Yaşam

Kışın gezilecek yerler ! Dünyadan harika kış manzaraları

Kışın gezilecek yerler! Dünyadan harika kış manzaraları | Kış tatilinizi planlıyorsanız, bu harika şehirlere bakmadan geçmeyin! Çünkü bu mekanlar kentsel eğlenceyi, Noel atmosferini ve hatta açık hava etkinliklerini bir araya getirmektedir. Bergen ve hatta Tokyo gibi kasabalar maceracılar için harika doğal inziva yerlerine sahiptir. Bu yüzden bu listeyi kontrol edin ve izlenimlerinizi paylaşın. Nereye gitmek istersin? Belki gidemesek de hayal etmesi ve izlemesi de güzel!

Sedona, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri

Bu kasaba, kışın üzerine kar serpilmiş kırmızı kumtaşı oluşumları ile ünlüdür. Ancak hava ılıman kalır. Aynı zamanda yılın bu zamanı bölgede kalabalık yoktur. Böylece sakin yalnızlığın ve boş yürüyüş parkurlarının tadını çıkarabilirsiniz. Hava balonu gezileri, restoranlar ve spa uygulamaları gün doğumuna ve kayalara hayran kalmak için sıcak bir dokunuş yaşatacaktır.

Arizona kırmızı kayalar!
Arizona kırmızı kayalar!

Kentsel koşuşturmacadan güzel bir geri çekilme. Nefes kesen kanyonlar ve harika hizmet güzel bir gezi vaat ediyor.

"<yoastmark

Banff, Alberta, Kanada,

Dağlık bir manzaraya sahip sevimli bir kasabadır. Ayrıca tüm yıl boyunca popüler bir cazibe merkezidir. Bunun yanına kışın sunmak için bazı istisnai fırsatlara da sahiptir. Mükemmel karlı manzaraların yanı sıra tırmanma, kayak, bisiklet ve daha fazlası gibi çok sayıda aktivite sunmaktadır. Bu arada çeşitli kafeler, restoranlar, mağazalar ve müzeler kültüre ve lezzete olan iştahınızı arttıracaktır.

Banff dağ manzaralı Bulvarı, Alberta’nın en romantik caddelerinden biridir. Ayrıca çok yönlü etkinlik imkanları kesinlikle Banff’ı arzu edilen bir yer haline getiriyor.

Banff Canada Manzarası!
Banff Canada Manzarası!

Dublin, İrlanda;

Soğuk, çok fazla kar ve hatta nostaljik sıcak bir köşede eski bir bar bulabilirsiniz. Ve ayrıca bir bardak orijinal  İrlanda birası sunacak başka kaç yer var ki? Dublin, Avrupa’nın en dost şehirlerinden biri olarak seçilmiştir. Ayrıca burası doğal bir kaçamak, yürüyüş parkurları ve panoramik manzaralar sunmaktadır. Dublin Dağları ve Wicklow Dağları da buradadır.

Dublin’de harika bir parti hayatı, lezzetli biralar ve kışın soğuk bir hava vardır. Ayrıca bu şehir kültürel yaşamı ve müzik sahnesi ile gurur duymaktadır.

Kışın dublin İrlanda!
Kışın Dublin İrlanda!

Viyana, Avusturya;

Alp bölgesinde yer alan tarihi şehir ve bir cazibe merkezidir. Kış aylarında çok sayıda eğlenceli aktivite sunmaktadır. Belediye Binasındaki gibi buz pateni pistleri meşhurdur. Ve ayrıca deneyimi daha da eğlenceli hale getiren muhteşem bir mimari ile çevrilidir. Tatilden önce Noel pazarları, tatlılar, lezzetler ve yerel el sanatları bulabileceğiniz bu şehre bir göz atın!

Viyana zengin ve yüksek kültürüyle gurur duyuyor. Kış, Viyanalıların usta olduğu opera, konser ve Noel pazarları mevsimidir.

Kışın viyana buz pistleri!
Kışın viyana buz pistleri!

Kışın gezilecek yerler: Transilvanya, Romanya;

Bölgede Brasov, Sighisoara veya Biertan gibi birçok pitoresk Ortaçağ kasabası vardır. En ünlü vampirin anavatanıdır. Yani Kont Drakula. İkonik karakterin Bran Kalesi’nde yaşadığı söylenir. Bu yüzden bir kez de olsa görülmesi gereken bir şeydir. Buraya yolculuk, sihirli bir şeylere aç olanları gerçekten memnun edecektir.

Bölge, harika manzaraları ve kışın kalın bir kar tabakasıyla kaplı tarihi kasabaları ile ünlüdür.

Kont Drakula'nın mekanı!
Kont Drakula’nın mekanı!

Prag, Çek Cumhuriyeti,

Doğu Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri kış aylarında parlıyor. Prag yazında çok popüler bir yer kışın ise daha az kalabalık hale geliyor. Buz pateni pistleri ziyaretçileri ve yerlileri eğlendirmektedir. Noel pazarı lezzetleri, şarap ve müzik ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca Şubat ayında bohem Carnevale ise otantik ve eğlenceli bir deneyim sunmaktadır.

Prag tüm yıl boyunca gidilecek bir şehirdir. Bunun yanında mimarisi kusursuzdur ve hayatta bir kez görülmeye değerdir. Başkent tatillerde daha da çekici hale geliyor ve bir dizi kültürel aktivite sağlıyor.

4 Mevsim Prag!
4 Mevsim Prag!

Kışın gezilecek yerler ! Bergen, Norveç;

Ülkenin en popüler kasabalarından biridir. Fiyortlara gömülmüş, bozulmamış bir doğa ile çevrilmiştir. Bununla birlikte pastoral bir İskandinav köyünün atmosferini korumuştur. Dağlar kayak, kızak ve yürüyüş olanakları sunmaktadır. Ulriken Dağı’nın tepesine teleferikle çıkın ve panoramik manzaraları hayranlıkla seyredin! Ayrıca ziyaretçilere kusursuz İskandinav SPA merkezlerinde dinlenebilirler.

Norveç, Avrupa’da gerçek kışı yaşamak için harika bir yerdir. Harika doğası, çok sayıda açık hava etkinliği ve SPA merkezleri Bergen gezisini unutulmaz kılacaktır.

"<yoastmark

Tokyo, Japonya;

Şehir kışın göz kamaştırıcı bir cazibe merkezi haline gelir. Bununla birlikte Noel ışıkları ve sofistike süslemeler size buranın yenilikler ülkesi olduğunu hatırlatıyor. Tokyo çevresindeki birçok alanda alışverişe, kayak veya snowboarda gidebilirsiniz. Ayrıca kaplıcalarda dinlenebilir, Tori no Ichi ve Jingu Gaien Icho Matsuri gibi birçok kış festivalinden birine katılabilirsiniz. Ve elbette dünyada yeni yılı kutlayan ilk kişi olabilirsiniz.

Tokyo, büyük bir şehrin sunduğu tüm her şeyi bulabileceğiniz şehir. Ayrıca çeşitli tapınaklarda veya doğada bir geri çekilme ve huzur bulabileceğiniz bir yerdir. Kayaktan onsende banyoya ve en iyi suşi restoranlarında yemek yemeye gidebilirsiniz. Ve yani bunlar gibi çok sayıda aktivite kış tatilinizi bir patlama haline getirecektir.

Kışın Tokyo Japonya!
Kışın Tokyo Japonya!

Frankfurt, Almanya;

Şehir, ülkedeki en eski Noel pazarıyla gurur duyuyor! Belediye Binası’nın önünde yer alan dev bir tesise sahip. Ayrıca Almanya’nın yılın bu zamanında sunabileceği en iyi hizmeti sunmaktadır. Güzel Eski Kent’i tarihi bir tramvay Ebbelwoi-Express ile keşfedebilirsiniz. Bunun yanında Müzikseverler Alte Oper’e gitmek ve yüksek kültürün tadını çıkarmak zorunda kalacak.

Kışın ve tatillerde gitmek için harika bir yerdir! Tüm Noel pazarı geleneği burada ortaya çıktı. Ayrıca çeşitli kültürel etkinlikler, alışveriş merkezleri ve tarihi mimari Frankfurt’ı arzu edilen bir yer haline getirmektedir.

"<yoastmark

Kışın gezilecek yerler: NYC, Amerika Birleşik Devletleri;

En soğuk kışta bile Hiç uyumayan şehir Newyork. Batı Yakası’nın aksine, Doğu Kıyısı kalın bir kar tabakasıyla kaplanır. Harika kış manzaraları ve aklınıza gelen tüm kentsel olanaklar sunmaktadır. Ayrıca çok sayıda romantik yürüyüş parkuruna sahip ve at arabası gezileri sunan güzel Central Park’ı da unutmayın.

Kışın Newyork!
Kışın Newyork!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.