İnsan

Adım Adım Aşk! Nasıl Aşık Oluyoruz? Aşkın Aşamaları!

Adım Adım Aşk! Nasıl Aşık Oluyoruz? Aşkın Aşamaları | Aşkın altı aşamasını biliyor musun? Erkek ve kadın arasında çok farklı olan “duygu değişimleri” nasıl işliyor? Erkekler ve kadınlar aşık olduklarında, kabaca “Altı aşamayı” takip ederler. Aşama aşama gerçekleşen duygusal değişimlerde, kadın ve erkek arasında önemli farklar vardır. Neden her aşamanın özelliklerini öğrenip uzun süreli bir aşkı hedeflemiyorsunuz?

İlk buluşma aşk aşamaları
İlk buluşma aşk aşamaları

Adım Adım Aşk!

Aşkın ne kadar heyecan verici olduğuna zaman karar verir! Erkekler ve kadınlar aşık olduklarında, kabaca “altı aşamayı” takip etme eğilimindedirler. Ve ayrıca her aşamada, duyguları değişir.

Erkeklerin duyguları ilk başta belli etmeseler de çok güçlü hale gelir ve kadınlar kaçar. Bununla birlikte erkeklerin duyguları hızla sakinleşir, böylece kadınlar endişeli gözükürler. Evet, kadın ve erkek arasında, aşk anındaki duyguların yükselmesi ve alçalması gibi önemli farklar vardır.

Nasıl Aşık Oluyoruz? Aşkın Aşamaları!

Şimdi duygusal dalgalanmaların nasıl olduğunu, her aşamanın özelliklerini, nasıl farklı olduklarını tanıtacağız.

1. İlk bulaşmanın olduğu dönem

Erkeklerin duygularının istemeden yükseldiği bir zamandır. Stresten kurtulmak için genellikle kadınlardan çok erkeklere yaklaşırlar, yani dertleşmek için. Bu, aşık olma oranında kadın ve erkek arasında büyük bir eğilim farkı olduğu gerçeğiyle ilgilidir.

İlk buluşmanın karşı cinsi için, hangi oranda bir aşk sebebi olup olmadığını görelim.

Kadın = [%20: aşık oldu] [%50: normal ya da karasız] [%30: aşık değil]

Erkek = [%70: aşık oldu] [%10: normal ya da kararsız] [%20: aşık değil]

Erkeklerin % 70’i “aşık olma” aralığındayken, sadece % 20 ila 30’u kadınlarla çıkma konusunda olumsuz düşünüyor.

Bununla birlikte, kadınlar erkeklere [% 50: her iki kişiden biri] oranında çekimser ve karasız yaklaşma eğilimindedir.

Adım Adım Aşk! Kadınları anlamak zordur!

Başka bir deyişle, hızlıca canlı bir yaklaşım benimseyen erkeklerin aksine, kadınlar genellikle endişe duydukları ölçüde aşka yaklaşırlar.

Bu sıcaklık farkı nedeniyle erkekler çok fazla yaklaşır ve kadınlar kaçabilir.

Şimdi, burada dikkat edilmesi gereken şey, erkeklerin doğal yaklaşımının istenmeyen bir şekilde kalıcı olmasını engellemektir.

Kalbinin dört nala attığını düşünen bir adamın hisleri bir bakışta düşebilir. Ve bir kez bu olduğunda, heyecanlı zamanların duygularını geri kazanmak zor olacaktır.

Daha sonra onu ilgilendiren duyguları fark etseniz bile, artık çok geç olan şeyler vardır. Bu yüzden karşı tarafla gerçekten ilgilenmiyorsanız, lütfen kendinize onunla gerçekten ilgilenip ilgilenmediğinizi sorarak duygularınızı erkenden kontrol edin. Çünkü aniden onunla iletişimi keserseniz, bu derin çöküntülere neden olur.

Aşk nasıl başlar
Aşk nasıl başlar

2. Aşk başlangıcı

Kadınlar erkeklerden gelen yaklaşıma cevap verdiğinde, aşkın başlangıcına girerler. Bu kadınlar için en önemli dönemdir!

İlişkinin bu döneminde, erkeklerde birden bire sevgi fışkırmaları olabilir ve bazen de erkenden sıvışma moduna girebilirler.

Bir süre flört ettikten sonra, erkeğin duyguları heyecanı kaçınılmaz olarak sakinleşir. Bu yüzden lütfen bu dönemin tadını çıkarın.

Ayrıca bu dalgalı dönem, aşkın başlangıcıdır aynı zamanda aşkı inşa etmek için en iyi bir şanstır.

Erkekler başkalarına karşı daha fazla sevgi hissetme eğilimindedir. Bu nedenle erkeklerin yılın bu zamanında birçok şey yapması, kadınlara karşı derin bir sevgi duymalarını kolaylaşır.

Adım Adım Aşk! Sevgi biriktirmek!

Bu nedenle, acele etmeden tamamen saf bir niyetle sevgi biriktirmeniz önerilir.

Bu aşamada erkeklerin sevgisi “orijinal anlamda sevgi” ve “Libido Unsuru“nun bir karışımıdır. bununla birlikte, “cinsel unsur” bir süre flört ettikten sonra sakinleşir ve “orijinal anlamda aşk” kalır.

Sonuçta kalan “orijinal anlamda aşk” miktarı çok küçükse, adam rüyadan uyanabilir ve selamı kesebilir.

Hızla gelişen sevginin daha sonrasında iyi gitmesinin zor olmasının nedenlerinden biri; daha sonra kalan sevginin eksikliği olduğu söylenebilir.

İlişkinin devamında “sonra kalan orijinal aşkı” biriktirmek çok önemlidir. Çünkü erkeğin duyguları azalmaya başladıktan sonra sevgi biriktirmeye çalışsa bile genellikle çok geç olur.

Bir kadının kalbi ile bir erkeğin kalbi çok farklıdır! Aşk için yararlı olan “erkek psikolojisi” üzerine bir makale… “Erkek psikolojisi

3. Heyecan verici sezon

Bu sefer sizin için en uygun insanın, bu kişi olduğunu hissediyorsunuz.

Beraberlik yoluna girdiklerine dair net bir “işaret” olmadığından, erkek veya kadın endişeli olabilir. Ancak bu endişe duygularını daha da heyecanlandıracaktır.

İtiraf ettiklerinde, resmi bir çifte dönüşmüş olurlar.

Bazı durumlarda, adını koymadan çıkıyorlar ve geziyorlar. Ancak daha net bir şekilde “dışarı çıkalım” sözüyle, birbirlerini daha net tanımaları gerekir. Böylece iç güven ve huzur yaratmak daha kolaylaşır.

Aşkını itiraf et Adım Adım Aşk
Aşkını itiraf et Adım Adım Aşk

Adım Adım Aşk! Sevgini itiraf et

Çıkmadan önce mümkün olduğunca duyguları itiraf etmek daha iyidir.

Erkekler ve kadınlar aşık olduklarında, yaklaşık “altı aşamayı” takip ederler. Ve yani ilerledikçe gerçekleşen duyguların değişimi kadın ve erkek arasında bazı farklar gösterir. Şimdi kalan aşamaları öğrenelim ve uzun süreli bir ilişkiyi hedefleyelim.

4. Aşk dönemi

Bu kez tarihi karar verildi ve mükemmel durumdasınız. Ancak ilişkinin bu döneminden itibaren erkeklerin duyguları genellikle düşüş eğilimine girer.

Bunun nedeni, erkeklerin açık bir “flört” kararı verildiyse (Aşk itirafı ve evet cevabı) sadece buna odaklanıp rahatlama eğiliminde olmalarıdır.

5. Kadında anksiyete dönemi

Aşk döneminden itibaren erkeklerin duygularının heyecanı giderek azalır. Ve yani kadınların ve erkeklerin heyecan derecesi nihayet tersine döner ve fark açılmaya başlar. Ve bu duygusal heyecanındaki fark açıkça ortaya çıkar.

Kadınlar flört başladıktan sonra bir süre daha sevgi aramaya eğilimlidir.

Kadınlar erkeklerden daha yavaş olduğu için heyecandan sonra sakinleşmeleri daha uzun sürer. Ve böylece bu duygusal boşluk kadınları huzursuz ediyor.

“Ondan itiraf ettim…” ve “Çıkmadan önce daha nazikti…” gibi düşüncelerden dolayı erkeğin sevgisinden şüphe etmek oldukça kolaydır.

Aşk ve huzur
Aşk ve huzur

Adım Adım Aşk! Neden Mesaj Atmadın!

“Mesaj alamıyorum” diye endişelenmeleri veya erkeği denemeleri de bu zamanın bir özelliğidir.

Dikkat etmeniz gereken şey, bunun “Duyguların heyecanı = Aşk” olmadığıdır.

Aşk Unsurları

Duygunun heyecanı kısa vadede tavan yapıyor. Ancak aşk birçok unsurdan oluşmaktadır.

“Cinsel aşk”, “Düşünsel aşkı”, “Karşı taraf için bir şeyler yapmayı sevmek” ve “Duyguları yatıştırmak için sevgi” de vardır.

6. İstikrarlı dönem

Kadınlar anksiyete dönemini aştığında, yavaş yavaş duygularını sakinleştirir ve günlük benliklerini ifade etmeye başlarlar.

İkisi de söylediklerini dinliyor ve bunu yapmak hoşlarına gidiyor. Ona, içinden geleni söylemen yani karşındakine iletmen önerilir.

Birbirlerine yani karşı tarafa “doğal olarak” önem verdikleri, “sevginin temelinin” inşa edildiği bir dönemdir.

Söylediklerini kabul etmeseler de durumu paylaştıklarında, onlarda yumuşak bir sevgi doğar.

Adım adım aşk
Adım adım aşk

Adım Adım Aşk! İlişkini kontrol et!

Ancak, sadece biri veya diğeri dikte ediyorsa veya diğer taraf kabul edilmiyorsa. Bu davranıştan sonra ilişki doğal bir kaybolmaya dönüşebilir ve bir kavga ile ayrılmalar yaşanabilir.

Elinden gelenin en iyisini yaparsan, gelişebilirsiniz. Ancak olmuyorsa ilk etapta uyumluluk sorunu nedeniyle mücadeleden vazgeçmek daha iyi olabilir.

İşte böyle, kadın ve erkeğin duyguları kabaca bu şekillerde değişiyor.

Şu anda sahip olduğunuz endişe, erkeklerle heyecanlı hissettiğinizi fark etmenize bağlı olabilir.

Bir sonraki aşamada nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsanız, aşkın sürmesi daha kolaydır.

Neden hangi aşamada olduğunu kontrol etmiyorsun?

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.