İnsan

Kadın Psikolojisi ! Kadınlar Neden Çok Konuşur?

Kadın Psikolojisi! Kadınlar Neden Çok Konuşur | Aşk ilişkilerinde veya evlilik ilişkilerinde “kadınların ruhunu anlamıyorum” diyen birçok erkek vardır. Eğer kadın psikolojisini anlamıyorsanız, önemsiz bir konuda kavga edebilirsiniz veya mutsuzluklar aniden patlayabilir. Peki, bununla başa çıkmak için tam olarak ne yapmalıyız? Nasıl bir tavrımız olmalı? Bilmediğimiz çok şey var!

Kadın Psikolojisi ! Kadınlar Neden Çok Konuşur?

Bu yüzden kadın ruhunu “erkeklerin bilmesi gereken 8 kadın psikolojisi” kapsamında anlamak için ipuçları vermek istiyoruz. Kavga ettiğiniz sevgilinizle barışmak için veya eşinizle tartıştığınızda arayı bulmak için buradaki bilgilerden faydalanacağınızı düşünüyoruz.

Yalnızlık senfonisi ilişkiler
Yalnızlık senfonisi ilişkiler

Kadın Psikolojisi, empati arayışı!

“Birlikte geçirdiğiniz zamana daha fazla değer vermeni istiyorum.” Kadınların bu sözüyle kulakları ağrıyan birçok erkek olduğunu düşünüyoruz. Erkekler kadınların şikayetlerini kendi yöntemiyle ele alacak olsa da kimisi onu ilk kez dinliyorum diyecektir. Onun ne için endişelendiğini analiz eder etmez, soruna bir çözüm bulmaya çalışalım.

Aslında burası, kadın ve erkeğin büyük ölümünün gizlendiği yerdir. Kadınlar sıkıntılarından şikayet ettiklerinde veya danıştıklarında, onları çözmek için tavsiye istemezler, sadece düşünceleriyle empati kurulmasını isterler. Bununla birlikte, birçok erkek “sorunlarını çözmek” için mücadele ediyor.

Erkekleri Büyütmek!

Öte yandan, erkekler kadınların çok yormayan eylemlerine umutsuzca yanıt vermeye çalışır. Bir kadın bir erkekle romantik bir ilişkiye girdiğinde, eşini büyütmesi ve hayatta başarılı olması gerektiği konusunda bir görev duygusuna sahiptir. Ayrıca birçok erkek eşinin sürekli olarak kendisini değiştirmeye çalıştığını hissediyor.

Birbirimizin doğasını bilmeden böyle iletişim kurmaya devam edersek, anlaşmazlıkların giderek artmasının doğal olduğu söylenebilir. Öte yandan, kadın psikolojisini biliyorsanız, karşındaki kişinin tutum ve davranışlarını kavrayarak sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Kadınların şikayetleri hakkında tavsiyelerde bulunmak yerine, onları dinleyin ve anlayışınızı ifade edin.

Kadın Psikolojisi! Endişelerimde rahatlık istiyorum!

Kadınlar erkeklerle sorunları hakkında konuştuklarında, genellikle “rahatlatıcı kelimeler” duymak isterler. Öte yandan, kadın psikolojisinden anlamayan erkekler, konuşmanın ortasında bile “ilham verici çözümler” iletmeye başlar.

Erkekler, sorunu olan bir kadından önce somut bir çözüm sunmanın ona olan sevginin bir ifadesi olduğunu düşünür. Bunu yapmanın ilişkiyi derinleştireceğine inanırlar. Ama kadınların asıl istediği dikkatle dinlemek ve nazik bir şekilde teselli edilmektir.

En kötüsü de, bir erkek kadına ilham verici bir çözüm söylerse ancak hala depresyon sürüyorsa, tavsiyesinin reddedildiğini zanneder. Olumsuz karşılanıyorum, sanki onun tarafından bana ihtiyaç yok, ne kadar kötü bir adamım. O zaman onun dertlerini dinlememek doğaldır yanılgısına düşerler.

Kadın psikolojisi anlamak
Kadın psikolojisi anlamak

Önemli olan dinlemek.

Önemli olan hayatı boyunca onun sorunlarını dinlemektir, bir çözüm istemedikçe… Hata yaparsan kendine kızmayı bırak ve en önemlisi, tavsiyenin işe yaramadığını düşünme.

Aşkta, insanlar depresyonda veya sorunlu olduklarında biri tarafından desteklenmek isterler. Onun hikayesini dikkatle dinleyebilir ve iyi bir sevgili ilişkisi kurma şansı olarak onu rahatlatabilirseniz. Bir erkek olarak itibarınız yüksek olacaktır.

Kadınlar neden çok konuşur? Konuşmak stresi azaltmanın en iyi yoludur!

Kadınlar her halükarda konuşmayı seviyor, tıpkı “kadınlar hamamı” kelimesi olduğu gibi, “erkekler hamamı” diye bir kelime pek duyulmaz. Bir kadın stresli olduğunda, duygularını dile getirerek rahatlatmaya çalışır. Karakteristik olan, hikayedeki bağlantıdan bağımsız olarak, düşündüklerinizi kelimelerle ifade ediyor olmasıdır.

Başka bir deyişle, kadınlar stresli ve konuşuyorlar ama bu, tavsiye istedikleri için değildir. Yani Hikayelerini anlamalarını istedikleri için. Buna ek olarak, konuşma sürecinde stres atabilir ve sakinleşmesi için çözümleri kendiniz keşfedebilirsiniz.

Konuşmanın içeriği olarak bir tema belirlemiyoruz, ancak geçmişten bahsettiğinizi düşünüyorsanız, aniden gelecekten bahsedin. Böylece her türlü konuyu birbiri ardına yayacağız. Kadının sizi dinlediğini hissedebilirseniz, stres giderme daha da hızlı ilerler.

Kadın Psikolojisi! Kadınla konuşmak!

Bununla birlikte, birçok erkek kadınların stres atması için en iyi yol olan “konuşmayı” kabul etmekte zorlanırlar. Bu tür duygular erkek dinlenirken ortaya çıktığında, iyi bir ruh hali içinde konuşan kadın hemen sinirli hisseder, “düzgün dinle!”

Özellikle dikkat edilmesi gereken şey, tek elden konuşmayı dinlemektir. Kadınlar endişeleri hakkında konuşmaya odaklandıklarında stresi hafifletmek yerine tv izlemek veya gazete okumak rahatsız edici olacaktır. İyi bir ilişkiyi sürdürmek için, nazikçe dinlemek ve anlayış göstermek önemlidir.

İletişim ve eşler
İletişim ve eşler

Kadın Psikolojisi! Erkek sessizliğini yanlış yorumlama

Kadın ve erkek arasında bilginin işleni̇ş biçiminde büyük fark vardır. Kadınlar düşüncelerini kelimelerle ifade eder ve ne iletmek istediklerini açıklığa kavuşturmak için endişelerini dinleyiciyle paylaşırlar. Başka bir deyişle, konuşur konuşmaz kendi fikirlerini oluştururlar.

Ama sorun şu ki, erkekler her şeyden önce kelimelere dökmeden önce düşünürler. Yani bu, Deneyimlerimi ve sorunlarımı çözmenin yenilikçi yollarını araştırıyorum ve bir dereceye kadar bir araya getirdikten sonra konuşmaya başlayacağım demektir. Adam bilgileri böyle işlerken birçok kadın bunu olumsuz bir sessizlik olarak kabul ediyor.

Erkekler konuşmadan önce düşünür.

Bir erkeğin bakış açısından, “hala söyleyeceklerimi düşünüyorum.” Ancak kadınlar bunu “seni dinlemeye istekli değilim” veya “benim için çok önemli değil” olarak yanlış anlıyorlar. Günün havasına bağlı olarak, “onu sevmiyor” olursun.

Başka bir deyişle, kadınlar erkeklerin sessiz kalmasından çok korkuyorlar. Bir kadın için sessizlik gerektiren kelimeler, başkalarını inciten veya veda eden durumlardır. Bu nedenle, erkeklerin sessiz kaldıklarını gördüklerinde zihinsel kaygı hissetmeleri doğaldır.

Kadınlar birbirleriyle konuşurken, karşıdakini sürekli rahatsız etmemek için “ah” ve “heh” gibi sessizlik koyarlar. Bununla birlikte, birçok erkek, bilgileri işlemenin bir yolu olarak başkalarını dinlemenin önemini anlamaz. “hikayenizi derinden anlıyorum” diye bir mesaj gönderebilirsek, kadın psikolojisini yakalamaya bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Kadın Psikolojisi! Ayrıntılara dikkatin önemi

Erkeklerin her zaman duymak istemediği şeyleri duymaları abartı değildir. Bir ilişki ne kadar iyi olursa olsun, kadınlar bu sözleri söylediğinde erkekler neden mutsuz olduklarını anlayamıyorlar. Birçok erkek eve geldiğinde ailelerini geçindirmek için çok çalıştıklarından stresli olacaktır.

Çoğu erkeğin kadın psikolojisini yanlış anladığı gerçeği vardır. Yani çok para kazanabiliyorsanız, eşinizin rahat yaşayacağını düşündüğünüz gibi, büyük bir aşk için zaman ve çaba harcamalısınız.

Ama bir kadın bir erkeği partner olarak değerlendirirse, zenginliğe bakmaksızın ona bir hediye gibi davranır. Bu nedenle, kazançlar ne kadar iyi olursa olsun, eşinizi başka şeyler için ihmal ederseniz, değerlendirmeniz hiç yükselmeyecektir.

Kadınları dinlemek
Kadınları dinlemek

Tersten Bakalım

Ancak, tersten düşünürseniz. Büyük bir hedefi vurmaya çalışmak yerine çok sayıda küçük taş atabilmenin daha iyi olduğu söylenebilir. Kadınlar günlük hayattaki küçük şeylerle çok sevildiğini hissedebilirler. Kadın psikolojisinde küçük ayrıntıların önemini fark ederseniz, mutsuzluklar gidecek ve daha iyi bir ilişki kurulacaktır.

Böyle küçük şeyleri önemsememek yerine, onları dinlemek, depresyonlarında onlara sarılmak önemlidir. Bu kadar çabaladığınız için ödül almadığınızı düşünüyorsanız, önemsiz ilginiz olup olmadığını kontrol edin. Küçük değerler vermeye devam ederseniz doğal olarak gülümseyecektir.

Kadın Psikolojisi! Neşeyi hissetmek için önemsiz dikkat nedir?

Bence bir kadını mutlu etmek için ne yapacağı konusunda endişe duyan erkekler mutlaka vardır. Ancak, hiçbir şekilde zor değildirler ve sadece küçük bir şey yaparak bir erkek olarak itibarınızı artırabilirsiniz.

Evlilik ilişkisi ne kadar soğuk olursa olsun, ilk tanıştığımız zaman aramızda küçük bir ilgi vardı. Ancak, karşınızdakinin duygularının sizin gibi olduğunu gördüğünüzde rahatlamış hissederseniz. Ve daha sonra sevginizi ifade etmeyi yavaş yavaş ihmal edersiniz.

Bu nedenle, “neşe hissetmek için küçük dikkat” bazı örnekler vermek istiyoruz. Bu erkekler için önemsiz bir şey, ama kadınlar için, her birinin büyük bir hediyeyle aynı değerde olduğunu unutmayın.

Güzel iletişim örnekleri!

 • O gün neler olduğunu sor ve o gün neler yaşadığını dinle.
 • Sorunları hakkında danışırsa veya sıkıntılarından şikayet ederse, çözüme öncülük etmek yerine onu nazikçe dinlemeye odaklanın.
 • Tv izlerken veya gazete okurken konuşmamaya çalışın
 • Onun için düşündüğün küçük bir hediye ver, özel bir gün olmasa bile.
 • Görünümdeki değişiklikleri kaçırmayın (saç modeli değişikliği, ev yeni moda)
 • İşten sonra  onu ara ve ne almanı istediğini sor.
 • Utangaç olmadan sevgini kelimelerle ifade etmek
 • Günlük hayattaki hayal kırıklığından kurtulun (örneğin kullanımdan sonra klozet kapağını kapatmak)
 • Belirli bir kişiyle bir sorununuz varsa, onun tarafında olacak ve bir çözüm düşüneceksiniz (kayınvalide sorunu gibi)
 • Yemek istemediğiniz bir şey olduğunda, “her şey yolunda” (geçen gün yaptığınız gibi) yanıtını vermek yerine özellikle ne yemek istediğinizi söyleyin.
 • Çıkmaya başladığınız ve hediye olarak mesaj kartı attığınız zamanı hatırlıyor musun?
 • Arada bir görmek istediğiniz bir filme gidin.
 • Minnettarlığınızı kelimelere dök (ne kadar küçük olursa olsun “teşekkür ederim” i unutmayın)
 • Özellikle neye ihtiyacınız olduğunu ilk elden sorun (hemen yapabileceğinizi yapın)

Yapabileceğinizi yapın!

Tabii ki, bu listede olanları yaşamak onda sevgi dolu bir ifadeye yol açacaktır. Önemli olan ona önem vermektir. Küçük şeylerin birikmesi, akıllarda beklenmedik değişikliklere neden olacaktır. vazgeçmeden önce, “bu değişmeyecek” deme! Sadece yapabileceğinizi yapın buna değer.

Kadına hak ver
Kadına hak ver

Kadın Psikolojisi! İyiliğin dalgalanması!

Bir erkek ve bir kadının psikolojisinde “iyiliğin dalgalanması” vardır. Erkekler, buluşmanın başlangıcındaki samimi ilişkilerden sonra iyiliklerini yavaş yavaş reddetme eğilimindedir ve kadınlar ilişkileri uzadıkça azar azar artmaktadır. Bir taraf azaldığı ve diğeri yükseldiği için duyguların sıcaklık farkının ortaya çıkması doğal olabilir.

Kadının sık sık söylediği “artık sevgisini hissetmiyorum” iyiliğin tersine çevrildiği bir zaman olduğu düşünülmektedir. Kadınlar aynı zamanda erkeklere hizmet etmekten mutlu olan yaratıklardır. Ancak kadınlar ellerinden gelenin en iyisini yaparak kazanılan erkeklerden çok az ödül olduğunu hissederlerse, bunu şikayet şeklinde ifade ederler.

Öte yandan, erkekler bazen ona yaptıkları iyiliklerin yeterli veya daha fazla olduğunu düşünürler. Buna ek olarak, bazı erkekler yaptıkları şeyler için “kabul edildiklerini” bile hissedebilirler.

Büyük sorun!

Büyük sorun, bir erkeğin “verdiği iyiliklerin yeterli olduğunu ve elinden gelenin en iyisini yapmasının doğal olduğunu” yanlış anlamasıdır. Başka bir deyişle, bize verilen sevgiyi “geri verme” ihtiyacını unutuyoruz.

Sadece “kadınlar ellerinden gelenin en iyisini yapmayı sever” yani kadınların ellerinden gelenin en iyisini yapmaktan yorulduklarında kendilerini boşlukta hissetmeleri doğaldır. “hafife almamak” bir iyi niyet olduğunu kabul etmek ve minnettarlığınızı ifade etmek önemlidir.

Kadın Psikolojisi! Memnuniyetsizlik görünmez aslında!

Kadınlar içgüdüsel olarak erkeklere hizmet ederler. Erkek, kadının gülümsediğini ve isteği şeyi kabul ettiğini gördüğünde memnun olduğunu düşünecektir. Ancak, elinden gelenin en iyisini yapmak bazen sınırları zorlamaktır.

Onun için yapılmış bir eylem olsa bile, tatmin olması gerekmeyebilir. Size bir örnek verelim. Zamanının iyi değerlendirmek isteyen bir adam her hafta sonu eşiyle bir restoranda yemek yemeye çalışır. Ona her zaman ne yemek istediğini söyler ve o da buna uyar. Bir gün onun ani çıkışı karşısında hayrete düşer.

“Her zaman ne yemek istiyorsan onu yiyoruz, beni biraz daha düşünebilir misin?”

Bir erkeğin bakış açısından, kasın davete cevap verdiği için tatmin olması gerekirdi. Sorun şu ki, kadınlar mütevazı ve kapsamlı bir insanı oynayarak fikirlerini net bir şekilde ifade etmeye çalışmıyorlar. Belki de bir şekilde fikrini ona iletmişti, ama o bunu bir değerli olarak göremedi.

Kadın Psikolojisi Erkek Gözünden

Burada erkeklerin bilmesi gereken kadın psikolojisi “memnun olmadıkları halde gösteriş yapmayın” ve “fikirlerinizi açıkça iletmeyin”. Bu alışkanlıkları bilmeden iletişim kurmaya devam ederseniz memnuniyetsizliğinin patlaması an meselesidir.

Önemsiz kavgaları ortadan kaldırmak için, erkeklerin onun fikirlerini ortaya çıkarmak için çaba sarf etmesi gerektiği ve kadınların ona açıkça iletmek için çaba sarf etmesi gerektiği söylenebilir.

Kadın psikolojisi
Kadın psikolojisi

Kadınlarla iyi iletişim kurmak

Size anlattığım kadın psikolojisinden de görebileceğiniz gibi, kadınların partnerleri tarafından önemsenmeleri ve anlaşılması gerekir. Başka bir deyişle, iyi iletişim kurmanın anahtarı, erkeklerin “sevgiyi hissettirecek eylemler” ile davranmalarıdır.

Bununla birlikte, kadın ve erkek arasındaki bazı farklılıklar, geçmiş olaylardan kaynaklanan deneyimlerden kaynaklanıyor olabilir. Birbirinizi derinden sevmenin zamanı geldi. Fakat küçük bir konuşma veya davranışla incindiniz. İkiniz arasındaki bir sorun olduğunu düşünseniz bile, bu ailenizin siz çocukken yaptığı kavgalardan ve onunla daha önce yaşadığınız acı anılardan gelmesi de mümkündür.

Kadın Psikolojisi! Geçmiş Anılar

Geçmişin anıları, aniden hiç sebep olmasa bile ortaya çıkabilir. Örneğin, huysuz bir sevgilinin “çok can sıkıcı bir şey” olduğunu düşündüğünüz günler olabilir. Ayrıca başka bir gün, geçmişin deneyimi aniden canlanır ve bu nedenle stresli hissedebilirsiniz.

Kadın psikolojisi konusunda küçük ama önemli ayrıntılara değinmeye çalıştık. Umarım karşılıklı anlayışı derinleştirebiliriz. Buna ek olarak, “Aşk psikolojisi ile anlaşılan kadın kalbini”  görebileceğinizi düşünüyorum. Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.