Yaşam

Evlenme teklifi nasıl yapılır? EVET Garantili!

Evlenme teklifi nasıl yapılır? EVET Garantili | İster lise aşkı olun, ister ortak bir arkadaşınız aracılığıyla tanışın, ister yolda çarpışarak tanışın bir şekilde aşkı buldunuz! Daha sonra da bu aşkı devam ettirdiniz. Ancak şimdi işin en heyecanlı, en tatlı ve en zor kısmına geldik! Nasıl evlenme teklifi edeceğinizi bulmak büyük bir girişimdir. Tabi, eğer sadece yüzük alışverişi yapmak ve ufak bir konuşmayı ezberlemek size yetmiyorsa. İşte sorunsuz ve harika bir evlenme teklifi için “EVET garantili” ip uçları!

Evlenme teklifi nasıl yapılır? Teklif Etmeden Önce Ne Yapmalısınız?

1. Aynı Masada Olduğunuzdan Emin Olun

Bu ucu açık görünebilir. Fakat plan kurmaya başlamadan önce, ikiniz de beyninizde evlilik yaptığınızdan emin olun. Partnerinizle gelecek hakkında konuşun. Bir gün evlenmek istediğini söyle ve geleceğinizde de evlilik görüp görmediğini sorun!

Evlilik teklifi, güzel bir yerde
Evlilik teklifi, güzel bir yerde!

2. Ebeveynleriyle Sohbet Edin

Eski usul mü? Evet. Ama önemli! Ayrıca bunu yapmanız onun aile yapısına da bağlıdır. Eşiniz herhangi bir şekilde ebeveynlerine evlenme konusunu açmayı ima ettiyse, bunu yapın!  Şöyle bir şey deneyebilirsiniz:

“Oğlunuza/kızınıza derinden aşığım ve hayatımızı birlikte geçirmek istiyoruz. Evlenme teklif etmeyi planlıyorum ve bu heyecan verici ana dahil olmanızı istiyorum.”

3. Yüzük Satın Alın ama O Kadar Kolay Değil!

Nişan yüzüğü, eşinizin hayatının geri kalanında her gün takacağı bir mücevherdir. Bu yüzden gerçekten ne sevdiğini anlamalısın. Her gün taktıkları takıların fotoğraflarını çekin. Daha sonra gizli Pinterest panolarına bir göz atın. Ayrıca yakın bir arkadaşından veya aile üyesinden onu uydurmanıza yardımcı olmasını isteyin. Kuyumculara gelince,güvenilir bir mağazadan satın aldığınızdan emin olmak için bazı öneriler alın. Ya da bu işten anlayan bir arkadaşınız veya aile üyeniz olup olmadığına bakın!

Son olarak, kesinlikle yüzük boyutlarını araştırın. Eğer bu bir sır değilse, ona sorman yeterli. Sürpriz yolundan gidiyorsanız, eşinizin mücevherlerini kontrol edin. Düzenli olarak taktığı bir yüzük bulun (ve hangi parmağın üzerinde olduğunu not edin). Daha sonra bir kuyumcuya getirin veya kendi parmağınıza ne kadar uyduğunu işaretleyin. Birçok kuyumcu, eşinizin boyuna ve kilosuna göre yüzük boyutunda da iyi bir tahminde bulunabilir. Ayrıca her zaman yeniden boyutlandırma şansınız vardır.

4. Evlenme teklifi: Kişiselleştirin

Artık bir yüzüğün olduğuna göre, teklifi planlamanın zamanı geldi. İster büyük bir jest, ister samimi bir an, ister aile ve arkadaşlarla çevrili bir sürpriz olsun. Yani eşinizin seveceği teklifi düşünün. Bütçeniz ne olursa olsun. Önce ruh halini ayarlamak için kolayca göz kamaştırabileceğiniz güzel, duygusal bir noktaya ayak basmanızı gerekmektedir.

Onun için bir anlam ifade eden serin bir alan bulun. Sadece rahat bir oturma odanız olabilir. Ayrıca orayı tonlarca mumla, çiçekle süsleyebilirsiniz. Böylece alanın hissini tamamen değişir ve onun için özel hale gelir.
Özgün işlerle önemli puanlar kazanın ve herkese uyan tek boyutlu fikirlerden uzak durun.

5. Profesyonellere Yönelmeyi Düşünün

Aşkınızı en iyi siz bilirsiniz. Ama bazen biraz ekstra yardım için dış kaynak sağlamak gerekebilir. Bazı organizasyon firmaları, lojistikten tedarik işlerine kadar her şeyle ilgilenirler. Böyle bir lüksün iyi geleceğini bilin. Çantalarında binlerce teklifle size geleceklerdir. Ayrıca bu planlamacılar hayatınızın bu kilometre taşını unutulmaz ve en önemlisi endişesiz hale getirme konusunda bir iki şey biliyorlar. Bu sayede sakin ve toparlanmış kalabilir ve o anların tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü evlilik teklifi sizin için de çok büyük bir andır. Tüm uç şeylerini yapabilirsin. Böylece tüm övgüyü sen alırsın ve onun kahramanı olursun!

Evlenmeden önce!
Evlenmeden önce!

6. Evlenme teklifi: Not Alın

Konuşmanızın tamamen yazılmasına gerek yoktur. Ama söylemek istediklerinizi not almak için biraz zaman harcayın. Düşüncelerinizi kağıda almak, soruyu patlatma zamanı geldiğinde size biraz yön verecektir. Yine de doğaçlama yapma tercihi sizindir. Gerçekten teklif ettiğinizde ne söyleyeceğinize gelince, partnerlerinin en iyi özelliklerine vurgular iyi olur. Hatta onu, ondan çok sevildiğinizi ve onunla ilgili heyecanınızı vurgulayın. Ayrıca konuşmayı kısa tutmakta fayda vardır. Yani birkaç cümle olabilir. Tabii ki, “Benimle evlenir misin?” kısmına odaklanmayı unutmayın!

7. Bir Kutlama Planlayın

Tam bir nişan partisi planlamanıza gerek yoktur. Ancak ikiniz de bu büyük anı nasıl kutlayacağınıza dair aynı fikirde olduğundan emin olun. En sevdiğiniz restoranda bir masa ayırtın, buzdolabına şampanya koyun veya köşelerde bekleyen birkaç arkadaşınız olsun.

8. Doğru Anı Bulun

Hayat işte, bu yüzden akışına bırak. Sırf güneş batmak üzere veya akşam yemeği bitmek üzere diye teklifi aceleye getirmeyin! Çünkü o anın gerçekten doğru olduğunu sen hissetmelisin. Ve eğer geniş bir zaman aralığında bir şey planladıysanız bu çok iyi! Sevgiliniz işten stresli çıktıysa veya hava sizinle işbirliği yapmıyorsa birkaç gün beklemek daha iyi olabilir.

9. Evlenme teklifi: Sahneyi hazırla

Sürprizi bozmamak için biraz kışkırtan ve kusursuz bir oyun ortaya koyun. Özellikle bir yolculuğa çıkıyorsanız veya sıra dışı planlarınız varsa bunu sürprize çevirebilirsin. Bu kusursuz planlanmalıdır. Kendinizi güvende hisstmezseniz teklife odaklanmanız zor olabilir.

Evlilik teklifi nasıl yapılır?
Evlilik teklifi nasıl yapılır?

10. Yüzüğü sıkı tutun!

Yüzüğün elinde olduğu andan itibaren, onu güvende tut. Hemen sigorta yapanız gerekmez:) Ama ana kadar yüzüğü saklamak için güvenli bir yer bulun. Evlenme teklif etmeye hazır olduğunuzda, güvenlik anahtar kelimedir.  Çünkü o anda şapşal görünmek istemezsiniz. Yüzüğü düşürmeden kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde tutun! Halkanın fermuarlı bir cepte veya kutuda güvende olduğundan emin olun.

Evlenme Teklifi Sırasında Yapılması Gerekenler.

11. Yüzüğü Gizlice Saklayın

Hiçbir şey, o anın doğallığını, eşinizin cebinizden bir yüzük kutusunun şişkinliğini görmesinden daha hızlı mahvedemez! Günü kurtarmak için yüzüğü, ceket cebinize veya görünmeyeceği ve size yakın olan olacağı güvenli bir yere koyun!

12. Beklemede Bir Fotoğrafçınız Var mı?

İster bir profesyonel işe alın, ister müstakbel baldızınıza ve iPhone’una güvenin. Yakında bu olayı belgeleyecek birini bulduğunuz için sizi daha çok sevecektir. Teklifin geleceği hakkında hiçbir fikirleri yoksa, kesinlikle destansı anlık fotoğrafları deneyebilirsin. Aslında en iyisi bir fotoğrafçı rezervasyonu yaptırmaktır.

Evliliğe ilk adım!
Evliliğe ilk adım!

13. Soruyu Sor!

Derin bir nefes al, dizlerinin üzerine çök! Daha sonra milyonlarca kez prova ettiğin duygusal konuşmayı yap. Hangi dizine bindiğin önemli değildir. Ama yüzüğü çorabına sakladıysan diğer ayağının üzerine çökmelisin!

14. Acele Etmeyin

Müstakbel eşinize evlenme teklifi yaptıktan sonra ona biraz zaman verin. Düşünme/ağlama/sarılma için bol zaman verilmelidir. Daha sonra kendinizi toparlayın ve resmi olarak yüzüğü ne zaman takacaklarını bulmak için durumu okuyun. Ya da sevgilin seni yumrukla dövebilir ve bu şerefe nail olman için ellerini uzatabilir.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.