Faydalı Bilgiler

En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır? Bedava İp Uçları! Gerçek Bir Hikaye

En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır? Bedava İp Uçları | Küçükken hiç uçağa binmemiştim. İlk uçakla uçuşum üniversitedeyken yani 20 yaşlarındayken oldu! Hiçbir şekilde uçuş uzmanı değilim. Ancak şimdilerde uçak bileti giderlerini azaltmak hakkında birkaç şey öğrendim. Ayrıca artık uçuşlarımın çoğunu eşimle birlikte yapıyorum.

İlerleyen zamanlarda daha fazla seyahat etmek istiyorum. Yani özellikle ucuza nasıl seyahat edileceğini düşünüyorum. Ve aklıma bir fikir geldi!  Yürünebilir şehirleri ziyaret etme fikri ilginç değil mi? Mesela Amsterdam gibi yürünebilir bir şehri ziyaret ederek, seyahat alanındaki tatil harcamalarınızı kolayca azaltabilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum. Ancak tatil bütçemi seyahat masrafları yerine iyi yemeklere ve aktivitelere harcamayı tercih ederim!

Tatil ip uçları
Tatil ip uçları

En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Şimdi bir sonraki seyahatinizde veya tatilinizde ucuza nasıl seyahat edeceğiniz hakkında ipuçlarımı paylaşmak istiyoruz. Bu ipuçları kısa bir yolculuk veya daha uzun bir yolculuk için işe yarayabilir. Yani umarız bir sonraki kaçışınızı ucuza planlarken ipuçlarımdan en az birkaçını kullanabilirsiniz. Şimdi tatilde nasıl tasarruf edineceksiniz görelim bakalım.

En Güzel Tatil:

1 – Rakuten’i Kullanın:

Rakuten kullanın (eski adıyla eBates), nakit iade web sitesidir. Rezervasyonlarınızdan nakit para kupon almak için otellerinizi, kiralık arabanızı ve uçak biletinizi rezerve ederken bu web sitesini kullanın! Nakit iade, tatiliniz tamamlanana kadar alınmayabilir. Ancak paralar hesabınızda kupon gibi birikir.

2- En Ucuz Tatil için Gezi Danışmanı’na sahip olmak:

Ziyaret etmeden önce varış noktalarını ve turistik yerleri incelemek ve araştırmak için Gezi Danışmanı (Trip Advisor) sitesini kullanın. Key West’e son yolculuğumuzdan bu yana on yıl geçti, çok şey değişmişti. Yani hangi cazibe merkezlerinin en popüler olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Trip Advisor incelemelerini ve notlarını okuyun ve yeni gelişmeleri öğrenin. Bu, bütçenizi en akıllıca cazibe merkezlerine ve eğlenceye harcamamıza yardımcı olacaktır!

En ucuz tatil ip uclari key west
En ucuz tatil ip uclari key west!

3- Zamanında Rezervasyon Yapın:

Çok erken veya çok geç rezervasyon yapmayın. Yani çoğu iç hat uçuşu için yaklaşık üç ay öncesi en iyisidir. Ağustos uçuşu için Nisan ayında rezervasyon yaptık. Bu yıl Travelocity üzerinden uçuşlarımızı ayırttık bile.

4- En Ucuz Tatil için Üyelikleri Kullanın:

AAA üyeliği gibi herhangi bir üyeliğiniz varsa, tatildeyken kullandığınızdan emin olun! Çeşitli kredi kartları ve banka kampanyaları veya seyahat acentesi üyelikleri gibi. Ayrıca biz AAA üyesiyiz ve üyeliği turistik yerlere ve daha fazlası için bilet alırken indirimlerden yararlanabilirsiniz. Yani fırsatları arayıp sormaktan korkmayın!

5- Online Bilet Satın Alın:

Tasarruf için çevrimiçi olarak cazibe merkezlerine bilet satın alın. Ayrıca en iyi fırsatları almak için “kupon kodu” veya “promosyon kodu” arayın. Günümüzün çevrimiçi dünyasında çevrimiçi bilet satın almak teknolojinin bir nimetidir. Bunun yanında genellikle ucuza nasıl seyahat etme konusunda en iyi yoludur.

En ucuz tatil böyle yapılır!
En ucuz tatil böyle yapılır!

6- En Ucuz Tatil için Broşür talep et:

Tatil triyolarından bir diğeri, seyahatinizden önce yerel ziyaretçi bürosundan ve / veya ticaret odasından broşür ve bilgi istemektir. Bu materyaller sadece seyahatinizden önce sizi bilgilendirmek ve eğitmekle kalmaz. Aynı zamanda ilgi çekici yerler için kuponlar veya indirim kodları da içerebilir. Bu bize bilet ücretlerinde kuponlar sağladı. Ve daha sonra hediyelik eşya satın almak için ek kuponlar kullandığımız Florida’da çok büyük yardımları oldu.

7- Ücretsiz Kahvaltı:

Kontinental kahvaltı yapılan yerlerde veya oda ve kahvaltı veren tesislerde konaklayın. Yani biz, neredeyse her zaman ücretsiz kahvaltı içeren otel veya hostel rezervasyonu yapıyoruz. Key West, Florida’ya yaptığımız son gezi için kontinental kahvaltı ve bir oda ve kahvaltı (açıkçası her gün kahvaltı sağlayan) iki otel rezervasyonu yaptık. Ayrıca bu, nerede veya ne zaman kahvaltı yapılacağına karar vermenin karmaşasından kurtarır ve gıda giderlerini azaltır.

Harika ve uygun tatil!
Harika ve uygun tatil!

8- En Ucuz Tatil için Öğle Yemeğinden Tasarruf Edin:

Öğle yemeği vaktinde yiyecek satın almak için yerel bir marketi ziyaret edin. Kahvaltı sağlayan konaklama rezervasyonuna ek olarak öğle yemeğinde ne yapacağız? Yani genellikle öğle yemeğinde yiyecek satın almak için yerel marketlerde alışveriş yapacağız. Mini buzdolabına sahip bir otel rezervasyonu yapmak çok önemlidir. Ayrıca Mikrodalga fırın ek bir bonustur. Bu, yiyecek depolamamızı ve dışarıda yemekten tasarruf etmemizi sağlar.

9- Happy Hour Spesiyalleri!

Akşam yemeği ve içecekler için happy hour spesiyalitelerine dikkat edin. Akşam yemeğini genellikle dışarıda yiyoruz ve happy hour’un tadını çıkarıyoruz. Ucuza seyahat etmeyi öğrenmek için, happy hour spesiyalitelerine ve saatlerine dikkat edin. Ayrıca paradan tasarruf etmek ve düşük bütçeyle seyahat etmek için belirtilen süre boyunca katıldığınızdan emin olun.

Ucuz Seyahat
Ucuz Seyahat

10- En Ucuz Tatil için Bütçenize Bağlı Kalın:

Tatiliniz için bir bütçe belirleyin ve buna sadık kalın. Ayrıca önceden planlayın ve seyahatinize kadar ayda belirli bir miktarda tasarruf edin. Tatiliniz altı ay içinde olacaksa. Yani bu, tatil için tasarruf etmenizi ve bütçe yapmaya başlamanızı ve masrafları planlamanızı sağlar!

11- Yüksek Sezon Dışı Seyahat Edin:

En Ucuz tatil fırsatları için gideceğiniz bölgeyi “sezon dışı” ziyaret edin. Florida Key West’e gittiğimizde Ağustos ayıydı. Yani tabii ki, çok daha sıcaktı. Ama sezon dışıydı. Bu yüzden konaklama ve eğlence için sezon dışı fiyatlardan yararlandık. Paradan tasarruf etmek ve daha iyi seyahat fırsatları bulmak için sezon dışında seyahat etmeyi düşünün!

Temiz deniz ve seyahat
Temiz deniz ve seyahat

12- En Ucuz Tatil için Yürünebilirlik:

Uygun bütçeli seyahat ipuçlarımdan bir diğeri, yürünebilir bir destinasyonu ziyaret etmektir. Böylece hedefinize ulaştığınızda herhangi bir seyahat masrafı ödemek zorunda kalmazsınız. Başta da belirttiğim gibi Florida Key West’in yürünebilir bir şehir olduğunu gerçekten takdir ediyoruz. Oraya ulaşmak için kiralık bir arabamız vardı. Ancak ulaşır ulaşmaz park ettik. Ve sonra sadece yürüyerek veya bisikletle seyahat ederek beş gün geçirdik!

13- Havaalanı Atıştırmalıkları:

Havaalanına giderken veya dönüş yolunda yanınızda boş bir su şişesi ile birlikte yiyecek getirin. Bu sefer havaalanına boş bir su şişesi getirebileceğimi öğrenmiştim. Böylece içeride şişeyi bir kez doldurabildim ve bir şişe suya 15-20 TL veya daha fazla harcamaktan kurtuldum! Ayrıca, havaalanında yemek yemek için yiyecekleri paketledik. Yani bu şekilde uçuşumuzu beklerken yiyeceklere para harcamadık. Fıstıklı çikolata barları ve ekmek arası bir şeyler favorilerimdir.

14- En Ucuz Tatil için Ekstralardan kaçının:

Uçuşta ekstralardan kaçının, ekstra bir koltuk seçmek için ödeme yapmayın. Ayrıca kendi kulaklıklarınızı getirin. Böylece onlarınkini satın almıyorsunuz. Uçuşumuz için herhangi bir ekstra ücretten kaçınmıştık. Temel ve yeterli şeylere bağlı kaldık… Yani bizi Florida’ya götürüp ve geri getirmesi için bir ücret! Yani, uçak kulaklıkları yerine akşam yemeği ve eğlenceli harika yemeklere para harcamayı tercih ederim. Buna göre planlayın!

Harika yerlere seyahat
Harika yerlere seyahat

15- En Ucuz Tatil için Gereksiz Ödemelerden Kaçının:

Kontrol edilen bagajlar için ödeme yapmayın. Yani hafif paketleyin ve taşıma gereçlerini kullanın. Çantalarınızı kontrol edin ve küçük çantalarınızı seyahate götürün. Çünkü biz sezon dışında seyahat ediyorduk yani Florida’da hava çok sıcak olacaktı. Ağır kıyafetlere ihtiyacımız olmayacağını biliyorduk. Bu yüzden her birimiz önümüzdeki koltuğun altında koymak için bir çanta ve küçük bir “tote” paketledik. Bunu yaparak, tatil bütçemizden kişi başı yaklaşık 150-200 TL tasarruf ettik.

16- Ücretsiz Olan Her Şey Eğlencelidir:

Bölgedeki ücretsiz aktiviteleri araştırın. Yani yerel parklar, plajlar, yürüyüş yolları vb. Şehir parklarında, yerel plajlarda ve daha birçok ücretsiz ilgi noktasında durmak için bir sebebiniz var. Çünkü bedava! Bu faaliyetlerden çoğu ücretsiz veya çok düşük maliyetli olabilir. Böylece harika bir tatilin çok paraya mal olması gerekmez ve ufak bir bütçeyle kolayca tatil yapabilirsiniz.

En Ucuz Tatil!

Başta da söylediğimiz gibi hiçbir şekilde seyahat uzmanı değiliz. Ancak şimdi Key West, Florida‘ya iki kişi başarılı ve uygun fiyatlı bir seyahat yaptık. Bizce bu yazıdaki ipuçları, bir hafta sonu gezisinde veya daha uzun tatilde paradan tasarruf etmenize ve ilk elden seyahat tasarruflarını deneyimlemenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca tatilde para biriktirerek daha fazla tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Finansal hedeflere doğru yürürken tatil yapma ve hayatın tadını çıkarma potansiyeline sahip olursunuz. Bunların yanında son gezimizden sonra daha da ucuza seyahat etmeyi öğrenmek ve çok yakında başka bir tatil planlamak istiyoruz:)

Hesaplı seyahat deniz ve kum
Hesaplı seyahat deniz ve kum

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.