Bilim Teknoloji

YouTube 3D Videolar Nasıl izlenir?

YouTube 3D Videolar Nasıl izlenir | Videoları 3D olarak izlemek harika bir deneyim. 3D sinemalarda ve ayrıca 3D TV’lerde 3D filmler izleyebilirsiniz. YouTube’da 3D filmler izlemek de mümkündür. Evet, doğru okudun. Sadece uygun 3D gözlüklere ve videolara sahip olmanız gerekir. 3D gözlükler yakındaki mağazalardan temin edilebilir veya çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Bilinmesi gereken önemli bir gerçek, videoları 3D gözlüklerle ve uygun 3D modunda izlemeniz gerektiğidir.

YouTube 3d Videoları izlemek için Neye ihtiyacınız Var?

3D videoları izlemek için doğru 3D gözlük setine sahip olmalısınız. Ayrıca izlediğiniz videonun 3D modu, gözlükleriniz tarafından desteklenen 3D moduyla eşleşmelidir. Bu eşleştirme gereklidir çünkü belirli bir 3D gözlük türü, sol ve sağ gözlerimiz tarafından görülen görüntüleri ikiye bölen belirli bir teknoloji türü kullanır. Bu görüntüler beynimiz tarafından bize 3D derinlik efekti vermek için işlenir. Bu nedenle, ne tür 3D gözlük kullandığınızı bilmek önemlidir.,

3d Gözlük Çeşitleri.

3D gözlükler dört ana tiptir. Her birine bir göz atalım.

3d Gözlükler
3d Gözlükler

YouTube 3D Polarize 3D Gözlükler

Polarize 3D gözlükler polarize filtreler kullanır ve lenslerde bulunan bu filtreler aracılığıyla her bir gözümüze giren ışık miktarını kısıtlayarak çalışır. Kaliteden vazgeçmeden görüntüleri ayırmak için farklı ışık frekansları kullandığından polarize 3D gözlükler üstün kaliteli bir görüntüleme deneyimi sunar. Bu gözlükler genellikle 3D sinema salonlarında kullanılır.

Anaglif 3D Gözlük

Bu tür 3D gözlüklerin makul ve düşük bir maliyeti vardır ve bu nedenle en popüler şekilde kullanılırlar. En eski 3D teknolojilerden biridir ve iyi bir 3D görüntüleme deneyimi sağlar. Ancak Polarize 3D gözlükler kadar iyi değildir. Sol ve sağ görüntüleri ikiye ikiye bölen renk filtreleri kullanır. Anaglif 3D Gözlükler kırmızı camgöbeği, kırmızı yeşil, kırmızı mavi, yeşil macenta ve mavi kehribar filtrelerle çalışır.

YouTube 3D Pulfrich 3D Gözlük

Bu tip iki lens kullanıldığında tamamen şeffaf ve ağır renkli bir görüntü alınır. Beynimiz tarafından iki lensten geçen ışığı tespit etmede bir gecikme meydana gelir ve bu da 3D görüntüleme etkisi yaratır.

3D Deklanşör Gözlükleri

Bu teknoloji, bir gözün görüşünü engelleyen dinamik bir 3D gözlük seti kullanır. Bu tür 3D TV’lerde kullanılır. TV iki alternatif görüntü görüntüler. Kombine efekt 3D efekti üretir. Gözlükler,  TV ile senkronize edilir.

YouTube’da 3D Videolar izleme

3D gözlükleriniz olması koşuluyla YouTube’da 3D videolar izleyebilirsiniz. YouTube, anaglif kırmızı siyah, anaglif yeşil macenta, anaglif mavi sarı, aralanmış, yan yana ve yeni HTML5 stereo görünümünü destekler. Anaglif gözlüklerle izlemek makuldür çünkü daha düşük bir fiyata sahiptir. YouTube, özel olarak 3D videolara sahip çeşitli 3D kanallar sağlar. Bir göz atın ve En İyi 3D YouTube Videoları izleyin.

YouTube 3D videolar izlemek – İpuçları ve Püf Noktaları

İyi bir 3D görüntüleme deneyimi elde etmek için uygun 3D gözlüklere sahip olduğundan emin olun. 3D görüntüleme için özel olarak yapılmış bir 3D video izlemelisiniz.
Uygun modu ayarlayın, yani kırmızı camgöbeği anaglif gözlükleriniz varsa modu RedCyan olarak ayarlayın.

Daha ucuza mal oldukları ve kolayca mevcut bulundukları için anaglif tipi 3D gözlükler kullanabilirsiniz.
3D videolar izlerken kendinizi karanlık bir odaya alın veya sadece odanızdaki ışıkları kapatın. Bu çok daha iyi bir 3D deneyimi sunar. İyi bir 3D görüntüleme deneyimi için tam ekran modunda izleyin. Daha sonra YouTube’da 3D videolar izlemenin keyfini çıkarın.

Youtube 3d videolar
Youtube 3d videolar

YouTube 3D Video Düzenleme Seçeneği

Youtube yeni geliştirdiği özellikle birlikte artık normal videolar 3 boyutlu hale dönüştürülebilecek. Bunun adı Youtube 3D.

Youtube‘de 3 boyutlu olarak yüklenmiş bir çok video bulmanız mümkün. Yeni gelen özellikle birlikte herhangi bir görüntü kayıt cihazıyla kaydedilen video, kullanıcılar tarafından YouTube ‘de 3 boyutlu hale getirilebiliyor. Bu noktadan sonra tek ihtiyacınız olan şey 3D gözlüklerinizin olması.

Video efect,

YouTube video efekt ekleme, geliştirme ve montaj programlarını da tüm kullanıcıların erişimine açtı. Bu adresde yer alan araçlarla videolarınız üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Örnek bir 3D YouTube videosunu buradan görüntüleyebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.