Sanat

Sanatçı olmak ne anlama gelir?

anatçı olmak ne anlama gelir | Sanatçı Olmak: Sadece sanat tekniklerine hakim olmak mıdır? Yoksa daha fazla bir şeye mi? Sanat ne demek? Bir ressam olarak hepinize bunu açıklamak zorunda olmadığımı biliyorum. Ama sanata tutkuyla bağlı olmayan insanlarla iletişim kurmam da gerekiyor. Yani bazen kendimi resim, çizim, heykel ve onlarla birlikte gelen tüm sanatlara olan bağlılığımı açıklamaya ve kendimi haklı çıkarmaya çalışırken buluyorum.

Sanatçı olmak ne demek?

Sanatçı olmak ressam
Sanatçı olmak ressam: John Phillip Osborne

Ben, her şeyle sanat yoluyla ilişki kuruyorum. Yani tarih, pop kültürü ve hatta kendi duygularım ve ilişkilerim vs. Sanki doğal bir parçammış gibi hissediyorum. Konuşmak ve iletişim kurmak istediğim dil bu. Bu yüzden ressam olmanın ne demek olduğunu düşündüğümde aklıma şu resim geliyor! Resim çalışmaları, eskizleri ve devam eden eserleriyle çevrili bir ressam hayal ediyorum. Sanki gözlerinin önünden fışkıran eserde kaybolmuş gibi görünüyor. John Phillip Osborne‘un bir eseri olan tablonun bu kadar büyük ve gerçekten anlamlı olmasına bayılıyorum. Eğer sanatçının olduğu yerde olsaydım. Şövalenin üzerindeki tablonun görebildiğim ve düşünebildiğim tek şey olacağını hayal ediyorum. Sanatsal süreç bu kadar tüketici ve yoğun olabilir.

İlham Grevine İzin Vermek:

John Phillip Osborne’un fotoğrafının bir sakinlik ve gerçeklik var. Yani sanatçı şişip hava atmıyor. Fotoğrafının çekildiğinin farkında bile görünmüyor. O, işte tam da o anda kayboldu. Ayrıca çalışmak ve resmiyle arasında devam eden sohbete devam etmekle yetiniyor. Bu tür bir bağlılık ve odaklanmayı gerçekten bir sanatçı yapabilir. Sanatçı olmak işte böyledir. Yani eserinde eriyip gitmek…

"<yoastmark

Açık hava çalışması, boyama sürecinizi canlandırmanın yoludur. Böylece stüdyoya geri döndüğünüzde tüm bu ilhamı yanınızda getirirsiniz. Ian Roberts, başarı için açık hava boyama tekniği adlı DVD’sinde bunu nasıl yapacağınızı öğreten bir eğitmendir. Yani gerçekten sanatçı tekniğin ötesinde bir şey…

Çevrenizden nasıl bunalmadan çalışacağınızı anlatıyor. Ayrıca güçlü bir manzara kompozisyonu seçip kırpacağınızı öğreneceksiniz. Bununla birlikte izleyicinin gözünü kaplayacak şekilde nasıl boyayacağınızı ve daha fazlasını göreceksiniz. Aşağıda Ian Roberts’ın video atölyesi için bir ön izleme fragmanı verilmiştir. Keyfini Çıkarın!

Yani bu video örneği vermemin sebebi şudur: Bunu izlediğinizde, sanatın teknik unsurların ötesinde bir şey olduğunu görüyorsunuz. Sanatçı olmak her hangi bir araçla konuşmak ve duyguları aktarmaktır!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.