Nasıl

Timsah parmak kukla nasıl yapılır?

Parmak kukla

Timsah parmak kukla nasıl yapılır | Evde Korona’dan sıkılan çocuklar çok pratik ve eğlenceli oyunlar. Bu etkinlikte renkli kartonlar kullanarak çok sevimli timsah parmak kukla nasıl yapılır onu göreceğiz.

Parmak ucu kuklalar her yaştan insan için eğlenceli bir oyuncaktır! Biraz yaratıcılıkla, kuklaları istediğiniz her şeye benzetebilirsiniz. Basit parmak kuklalar yapmak oldukça kolaydır ve harika bir sanat ve el sanatları deneyimidir.

Örneklerimizde hazırladığımız hayvanlardan yola çıkarak sen de değişik kuklalar hazırlayabilir, parmak hayvanlarını çoğaltabilirsin.

Timsah parmak kukla nasıl yapılır?

Malzemeler,

  • Renkli kartonlar
  • Oyuncak gözler
  • Keçeli kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Adım adım Parmak Kukla!

1. Timsahın baş gövdelerini oluşturacak şekilleri şablondan faydalanarak renkli karton üzerine çiz, kenarlarından
dikkatlice kes.

Parmakta timsah kukla 1
Parmakta timsah kukla 1

2. Kesik çizgilerin olduğu yerlerden kartonu katla. Burun deliklerini keçeli kalem ile boya, yanaklarına minik noktalar çizerek bıyıklarını yap. Oynar gözleri yerlerine yapıştır. Oynar gözün yoksa gözleri de kalemle boyayarak yapabilirsin.

Parmağınızda kuklalar 2
Parmağınızda kuklalar 2

3. Renkli kartondan parmağın uzunluğunda bir dikdörtgen kes. Elinle dikdörtgeni bir silindir hâline getirerek
kenarlarından yapıştır. Hazırladığın silindiri timsahın arkasına yapıştırıcıyla sabitle.

3 . kademe
3 . kademe

4. Farklı renkte bir kartondan küçük yuvarlaklar kes ve bunları timsahın yüzüne ve vücuduna yapıştır.

Parmak Kukla 4
Timsah Kukla 4

5. Tüm parçaları oluşturduktan sonra baş ve gövdeleri birbirine yapıştırarak birleştir. Sağlam durması için yapıştırıcı kuruyana kadar elinle biraz tutarak destekle.

Parmak kukla 5
Timsah kukla 5 ve Son

Kuklanı Süsle;

Öncelikle malzemeleri birleştirin. Kumaş eldivenlere, makasa, tutkallara, çeşitli keçe renklerine, parlak kağıtlara ve kuklaları süslemek istediğiniz her şeye ihtiyacınız olacak! Kumaş eldivenler birçok bahçe mağazasında bulunabilir. Kuklaları süslemek için daha fazla alan sağlamak adına daha büyük bir boyut almak daha iyidir.

"Parmak

Keçe ve parlak kağıtlar kuklayı süslemeye yardımcı olmak için kullanılacaktır. Bir hata durumunda yeterli alan olmasını sağlamak için oldukça büyük keçe kareleri satın alın.

Kuklanı süsle. Bu noktada, alttaki iki keçe parçasını açabilmelisiniz, düz uç gibi. Şimdi kuklayı gerçekten kendi kuklanız yapmak için hayal gücünüzün özgürce koşmasına izin verebilirsiniz!

 

semihbulgur.com

 

Source
TRT Çocuk

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.