Güzel Bilgiler

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Hangisi Size Uygun?

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Hangisi Size Uygun | Marilyn Monroe çok güzel söylemiş; “Topuklu ayakkabı bir kadının en iyi arkadaşıdır!” Doğru ayakkabı türü güveninizi artırabilir, görünümünüzü değiştirebilir ve odaya girer girmez kafaları döndürebilir. Tek soru şu: Hangileri sizin için en iyisi? Topuklu ayakkabı söz konusu olduğunda, alışveriş koridorları düşünebileceğinden daha geniştir. İster abartılı stilettoların, zarif pompaların, ister şık botların peşinde olun, moda kelimesinin sizi kapsayacağından emin olabilirsiniz. Bir sonraki ayakkabı çiftinizi seçerken, bunlar bilmeniz gereken farklı topuklu ayakkabı türleridir. 2024’te de topuklular hep ayak altında olacak!

Tüm Yıl Boyunca Giyeceğiniz Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024!

Çoğumuz muhtemelen sadece iki veya üç farklı topuklu ayakkabı türünü ayırt edebiliriz. Ancak, aslında, çok daha fazlası vardır. Farkında olmadan, çoğuyla yolunuzla bir yerde çoktan kesişmiştir. Modanızı hızlandırmak için, aşağıda en yaygın topuklu ayakkabı türlerini listeledik.

Dekoratif Sanat Eseri Topuklu

Bunlar bir sanat eseri ve rüya gibiler? Tasarımcıların ilham perilerinin bu kadar tahrik edici olması inanılmaz. Bunları giymeyi bırakın gece beraber uyumak isterdim.

Sanat eseri topuklu
Sanat eseri topuklu

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Parlak Topuk

Tıpkı alevlenmiş kotlar gibi, bu topuk da en sevdiğimiz çiçek gücü döneminde popülerlik kazandı, 70’lerde. Parlak topuklar, yavaş yavaş tabana doğru genişleyen daha ince bir taban ile karakterize edilir.

Parlak topuk
Parlak topuk

Fransız Topuk

Louis topuğu veya pompadour topuğu olarak da bilinen Fransız topuğu, makara topuğunun bir varyasyonudur. Tıpkı ikincisi gibi, Fransız topuğu da geniş bir üst, ince bir orta ve hızlı kavisli bir alt parçaya sahiptir. Ayrıca, genellikle daha kısa taraftadırlar.

Fransız topuk
Fransız topuk

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Yüksek Topuk

Yüksek topuklu ayakkabılar her türlü şekil ve yükseklikte olabilir. En az dört inç veya daha fazla her topuk bu kategoriye girebilir. Daha uzun bir topukla giyilen en yaygın ayakkabı türleri pompalar, stilettolar ve topuklu sandaletlerdir.

Yüksek topuklu ayakkabı modelleri
Yüksek topuklu ayakkabı modelleri

Yavru Kedi Topuğu

Yavru kedi topuklu ayakkabılar, daha yüksek topuklu ayakkabılarla yürümekten rahatsızsanız veya daha uzun taraftaysanız ancak bu nedenle güzel topuklu ayakkabı giymekten kaçınmak istemiyorsanız harikadır. Bu tür topuk tipik olarak incedir ve her zaman üç inçin altındadır.

Yavru kedi topuk
Yavru kedi topuk

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Orta Topuk

Orta topuklu ayakkabı mükemmel bir ofise kullanımına ve günlük yüksekliğe sahiptir. Üç ila dört inç uzunluğundadırlar. Yani bu da ayak topuklarınıza çok fazla baskı yapmadan duruşunuzu iyileştirdikleri için ideal iş ayakkabıları olabilirler.

Orta topuk
Orta topuk

İnce Topuk

İnce topuklu ayakkabılar, şehirde bir gece veya şık bir etkinlik için seksi bir seçimdir. İnce, uzun topuk bacaklarınıza görsel uzunluk ve adımınıza biraz yaylanma eklerler.

İnce topuklu ayakkabı modelleri
İnce topuklu ayakkabı modelleri

Makaralı Topuklu Ayakkabı

Bu dekoratif topuk türü Barok ve Rokoko dönemlerinde Avrupa kökenlidir. Kum saati şekli, bu topuğun adını aldığı eski bir iplik makinesinin makarasına benziyor.

Makaralı topuk
Makaralı topuk

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Kare Topuk

Kare topuklu ayakkabılar, blok topuklu ayakkabılara benzer şekilde, genellikle daha kalın tarafta ve dikdörtgen şeklindedir. Bu stil sivri bir pompa çifti ile birlikte ekstra şık görünüyor. Ancak genellikle patiklerde ve diğer ayakkabı modellerinde de bulunurlar.

Kare topuk
Kare topuk

Kalın Küba Topuğu

Kalın Küba topuğu, Küba topuğunun daha büyük bir varyasyonudur. Genellikle uzun botlar, ayak bileği botları ve diğer sağlam ayakkabı türleri için kullanılırlar.

Kalın Küba Topuğu
Kalın Küba Topuğu

Çok Yüksek Topuk

Çok yüksek topuklu ayakkabılar sekiz inç veya daha fazla yüksekliğe ulaşabilir. Gerçekten, sınır gökyüzüdür. Bu ayakkabılar genellikle ayağı fazla baskılamak ve yürüyüş deneyimini daha rahat hale getirmek için önde bir platform ile donatılmıştır.

Çok yüksek topuk
Çok yüksek topuk

Farklı Topuklu Ayakkabı Çeşitleri

Topuklu ayakkabı söz konusu olduğunda, hangi tiplerin ne tür ayakkabılarla gittiğine dair bir kural yoktur. Bu yüzden ayakkabı reyonunun raflarından size göre her türlü kombinasyonu bulmanız şaşırtıcı değil. İster tıknaz pompaların ister ince topuklu ayak bileği botlarının peşinde olun, her zevke uygun bir şeyler vardır.

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Ayak Bileği Patikleri

Havalı bir çift ayak bileği botu her kadının gardırobunun bir parçasıdır. Sezonlar arası giyinmek için mükemmel bir ara ayakkabı. Tıknaz, orta topuklu ayaklarınızın tüm gün dayanacağı bir topuklu.

Bot topuklu ayakkabı modelleri
Bot topuklu ayakkabı modelleri

Pompalar

Pompalar başka bir klasiktir ve her kız en az bir çift sahip olmalıdır. Zamansız bir siyah veya çıplak pompa setinin nasıl hızlı bir şekilde bir numaranız olacağını göreceksiniz. Haftalık dokuz ila beş saatleri için mükemmeldir. Ayrıca sosyal etkileşimler için bir kot pantolon veya kokteyl elbisesi ile zahmetsizce birleştirilebilir.

Pompa topuk
Pompa topuk

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Topuklu Çizmeler

İyi bir çift topuklu bot sizi soğuk günlerde modaya uygun sıcak ve kuru tutacaktır. Stil ipucu: daha küçük bir topuk, kıyafetinizi giderken, uzun bir topuk tam tersi bir etki yapacaktır.

Çizme topuklular
Çizme topuklular

Platform Topuklu Ayakkabı

Platform topuklu ayakkabının önünde ek bir plato bulunmaktadır. Bu, topuğunuza rahatlık ve boyunuza birkaç inç daha ekler. Platform topuklu ayakkabılar, en iyi geceler için ve diğer 24 saat kapalı etkinlikler için giyilir.

Platform Topuklar
Platform Topuklar

Kama Topuklu

Konfor ve topuklu ayakkabı kelimelerinin genellikle birlikte çok iyi gitmediğini kabul edeceğiz. Ancak uzun ayakkabılara gelince, kama topuklu ayakkabılar bu kategoride şampiyondur. Kamalı taban, hoş bir yürüyüş deneyimi ve şık bir görünüm için eşit ağırlık dağıtılarak tasarlanır.

Kama topuk
Kama topuk

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Kama Sandaletler

Biraz daha yüksekliğe sahip günlük bir sandalet arıyorsanız. Kama sandalet arkadaşınız olacaktır. Düz kamalı topuk, çok tıknaz görünmeden sizi rahat tutacaktır. Ayrıca hafif bir yaz elbisesi ile eşleştirildiğinde de süper sevimli görünüyorlar.

Kama Sandalet
Kama Sandalet

Stilettos

Ayakkabı bölümünde stiletto topuğundan daha seksi bir şey olamaz. Ancak üç ila dört inç yüksekliği ve ultra ince topuğu ile bu bebekler deneyimsiz yürüyüşçüler için değildir.

Stiletto sandalet
Stiletto sandalet

Yüksek/Orta/Düşük Topuklu Sandaletler

Hiçbir şey bir yaz kıyafetini, sevimli bir çift topuklu sandalet kadar tamamlayamaz. Yılın sıcak aylarında ayaklarınızı güzelce sarıp havalandırarak tutmak için, sizi emrinizdeki sandalet çeşitleriyle tanıştırmak istiyoruz.

Yüksek orta düşük topuklu ayakkabı modelleri
Yüksek orta düşük topuklu ayakkabı modelleri

Sapan Topuklu Ayakkabı

Sapanlar, ayağı ayakkabıya sabitleyen topuk etrafında ince bir kayışla tanımlanır. Ayaklarınızın köprüsünde kaba bir kayış olmaması görsel olarak bacağınızı uzatır ve inceltir.

Sapan topuk
Sapan topuk

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Ayak Bileği Askılı Topuklu Ayakkabı

Adından da anlaşılacağı gibi, ayak bileği kayışı topukları ayak bileğinin etrafındaki bir kayışla tutturuldu. Yani bu da genellikle, daha fazla güvenlik için bir sapan kayışı ile birleştirilir.

En güze topuklu ayakkabı modelleri
En güze topuklu ayakkabı modelleri

Dikiz Ayak Topuklu

Dikiz parmaklı topuklu ayakkabılar, önünde gözetleme deliği var. Bu yazlık ayakkabılar her kıyafete şıklık ve A-line yazlık elbiselere biraz vintage çekicilik katarlar.

Dikiz ayak topuk
Dikiz ayak topuk

Katır Sandaletleri

Ayakkabılarınıza kolayca girip çıkmayı tercih ederseniz, katırlar size göre olacaktır. 90’ların trendi son zamanlarda büyük bir geri dönüş yapıyor ve özellikle süet gibi kadifemsi tekstillerde muhteşem görünüyor.

Katır sandalet
Katır sandalet

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Dantel Bağcıklı Topuklu Ayakkabı

Bağcıklı topuklu ayakkabılar tipik olarak iki farklı ilham kaynağından kaynaklanır: klasik balerin ayakkabısı veya Roma gladyatör sandaleti. İlki daha zarif, kadınsı bir hava taşırken, diğeri güçlü ve seksi bir tonu güçlendirir.

Bağcıklı sandalet
Bağcıklı sandalet

Kesik Topuklu Ayakkabı

Kesilmiş topuklu ayakkabılar, ayağınızı modaya uygun bir sanat eserine çeviren ayakkabı boyunca yaratıcı desenlere sahiptir.

Kesilmiş topuklu ayakkabı
Kesilmiş topuklu ayakkabı

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Oxfords Sandalet

Oxford sandaleti, erkek bağcıklı ayakkabılarından ve geleneksel okul üniformalarından ilham almıştır. Bu keskin görünümlü ayakkabılar, rahat ve akıllı giyinmeye mükemmel bir katkıdır.

oxfords sandalet
oxfords sandalet

Espadrille Topuklu Ayakkabı

Espadrille topuklu ayakkabılar geleneksel İspanyol sandaletinden kaynaklanmaktadır. Ayakkabı, tuval veya pamuklu kumaşa ve dokuma esparto ipinden yapılmış esnek bir tabana sahiptir.

Espadril topuklu ayakkabı modelleri
Espadril topuklu ayakkabı modelleri

Blok Topuk

Blok topuklu ayakkabılar sadece süper şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda sağlam bir topuk, vücudunuzun ağırlığını daha ince topuklara kıyasla farklı bir şekilde dağıtma eğilimindedir. Böylece, ayağınızın önünden biraz basınç alırlar, bu da daha rahat bir duruşla sonuçlanır.

Blok topuk
Blok topuk

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Küba Topuğu

Küba topuğu çocuklardan bir hatıra gibi. Genellikle boyları kısa ila orta ve ayak bileği botları, Oxfords, makosen ve diğer kapalı ayakkabılarda bulunurlar. Topuk görünüşte çok sağlam olsa da, yukarıdan aşağıya hafif bir konik görünüşü olabilir.

Küba Topuğu
Küba Topuğu

Virgül Topuklu Ayakkabı

Bu moda topuk, adından da belli olduğu gibi virgül şeklindedir. Sıra dışı hilal formu modaya uygun bir ifadedir ve inanılmaz derecede göz alıcıdır.

Virgül topuklu ayakkabı modelleri
Virgül topuklu ayakkabı modelleri

Huni Topuğu

Huni topuğu, güçlü bir platformla dar yapıdadır. Hassas ama biraz kalın yapıdadır. Güçlü bir taban ile adlandırılır. Huni topuklu ayakkabı çeşitli topuk modellerine uyar ve çeşitli uzunluklarda olabilir. Bu topuk stili çok yönlü ve zamansızdır.

Huni topuklu ayakkabı modelleri
Huni topuklu ayakkabı modelleri

Topuklu Ayakkabı Modelleri 2024! Sıkça Sorulan Sorular?

Topuklu ayakkabı çeşitleri nelerdir?

Farklı topuklu ayakkabı türleri blok, Küba, virgül, koni, dekoratif, parlama, Fransız, yüksek, yavru kedi, orta, ince, makara, kare, kalın Kübalılar ve çok çok yüksek olanlar olarak sıralanabilir.

Hangi topuk türü en rahattır?

Genellikle, topuklarınız ne kadar düşük ve kalın olursa, o kadar rahat olurlar. Ayaklarınızın toplarına daha az baskı yapar ve dengeli kalmak için bacak ve ayak kaslarınıza asılmanız gerekmez. Podiatristlere göre ideal yükseklik bir ila iki inç arasındadır.

Rahat topuklu ayakkabıları nasıl seçebilirim?

Rahat topuklu ayakkabı seçmenin en iyi yolu onları denemektir. Bunları ne zaman giyeceğinizi, ne kadar süre, ne kadar yürümeniz veya ayakta durmanız gerektiğini, hangi yüzeylerde olacağınızı ve zaten ne sıklıkta topuklu ayakkabı giydiğinizi düşünün.

Bir akşam yemeği randevusuna gitmek için rahat olan topuklu ayakkabılar ile iş için rahat olan veya bir kokteyl etkinliğine katıldığınız topuklu ayakkabılar arasında farklar olacaktır. Hiç yüksek ayakkabı giymiyorsanız, stilettolara kadar çalışmak iyi bir fikirdir. Çünkü topuklar sadece rahatsız edici olmakla kalmaz, yürüme şeklinizi de değiştirir buna alışmak ise zaman alabilir.

Yüksek topuklular rahat olabilir mi?

Yüksek topuklu ayakkabılar *nispeten* rahat olabilir. Ancak bunlara alışmanız gerekir. Sadece düz ayakkabı giyen biriyseniz veya koşucu, sporcu iseniz biraz dayanıklılık oluşturmanız gerekir. Topuklu ayakkabılar yürüme şeklinizi, duruşunuzu ve ayağınızın şeklini değiştirir.

Dengede kalmanıza yardımcı olmak için ekstra dolgulu veya ayak topunun altında bir platform ve daha kalın topuklu ayakkabılar içeren stiller seçebilirsiniz. Kayış ipler ayrıca konfor ve kararlılık katabilir. Ayrıca kötü ağrıları daha kalın tabanlarla önleyerek ayakkabılarınızı her zaman giyebilirsiniz.

5 cm topuklular yüksek midir?

Hayır, 5 cm topuklu ayakkabı düşük topuk olarak kabul edilir.

Kadınla bütünleşmiş olan topuklu ayakkabı ve kilotlu çoraplardan vaz geçmeyin!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.