Tarih

Atatürk Nasıl Öldü? Bilinmeyen Son Günleri. 10 Kasım 2024

Atatürk nasıl öldü? Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son anları onu sevenler ve saygı duyanlar için gerçekten çok acıklıdır. Savaş meydanlarında geçen bir ömür belki de çok sık içtiği sigara ve alkol, ülkesine adanmış yorucu bir ömür müydü bu acıların sebebi. Allah bilir? Atamıza ve kurtuluş savaşı şehitlerimize Allah rahmet etsin. Son günleri pek bilinmez bu sebeple Gazi Mustafa Kemal’in son günlerinin onu seven ve sayınları için derleyip bir yazı ve video haline getirdik. Saygı ve minnetle anıyoruz.

Atatürk Nasıl Öldü!

1938 Haziran’ında Gazi Mustafa Kemal’in hastalığı ve yani mide şişkinliği iyice ilerlemişti. Karnında aşırı derecede su birikmesi ve derin sancıları vardı. Bu biriken su, Mustafa Kemal’e korkunç ıstırap veriyordu ve başındaki doktorlar tarafından suyun alınmasına karar verildi.

7 Eylül’de Prof. Mim Kemal Öke Mustafa Kemal’in karnından tam 12 lt, şırıngayla su aldı. Ve böylece Paşa kendini biraz daha iyi hissetmeye başladı.

NE YAZIK Kİ 22 EYLÜL’DE KARINDA YİNE ŞİŞME OLUR VE YİNE YAKLAŞIK 12 LT
SU KARNINDAN YİNE ÇEKİLMİŞTİR.

Atatürk’ün Bilinmeyen Son Günleri.

DAHA SONRA UYKSUUZ GECELER, SANCILAR, KUSMALAR VE BÖĞÜRMELER BAŞLIYOR. AĞZINDAN SARI BİR SU GELDİĞİDE SÖYLENİYOR. DAHA SONRA ATAYA AĞIZDAN BUZ VERİLİYOR. HEMEN SONRA O DA BUZUN İYİ GELDİĞİNİ BİRAZ FERAHLADIĞINI SÖYLÜYOR.

7 KASIM’DA KAN TÜKÜRDÜĞÜ EL VE AYAKLARININ DONMAYA BAŞLADIĞI FARK EDİLDİ.
BUNUN ÜZERİNE OVUŞTURULARAK ISITILMAYA ÇALIŞILDI. SU TOPLAMA İSE DEVAM
EDİYORDU.

Karnındaki Su ve Ondan Kurtulma Arzusu!

DOKTORLARIN ERTELEMEK İSTEMESİNE RAĞMEN ATATÜRK ÇOK ACI ÇEKTİĞİNİ HİDDETLE BİLDİREREK KARNINDAKİ SUYUN TEKRAR ALINMASINI İSTER. DOKTORLAR İSTEKSİZ DE OLSALAR SON KEZ KARNINDAKİ SUYU ÇEKERLER. 6 LT SU ÇEKİLMİŞTİR AMA ATAYA 12 LT ÇEKİLDİĞİ SÖYLENİR.

BUNDAN SONRA MUSTAFA KEMAL BİRAZ RAHATLAMIŞTIR. YATAĞINDAN DOĞRULUR VE BANA BİR KAHVE VE BİR SİGARA GETİRİN DER AYRICA ENGİNAR YEMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLER.

Atatürk Nasıl Öldü! Son arzusu; sigara, kahve ve enginar.

İSTANBUL’DA ENGİNAR OLMADIĞINDAN HATAY’DAN GETİRTİLİR. ANCAK ATA YİNE KOMAYA GİRMİŞTİR.
9 KASIMDA AĞIR KOMALAR BAŞLAR. VE ARTIK KENDİNDEN GEÇMİŞTİR.
ENGİNARI YEMEK NASİP OLMAZ.

10 Kasım saat 07:00’de Bir kaç kez saati sorar ve kendini sırt üstü yatağa atar, titreme nöbetleri başlamıştır. Saat 09:05’de birden gözlerini açıp sertçe sağa baktıktan sonra gözlerini son kez kapatır. Allah rahmet etsin! İnşallah Mustafa Kemal’e diğer dünyada Enginar ikram edilmiştir. 10 Kasım aslında Mustafa Kemal’in belki de acılarından kurtulduğu gün olmuş! Ölümünde güzeli var onu istemeli! 10 Kasım 2024 yine anacağız inşallah atamızı!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.