Sanat

Şarkıcı Olmak için Ne Yapmalı? Sesinizi dünyaya duyurun!

Şarkıcı Olmak için Ne Yapmalı? Sesinizi dünyaya duyurun | Bazı insanlar şarkı söylemeyi sever ve şarkıcı olmak için hayaller kurarlar. Şarkıcı olmanın ilk koşulu “şarkı söylemeyi sevme” duygusudur. Ama dünya, sadece sevgi ile ses sanatçısı olmak için yeterince sevimli değildir. Bu yazıda size nasıl şarkıcı olacağınızı göstereceğiz. Eğer ileri bir adım atmazsan, hiçbir şey başlamaz. Hayallerinizi yakalamak için ne yapmanız gerektiğini öğrendikten sonra, şarkıcı olma yolunda ilerleme cesaretiniz olacaktır.

Şarkıcı olmak için yollar
Şarkıcı olmak için yollar

Şarkıcı Olmak için Ne Yapmalı? İlk etapta şarkıcı nedir?

Şarkıcı, mesleği şarkı söylemek olan kişidir. Şarkınıza para olarak bir değer eşlik ettiğinde bir “şarkıcı” olduğunuz söylenebilir. Şarkıcıların herhangi bir eğitim geçmişine veya niteliklerine ihtiyacı yoktur. Şarkıcı olmanın gerçek zevki, sadece kendi şarkınızı söyleyen sesinizle rekabet edebilmenizdir. Ama her zaman para kazanamazsınız.

Sadece şarkı söyleyerek geçinip geçinemeyeceğiniz ayrı bir konudur. Aslında, sadece bir avuç şarkıcı tek başına şarkı söyleyerek geçimini sağlıyor ve birçoğu başka işler yapıyor. Bazı şarkıcılar şarkı söylemek için çalışıp para kazanır ve yeteneğine yatırım yaparlar.

Şarkıcının kapsamında neler var?

BIR ŞARKICININ İŞİNİ KABACA FARKLI KILAN IKI ŞEY VARDIR: KENDINI GÖSTEREN BIR IŞ VE ISTENEN BIR ŞARKIYI SÖYLEME YETENEĞİ. KENDINIZI GÖSTERMENIN EN YAYGIN YOLU CD KAYDETMEK VE YAYINLAMAKTIR. AYRICA KONSERLERDE VE CANLI PERFORMANSLARDA SAHNEDE OLMAKTIR. BIRÇOK INSANIN HEDEFLEDIĞI BU TIP OLABILIR.

İSTENEN BIR ŞARKIYI SÖYLEME İŞİ, BIR ŞIRKETIN TICARI ŞARKISINI VEYA PR ŞARKISINI SÖYLEMEK VE ARKA KORO İLE ŞARKININ BESTELENİP SUNULMASINI ÜSTLENMEK VE BUNUN İÇİN ETKİNLİK YAPMAKTIR. BU TARZDA BIREYSEL SANATÇININ YÜZÜNÜN VE ADININ TANITILMASI DAHA ARKA PLANDADIR.

Şarkıcı Olmak! CD YAYIMLANANA KADAR AKIŞ

ORIJINAL ŞARKILARI DÜNYAYA GETIRMEK IÇIN CD ÜRETIMININ GENEL AKIŞINI AÇIKLAYALIM. PROFESYONEL DÜZEYDE ADIMLAR ŞUNLARDIR:

・ ORIJINAL ŞARKILAR YAPIN ・ KAYIT YAPIN ・ CD BASIN ・ JAN KODU (BARKOD) AL

SATIŞ TÜM IŞLEMLER SANATÇININ KENDISI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTIRILEBILIR. ANCAK, KALITE ISTIYORSANIZ, BIR PROFESYONELE SORMAK DAHA IYIDIR. ÖRNEĞIN, KAYIT VE CD ÜRETIMI GRAFIK TASARIM BILGISI GEREKTIRIR. BUNA EK OLARAK, ONLINE SATIŞ YAPAN INSANLAR DA VARDIR. ANCAK SATIŞLARI ARTIRMAK ISTIYORSANIZ, BIR DAĞITICI FİRMAYA BIRAKMAK DAHA GERÇEKÇİDİR.

Şarkıcılar nasıl bir okul hedefleyebilir?

Ses sanatçısı olmak için eğitim geçmişine ihtiyacın yoktur. Ancak şarkıcıları besleyen okullar var. Böylece bir dereceye kadar şarkıcılığa giden yolu açabilirsiniz. Bu yolunuzu biraz daha kısaltacaktır. Şarkıcıları besleyen çeşitli okul türleri vardır. Bu nedenle her birine genel bir bakış sunalım. Ancak sadece okul bir şarkıcı olarak bir gelecek vaat etmez bunu unutmayalım.

Şarkıcının hedefleyebileceği okul hakkında

Sarkıcıları besleyen okullar arasında müzikle ilgili meslek okulları, müzik okulları, teknik okullar ve müzik kolejleri bulunmaktadır. Meslek yüksekokulları ve müzik okulları, şarkıcılar konusunda bir meslek olarak uzmanlaşmış bir müfredata sahiptir. Bu nedenle daha pratik eğitim alabilirsiniz. Bazı okulların müzik endüstrisiyle güçlü bağlantıları vardır ve bu da bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir. Teknik okullar ve müzik kolejleri daha fazla akademik eğitim için olan yerlerdir. Müzik hakkında geniş bir bilgi yelpazesi kazanacak ve farklı türler ve enstrümanlar hakkındaki anlayışınızı derinleştirecektir.

Sanatta azim ve çaba
Sanatta azim ve çaba

Şarkıcı Olmak! Çok az insan şarkıcı olabilir.

Bir okulu kullanmanın, ses sanatçısı olmak için bilgi ve becerilerinizi geliştirmek ve müzikle bağlantı kurabilmek gibi birçok faydası vardır. Ancak, bir şarkıcı olarak başarılı olmanızla doğrudan bağlantılı olmayabilir. Aslında, mezun olduktan sonra sadece bir avuç insan şarkıcı olarak çalışabilmektedir. Okulda okumak, şarkıcı olarak ilk çıkışını yapmak için bir kısayol olabilir. Ancak genelde kendi kendini yetiştiren insanlar istikrarlı bir ilerleme kaydediyor ve başarı kazanıyorlar. Başarıyı veya başarısızlığı ayıran şey, çabanın üzerine eklenen bireysellik ve çekicilik ve fırsatları kaçırmadan eyleme geçme yeteneğidir.

Şarkıcı olmanın yolları nelerdir?

Şarkıcı, şarkısına değer katabilen kişidir. Eylemin kendisi herkes tarafından yapılabilir. Ancak satın alınmazsa, yaşayamazsınız. Hem kendinin hem de ekibinin profesyonel şarkıcılar haline geldiğini kabul ettirmen için sesine para veren birine sahip olmak önemlidir. İşte deneyerek sahneye çıkmanın bazı yolları.

Seçmelere katıl.

En yaygın araçlarından biri seçmelere katılmaktır. Seçmelerde, şarkı söyleyen sesinize bir fiyat verilip verilmediğini göreceksin. Eğer seçmeleri geçersen, şarkı söyleyen sesin talep görüyor demektir. Yarışmanın organizatörü, sesinizi bir ürün olarak nasıl pazarlayacağınızı düşünecektir. Satıyor olman her zaman hit olacağın anlamına gelmez. Ancak şarkıcının çıkışının kapısını araladığını söyleyebiliriz. Tabii İstanbul’un züppeleri ve Etiler’in elitleri torpille seni geçmezse ama sen yine de elinden geleni yap!

Şarkıcı Olmak! Canlı Müzik Yapın

CANLI PERFORMANSLAR, SESINIZIN BIRÇOK KIŞI TARAFINDAN BILINMESI IÇIN BIR ŞANSTIR. YENI GELENLERI KEŞFETMEYI AMAÇLAYAN MÜZIK OFISLERI VE PLAK ŞIRKETLERINDE YER ALAN BIRÇOK KIŞI VARDIR. KONSERE GELEN SEYIRCILERIN AĞIZDAN AĞIZA YAYDIĞI BIR DÜZEN DE VARDIR VE ORADAN POPÜLERLIK ALEV ALEV YAYILABİLİR. EĞER BIR Fenomen HALINE GELIRSENİZ, ELLERINI KALDIRAN bir sürü INSAN OLACAKTIR.

Şarkıcı olmak çok çalışmak
Şarkıcı olmak çok çalışmak

İnternet’te yayımlama

YouTube, Nico Nico Douga ve TikTok gibi video paylaşım siteleri şarkı söyleyen sesleri yayınladıkları için giderek artan sayıda insan şarkıcı oluyor. Daha fazla hayran elde etmenin harika bir yoludur. Çünkü dünyanın her yerinden kullanılabilir. Yorumları, beğenileri ve görüntüleme sayılarını görebilmek de bir avantajdır. Şarkı söyleyen sesiniz için ne kadar talep olduğunu görebilirsiniz. Ancak, izleyiciden gelen tepkinin sizi incitme riski vardır veya kalbi olmayan insanlardan hakaret alabilirsiniz. Bu yüzden hazırlıklı olmanız gerekir.

Diğer yöntemler Nelerdir?

İlk çıkışınızı yapmanın birkaç yolu daha vardır. Bir müzik ofisine demo kaset göndermek bu yollardan biridir. Bununla birlikte, hem profesyonel hem de amatör birçok gösteri kaseti müzik ofisine gönderilebilir. Gözlerinin üzerinde olması kolay değil. Dinlemeden çöpe atılmaya hazır olun. Sokak performansları da ilk çıkışınızı yapmanın bir yoludur. İstikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ederek becerilerini geliştiren ve ilk kez sahneye çıkan birçok şarkıcı var.

Şarkıcı olmak için müzik şirketlerine üye olmama gerek var mı?

Ünlü şarkıcıların çoğu müzik şirketlerine aittir. Yani, bir müzik ofisine ait değilseniz popüler şarkıcı olmanız mümkün değildir. Aslında, serbest çalışan birçok şarkıcı var. Peki neden bir müzik ofisine ihtiyacımız var? Her şeyden önce, müzik ofisinin rolünü bilelim. Ondan sonra, bir müzik ofisine ait olmadan nasıl bir şarkıcı olarak hareket edeceğinizi açıklayacağız.

Şarkıcı Olmak! Müzik şirketlerinin özellikleri

Müzik ofisinin asıl işi sanatçıları yetiştirmektir. Sanatçıları destekleyecek ve müzik aktivitelerini kolaylaştırmak için onlarla birlikte çalışırlar. Bunlardan biri bir plak şirketiyle yapılan özel bir sözleşmedir. Büyük bir plak şirketinden şarkıcı olarak ilk çıkışınızı yapabilirseniz, farkındalığınız bir anda artacak ve etkinliklerinizi genişleyecektir. Müzik firmaları şarkıcı olarak yeteneklerinizi geliştirmek ve onları “iyi satan ürünler” haline getirmek için de önemli bir rol oynuyor. Yani şarkıcının çıkışına yol açan şan ve dans dersleri, canlı aktiviteler, seçmelere katılım vb.

Şarkıcı olmak için hangi beceriler gereklidir?

Birçok insanın sevdiği bir şarkıcı olmak istiyorsanız, temel becerilerinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekir. İşte bir şarkıcı olarak öğrenmeniz gereken dört beceri.

Şarkıcılık il adımlar
Şarkıcılık il adımlar

Temel şarkı söyleme yeteneği

Şarkı söyleyerek para kazanmak için temel şarkı söyleme becerilerini kazanmalısınız. Bunu yapmak için, pitch, ifade hissi, ritim hissi ve tonlama gibi şarkının cazibesini düzgün bir şekilde ifade eden çeşitli beceriler kazanmak gerekir. Şarkıcı olarak ilk çıkışını yapmayı hedefleyen “aniden sahneye çağrılıp bir şarkı seslendirilirsiniz” gibi sahneler olabilir. Böyle bir fırsatta bile yeteneği gösterebilecek istikrarlı şarkı söyleme yeteneği gerekir.

Şarkıcı Olmak! Çekici kişilik

MEDYAYA ÇOK ÇIKAN BIR ŞARKICI OLMAK ISTIYORSANIZ, INSANLARI CEZBEDEN BIR KIŞILIĞE DE IHTIYACINIZ VARDIR. ŞARKI SÖYLEMEDE IYI OLMAK BILE İNSANLAR ÜZERINDE BIR ETKI BIRAKMAYABİLİR. DIĞER ŞARKICILARIN SAHIP OLMADIĞI KIŞILIK “TEKRAR DUYMAK ISTIYORUM, TEKRAR GÖRMEK ISTIYORUM” HISSINI UYANDIRIR. KARAKTERISTIK SES KALITESI, ŞARKI SÖYLEME TARZI, GÖRÜNÜM, BAĞLILIK VB. SADECE ŞARKI SÖYLEYEN SESLERLE YARIŞMAK ISTEYENLER IÇIN GEREKSİZ OLABİLİR. ANCAK “FACE-UP” İLE BIRÇOK HAYRAN ÇEKEN ŞARKICILAR VAR. KIMSENIN SAHIP OLMADIĞI BIR ŞEY. ÇEKICILIĞINIZI GÜÇLÜ HALE GETIRMENIN YOLLARINI DÜŞÜNÜN.

Müziği nasıl seversin?

Bir şarkıcı olarak yolculuk kolay değildir. Kendinizi duyurmak için eğitim, zor programlar, düzensiz yaşamlar, kolay sonuç alamamak ve stres vb. Bunlar sadece şarkıcı olarak ilk çıkışınızı yaptıktan sonra da çözülmez. Önemli olan şarkı söylemeyi sevme hissidir. Şarkı söylemeye karşı güçlü bir sevginiz varsa, kaybolsanız bile pes etmeden devam edebileceksiniz.

Şarkıcı Olmak! Kendinizi analiz etme yeteneği

Bir şarkıcı, sesini bir ürün olarak satabilmelidir, satış önemlidir. Çünkü bir iştir. Satış için müzikalitenizi terk etmeniz gerekebilir. Ancak daha fazla kişi tarafından kabul görmek için esnekliğe ihtiyacınız olacaktır. Yani bu dönemde Bach dinleyen genç sayısı oldukça azdır. Analitik becerilere ihtiyacın olan yer işte burası. Kendimizi objektif olarak analiz edin ve ne tür bir marifetin daha fazla insanı çekebileceğini düşünün. Etrafınızda sesleri duymak da önemlidir. Fark etmediğiniz iyileştirmelere işaret edebilirler. Dikkatli olun ve kendi analiziniz için kullanın.

Şarkıcı olmak için ne yapmalı?
Şarkıcı olmak için ne yapmalı?

Şarkıcı olmayı hedeflerken ne yapmalı

Bir şarkıcı olarak yeteneklerinizi nasıl geliştirebilirsiniz? İşte dört özel yöntem. Hatırlamak istediğim şey şu: “şarkıcılara giden yol, tek başına başaracağın şeydir.” ne kadar iyi olursan ol, sessizce beklemek şansını kaçırmak anlamına gelir. Elimizden geleni yapalım ve yavaş yavaş ilerleyelim.

Şarkı söyleme pratiği

Şarkıcı olmak için şarkı söyleme pratiği temeldir. Kısa süreler olabilir. Önemli olan her gün devam etmektir. Vokal, nefes, ifade eğitimine vb. boğazı yormayan nefes ve ses yöntemlerini öğrenmek de önemlidir. Bu temel bilgileri ihmal ederseniz, profesyonel yanıt veremezsiniz. Bundan sonra sıkı çalışalım.

Şarkıcı Olmak! Fiziksel güç oluşturma

Şarkıcılar ayrıca fiziksel zindelik bir güce de sahiptirler. Profesyonel şarkıcılar, çeşitli ortamlarda uzun süre şarkı söylüyorlar ve müzik aletleri çalıyorlar. Ayrıca canlı performanslarda ve konserlerde tüm vücudunuzu kullanarak seyircinin beklentilerini karşılamak zorundasınız. Genellikle ağır kostümler ve güçlü aydınlatma nedeniyle bir konserde birkaç kilogram kilo verildiği söylenir. Kas antrenmanı ve koşu gibi fiziksel gücü arttırıcı aktiviteler yapın.

Duyarlılık geliştirin

Şarkıcı olmak zengin bir duyarlılık gerektiren mesleklerdir. Çeşitli duyguları ve mesajları sadece şarkı söyleyerek ifade edin. Duyarlılığınızı geliştirmezseniz, insanların kalbine ulaşan şarkılar üretemezsiniz. Okuma, hassasiyetlerinizi parlatmanın bir yolu olarak önerilir. Okurken, sadece hikayeyi takip etmekle kalmaz, aynı zamanda duygusal değişikliklere ve yazarın iletmek istediği mesaja da odaklanın. Kelimelerin gücünü hissedebiliyorsanız, bunları şarkı sözlerini anlamak ve yazmak için kullanabilirsiniz. Film ve müzikal izlemek de hassasiyetlerinizi geliştirmek için iyi bir yoldur. Çeşitli dünya görüşlerine dokunarak, ifade aralığını genişletebilirsiniz.

Müzik bilginizi artırın

Müziği hobi olarak seviyorsanız, sadece beğendiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Ancak, müziği geçim kaynağınız yapmak istiyorsanız, çeşitli müziklere dokunmanız gerekir. Çok çeşitli müzik türlerini dinlemenin avantajı, genel olarak müzik hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanızdır. Aynı zamanda farklı dünya görüşlerini keşfedilmesine yol açacaktır. Sesinizi daha çekici hale getirmek için ipuçları alabilir veya farklı türler ile şarkı söyleyebilirsiniz.

Şarkıcı olmayı hedeflerken tüyolar!

Şarkıcı olmak için çok azim gerekir. muhteşem görüntünüm ile birlikte antrenman ve fiziksel güç kullanılan aşamalar gibi birçok acı verici şey vardır. Sonuç elde etmek düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Pes etmeden nasıl devam edebiliriz? İşte hayallerinizi bitirmemek için aklınızda bulundurmanız gereken iki şey.

şarkıcı olmak için yaşın önemi yok.

zaman, şarkıcı olarak bir çıkış yapma şansını denemeden geçti ve bazı insanlar yaşları nedeniyle pes etti. bazı insanlar aile ve iş nedenleriyle şarkıcının hayalinden bir zamanlar vazgeçmiş olsalar da vazgeçemiyorlar. ama şarkıcılar yaşsız mesleklerdir. artık çok geç değil. hatta bazıları 40’lı yaşlarda opera sanatçısı oldu. i̇yi antrenman yaptığınız sürece, yaşlandıkça güzel şarkı söyleyebilirsiniz. bazı şarkıcılar hayatları boyunca aktif oyuncu olarak şarkı yapmaya devam ediyor.

İstikrarlı çaba önemlidir!

Şarkıcılık hayalini gerçekleştirenlerin çoğu çalışkan insanlar. Göz alıcı işlerin arkasında, en iyi performansı korumak için sürekli çaba sarf ediliyor. Aynı eğitimi tekrarlamak temeldir ve yaratıcı hassasiyetlerinizi parlatmak için tasarlamak gerekir. Sadece bu kadar güçlü olanların şarkıcı olarak ilk çıkışlarını yakalayabileceğini söylemek mümkündür. Aksine, çaba göstermezseniz, başarısızlık olasılığı mümkündür.

Bol miktarda destek alın!

MUSIC PLANET’IN YENI VOKAL KEŞIF SEÇMELERI, BAŞARILI ADAYLAR IÇIN ÇEŞITLI AVANTAJLAR SUNUYOR. ANA ÖZELLIK ORIJINAL ŞARKININ ÜRETIMIDIR. KENDINI KANITLAMIŞ BIR MÜZIK YAPIMCISI, DOĞANIZI VE MÜZIKALITENIZI ANLADIKTAN SONRA EN IYI MÜZIĞI ÜRETECEKTIR. DIKKATE DEĞER TEK DESTEK BU DEĞILDİR. AYRICA ORIJINAL ŞARKILAR SÖYLEMEK, TANITIM FOTOĞRAFLARI ÇEKMEK, RESMI WEB SITELERI AÇMAK VE CANLI PERFORMANSLARI DESTEKLEMEK IÇIN SES EĞITIMINE ODAKLANIN. SEÇMELERE KATILIP ŞARKICI OLARAK ÇIKIŞ YOLUNU ARAYIN.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.