Sağlık

Kadın üreme organları, iç üreme, dış üreme, kızlık zarı ve vajina hakkında uzman bilgileri!

Üreme cinsellik kadın

Kadın üreme organları, iç üreme, dış üreme, kızlık zarı ve vajina hakkında uzman bilgileri | Kadın üreme organları içinde ilk görülen Hazne Vajina’dır.  8-10 cm uzunluğundaki bu kadın üreme organı cinsi münasebette penisi içine alır. Ayrıca yukarıdan aşağıya doğru kesiti H biçimindedir.

Bütün bu kadın iç üreme organları, leğen kemiği içinde yer alır. Organların ön tarafında idrar kesesi, arka tarafında kalın bağırsağın son kısmı vardır. Bu yüzden karın zarı – Periton – iç üreme organlarını bir örtü gibi kaplamıştır.

Kadın üreme organları: Kızlık elden gitmedi,

Hazne vajinanın alt kısmı, ince bir mukoza plakası ile daraltılmıştır. Kızlık zarı denen bu oluşum, ilk cinsel ilişkide
yırtılır. Bu yüzden birçok ülkelerde namusun belli başlı ölçüsü olmuştur.

Oysa, kızlık zarının bir çok çeşitleri vardır. Bunlardan bir tanesinde zar tam anlamıyla bozulmadan kalabilir. Böylece kadın defalarca cinsel ilişkide bulunsa bile kızlık zarı delinmez.

Kadın vajinal sistemi
Kadın vajinal sistemi

Kadın üreme organları;

Birçok kadın doğum doktoru, kızlık zarının doğum sırasında yırtıldığını görmüştür. Burada önemli olan nokta şudur. Bu durum kızlık zarının haznenin, vajinanın ağzını büsbütün kapattığı bir durumdur. Yani buna Atresi Hymenalis denir.

Ağrılar her geçen ay daha çok şiddetlenir. Aslında bir çok şikâyetlere sebep olabilen bu hastalık ufak bir doktor müdahalesi ile çok basit bir şekilde çözülebilir. Böylece her şey hemen normale döner.

İnsan türünün sürekliliğini sağlayan kadın üreme organı iki kısma ayrılır.

1 . İç üreme organları:

Yumurtalık – (Ovarium) –
Kanallar – (Fallo pian tüp ) –
Dölyatağı, rahim – (Uretrus) –
Hazne – Mihbil (Vagina) –

2. Dış üreme organı:

(Vulva)-Bızır-(Klitoris): Küçük ve büyük dudaklardan Lablum majör ve minörden meydana gelmiştir.

İç Üreme Organları,

Yumurtalık – Ovarium: Yumurtalık döl yatağı denen uterusun iki yanında bulunan badem şeklinde bir organdır. 4-5 gr. ağırlığı vardır. Ayrıca yeni doğan bir kız çocuğun her yumurtalığında yaklaşık olarak iki yüz bin kadar yumurta hücresi bulunmaktadır. Bu yumurta hücrelerinden biri adet gören genç kızda her ay yumurtalığın yüzeyine gelir ve oradan dışarı atılmaktadır. Bununla birlikte döllenmeye hazır olan bu yumurta için en uygun yer döl yatağıdır. Eğer döllenip buraya yerleşirse gebelik başlamış demektir.

Kadın Üreme Organları;

Kanallar: Yumurtalıktan atılan yumurtayı döl yatağına getiren organ, kanallar – Fallopian tüp dür. Kanalların bu görevi uç kısımlarının saçak şeklinde olması ile kolaylaşmıştır. Böylece dışarı atılan yumurta hücresini kolayca yakalayıp kanala sokar ve döl yatağına doğru hareket ettirir. Döllenme işi hemen her zaman bu kanal içinde
olur.

Döl yatağı – Uterus:

100 – 150 gr. ağırlığında armut biçiminde bir organdır. Ayrıca Armutun birinci görevi, döllenmiş yumurtayı gebelik sonuna kadar dış etkilerden korumaktır. Gebelik süresince çocuğun büyümesine ayak uydurarak doğuma yakın zamanlarda 1 – 1.5 kg kadar olur. Bununla birlikte Armuta benzetilen bu organın iki bölümü vardır.

a) Armudun geniş kısmı, gövdesi – Korpus
b) Armudun sap tarafı, buraya rahmin ağzı – Kollum da denir.

Kadın üreme organları!
Kadın üreme organları!

Kollum doğum sırasında açılmaktadır. Gövde kısmı da bir motor vazifesi görür ve içindeki çocuğu aşağıya doğru iter. Böylece bize göre tuhaf evrelerden geçer yaradılış. Bedenin ve organların kusursuz işleyişinden sonra o mübarek küçük yaratık, o melek o tertemiz şey böyle karmaşık bir işleyişle  ilerliyor.  Ve bazen kirlettiğimiz bedenimizde dünyaya geliyor!

Son söz!

Azgın ve sapkın erkekler beğendiniz mi? Ayrıca ağzınızdan düşürmediğiniz uğruna her türlü kötülüğü, sapıklığı ve barbarlığı yaptığınız, kadının işte o bölgesi. Bilimsel ve ilimsel olarak baktığınızda o kadar da güzel, çekici bir şey değil değil mi? Tabii aklınızı şeyinizden başka şeylere çevirirseniz, dünyanın zevk ve tatminden çok ötede olduğunu anlarsınız. Ve o sapıkça baktığınız organ yaratanın mucizelerini bu dünyaya getiriyor! Sağlık olsun!

 

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.