İnsan

Erkeklerde Homoseksüellik Nedir? Belirtileri nelerdir? Aileler Ne Yapmalı?

Erkeklerde Homoseksüellik Nedir? Belirtileri nelerdir? Aileler Ne Yapmalı | Erkeklerde görülen homoseksüelliğin nedeni nedir? İşte önce bu soruyu cevaplamak gerekir. Homoseksüel çocukları olan annelerin, bu sorunu çok iyi anlamaları gerekir.

Homoseksüellerin apayrı bir dünyaları vardır. Kendilerine özgü bir düzenleri, yasaları, evleri, konuşma stilleri ve meslekleri vardır. Homoseksüelliğe neden olan ortamlar arasında, kışla, pansiyon, hapishane ve uzun deniz seyahatleri sayılabilir.

Erkeklerde homoseksüellik nedir?
Erkeklerde homoseksüellik nedir?

Erkeklerde Homoseksüellik Nedir?

Ford ve Beauch’un yaptıkları araştırmalara göre 76 toplumdan % 64’ü homoseksüelliği, bazı koşullarda normal olarak kabul etmektedir.

  • Roheim, Avusturalya’daki homoseksüellik için şöyle demektedir: “Müstakbel kayınpeder, kızının nikâh gününe kadar damadıyla bu tür arzularını giderir…”
  • Fas’da homoseksüel ilişkiler açıkça görülmektedir.
  • Bazı naziler, homoseksüelliği heteroseksüellerin erkekliği saymışlardır.

Psikanalist Görüşler! Belirtileri nelerdir?

Psikanalistin yaratıcısı Freud ilk olarak homoseksüellikten 1905 yılında bahsederek, bunun psikolojik bir olay olduğunu savunmuştur.

Ona göre homoseksüellik, çocuğun çekirdeği etrafında oluşturduğu ruhsallıktır. Yani annesine karşı duyduğu karı koca aşkı (Odip) ve penisini kaybetmek korkusudur.

Psikanalistin teorileri daha da sadeleştirilecek olursa, homoseksüelliğin nedenleri arasında annenin çocuğa aşırı ilgisi ve ona kendini bulma şansını tanımayışı sayılabilir. Bunun sonucu çocuk annesinin kendisine göstermiş olduğu aşırı ilgiyi psikolojik olarak, başkalarına göstermeye başlayarak homoseksüel olacaktır.

Homoseksüellik Nedir? Homoseksüelliğin çeşitli nedenleri vardır:

  • Cinsiyetler arasındaki farklılığı öğrenen çocukta penisini kaybetmek korkusu doğar. Bu korku, çocuğun bütün hayatı boyunca kadınlardan kaçmasında ve erkeklere yönelmesinde büyük bir rol oynayacaktır.
  • Babasından çok korkan çocuk, ona yaklaşabilmek onun sevgi ve şefkatini hissedebilmek için, kadınca bazı oyunlara başvuracaktır. Bu da çocuğu homoseksüelliğe iten en önemli etkenlerden biridir
  • Kimisinde de narsizim vardır. Yani çocuk tamamen kendine aşıktır, kendine tutkundur. Bu tutku daha ileride sadece kendi cinsinden olan birine doğru yönelerek homoseksüellik yapar. Bu tip homoseksüellik, genellikle buluğ çağından sonra görülür.

Cinsel İlişkiyle Geçen Hastalıklar ve Homoseksüellik,

Üzülerek belirtelim ki, homoseksüellik zührevi hastalığın yayılmasına yardım eder. Rektumda yerleşen zührevi hastalığın az belirti göstermesi ve homoseksüellerin birçok insanla cinsel ilişkide bulunması, bu yayılmayı artıran etkenlerdir. Böylece erkek adaşlarıyla homoseksüel ilişkileri sürdürürken, aynı zamanda heteroseksüel ilişkilerde de bulunanlar, kadın arkadaşlarına bu hastalıkları bulaştırırlar.

Homoseksüellik Nedir? Homoseksüel ilişkiler

Homoseksüellik genellikle, 10-12 yıl sürer. Bazı durumlarda geçtiği ve yerini heteroseksüelliğe bıraktığı görülmüştür. Gerçek homoseksüellerin ilişkileri aktif bir şekilde olur. Bunlar bazen duygusal ilişkilerin söz konusu olduğu durumlarda sürekli ilişki yaşarlar. Çoğu zaman da bir gecelik maceraları tercih ederler.

Aranılan eş ayrı ayrı karakter, yaş, fizik ve ruhsal yapıdaki erkeklerdir. Bazları sesleri, giyimleri ve hareketleri ile kadınları taklit ederler. Fakat aslında görünüşleri bir kadına benzemekten çok, bir kadının karikatürize edilmiş şekline benzer. Karşılıklı mastürbasyon yaparlar veya otomastürbatördürler.

Homoseksüellik nedir aileler ne yapmalı?
Homoseksüellik nedir aileler ne yapmalı?

Temas noktaları rektumdur. İlişkileri sırasında, birbirlerinin hoşuna gidecek, birbirlerine aşk uyandıracak hareketler yaparlar. Homoseksüeller, sevişme anında aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılırlar. Pasif olanlar kadınlık rolü yapar. Aktif olanlar ise, diğerinin pasifliği karşısında erkekleşirler ve normal karı koca ilişkisini sürdürürler. Aktiflik veya pasiflik rolü, homoseksüellerin arzularına göre oynanır. Yani isteyen homoseksüel, ortama göre aktif veya pasif olabilir.

Aileler Ne Yapmalı?

Bu sapkın eğilimi fark eden aileler görmezden gelmemeli konuşmalı ve dinlemelidir. Bu doğal olmayan bir rahatsızlıktır. Fark edildiği gibi profesyonel destek alınmalı ve çocuğun yaratılışına uygun doğal bir hayat yaşaması için caba sarf etmelidirler.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.