Güzel Bilgiler

Doğal makyaj görünümü için öneriler! Sade ve Çarpıcı Güzellik

Doğal makyaj görünümü için öneriler | Göz farı uygulamalı mıyım? Hangi ruju kullanmalıyım? Klasik kırmızı mı yoksa çıplak pembe mi? Ağır makyaj iş için uygun değildir. Ancak sadece maskara uygulamak yeterli midir? Bunlar, tüm kadınların güne adım atmadan önce, aynanın önünde kendilerine sordukları sorulardır. Doğal görünüm için en iyi makyaj ip uçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Doğal makyaj görünümü: Mükemmel cilt tonu,

Tamamen doğal bir görünüm için en iyi makyaj fikirleri burada. Cilt tonunuzu eşitlemek için fondöten, toz ve kapatıcı kullanın.

Sarışınlarda doğal görünüm
Sarışınlarda doğal görünüm

Doğal makyaj görünümü: Kalın kaşlar,

Göz farı, eyeliner kalemi veya maskara kullanarak kaşlarınızı doldurarak daha belirgin görünmesini sağlar. Ayrıca kaş renginizin saç renginizi yansıtması gerektiğini unutmayın. Sarışınlar açık kahverengi kaşlara doğru gitmeli. Ancak esmerler ise zengin koyu tonları kullanabilirler.

Doğal Görünüm: Gözlere odaklanın!

Açık kahverengi eyeliner ile gözlerinizi geliştirin veya kirpiklerin köklerine biraz kahverengi göz farı uygulayın. Ardından, fırça kullanarak çizgileri karıştırın. Ayrıca göz kapaklarına açık nötr bir gölge uygulayın.  Daha sonra kirpiklerinizi geliştirmek için kahverengi veya siyah bir maskara kullanın.

Makyajda natürel görünüm
Makyajda natürel görünüm

Narin allıklar;

Bej pembe allıklar, genellikle allıkların en doğal görüneni olarak kabul edilir. Büyük yumuşak bir fırça kullanın. Böylece allık uygulamasından en iyi için sonucu alırsınız. Ayrıca boynun kenarlarına da allık uygulayabilirsiniz. Sadece şunu unutmayın: Gülümsediğinizde öne çıkan bölgelere allık uygulamalısınız.

Doğal Görünüm: Parlayan dudaklar;

Görünümünüz gayet doğal bir yapıda olsa da, dudaklarınızı es geçemezsiniz. Ruj veya dudak parlatıcısının cana yakın ve ılık tonlarını seçin. Ayrıca makyajınızın daha naturel olması için ruju parmak uçlarınızla yedirin.

Doğal görünüm için öneriler
Doğal görünüm için öneriler

Koyu tenliler için mükemmel makyaj,

Koyu tonda saçları olan bayanlar natürel makyaj görünümü için siyah eyeliner kullanmalıdır. Bunun yanında yarı geçirgen vişne tonu ruj da dudaklarınızda iyi duracaktır.

Sarışınlar için doğal görünüm,

Açık saçlı kızlar hafif pembemsi veya şeftali gibi hafif makyaj dokunuşları tercih edilebilir. Ayrıca dudaklar için pembe ışıltılı bir ruj seçmelisiniz.

Doğal makyaj görünümü
Doğal makyaj görünümü

Kızıl saçlılar için doğal makyaj

Kızıl saçlı kızlar parlak mavi ve morlardan kaçınmalıdırlar. Ancak altın ve pastel tonları tercih edilebilir. Doğal görünümünüzü tamamlamak için sıcak tonlu bir ruj ve aynı renk tonunda bir allık kullanın.

Mükemmel ‘çıplak’ makyaj;

Makyaj için altından ip ucu, esas ağırlığın dudaklara veya gözlere verilmesi gerektiğidir. Doğal makyaj ile hem gözlere hem de dudaklara vurgu yaparak hem sade hem de çarpıcı görünebilirsiniz.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.