Yazılarım

Arabada uyuyan güzel! Arabanın içinde yaşamak nasıl bir duygu?

Arabada uyuyan güzel | Gece arabadaki çivili yatağınıza uzanmadan önce ne yapmalı? Yani arabada uyuyan güzel olmadan önce ne iyi gelir? Alış veriş merkezlerinde bir kahve, birkaç kitap, birkaç internet geyiğinden sonra, en akıllıcısı sinemaya girmektir, ama en son seansa! Bu hafta sonları saat gece bire kadar zamanı güvenli geçirme garantisidir.

En son seansta genelde salonda tek başıma olurum ya da bir iki çift bana eşlik eder. En romantik, komik, abidik gubudik filmleri seçerim. O saatlerde bir korku gerilim filmi izlemek hiç tavsiye edilmez.

Demirden pijamalarını giy!

En sonunda arabaya geldiğimde önce cebimdeki her şeyi boşaltırım çünkü direksiyonun, kaputun, vitesin batmalarının yanında cebinizdeki şeyler dayanılmaz olur. Fakat değerli şeyleri asla cama yakın bırakmayın bir anda kapıp kaçarlar ve kar edeyim derken efkar edersiz.

Ve arabaya girer girmez hemen tüm kapılarını kapat yoksa istenmeyen tanrı misafirlerin olabilir, sokak kedileri, sokak insanları, ayyaşı, balicisi, travestisi, galericisi, fahişesi, polisi, gaspçısı, kap kaççısı gibi…

Arabada uyuyan güzel, AVM senindir!

Saat gece bir olmuştur yavaş hareketlerle sallana sallana sinemadan çıkarsın. Sinema çıkışı çok ürkütücüdür. Kocaman alış veriş merkezinde dolanıp çıkışı arayan tek kişi sensin… Devasa sırçadan bir şatoda yaşayan özgür ama yalnız bir ev sahibi gibisindir.

Anlatılmaz bir yalnızlıktır bu, zaten anlatacak kimseyi de bulamazsın. Sadece güvenlik görevleri vardır,  AVM’nin köşelerinde, kuytularında veya kapalı kapılar ardında. Onları göremezsiniz ama onlar kapalı devre dijital gözleriyle her adımınızı izlerler.

Şansını dener misin?

Arabada uyuyan güzel!
Arabada uyuyan güzel!

Bazen arabada yatmaktansa çaktırmadan AVM’de sabahı etmeyi planlarım. Kışın sıcak yazın klimalı dev bir ev daha ne isterim. Sinemanın son seansına girerseniz gece bir buçuğa kadar konaklama bedavadır.

Ondan sonrası ise Topkapı sarayını soymaktan biraz daha kolay profesyonel bir plan gerektirir. Eğer WC’ler kapanmamışsa son bir su dökme bahanesiyle tuvalette sabahlanabilir.

Ama daha iyisi karanlık bir köşe bulup hemen uzanmak veya kimselere görünmeden açık dükkan standlarından birine sığınmaktır. Eğer hareket etmeden sabahlayabilirseniz, sabah saat 09:00 gibi çaktırmadan AVM çalışanlarının arasına karışıp bir geceyi daha bitirebilirsin. Hiç denemedim ama hayal etmek bedava. Bazen arabada yatan o sokak çocuğu olmayı bile özlüyorum. Çocuk olmayı…

{ “Son Cariye” adlı kitabımdaki “Arabalı Sokak Çocuğu Fatima” adlı öykümden alıntılar ( 18 ) }

Devam edecek…

semihbulgur.com

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.