düşmanıdır! Metabolizmayı yükseltmek, ince bir yapı oluşturmanın ilk adımıdır.

Bahsettiğim gibi, parmakların üzerinde dururken kan ve lenf akışının iyileşir. Ancak buna ek olarak, alt vücudun kaslarını güçlendirebilmek de ince bir yapıya yardımcı olur.

Alt vücudun kasları tüm vücudun kaslarının yaklaşık% 70’ini oluşturur ve burada yoğun bir şekilde antrenman yapılırsa kas kütlesi artar = metabolizma hızlanır.

Ayak başı üstünde nasıl durulur?

Bunu yapmak çok kolay. Şimdi yapalım!

Temel ayakta durma yöntemleri

  • İlk olarak, zamanınız olduğu her anda pozisyon alıp yapabilirsiniz. Her iki ayak da omuz genişliğinde açık olsun. Ayakları paralel yap.
    Yavaşça topukları kaldır.
    15 saniye bekledikten sonra topukları yavaşça indirin.
    10 kez tekrarlayalım.
    Temel ayakta durma yaklaşımı budur.

Alıştıkça sayınızı artırmayı deneyin.

Günlük hayatta egzersiz!

Günlük hayatta çeşitli çeşitli yapılabilen bir ayakta duruş egzersizi yapılabilir. Aşağıdaki gibi.

Dişlerinizi fırçalarken
Cilt bakımı yaparken
Yemek yaparken
Yıkarken
Bir süre ayakta nasıl durabilirsin. Bunlar gibi her yerde ayak başı üzerinde durmaya çalışın.

Kadın bacakları her yerde egzersiz
Kadın bacakları her yerde egzersiz

Metroda dururken de yapabilirsiniz.

Trende yaparken, topuğu dönüşümlü olarak yukarı kaldırın veya egzersiz etkisini iyileştirmek için topuğu yaklaşık 5 cm yüksekte tutun!

Kadın Bacakları! Otururken ayakta durmak!

İşteyken ve sandalyede otururken yapabilirsin. Dizi dik açıya getirelim ve sadece zemine düz basalım.

Bu otururken ayakta durmak gibi bir şey. Topuğunuzu sıkıca kaldırın. Sonra, bu gücün hem ayağa hem de karın kaslarına gitmektedir. Bu yöntemle, ayakta durmak için çok az zamanı olan insanlar bile egzersiz yapmış olurlar.

Bir zemin üzerinde yürümek. Odada yürürken topukları kaldıralım parmak uçlarına basalım. Veya bahçede, sokakta, dışarıda herhangi bir yerde yapabilirsen, onu da deneyin!.

Topukları kaldırma egzersizi
Topukları kaldırma egzersizi

Normal yürüyüşten 1,5 kat daha fazla kalori yakabilirsiniz. Egzersiz ağrı etkisi kısa sürede geçip gider.

Topuklarını kaldırıp indirmek!

Topuğu kaldırmanın ve ayakta durmanın yanı sıra, egzersiz etkisini daha da iyileştirmek için topuğa yukarı ve aşağı hareketini ekleyin.

Ayakta kalın ve ayakta durun her vücut pozisyonunda ve her hangi bir yerde. Topuğu yavaşça kaldırın ve öyle bir süre tutun. İndirirken, lütfen zemine değmeden önce tekrar kaldırın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

Önemli olan bunu mümkün olduğunca yavaş yapmaktır. Uyluğun arka tarafı ve kalçaları oldukça sıkılaştırıyoruz. İlk başta, yaklaşık 5 kez bile yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle sayıyı kademeli olarak artırmak iyi bir fikirdir.

Egzersiz terliği
Egzersiz terliği

Egzersiz terliği giyin!

Eğer evde rehavet çöküyor ve kolayca ayakta duramıyorum! Diyen bir kişiyseniz, diyet terlik kullanmanız da önerilir.

Diyet terliklerin topuklu dizaynları vardır. Bu nedenle doğal olarak topuk ayaklarınızın üzerinde durmaya benzer bir durum oluşturabilirsiniz.

Diyet terlik!

Diyet terliklerin etkisi nedir? Giymesi kolay, çekici bir üründür! Sabırlı olmalısın çünkü zaman alıyor. Ayakta diyet, önemli ölçüde ve çok hızlı kilo verdiren bir diyet yöntemi değildir. Lütfen hemen bir etkisi olmadığını düşünmeyin.

Yemek yeme diyet kısıtlamalarınız veya düzenli spor yapma durumunuz yoksa, etkili olması için zamana ihtiyacınız olacaktır.

Kadın bacakları güzellik egzersizi
Kadın bacakları güzellik egzersizi

Kadın Bacakları! Hızlı sonuç için,

Mümkün olan en kısa sürede bir etki yaratmak istiyorsanız, çömelme gibi diğer hareketlerle birleştirmek iyidir. Böylece yükü kalçanın üzerinde vermek daha çok kası çalıştıracaktır. Her boş zamanda veya çalışırken yöntemleri kullanarak başarılı bir diyet yapalım!

Diyet etkisini ortaya çıkaran şey devamlılıktır. Nerede olduğunuzun ya da havanın bir önemi yoktur. Topuk üstünde durma egzersiz diyetini her zaman, her yerde yapabilirsiniz. Bu yüzden lütfen bugünden itibaren başlayın!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.