Güzel Bilgiler

Yaz kokusu nasıl seçilmeli 2024

Yaz kokusu nasıl seçilmeli | Koku bir takı gibidir, sizi giydirir ve ruh halinize, ortama ve mevsimlere göre kıyafetinizi tamamlar. Ve tıpkı elbiselerimizin değişmesi gibi, her yaz üzerimize yeni bir dokunuş için koku değişikliğine hazırlanıyoruz. Tropik meyveli, çiçekli, portakallı ama aynı zamanda dolgun, odunsu bir yaklaşım 2024 yazının kokuları olabilir mi? 2024’ün güzel kokuları burnumuza gelmeye başladı bile!

Sahilde güzel kokmak
Sahilde güzel kokmak

Yaz kokusu nasıl seçilmeli 2024?

2021 yaz kokuları için kilit rol oynayan şey kişisel bileşenler olacak. Yani belki de neşeli, canlı ve renkli dokunuşlar… Armut, incir, ekşi kırmızı meyveler, mandalina, bergamot ve genel olarak narenciye, çilek ve ahududu yaygınlığı olan meyveli kokular duyabiliriz. Belki de tropikal meyve kokuları olabilir.

Başka bir büyük trend ise taze ve deniz dokunuşları ile temsil edilir. Hafif tuzlu ve otsu, pırıl pırıl ve hafif keskin. Açıkçası, çiçek kokuları da var. Gül tonlamaları azaldı. Ancak ardından yasemin, vanilya ama aynı zamanda misk olabilir. Bunun yanında kış ayları genellikle daha sıcak, yoğun ve kehribar kokuları ile karakterize edilen bir  mevsimdir. Ancak yaz kokuları için bile her şeyi daha ilginç ve şehvetli hale getiren tütsü ve orman kokuları kullanılabiliyor.

Kişiliğinize en uygun parfüm nasıl seçilir?

Bir parfüme aşık oluruz. Bir süre ona dayanmaya çalışıyoruz ve sonra bizi seçenin o olduğunu anlıyoruz. Evet bu böyledir. Çünkü PH ve cilt temel bir rol oynar ve bazı kokuların diğerlerine üstün gelmesini sağlar. Yani cildimizi kokusuyla birleşir ve karışır. Parfümü dirseğinizin iç kısmında deneyin ve birkaç saat bekleyin. Böylece tüm kokusunu serbest bırakır ve açılıp yayılmak için zamanı olur.

Yaz kokusu nasıl olmalı?
Yaz kokusu nasıl olmalı?

Cildinize sorun!

Ancak esas olarak ciltte hissetmeyi ne kadar sevdiğinize bağlı olarak ne tür bir parfüm satın alacağınıza karar verin! EDP, EDT, vücut sisi ve parfümlü sular, vücut kremleri veya saç için parfümler…

Eau de parfum en yoğun ve kalıcı olandır. Eau de toilette ise kokulu su ile taze, narin ve hafif, çok baskın olmayan ve çok daha uçucu orta bir yoldur. Ancak aynı parfümün eau de parfum (EDP) ve eau de toilette (EDT) varyasyonları arasında radikal değişiklikler olabilir. Dikkat edin!

Seyahatler için mükemmel bir alternatif var. Bu da harika, hoş, göze çarpmayan bir koku veya katı-sıvı koku veren parfümlü vücut kremleridir. Başka bir harika yaz ip ucu da saç için parfümleridir. Özellikle gözenekli veya ince telli saçları olanlar için mükemmeldir. Ama her şeyden önce saçları yenilemek ve tazelemek için yararlıdır.

 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.