Yazılarım
Trending

Kadınları Anlamak için en iyi yol! Kadın olmak

Kadınları Anlamak için en iyi yol | Kadınları anlamak imkansızdır, derler ya… Hatta meşhur bir hikayeye göre; lamba cini bile kadınları anlamayı sağlamak yerine, dünyanın en uzun otobanını yapmayı kabul etmiş. Hepsini unutun, hepsi yalan! Kadınları anlamak için bir yol var! Tabii eğer cesaret edebilirseniz!

Hayatım boyunca kadınlardan nefret etmedim. Ama onları çok sevip benimsediğimi söyleyemem. Çok karmaşık, şımarık, burunları dik, topukları sivriydi. Ayrıca bir de anlaşılmaz, dengesiz ve dalgalı olmalarını da eklemek gerekir.

Hele bir de Kanlıca‘dan misafirleri gelince! İşte onlar gelince Karadeniz kabarır dev dalgalar suratınıza suratınıza çarpar. Fırtına bitene kadar güvenli bir limana çekilin ve sabırla bekleyin! Merak etmeyin dinmeyen fırtına görülmemiştir…

Yorgun kadınalar bile çok konuşur!
Yorgun kadınalar bile çok konuşur!

Bir zamanlar kadınları anlamak imkansızdı!

Ama esas sebep bunlar değildi aslında. Kadınları sevmiyordum çünkü üniversitede deliler gibi sevip peşinde pervane olduğum kız beni istememişti. Sonra bir sürü efkarlı ve romantik sarhoşluk zırvalıkları.

İşte her yakışıklı erkeğin kabul edilmediğinde, yaşadığı tatlı aşk acısı. Ve sonrasında uydurduğumuz bahanelere yapışıp kalan gençlik yılları.

Kadınları anlamak.

Kadınlarla acı tatlı maceralar yaşadıktan sonra bir anda kadınları anlamak için bir yol buldum! Kadınları anlamak, kadın olmaktan geçiyordu ve ben de öyle yaptım.

Yok hayır! Bir tarafımı kestirip, kara çarşafa girmedim veya tangalı incecik bikiniler de giymedim. Sadece internete girdim ve Facebook’ta güzel bir kadın fotoğrafıyla, bir hesap açtım kendime.

Ondan sonrası inanılmaz bir sarsıntıydı benim için. Beynimi sallayan bir şok ve sonra titreyerek kendime geldim! Erkekler azgındır, sapkındır, talepkardır bilirdim ama yahu biz ne iğrenç, aşağılık, pislik, sapkın, tinksindirici mahluklarmışız!

Azgın erkekler!

Daha hesabı açar açmaz bir sürü kıllı, tüylü hanzodan arkadaşlık isteği gelmeye başladı. Ben de acemilik gereği hepsini kabul ettim.

Kadınlar çok konuşur
Kadınlar çok konuşur

Ondan sonra bir sapıklık ve azgınlık yağmuru! Arkadaşlık istekleri bitmek bilmiyor, yüzlerce mesaj, ilişki istekleri, bir sürü iğrenç ilişki videoları, kocaman şeylerini gönderenler, durmadan çalan arama mesajları, sapık ilişki talepleri!…

Hesabı açmamla kapatmam bir oldu! Yoksa delirecektim. Beni kadın sanıp ağızlarının suyunu ve içlerinde ki pisliği akıtan mankafalı erkeklerden özür dilemiyorum!

Kadınları Anlamak! Cevapsız soruya cevap,

İnsan olgunlaşınca bir meyve gibi yumuşuyor ve olanları daha iyi anlıyor. Gerçekten eli yüzü düzgün bir kadının sadece 100 metre ilerideki bir bakkala gidip gelmesi bile büyük bir sinir harbi ve duygusal bir mücadele…

Kadınları Anlamak! Kadına alkış!

İffetli, düzgün, sadık, ahlaklı bir kadın olarak kalmak ve hatta bir anne, bir ev hanımı olmak gerçekten en ağır erkek işinden daha zor bir işmiş! Bunu çok iyi anladım.

Tabii bu anlattıklarım, şeytani işlerle fazla uğraşan, çok fazla konuşup insanı bezdiren, erkeklerin bu hayvani yönlerini kendi menfaatleri için kullanan, para ve güce tapan kadınları temize çıkartmıyor.

Kadın olmak zordur
Kadın olmak zordur

Evet, artık modern kadın daha çok imkan ve hakka sahip. Yani en azından annelerimiz gibi derede çamaşır yıkamıyorlar, bir palto ile bir sene geçirmiyorlar ve artık tuvalet kağıdı gibi kullanılan çocuk bezleri var.

Kadınların Yüzyılı,

Aşağıdaki yazıyı yazmış biri olarak, yaşadıklarımdan sonra kadınlara saygım ve sevgim arttı.

Kadınların Yüzyılı

Evet, kadınlar annelerimiz ve eşlerimiz olarak, bu zor var olma mücadelesine devam etsinler ve bizi tamamlasınlar, biz de onları sevip sayalım.

Kadınları anlamanın başka yollarını bilen varsa lütfen söylesin! Ben kadınları anladığımı sanıyorum ama belki de yolun başındayım…

Biraz da az konuşsalar, vallahi harika şeyler!… Ve onlar Karadeniz’e benzerler 9 ay dalgalı 3 ay fırtınalı!

Bazen anlamak zor gerçekten. Bir saat önce sevgi sözcükleri söyleyip sizi şımartan kadın, yarım saat sonra nasıl oluyor da eli süpürgeli bir canavara dönüşüyor.

Kadın Demek!

Evet bu yolla bir nebze kadınları anlamıştım. Bunun yanında modern kadın yüzlerce yıl öncesine göre çok şanslı ve özgür olduğunu bilmeli ve bunu yaşamalıdır. Fakat aile içi dengeleri ve anneliği unutmasın!

İşte kadınlar; bugün düğün yarın ölüm gibiler!

Bir dakika durun! Kadınları anladığımı zannetmiştim ama ANLAYAMAMIŞIM:(

Anladığım zaman haber vereceğim. Bu yazı bitmez!

Eğer libido faktörünü bir kenara atarsanız! Aslında kadın demek aile demek, kahvaltı mutluluğu ve çocuk demektir!

Kadınlarla Anlaşabilmek!

Kadınlarla anlaşabilmek için öncelikle az konuşmanız gerekir! Bunun yanında az duymalısınız? Bir kadını mutlu etmek ve mutlu olmak için sadece aşağıdaki şu 5 kelimeyi kullanmanız yeterlidir:

Ne alakası var güzelim, sıkıntı yok, yaaani, Eyvallah tatlım, Aynen canım:)))

Kadınları anlamak için kadın olmak
Kadınları anlamak için kadın olmak

Yok fikrim değişti kadınları anlayamazsınız. Sadece, eğer bir peygamber sabrınız varsa onlarla hayatta kalabilirsiniz!

Öyleyse anlamaya uğraşmayın! Susun ve duymayın! Asla laf yarışında onlara karşı galip gelemezsiniz! 

Yani kadınlar böyle oldukça bu yazı bitmez!

Sanki kadınları anlamışım gibi bir de bu yazının İngilizcesini ( How to understand women ) yazdım!

Neyse işte size iyi davrandıklarında asla gevşemeyin ve şımarmayın. Ardından hemen büyük bir fırtına gelebilir. Sabır, sabır, yaaaa sabır!…

Kadınları anlamak
Kadınları anlamak

Kadınları Anlamak! Kimin Suçu?

Allah sizin içinizdeki şeytana da hidayet versin! Ama o hidayet almaz, onu yok etsin! İnşallah.

Yo yok aslında kadınların bir suçu yok! Libidomuza hakim olamayıp kucaklarına oturan bizleriz!

Kadınlar düşününce aklıma Rahman’ın şu ayeti geliyor; “Tutkunluk derecesinde isteseniz de kadınlar arasında adaleti sağlamaya asla güç yetiremezsiniz.” Kadınlar diyorum çünkü eşiniz de, anneniz de, bacınız da ve sevgiliniz de birer kadındır!

Kadınların en büyük düşmanı yine kadınlardır! Ama bu savaşta kolu bacağı kopan hep erkekler olur!

Bu sefer gerçekten kadınları anlamanın yolunu buldum! ANLAMAYA ÇALIŞMAMAK!

Ey İstanbul seni yeneceğim! Sonra da kadınları… İnşallah ama işim zor!

Kadınlar ve Evlilik!

Yok yok sorun kadınlarda değil, sorun evlilikte!… Yani neyse işte onlarla da, onlarsız da olmuyor!

Bu yazı bitmez!

 

semihbulgur.com 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.