Eğitim

Neden üşüyorum? Bazı insanlar neden soğuktur

Neden üşüyorum? Bazı insanlar neden soğuktur | Bazı insanlar, kızgındır kimisi neşeli, kimi dargın kimi hoşnut, kimisi de mutlu kimisi kederlidir. Milyarlarca insan içinde sert olanda var yumuşak olanda, kimi öfkeli kimi naif, kimi kindar kimi bağışlayıcı, kimi kavgacı kimi barışçıl. Peki bazı insanlar neden soğuktur? Ama burada bahsettiğimiz yüzü gülmeyen yalnız ve uzak insanlar değil. Bildiğiniz titreyen üşüyen insanlar:)

Bazı tıbbi durumlar ellerinizi ve ayaklarınızı her zaman soğutulmuş gibi hissetmenize neden olabilir.

Paylaşılan bir ofis alanında çalışmış herkesin söyleyebileceği gibi, insanların vücut sıcaklıkları farklıdır. Bazı insanlar donarken diğerleri kavrulur. Ancak diğerleri rahat göründüğünde SİZ sürekli soğuk hissederseniz. Yani bu durumda tıbbi bir sorun olabilir.

Soğuk İnsanlar!
Soğuk İnsanlar!

Bazı insanlar neden soğuktur: Kombiyi açın!

Soğuk hissetmenizin sayısız potansiyel nedeni olabilir. Yani hipotiroidizm, kalori azaltma ve metabolik hızda azalma. Ayrıca cilt altındaki yağların incelmesi nedeniyle soğuk sıcaklıklara karşı daha duyarlı hale geldiği genel yaşlanma durumu. Yani yaşlı insanları sık sık etkileyen bu durumlar muhtemelen bir doktorla ele alınmalıdır.

Kansızlık Olabilir mi?

Ellerin ve ayakların hep donuyor mu? Bundan anemi, suçlu olabilir. Yani vücudun dokularına yeterli oksijen taşımak için yeterli sağlıklı kırmızı kan hücresine sahip olmadığınız bir durumu. Amerikan Aile Hekimi’nde 2010 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre. 65 yaşın üzerindeki insanların yüzde 10’undan fazlası anemik ve yaşla birlikte yaygınlık artmaktadır.

Mayo Clinic’e göre anemi de yorgun ve zayıf hissetmenize neden olabilir. Ayrıca diğer semptomlar arasında soluk veya sarımsı cilt, düzensiz kalp atışı, nefes darlığı ve baş ağrısı sayılır. Bazı anemi türleri daha iyi beslenme yoluyla tedavi edilebilir. Ancak doktorunuzla potansiyel seçenekleri tartışmak her zaman önemlidir.

Neden üşüyorum? Kombiyi açın!

Sıkı sıkı giyinmesine ve hava o kadar da soğuk olmamasına rağmen çok üşüyen arkadaşınız oldu mu? Benim oldu.

Bazı insanlar neden soğuktur? Yani sürekli üşüyormuş gibi hissetmenin tıptaki adı “soğuk intoleransı” dır.

Neden üşüyorum?
Neden üşüyorum?

Neden üşüyorum? Üşümek hastalık mıdır?

Nadir görülür ve genellikle ciddi bir hastalık değildir. Vücut direncini ve kas gücünüzü arttırmak iyi gelecektir.

Peki ya bu zavallı kardan adam ne yapsın?

semihbulgur.com

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.