Güzel Bilgiler

Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Doğru Saç Stili Nasıl Seçilir?

Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Doğru Saç Stili Nasıl Seçilir | Yakında evlenecekseniz, profesyonel bir makyaj sanatçısından randevu aldığınıza eminiz. Ya da en azından düğün günü makyajınız için bir sürü güzel alternatifi düşünüyorsunuz! Peki ya saçın? Gelinlik görünümünüzü belirlerken, saç stili düşündüğünüzden çok daha büyük bir öneme sahiptir. Farklı saç modelleri, yüzünüzün çarpıcı bir şekilde farklı görünmesini sağlayabilir. Peki, düğün gününüz için hangi saç stilini seçmelisiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin lütfen.

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Her yüz şekli için düğün saç modelleri,

İki yüz birbirine benzemez, bu yüzden başka birine iyi görünen bir saç modeli sizin için uygun olmayabilir. Yani düğün gününüz için bir saç modeline karar vermeden önce bunu aklınızda bulundurun. Öncelikle yüz şeklinizi ve ne tür bir saç modelinin üzerinde harika görüneceğini anlamalısınız.

Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Popüler düğün saç modelleri,

Yüzünüze hangi tür saç modellerinin uyacağını anladıktan sonra bile, dışarıdaki sayısız seçenek yorucu olabilir. Ancak büyük gün için seçebileceğiniz stiller hakkında bir fikir edinmelisiniz. Bu nedenle aşağıda, en popüler gelin saç modellerinden bazılarının gösterimine bir göz atın.

Kısa saç düğün
Kısa Gelin Saçı

Yağmur yağsın ya da güneş parlasın! Bazılarımız düğün günü saçlarımızı salık tutmak ister. Ancak gevşek saçlar kolayca dağınık ve yağlı bir karmaşaya dönüşebilir! Bu nedenle dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. İşte tatlı tokalarınızı yönetmek ve rahat stilinizi korumak için bazı ipuçları.

1. Tüm saçlarınızı geri çekin

Bu aslında aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi stillerden biridir. Çünkü yüzünüzü çerçeveleyen daha az saça sahip olmak yağlı saç sorununu azaltacaktır. Ayrıca başıboş saçları doğru yerde tutmak için yanlara basit örgüler veya saç klipleri ekleyebilirsiniz.

2. Kuru şampuan kullanın

Kuru şampuan harika bir icattır. Bu ürün yağlı bir kafa derisi için kesin bir çözümdür. Ayrıca acil bir durumda sade bir mısır nişastası çözeltisi kullanabilirsiniz. Yani sadece saçınızın köklerine sürün. Ayrıca koyu saçlı olanlar için çirkin olabilen tozlu beyaz kalıntıyı fırçalamayı unutmayın.

3. Doku ekleyin

Genel kural, doğal saç dokusuyla savaşmamaktır. Kıvırcık saçlarınız varsa, düzgün dalgalar yapmak için bir saç maşası ile hafifçe uygulama yapın. Doğal olarak düz saçlarınız varsa doku katan ürünler püskürtün. Ayrıca saçlarınızı düzleştirici bir ütü ile parlatın.

4. Hacimli saçlar

Maksimum hacim sağlamak için, şekil vermeden önce her zaman hacimlendirici ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca başka bir yol, saçınızın dolu görünmesi için iç saç katmanlarınıza dokulu profesyonel bir düz ütü kullanmaktır. Unutmayın, saçınızı en az üç parçaya ayırıp saçınızın en derin tabakasından başlamanız gerekir.

Topuz Düğün Saçı
Topuz Düğün Saçı

5. Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Saç spreyi kullanmayı unutmayın!

Tıpkı kuru şampuan gibi saç spreyi de büyük gününüzde olmazsa olmazlardandır. Yani saç spreyi, saçlarınızın herhangi bir rüzgar veya duvak hareketine karşı yerinde kalmasına yardımcı olacaktır. Yine de aşırı kullanmayın. Çünkü saçlarınız doğal olmayan bir şekilde gevrek ve sert görünebilir.

6. Bir stil seçin

Doğal görünümlü bir şey seçmiş olman sıkıcı görünmen gerektiği anlamına gelmez. Görünümü basit ve zahmetsiz tutmak istiyorsanız örgüler veya bükümlerle oynamaktan çekinmeyin. Daha fazla etki için saçınızı süslenmiş klipsler, narin kurdeleler, bohem bir kafa bandı veya organik çiçekler ve yapraklarla donatın.

Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Kısa saçlı gelinler için düğün saç modelleri,

Kısa saçlarla daha rahat olanlar endişelenmeyin! Çünkü büyük gün hala harika görünebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğrafların göstereceği gibi… Yani çok kısa bir peri saç kesimi veya sevimli bob kesim ile gelin saçı her zamanki gibi muhteşem ve güzel olabilir.

kısa doğal kesim
Gelin saçı kısa doğal kesim

1. Doğal

Hala kısa saçlarınla sahne ışığını çalabilirsin. Saçınıza hacim katmak için kıvırmaya, şık bir görünüm için düz ve şık tutmaya veya daha romantik bir görünüm vermek için basit dalgalar eklemeye çalışın.

2. Örgüler

Kısa bir saçlarınız var! Ancak buna rağmen saçınızda bir updo sallayabilirsiniz. Tatlı ve zarif bir stili vurgulamak için küçük bir düşük topuz veya örgülü updo seçin.

3. Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Peri

Bu tarz için bir şey kullanmaya gerek yok. Sadece kendine güvenmeli ve saçının düzgün olduğundan emin olmalısın. Ayrıca gerektiğinde saç cilası da kullanabilirsiniz.

Çiçekli saç düğün için
Çiçekli gelin saçı

4. Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Saç aksesuarları

Düğün günü stilinizi renklendirmek için çiçekler, dallar, bağcıklar ve hatta zarif bir şapka ekleyebilirsiniz. Ancak ne seçerseniz seçin, her zaman düğün temanızla ve elbette kendi kişiliğinizle eşleştirmeyi unutmayın.

5. Gelin Saçı Nasıl Olmalı?  Peçe

Düğün peçesi takmanın birçok yolu vardır. Yani kısa saçlı bile olsanız! Farklı düğün peçe stilleri rehberlerine göz atmayı unutmayın.

Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Plaj düğünü için en iyi saç modelleri

Plaj düğünü söz konusu olduğunda, hepimiz ne bekleyeceğimizi biliyoruz. Yani okyanus kenarında basit ve samimi bir düğün, arka plan olarak turuncu gökyüzü. Bu tür bir kutlama planlıyorsanız, büyük gününüz için farklı saç stilleri ile size ilham verebiliriz.

Bizden ilk öneri bunu gerçekten basit tutmaktır. Yani aşırı süsler olmadan da bir plaj düğünü zaten unutulmazdır. Bu nedenle, ne kadar basitse o kadar iyidir. Ayrıca ikinci öneri, güneşli bir güne, rüzgara dayanabilecek bir saç modeli seçmektir. Buzlu ve tuzlu havadan bahsetmiyoruz bile.

Uzun saç gelin için
Uzun gelin saçı

1. Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Yarım, çiçeklerle gevşek dalga

Ön saçlarınızı yukarı kaldırın ve diğer parçaların gevşek dalgalarla akmasına izin verin. Ayrıca biraz çiçek eklersen, kesinlikle bakışları kendine çevireceksin. Askısız yakalı veya kolsuz gece elbisesi ile güzel görünecektir.

2. Uzun, parlak dalgalar

Bu güzel ve yumuşak, parlak bukleler size anında bu zahmetsiz görünümü verecektir. Bunun yanında zarif bir ifade eklemek için saçlarınızın büyük buklelerle omzunuza düşmesine izin verin.

3. Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Düşük, gevşek chignon

Düşük, yandan süpürülmüş bir chignon, plaj düğünü için şık ve zarif görünmenin en iyi yoludur. Ayrıca bu güzel saç modeli istediğiniz elbiseye uyacaktır.

4. Örgüler

Biraz geri alınmış bükülmüş örgü çok çekici bir plaj görünümü verir. Biraz çiçek tak ve biraz tatlılık kat.

Düğün saç modelinizi hava koşullarına dayanıklı hale getirirsiniz?

Saçı hava şartlarından koruma
Saçı hava şartlarından koruma

Hepimiz açık gökyüzü ve dostça bir hava istiyoruz. Ancak bunun yerine yağmur fırtınası ve kavurucu bir güneş olmayacağını kim garanti edebilir? İşte taçlandırılmış gününüzde meydan okuyabileceğinden emin olmak için bazı fikirler.

1. Güneşli bir gün

Bol miktarda saç spreyi almaya hazır olun. Güneşli bir gün harika düğün fotoğrafı sonuçları verebilir. Ancak aynı zamanda oldukça hacimli saçlarınızı da mahvedebilir. Önemli olan, saçınızı şekillendirmeden önce hacimlendirici saç ürünleri kullanmanızdır. Yani saçınızı güzel tutmak için bol bol saç spreyi püskürtmeniz gerekir.

2. Yağmurlu bir gün

Buklelerinizi veya düzleştirilmiş saçlarınızı iyi tutabilecek saç ürünleri kullanın. Daha az dağınık saç istiyorsanız, bir updo tercih edin. Yani bu tür saç modeli saçlarınızı sağlam tutacaktır. Ayrıca mükemmel olmayan bir durumda bile taze görünmenize yardımcı olacaktır.

3. Rüzgarlı gün

Rüzgarlı hava genellikle göz açıp kapayıncaya kadar mükemmel saç modelinizi mahvedebilir. Yani bir plajda evlenenler bu risk ile karşı karşıyadır. Saçlarınız rüzgar tarafından süpürülmüş olsa bile, gevşek kıvırcık saçlar veya örgülü bir updo gibi harika görünecek bir saç modeli seçin. Saçınızı sabit tutmak için her zaman güzel bir başlık taç ekleyebilirsiniz.

4. Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Karlı bir gün

Karlı bir gün romantik bir an için mükemmel bir ortam olabilir. Ancak saçlarınız için değil. Bu havaya mükemmel bir şekilde uyan belirli bir saç modeli yoktur. Fakat gelin kar yağışından kaynaklanan karmaşayı önlemek için saçlarını mekanın içinde yaptırmalısın. Eğer bu mümkün değilse, düğün töreniniz için her zaman bir balon şemsiye hazırlayabilirsiniz. Bu şeffaf şemsiye aynı zamanda düğününüz için harika bir ek dekorasyon olacak.

Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Düğün gününüzde daha dolgun saçlar için ipuçları

Dolgun düğün saçı
Dolgun gelin saçı

Genetik, kalın saçlara sahip olmada önemli bir rol oynar. Ancak diyet, kirlilik ve genel saç bakımınız da sağlıklı saçların korunmasında hayati önem taşır. Daha dolgun bir saça sahip olmanın anahtarı, daha fazla saç teline sahip olmaktır. Bunun yanında daha dolgun saç konusunda aşağıdaki bazı ipuçlarına göz atabilirsiniz.

1. Protein

İyi saç beslenmesi için organik olarak günlük 46 gram protein tüketmelisiniz. Bu nedenle, kümes hayvanları, fasulye, balık ve yumurta tüketerek protein ihtiyaçlarınızı yerine koyabilirsiniz. Yeterli proteininiz yoksa saçlarınız kırılganlaşır ve zayıflar.

2. Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Demir

İyi saç beslenmesi için önerilen günlük doz günde 18 mg demirdir. Demir, kanın foliküllere oksijen taşımasına yardımcı olur. İyi demir kaynakları istiridye, ayçiçeği tohumu ve ıspanaktır.

3. Çinko

Çinko eksikliği saç dökülmesine neden olabileceği için iyi bir saç büyümesine sahip olmak için günlük 8 mg çinko tüketmelisiniz. Sebzelerden, meyvelerden, fındıklardan ve bol miktarda temiz filtreli sudan çinko alabilirsiniz. Bununla birlikte, gerekirse, bir çinko takviyesi de alabilirsiniz.

4. Omega-3

Omega-3 yağ asidi alımını artırmak saç büyümesini doğrudan teşvik etmeyecektir. Ancak daha dolgun saçlarla ilgili olan kafa derisi sağlığınızı iyileştirir. Somon, sardalya, keten tohumu ve süzme peynirden elde edebilirsiniz.

5. Şampuan

Yanlış ürünleri kullanmak ciddi saç hasarına neden olabilir. İlk olarak, saç durumunuza uygun bir şampuan seçmelisiniz. Yani yağlı, normal veya kuru saçlar için uygun olanı. Ardından, saç sorunlarınızı hedefe alın. Örneğin saç dökülmesi veya kepek konusunda Sodyum lauryl sülfat gibi sert maddeler içeren şampuanlardan kaçının. Uzmanlar saçınızı günde en fazla bir kez yıkamanızı öneriyor. Ayrıca oda sıcaklığında su kullanmanızı, çok sıcak ve çok soğuk olmamasını önerir.

6. Saç Kremi

Kondisyoner, yönetilebilir saçlara sahip olmak için önemli bir adımdır. Saç kremini, durulamadan önce saçınızda yaklaşık 2-3 dakika bekletin. Ancak tüm saç tiplerinin günlük kondisyon için uygun olmadığını unutmayın.

7. Saç şekillendirme

Haftalık olarak birçok farklı saç ürününe maruz kalıyoruz. Saçınızı şekillendirmek için en düşük ısı ayarıyla başlayın ve ısıyı gerektiği gibi kademeli olarak artırın. Yani bu, fön ve şekillendirme demiri kullanımı için geçerlidir.

Her saç türü için düğün öncesi bakım!

Düğün öncesi saç bakımı
Düğün öncesi saç bakımı

Düğün gününüzde kusursuz görünmek için kısa bir yol yoktur. Ayrıca bu aynı zamanda taçlandırılan zerafetiniz için de geçerlidir. Farklı saç tipleri farklı çözümlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle, saç tipinizi bilmeniz ve belirli konular için gereken ilaçları anlamanız en iyisidir. Bunları büyük günden 4 ila 6 ay önce başlayarak haftada bir veya iki kez yapmayı deneyin.

1. Yağlı saçlar

Nemli görünen saçlar bir gelin için büyük bir sıkıntıdır. Bu sorunu çözmenin bir yolu şampuanınızı kontrol etmektir. Yani yüksek nemlendirici içeriği, saçlarınızı hızlı bir şekilde yağlı hale getirebilir. Bunun yanında ağır saç kremli ürünlerden kaçının.

Ev kürü: Çilek veya limondan yapılmış doğal bir saç maskesi kullanın. Yüksek C vitamini sağlıklı görünen saçlar için gereklidir. Parlak saçları tercih ediyorsanız, saç tellerinize doğal hindistancevizi yağı uygulayın. Ancak kafa derinizden uzak tutmayı unutmayın.

Uzman ipuçları: Evde çok fazla zamanınız yoksa, saçınızdaki yağ yoğunluğunu azaltacak mikro peeling saç kürü almak için güvenilir güzellik salonunuzu ziyaret edin.

2. Kuru saç

Kuru tip saçlar için saç kurutma makinesi veya saç maşası kullanımını sınırlandırın. Ayrıca nemlendirici bir şampuan ve saç kremi seçmelisiniz.

Ev kürü: Saçınızı doğal bir saç maskesi ile tedavi edin. Zeytinyağı ve bal karışımı kullanabilirsiniz; bu iki bileşen, saçınızı beslenmeye yardımcı olacak ayrıca nemlendirici etkisi olacaktır.

Uzman ipuçları: Kuru ve kıvırcık saçlarınızı iyileştirmek için profesyonellerden yardım alın. Bu tür saçlar için saç parlaklığınızı geri kazanmanıza yardımcı olacağından bir protein saç spa’sı seçebilirsiniz.

Kaşıntılı saç dibi
Kaşıntılı saç dibi

3. Kaşıntılı kafa derisi

Bu soruna genellikle kepek birikmesinden kaynaklanan saç dökülmesi eşlik etmektedir. Saçınızı yıkarken yetersiz durulama nedeniyle olabilir. Yani bu, kafa derinizin kurumasına ve tahriş olmasına neden olan ve ihtiyaç duyduğu nemlendiriciyi engelleyerek şampuan kalıntısına neden olur.

Ev kürü: Kabartma tozu, muz ve limon karışımı kullanın. Bu doğal maddeler kesinlikle kaşıntılı kafa derinizi yatıştırır ve tazeler.

Uzman ipuçları: Trichocare hair-spa uygulamasını deneyin. Bu teknik, kafa derisi sorunlarının tedavisinde etkinliği nedeniyle oldukça popülerdir.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.