Güzel Bilgiler

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı? Uzman Makyaj Sanatçılarından Öneriler

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı? Uzman Makyaj Sanatçılarından Öneriler | Yaz harika şeylerle doludur. Ancak erimiş makyaj, akmış eyeliner ve süper yapışkan ruj bunların arasında değildir. Bu yüzden en iyi makyaj sanatçılarından ve ünlü Güzellik Laboratuvarlarından ip uçları aldık! Uzmanlar, sıcak günlerde terlerken bile yüzünüzü doğal, taze ve güzel tutmak için uygulayabileceğiniz en iyi yaz makyajı ip uçlarını ortaya serdiler. Markalar ve ürünler de dahil olmak üzere en güzel makyajı önerileri burada!

Hafif yaz makyajı
Hafif yaz makyajı

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı? Uzman Makyaj Sanatçılarından Öneriler!

1. Doğru nemlendirici ile başlayın!

Cildinize bakım şekliniz de en az üzerine uyguladığınız makyaj kadar önemlidir. Los Angeles’ta ünlü bir makyaj sanatçısı olan Fina Stles, “Sabahları yağsız bir nemlendirici kullanın” diyor. Ayrıca uyumlu bir yağsız temel formülünü tercih ediyor. Bunların, özellikle sıcakta yüzünüzü gün boyunca yağlı bırakma olasılığı daha az olacaktır. Good Housekeeping Güzellik Laboratuvarı, yüz nemlendiricileri için en iyi seçimlerini topladı, böylece ne arayabileceğinizi artık biliyorsunuz.

2. Yaz Makyajı: Güneşten korunma katmanı

Cildinizi nemlendirmenin yanı sıra güneşten düzgün bir şekilde korunduğundan emin olmalısınız. Ayrıca bu, makyajınızın altında bile her gün geniş spektrumlu SPF 30 veya daha yüksek güneş kremi kullanmak anlamına gelir. Güneş yanığı olan cilde makyaj uygulamak hiç eğlenceli değildir!

Her iki saatte bir güneş kremi yeniden uygulamalısınız. Ancak dışarıdayken özellikle ellerinizi yağlamak istemediğinizde bu zor olabilir. GH Güzellik Laboratuvarı Kıdemli Kimyager Sabina makyaj sanatçısı Erica ile aynı fikirde. Ve boş bir makyaj yüzeyinde güneş kremi kullanmak konusunda ip ucu önerileri var.

  • Eskiden kalan fondöten ve tabakayı temizlemek için bulaşık sabunu kullanın. Daha sonra kurumasına izin verin.
  • Süngeri en sevdiğiniz yüz güneş kremi ile kompaktının içine batırın.
  • Yeniden uygulamak için, bir sünger aplikatörü tabakaya batırın ve yüzünüze uygulayın.

Alternatif olarak, makyajınızın üzerine püskürtülebilen yeniden uygulanabilir bir güneş koruyucu tozu kullanmayı deneyin.

3. Makyaj astarına yatırım.

Nemlendiriciden sonra ancak yüz makyajından önce uygulanacak makyaj astarı kullanmak gerekebilir. Buna birkaç saniye ayırmaktan pişman olmayacaksınız. New York’ta ünlü bir makyaj sanatçısı olan Sheriff-Kendricks, “Primerler astarlar kesinlikle yazın gidilecek yoldur” diyor.

“Ağır bir ek katman gibi hissetmeden makyajı yerinde tutmaya gerçekten yardımcı oluyorlar.” Makyajınızı yüzünüzde tutarken kırışıklıkları yumuşatmaya ve kusurları bulanıklaştırmaya da yardımcı olmaktadırlar. Bunun için hyalüronik asit kullanan Seal yıldızı No7 yaz makyajı astarını deneyebilirsiniz!

Basitçe makyaj
Basitçe makyaj

4. Yaz Makyajı: Daha az makyaj yap!

Makyajınızın buruşmasını ve erimesini önlemek istiyorsanız. Az olan daha fazladır yani daha iyidir. Stiles, “Eğer yapabilirseniz, ihtiyacınız olan yerde renkli bir nemlendirici ve kapatıcı kullanın” diyor. “Makyaj sıcakken hareket etmeyi sever. Bu yüzden bundan kaçınmanın en iyi yolu daha az makyaj yapmaktır.”

5. Biraz bronzlaştırıcı ile parla!

NYC’de makyaj sanatçısı ve Beauty’nin kurucusu Troy, “Bronzlaştırıcı gözlerinizi daha parlak, dişleriniz daha beyaz gösteriyor. Böylece herkes cildine eklenen biraz sıcaklıkla daha iyi görünüyor” diyor. Sonuçların taze ve doğal görünmesi istiyorsanız. Bronzlaştırıcıyı sadece güneşin doğal olarak size çarptığı ve yüzünüzün en yüksek noktalarına uygulanmanızı öneririz. Örneğin; alnınız, elmacık kemikleriniz, çeneniz ve burnunuz. Yani yüzünüzdeki her köşeyi ve kuytu örtmek fayda sağlamaz. Ayrıca bu, size büyük bir bronzlaşma hatası olan sahte, pişmiş görünümü veren şeydir.

Toz bronzlaştırıcılar uygulanması en kolay olanlardır. Ayrıca yaz sıcağında kayma olasılığı en düşük olanlardır. Farklı tonlar içeren bir tane arayın! En otantik görünen sonuçlar için bir araya getirin. Ayrıca, özellikle kısa saçlarınız varsa veya at kuyruğu takıyorsanız, karıştırmak için boynunuza biraz bronzlaştırıcı sürebilirsiniz.

6. Yaz Makyajı: Parıltıyı boş verin!

Herkes güzel bir çiy parıltısını sever. Ancak sağlıklı bir parlaklık ile yüzeysel parlaklık arasında büyük bir fark vardır. Stiles, “Cildinizde çok fazla ışıltı varsa nem sizi ekstra parlak ve terli görünümlü yapacaktır. Bu krem temellerinden veya çok aydınlık bir şeyden kaçının” tavsiyesinde bulunuyor.

7. Saf tonları sevin!

Surratt, “Zengin, derin renklerin her zaman yeri vardır. Ancak yaz aylarında ağır görünebilirler”, diyor. Görünümünüzü hafifletmek için dudak ve göz renklerinde saf sürümlere geçin. Ekstra vurguya ihtiyacınız varsa bir lipliner ön uygulaması kullanın. Ancak bu cesur hissi korumak için çıplak bir gölgede uygulayın. Ayrıca rengin akmasını durdurmak için net, mumsu bir film bırakan “görünmez” lipliner’ı deneyin.

Bonus: Saf renkler daha süptil olduğundan, aşırıya kaçamazsınız.

Çarpıcı makyaj
Çarpıcı makyaj

8. Gölgenize güç verin.

Daha uzun süreli göz farı için, kapaklarınızda göz kremi kullanmaktan kaçının (makyajı parçalayabilir). Ayrıca bunun yerine bir göz astarı üzerinde pürüzsüz durur. Seattle, Washington’da bir makyaj sanatçısı olan Sharona “Bu kırışma en az gölgenin tutunması bir taban oluşturacaktır. Böylece daha uzun sürecek” diyor. Tüm gün kullanabilecek en üst yüzey için bir kremin üzerine toz göz farı ata bilirsiniz.

İki katına katlama eyeliner için de işe yarıyor. “Normal kalem veya krem astarınızı uygulayın. Daha sonra daha astarın üzerine koyu gölge bastırmak için küçük açılı bir fırça kullanın”, diyor.

9. Toz allık kullanımı.

Allık her görünüme denge ve sağlıklılık katar. Ancak hala aynı tozlu formülü kullanıyorsanız, Sabah güne başlamadan aynalardan kaçınıyor olabilirsiniz. Stiles, “Allık Lekeleri sıcak havalarda uzun ömür için mükemmeldir” diyor. “Bir jel veya allık lekesi kullanın, ardından üzerine bir krem allık dokunuşunu karıştırın.” GH Güzellik Ödülü sahibi Giorgio Blush’ı deneyin.

Bunu test eden birisi “Yanaklarının soğukta koşu yaptıktan sonra elde ettiği sağlıklı canlılık gibi” olduğunu söyledi.

Profesyonel ipucu: Tutunmasını artırmak ister misiniz? Üzerine hafif, görünmez bir ayar tozu bulayın. Sadece çok ağır olmadığına emin olun! Çünkü görünüşünüzü sabitleştirmek istiyorsunuz, matlaştırmak değil.

10. Yaz Makyajı: Eğlenceli, canlı renklerle oynayın!

Bu sezon canlı bir üst giyme veya parlak bir çanta taşıma olasılığınız daha yüksektir. Yani şimdi makyaj paletinizdeki renkleri arttırmak için mükemmel bir zaman. Surratt, yazlık görünmenin yanı sıra “Canlı renklerin yüzü aydınlattığını ve cilde genç bir parıltı getirdiğini” söylüyor. Nötrlerle kalma eğilimindeyseniz, yüzünüzün sadece bir bölgesiyle denemeler yapın. Yani yanakların elmalarında yumruklu bir allık, renkli bir eyeliner veya haşhaş saf dudak rengi gibi.

Yazın makyajı abartma
Yazın makyajı abartma

11. Parlaklığı çiğ ile değiştirin.

Yüksek sıcaklarda kaygan ve terli hissetmek kaçınılmaz olabilir. Cildinize çirkin gözüken bir parlaklığı oluşabilir. Ama bunu saniyeler içinde ortadan kaldırmak için, hiçbir şey şişirme peçete kağıtlarını yenemez. Şerif, “Ucuz ve kolaylar ve sadece bastırıp gidin”, diyor. Makyajınızı da silmeniz gerekiyorsa, önce lekeleyin. Ardından bir parça lüminesans ile preslenmiş bir tozla devam edin. Surratt, “Parlaklığı ortadan kaldırmak istiyorsunuz. Ancak yine de özellikle yaz aylarında biraz parıltılı görünmek istiyorsunuz,” diye ekliyor.

12. Dudaklar için ağır rujları değiştirin!

Ağır mat rujlarınızı yaz için bir tarafa kaldırın. Ayrıca sezonun en basit trendini deneyin: dudak lekeleri gibi. Bu uzun ömürlü formüller, oluşturulabilen en iyi saflığı sunarak onları çok yönlü hale getirir. Stiles, “Lekeler güzeldir, çünkü renk yolculuğu konusunda endişelenmeden nem için her zaman bir dudak kremi ekleyebilirsiniz”, diyor. Her iki dünyanın da en iyisi için, krem ve leke olarak iki kat etkili GH Güzellik Ödülü sahibi Dior Lip Glow Color Reviver Balm’ı deneyin.

Geleneksel yazlık bir görünüm için tatlı pembe veya şeftali tonlarını deneyin. Ayrıca daha cesur bir şey için mandalina ve üzüm renkleriyle meydan okuyun.

13. Yaz Makyajı: Favori ürünlerin su geçirmez versiyonlarını deneyin!

Yüzmeyi sever misin? Rakun gözleri gibi makyajınızın akmasından endişelenmeyin. Bugünlerde birçok harika uzun ömürlü makyaj ürünü var. Stiles, “İyi bir su geçirmez maskaraya yatırım yapın veya sarışınsanız kirpiklerinizi renklendirin” tavsiyesinde bulunuyor. Güzellik editörlerinin en sevdiği su geçirmez makyaj malzemelerine göz atın!

Yaz makyajı nasıl olmalı?
Yaz makyajı nasıl olmalı?

14. Mini kozmetik ürünleri çantanıza saklayın!

Çanta boyutunda kozmetik ürünlerle hazırlıklı kalarak yağlı görünmeyin! Böylece makyajınızı hareket halindeyken sabitleyebilirsiniz. Ayrıca bir aplikatöre sahip yarı saydam bir toz kompakt gibi kullanabilirsiniz.

15. Her zaman makyajı bir ayar spreyi ile bitirin!

Makyajınızın tüm gün ve gece sürmesi için son adım nedir? Görünümünüze mühürlemek için bir makyaj ayarı spreyi serpiştirin. GH Güzellik Laboratuvarı, All Nighter Makyaj Ayar Spreyi öneriyor. Bu spreyi test edenler “Makyajımın gün boyunca kesinlikle daha uzun sürdüğünü fark ettim. Ayrıca her zamanki gibi rahatsız edici kayganlık veya parlaklık hissetmedim” dediler.

Sağlıklı, stressiz yaz ayları diliyoruz!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.