Yaşam

Evden çalışmak verimli ama nasıl?

Evden çalışmak!

Evden çalışmak verimli ama nasıl | Sokak eşkıyası haline gelen şu virüslerden kurtulamadığımız için herkes evden çıkmadan çalışmanın yollarını arıyor. Yaşam daha kolay olacak mı? Evden çalışmak güzel ama nasıl? Hatta bunun için internet sağlayıcıları hazırlık bile yapıyorlar.

Kış aylarında evden internet kullanımında artış olduğunu mevsimlik olarak da gözlediklerini belirten internet ağı sağlayıcıları. Korona konusunda yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek devletin alacağı her kararı anında hayata geçireceklerini söylediler.

Evden çalışmak için internet altyapısı yeterli mi?

İnternet şirketleri,

“Şirketlerin uzaktan çalışması ve okulların olası olarak tatil edilmesi durumunda hazırlığımızı yaptık. Kış aylarında zaten evden internet kullanımları artıyor. Uzaktan eğitim konusunda yapılacakları kamudaki yetkililerle görüşüyoruz. Her türlü senaryoya hazırlık için çalışıyoruz. Internet trafiğinin artışına yönelik gelebilecek ek yükleri karşılamak için gerekli donanımlara sahibiz” dediler.

Home ofis calisma!
Home ofis calisma!

Evden çalışmak güzel ama nasıl,

Dünya Sağlık Örgütü’nün salgınla ilgili pandemi açıklaması evden çalışmaya yönlendirdi. Google, Twitter çalışanlarına ‘home ofis’ kararlarını iletti. Merkez Bankası da evden çalışacak. Korona virüs vakaları artmaya başlayınca küresel şirketler uzaktan çalışma düğmesine bastı.

Home ofis olacağız,

Türkiye’de birçok özel üniversite online eğitime geçerken, dünya devleri de çalışanlarını virüs salgından koru-
mak için evden çalışmaya gönderdi. Google, Facebook, Amazon, Mastercard gibi küresel finans ve teknoloji şirketleri ilk aşamada seyahatleri durdurmuştu.

DÜNYA DEVLERİ
ÖNLEM ALDI,

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi açıklaması sonrasında tamamen uzaktan çalışma yöntemine geçiyor. Google uzaktan çalışma kararını Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’da da hayata geçirdi. 100 bine yakın elemanını uzaktan çalıştıracak.

Twitter 4.900 çalışanının evden çalışmasııi talep etti. Shopify, evden çalışmalarını istediği çalışanlarına gerekli ekipmanı almaları için 1.000 dolar ödeyeceğini duyurdu. Amazon ve Amerikan Merkez Bankası (Fed)
de çalışanlara ‘home ofis‘ seçeneği sundu.

TOPLANTILAR DURDU,

Türkiye’de ve dünyada hastalığın yayılmasını engellemek için çalışma hayatında düzenlemeler yayılıyor.

Sanal ekibin parçası olmak, telefon, e-posta, mesajlaşma ve diğer araçlar gibi tüm kritik iletişimleri içeriyor. Yani çalışanlar ofiste ulaştıkları tüm veriye uzaktan erişebileceği altyapıya sahip olmalı.

En kritik veriler web güvenliği, e-posta güvenliği ve uç nokta korumasıdır. Bunlar çalışanları uzaktan koruma-
ya devam ediyor mu? Bulut tabanlı çözümler, güvenliğinizi çalışanlarınızın çalışması gereken her yere genişletmenin temel anahtarı.

Evden Calisma!
Evden Calisma!

MUTLAKA TEST EDİN,

Uzaktan çalışma yeteneğini tasarlarken her koşulda çalışacağına emin olmalısınız. Üstelik bu durum tam bir hafta gibi uzun bir süre çalışıyor mu? Unutmayın, bulut aracılığıyla sağlanan güvenlik olmadan işinizin tehlikeye girme riskini alırsınız.

İlk adım olarak, uzaktan çalışmaya izin vermek için hangi hizmetlere ihtiyacınız olduğunu belirlemek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.