Uzay

Uzayda Yaşamak Nasıl olur? Uzaya gitmek kaç para?

Uzayda Yaşamak Nasıl olur? Uzaya gitmek kaç para | Uzay marulları yeşerdi, insanlık Kızıl Gezegen Mars’ta koloni kurmaya hazırlanıyor. Bunun için Uluslar arası Uzay İstasyonu’nda astronotlar kendi bitkilerini yetiştiriyor. Kapalı tarım ile yetiştirilen bitkilerden en verimlisi marul olmuştu.

Uzaya Gitmek
Uzaya Gitmek

Uzay seraları geliyor,

Lezzetli ve besleyici olduğu kanıtlanan maruldan sonra astronotlar bu yıl domates ve biber yetiştirecek.

İnsanlı ilk Mars görevinin 2020’lerin sonlarında yapılması planlanıyor.

Uzayda yaşamak! Uzay marulları yeşerdi,

Marullar, 33-56 gün arasında yetişiyor ve çoban salataya doğranıp afiyetler yeniyor.

UZAY ARACININ İSİM BABASI OLDU,

NASA, Mars’a göndereceği yeni gezgin aracı için isim yarışması düzenlemişti. 28 bin kişi katılmıştı. Yeni keşif aracının isim babası 13 yaşındaki ABD’li Alex Mather oldu. Yeni araca, Alex’in önerdiği ‘azim’ anlamına
gelen ‘Perseverance’ ismi verildi. Alex, “Mars yolunda karşılaşacağımız aksiliklerde de isminin hakkını vereceğini umuyorum” dedi.

Mars’ta da bol bol yürüyelim,

2 bin 100 adım ömrü uzatıyor. ABD’nin California Üniversitesi’nde adımsayar kullanan 1923 kişinin sağlık
verileri karşılaştırıldı: Günde 2 bin 100 adım atmak, orta yaş grubunda kalp hastalığı ve diyabetten erken ölüm riskini yüzde 38-48 oranında düşürüyor.

Her Gezegende Dinlemek kazandırıyor,

ABD’li psikologlar, insan ilişkilerini güçlendirmek için en etkili yolu açıkladı: İyi bir dinleyici olmak. Konuşmaktan
çok diğer insanları dinlemek ve anlamaya çalışmak, bağları pekiştiriyor ve sosyal çevrenin de genişlemesinde rol oynuyor. Etkili bir dinleyici olmak için kurslar bile veriliyor.

Uzayda yaşamak kaç para?

Sadece Astronot kıyafetinden bahis edeceğiz. Gerisini siz hesap edin!

ABD tarafından uzay mekiği için geliştirilen Ekstravehiküler Hareketlilik Birimi (DAÜ), uzay giysisi montajları 10 milyon dolara, yaşam desteği ise 9 milyon dolara mal olacak.

Uzaya yaşamak kaç para?
Uzaya yaşamak kaç para?

Daha ayrıntılı olarak, 43 set Space Suite Assembly (SSA) ve 13 set Yaşam Destek Sistemi (LSS) üretmek için geliştirme maliyeti 167 milyon dolar (1 dolar = 8,35 TL, 2021 Eylül’de) olacak.

Ek olarak, ekstraboard aktivitesi için uzay giysisinin her parçası birkaç boyutta hazırlanır ve parçalar astronotun fiziğine göre değiştirilir. Her astronot için eldiven sağlanmaktadır ve her biri 20.000 dolara mal edilmektedir. Sanırım balkondan yıldızları izlemek daha güvenli ve ucuz olacaktır.

semihbulgur.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.