Güzel Bilgiler

Kış makyajı nasıl olmalı? En pratik öneriler!

Kış makyajı ip uçları!

Kış makyajı nasıl olmalı? En pratik öneriler | Her kadın, sabah ve akşam en güzel olmak için güzel ve tatlı bir rekabet içindedir. Özellikle de göz alıcı partiler, balolar ve davetler  söz konusu olduğunda en iyisi olmalıyız! Peki havalar soğuduğunda maksimum ve pratik güzellik için kış makyajı nasıl olmalı?

Kış soğuk ve üşüme hissiyle her şeyi kavrar. Cildin de kışları bazen çok acı çeker. Cildiniz kış aylarında kuruduğunda, cildinizi çeşitli zengin nemlendiriciler ve soğuk kremlerle tamamlarsınız. Ama bu yeterli olmayabilir!

İşte burada kış makyajı ve çekici görünmek için pratik ipuçları:

Kış güzelliği!
Kış güzelliği!

Kış makyajı nasıl olmalı?

1. Adım;

Cildinizi gerekli nem ile donatılmış tutmak için, zengin nemlendirici etkisi olan bir fondöten kullanın. Diğer bir uygulamada ise, eğer normal bir fondöteniniz varsa onu uygulamadan önce bir nemlendirici kullanın. Bu tarz fondöten uygulaması çok daha pürüzsüz, düzgün ve mükemmel bir görünüm vermeye yardımcı olacaktır.

2. Adım;

Kış aylarında, makyaj süngerleri kullanmaktan kaçının. Süngerler cildinizin hayati nemlendiricilerini süpürür.
Kışın fondöten uygularken, sünger yerine bir fondöten fırçası kullanmak daha güvenli bir uygulamadır.

Kış Güzeli!
Kış Güzeli!

3. Adım;

Kış hakkında en iyi şeylerden biri makyajda farklı renkleri test edebilmektir. Bir değişiklik yaparak canlı ve zengin renkleri kullanın. Size daha taze ve canlı bir görünüm verir. Canlı dediğimiz zaman, bu aşırı makyaj yapılacağı anlamına gelmez. Erik kırmızısı ve zengin bordo gibi parlak renkler size zarif ve muhteşem bir görünüm verecektir.

4. Adım;

Kış ayları dudaklarınızı kurutup çatlamaya meyillidir. Bu nedenle ek bir nemlendirici ile ruj kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bunun yerine dudaklarınızı parlak sağlıklı bir görünüm verecek olan ve çok sevilen parlatıcıları, rujun üzerine özenle yedirerek sürün.

Kış makyajı ip uçları!
Kış makyajı ip uçları!

5. Adım; Kış Makyajı için Son Söz;

Son dokunuş için, yüzünüze biraz bronzlaştırıcı ekleyin. Bu size soluk ve sıkıcı kış sezonunda, canlandırıcı ve göz kamaştırıcı bir görünüm verecek ve güneşlenmiş olma hissini de tattıracaktır! İşte kışın makyaj için en kolay ve pratik yöntemleri sizinle paylaştık. Sıkıcı ve özellikle son zamanlarda bunaltıcı olan kış aylarını daha da ısıtmak ve canlandırmak sizin yaratıcılığınıza kalmış!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.