Yaşam

Doğru ilişki ve doğru insan nasıl bulunur?

Doğru ilişki ve doğru insan nasıl bulunur | Aşk yolculuğunuzda, birçok umutla ve kırgınlıkla karşılaşacaksınız. Bazıları ise tek gecelik ilişkiler ve kaçamaklar olabilir. Yani kararlı olmayan, kısa süreli karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Bunun yanında bazıları da karşılıksız aşklar olabilir.

Bazen aldatmalar da olabilir. Bazı ilişkilerde partnerler zehirli ve kötü niyetli de olabilir. Bazıları kalbinizi kalbinizi çaldıktan sonra sizi yüz üstü bırakabilirler. Doğru ilişki yolunda hislerinizin yaralanabilir, sevginiz acıyabilir ve pansuman yapmaya bile fırsat bulamayabilirsiniz.

Öte yandan, bazıları da harika zihinlere ve size karşı gerçek bir sevgiye sahip sağlam bireyler olabilir. Merak ediyorsunuz acaba “O” mu?

Doğru insan mı?
Doğru insan mı?

Doğru ilişki ve doğru insan nasıl bulunur?

Birçok insan, kısa sürede doğru insanı bulanların, bunu nasıl yaptığını merak ediyorlar. Bazıları değerlendirmeyi nasıl bu kadar hızlı yaptığımızı şüpheyle karşılıyorlar. Ama bunun bir yolu var!

Bir ilişkide olanları dinleyelim:

Komik olan şey, Ali ve benim aramda, onun doğru kişi olduğunu anlamada yavaş olan bendim. Ali, bir arada olduğumuz üçüncü gün onun için tek kişi olduğumu fark etmişti. Aslında, temas ettiğimiz ilk birkaç hafta boyunca böyle hissetmeye devam etti. Ayrıca bağlandıktan sonra duygularını % 100 doğrulandı. Daha önce, birçok kızla birlikte olmuştu. Yıllardır yayılan bazı ilişkileri vardı. Ancak onlara olan duyguları hiçbir zaman bizim ilişkimizde hissettiklerine yakın bir şey olmadı.

Eğer “O” olduğunu düşünüyorsanız sormanız gereken sorular!

Birlikte olduğun kişinin senin için “Tek” ve “Son” olup olmadığını söyleyemeyiz. Bu, kendi kendinize ulaşmanız gereken bir karar ve aydınlanmadır.

Bununla birlikte, birinin “O” olup olmadığına karar verirken düşünmeniz gereken soruları aşağıda sizinle paylaştık!

Doğru ilişki: Bu kişi seni, senin için seviyor mu?

Seninki seni olduğun gibi sevmeli. Yani sizi yargılamaz, başkalarıyla kıyaslamaz veya eleştirmez. Çünkü sizin bir birey olduğunuzu anlar, diğer şeyler ikinci plandadır. Seninle ilgili her şeyi kutlar ve senin görmediğin yerlerinde bile güzelliği görür.

Onun yanında kendin olabilir misin?

Onun etrafında kendin olabilmelisin. Şapşal, çılgın, şakacı, pısırık, somurtkan veya moron olabilirsin. Yani yargılanma konusunda endişelenmeden onun önünde tüm bunlar ve daha fazlası olabilmelisiniz. Asla kendinizi aşağı çevirmenize veya ona uyacak farklı bir kişilik giymenize gerek kalmamalıdır.

Doğru insanı bulmak

İhtiyaç duyduğun zamanlarda yanında mı?

Seninki her zaman yanında olan olmalıdır. Yani gece ya da gündüz, yağmur ya da sıcakta. Sorunlarınızla yüzleşmeniz için sizi asla yalnız bırakmayacaktır. Çünkü sizi derinden önemsiyor. Belki de o kendisine değer verdiğinden daha fazla size değer veriyor.

Doğru ilişki: Seni mutlu eder mi?

Seninki seni mutlu etmeli. Onunla birlikteyken sürekli gülümsüyor ve mutlu oluyorsunuz. Ayrıca onu düşündüğünde gülümsersin, ağlamazsın. Ağlasan bile mutluluk gözyaşları döküyorsun, o da keder değildir. Zaman zaman çatışmalar olsa da, bunlar hızla çözülür ve hafta/ay süren savaşlara sürüklenmez. Birlikte mutlu zamanlarınız mutsuz anlardan çok daha ağır basıyor. Şüphesiz, bu geleceğiniz için olumlu bir ışıktır.

Onu gördüğünde heyecanlanır mısın?

O her zaman, görmek için heyecanlandığınız biri olmalı. Yani daha yeni tanıştığınızda bile. Hiçbir toplantı ikiniz arasında çok erken değildir. Tekrar görüşene kadar bekleyemezsiniz. Onunla tanışmak için her zaman, zaman ayırırsınız, en yoğun zamanlarınızda bile. Çünkü o sizin için bu kadar önemlidir.

Olabileceğinden daha fazlası olman için sana ilham veriyor mu?

Seninki sana olabileceğinden daha fazlası olman için ilham vermeli. Onunla olmak seni yere sermektense yükseltir. Onunla birlikteyken, daha iyi bir erkek / kadın gibi hissedersiniz. Ayrıca kendisi için olduğu kadar kendiniz için de daha iyi olmak istersiniz.

Doğru ilişki nedir?
Doğru ilişki nedir?

Doğru ilişki: Onu seviyor musun? Aşk olmadan ilişki olmaz.

Seninki tüm kalbinle koşulsuz sevdiğin biri olmalı. Aşkınız, onun iyi görünüşüne, kişisel başarısına, servetine, aile geçmişine, sosyal statüsüne veya kariyer başarılarına bağlı değildir. Aksine, aşkınız onun “Ne” olduğunun sonucudur: karakteri, değerleri ve etiği…

Hayatının geri kalanında kendini onunla görüyor musun?

Kendini sonsuza dek birlikte gördüğün biri olmalıdır. İyi günde, kötü günde, zengin için, fakir için, hastalıkta ya da sağlıkta. Ne olursa olsun, onunla birlikte kalacak ve onun yanında duracaksınız.

Doğru ilişki veya doğru insan olmadığının işaretleri!

Yanlış kişiyle birlikte olduğunuzu gösteren işaretler listemizi aşağıdakilerle tamamlamanın zamanı geldi!

Seni olduğun gibi sevmiyor.

Genellikle mutlu olmadan önce yaşamanız gereken koşullar ve beklentiler vardır. Eleştiri çok fazla varsa. Aynı zaman da diğer insanlarla yapılan karşılaştırmalar artıyorsa. Ne yaparsanız yapın veya ne kadar denerseniz deneyin, her zaman düzeltmeniz gereken bir sorun (sizinle) var gibi görünüyor.

Olabileceğinden daha fazlası olman için sana ilham vermiyor.

Aslında, bazen onunla sınavda gibi hissedersiniz. Onu kaybetmeden yüksek hedefleriniz hakkında konuşamayacağınızı veya takip edemeyeceğinizi hissediyorsunuz. Sanki seni engelliyor ve hayatta yukarı ve ileriye doğru ilerlemeni köstekliyor.

İhtiyacın olduğunda yanında değil.

Bahaneler veya gerçek ne olursa olsun, her zaman onu sizin için orada olmaktan alıkoyan bir şey veya başka bir şey vardır. Onun yerine, zor anlarınızda yanınızda olan diğer arkadaşlarınızdır. İyi zamanlarda seninle ama kötü zamanlarda asla seninle değil.

Doğru ilişki! Doğru insan değilse!
Doğru insan değilse!

Doğru ilişki: Seni mutlu etmekten çok üzüyor.

Onu ne zaman düşünseniz, üzgün, endişeli, stresli, korkmuş ve hatta kızgın hissedersiniz. Yani mutlu olmaktan başka her şey. Onunla birlikteyken, daha önce tartışmadığın kadar sık tartışırsın. Daha önce birlikte mutlu zamanlar geçirmiş olsanız da, geçen yıllar sadece anılar gibi görünüyorlar.

Onu göreceğin için heyecanlı değilsin.

Sıkılmışsın belki, belki de çok soğukkanlısın hatta biraz yorgun. Ama heyecanlı değilsin. Bazen onunla tanışmaktansa başka bir şey yapmayı tercih edebilirdin.

Doğru ilişki: Onun yanında kendin olamazsın.

Ona uyacak şekilde sürekli değişmek zorundasınız. Onun yargı/eleştirinin korkusundan asla gerçek benliğiniz gibi davranamazsınız.

Doğru ilişki? Onu seviyor musun?
Onu seviyor musun?

Onu sevmiyorsun.

Ona karşı bazı iyi hisleriniz olabilir ama bunun aşk olup olmadığından emin değilsiniz. Ya da belki onu seviyorsunuz ama bu aşk bazı faktörlere bağlı, bu durumda gerçek aşk olmazdı.

Doğru ilişki: Hayatının geri kalanında kendini onunla göremezsin.

Belki 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl hatta 4 yıl. Ama hayatınızın geri kalanında onunla birlikte olmak isteyip istemediğinizden emin değilsiniz.

Günün sonunda, birinin “O” olup olmadığı çok özneldir.

Bazı insanlar sadece bir hayat arkadaşı ve çocuklarının taşıyıcısı olarak birini arıyor olabilirler. Birkaç ay önce iyi bir arkadaşımla aramızda geçen diyaloğu paylaşıyorum. Bu yaklaşımı daha önce ilişki/evliliğe yönelik olarak değerlendirmiş olduğumdan empati kurabiliyorum.

Doğru ilişki ve doğru insan nasıl bulunur?
Doğru ilişki ve doğru insan nasıl bulunur?

Yorumu, duygusal, zihinsel ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ideal partneri bulmaya yıllarca yaklaşamadıktan sonra geliyor. Artık genç değiliz ve günün sonunda kendi çocukları olması onun için önemlidir. Çocuklarının büyüdüğünü görmek için hayatta olmak istiyor (54 yaşında ilk bebeğini doğuran birinden bahsediyoruz). Günün sonunda güvenilir bir ortak istiyoruz.

Çocuk gelinler!

Erkeklerin gelinleri kataloglardan sipariş ettiği, genellikle üçüncü dünya ülkelerindeki fakir ve çocuk yaştaki gelinleri hatırlıyoruz. Bu fenomen kesinlikle evliliğe bakış açımızla çelişiyor. Ancak bununla birlikte, fark ettik ki, bazı insanlar işlevsel bir evlilikten memnun olabilir. Yani çocuk doğurmak, vatandaşlık almak veya vergi avantajlarından yararlanmak için yapılan evlilikler. Hatta görücü usulü yapılan evlilikler… Bazıları ise gerçek aşkı bu şekilde buluyor. Ve eğer insanlar böyle bir ilişkiden/evlilikle mutluysa, biz kimi yargılıyoruz ki?

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.