İnsan

Kazan kazan nedir? Çocukların Gözünden

Kazan kazan nedir? Çocukların Gözünden | Kazan kazan deyince aklımıza genellikle hemen parasal şeyler, karşılıklı maddi çıkarlar veya finansal iş ve oluşlar gelir. Ancak aslında kazan kazan yöntemi duygusal zekanın bir ürünü, paylaşımın mutluluğu ve ferahlığıdır. Bunu en saf ve en samimi şekilde çocukların gözünden ve onların hikayelerinden anlayabiliriz. İşlerinizin ve ilişkilerinizin kazan kazan olarak yaşanması dileği ile şimdi çocukları dinleyelim!

Kazan kazan nedir? Çocukların Gözünden!

Sevgili arkadaşlar, okulda arkadaşlarımızla evde kardeşimizle zaman zaman sorunlar yaşayabiliriz. Yani günlük hayatta insanlar arasında anlaşmazlıklar yaşanması normaldir. Önemli olan bu sorunları nasıl çözdüğümüzdür.
Bazı insanlar anlaşmazlık yaşadığında sadece kendi isteğini ve çıkarlarını düşünerek hareket eder. Bu da karşısındakinin üzülmesine ya da kırılmasına neden olur.

Kazan kazan nedir?
Kazan kazan nedir?

Bazı kişiler de anlaşmazlık durumunda arkadaşım üzülmesin diye kendi isteklerinden vazgeçerler ve böylece kendileri üzülürler. Oysa her iki tarafın da mutlu olabileceği, herkesin kazanabileceği bir çözüm yolu var.
Biz buna “kazan-kazan yöntemi” diyoruz.

İkimizde kazanabiliriz!

Evet arkadaşlar, kazan kazan nasıl bir yöntemdir bir bakalım… Bu yöntemde küsmece darılmaca yook.
Peki ne var? Her iki tarafın da mutluluğu var. Beraber paylaşmak, anlaşmak var!

Kazan kazan nedir? Bu nasıl mı olacak?

Sorun yaşadığımız arkadaşımızla oturup güzelce konuşuyoruz. Ve her ikimizi de mutlu edecek bir çözüm yolu buluyoruz. İsterseniz yaşanmış bir örnek verelim! İki kardeş olan İsa ile Meryem arasında, bakkaldan ekmek almaya gitme konusu, genelde tartışmayla neticelenmektedir. Bu anlaşmazlık yüzünden her sabah ikisi de kavga edip üzülüyordu.

Sorunu paylaşalım!

Bir gün anneleri onlara kazan kazan yöntemini anlattı. İki kardeş oturup konuşarak her ikisinin de mutlu olacağı bir çözüm yöntemi buldular. Nasıl mı? Öncelikle ekmek almaya sırayla gitmeye karar verdiler. Ayrıca kim ekmek almaya gidiyorsa diğeri de sofrayı hazırlarken ve toplarken annesine yardım etmeyi kabul etti.

Ve bu konuda bir daha tartışma yaşamadılar. Daha sonra anne ve babalarıyla mutlu ve huzurlu bir hayat sürdüler. Böylece bize kazan kazan nedir bu yöntem nasıl çalışır öğrenmiş olduk. Yani biz de kazandık!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.