Güzel Bilgiler

Sonbaharda Gidilecek Yerler | Gezmek İçin En Güzel Mevsim 2024

Sonbaharda Gidilecek Yerler! Gezmek İçin En Güzel Mevsim 2024 | Sonbaharda yurtdışına seyahat etmek istiyorsanız, her şey burada! Eylül, Ekim ve Kasım aylarında ziyaret etmek için en iyi yerleri sizler için derledik. 2024 dünyanın en güzel yerlerini gördüğünüz bir yıl olsun! Keyifli okumalar!

Türkiye’de sonbahardan bahsedersek. Türkiye’de sonbahar yaprakları izlemek ve yumuşak bir havayı teneffüs etmek ve spor yapmak için en iyi mevsimdir. Ancak neden bu yıl denizaşırı ülkelerden farklı sonbahar manzaralarını denemeyelim? İşte hepsi burada. Eylül ayından Kasım ayına kadar ziyaret etmek istediğiniz özenle seçilmiş yurtdışı noktalarını tanıtacağız. Sonbaharın en iyi sezonunun tadını çıkarabilmeniz için turistik bilgiler sunacağız!

Eylül-Kasım ayları arasında yurtdışına bir geziye çıkalım!

Denizaşırı ülkelerde, yaz tatili seyahat sezonunun sona ereceği Eylül ayından itibaren, otel uçuşları ve diğer uçuşların fiyatları düşecektir. Harika bir yurtdışı gezisinin tadını çıkarmak istiyorsanız, yılın bu zamanını hedefleyin.

Bangkok

Bankokta Sonbahar
Bankokta Sonbahar
Tayland’da Kasım ayı, yağmur mevsiminin uzaklaştığı, iklimin sakinleştiği ve sıcakların hafiflediği harika bir turizm sezonudur. Ayrıca Bangkok’un başlıca turistik mekanları olan tapınaklar ve kraliyet saraylarında konforlu bir turun keyfini çıkarabilirsiniz.
Bangkok’un turistik mekanları sadece tarihi mekanlardan ibaret değildir. Bunların yanında şık mağazaları ve kafelerle ziyaret etmenin keyfini çıkarabilir. Ayrıca lüks otellerde makul bir fiyata kalabilirsiniz!
Her yıl Kasım ayı sonlarında Loy Krathong Festivali adlı geleneksel bir etkinlik düzenlenir. Nehre fener dökerek su ruhuna teşekkür edilir. Yani bu festivalde muhteşem manzaralar görebilirsiniz.

Sonbaharda Gidilecek Yerler! New York

Sonbaharda gidilecek yerler. Newyorta tatil!
Sonbaharda gidilecek yerler. Newyorta tatil!
Kasım ayında New York, sonbahar yaprakları, yemek ve sanat gibi sonbaharın tüm gerçek zevkleri için en iyi mevsimdir. Dünyanın her zaman ön saflarında yer alan sanat, dans, müzik, müzikal, yiyecek ve içecek, moda gibi 1’den 10’a kadar her şeye sahiptir. Tartışmasız bir turistik nokta ama özellikle tavsiye ettiğim şey sadece mevsiminde görülebilen sonbahar yapraklarıdır.
Yılın bu zamanında, büyük şehirde bir vaha olan Manhattan Adası’nın merkezinde yer alan büyük park
“Central Park” sonbahar yapraklarını karşılamaktadır. Yani yürüyüşler ve at arabası gezileri ile sonbahar atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca harika bir fotoğraf noktasıdır. Tüm vücudunuzu alacakaranlıkta saran harika bir gün batımı da görebilirsiniz.
En güzel manzaralar parktaki Jacqueline Kennedy Onassis Rezervuarı’ndan da bulunabilir. Ancak daha büyük bir gün batımını sessizce izlemek istiyorsanız, Manhattan Adası’nın batısından yaklaşık 5 km (arabayla yaklaşık 15-20 dakika) akan Hudson Nehri boyunca Hudson River Park’a gidin. Az sayıda turist vardır ve ayrıca şaşırtıcı bir şekilde küçük bir yer.

Sonbaharda Gidilecek Yerler! Avustralya

Avustralya sonbahar!
Avustralya sonbahar!
Sonbahar mevsiminde sanat, sonbahar yaprakları, spor, yeme içme gibi gezmek ve gezmek için birçok yer vardır. Yani Avusralya gibi denizaşırı ülkelerde biraz değişik lüks bir sonbaharın tadını çıkarın. Brisbane, Avustralya’nın Queensland’deki en doğu şehridir. Brisbane Festivali her Eylül ayında müzik, dans, sirk, tiyatro, sanat, havai fişek, yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabileceğiniz uluslar arası bir sanat festivalidir.
Yani müzik, sadece klasik müzik ve caz değil. Hip-hop ve diğer tanıdık şeyler de dahil edilir ve komedi zevkinin sahnesi de orada kurulur. Bir broşür alın ve Brisbane sokaklarını keşfedin. Ayrıca Festivalde ücretsiz konserler, kamusal sanat eserleri ve geçmiş müzik trendleri ile eşleşmek için “Sun Super Riverfire” adlı büyük bir havai fişek etkinliği de yer alıyor.

Machu Picchu, Peru

Sonbaharda Gidilecek Yerler Peru!
Sonbaharda Gidilecek Yerler Peru!

Peru’nun And dağları ekim ayından itibaren yağışlı mevsime girer. Bu nedenle Eylül ayı Dünya Mirası Listesindeki Machu Picchu’yu ziyaret etmek için en iyi zamandır.

Türkiye’de gelen rota tipik olarak Kuzey Amerika’daki uçuşları Peru’nun başkenti Lima’ya bağlamak ve ardından And dağları eteklerindeki Cusco’dan Machu Picchu’ya girmektir. Yani gezmenin tadını çıkarmak için yaklaşık en az 7 gün gerekir. Bol bol vaktiniz varsa, Dünya Mirası Alanı “Nazca’nın Yer Resimleri”ni de öneriyoruz.

Hava şehri olarak adlandırılan fantastik Machu Picchu, hava durumuna bağlı olarak sabah güneşinde de görülebilir. Sabahın erken saatlerinden itibaren güzel bir gezi ile İnka İmparatorluğu medeniyeti ile temasa geçin!

Sonbaharda Gidilecek Yerler! Kanada,

Kanada tatil
Kanada tatil

Eylül, Kanada’da sonbaharın başladığı mevsimdir. Sonbahar yaprakları yavaş yavaş çeşitli yerlerde renklenmeye başlar ve onları görmek için en iyi zaman ay sonundadır. Yani bunlar arasında, Quebec’i Niagara Şelalesi’ne bağlayan Akçaağaç Yolu, sonbahar yapraklarının ezici ölçeğini görmek için harika bir yerdir.

Sadece parlak kırmızı renkli caedes değil, aynı zamanda sarı renkli suaygırları ve kayın yaprakları da güzel bir sonbahar manzarası yaratır. Toronto ve Montreal’i, akçaağaç yoluna dahil olan büyük şehirleri gezi merkezi haline getirmeniz önerilir. Biraz uzaktaki Laurentian Platosu, sonbahar yaprakları için de ünlü bir yerdir. Bu yüzden lütfen birlikte ziyaret edin!

Münih, Almanya

Almanyada bira fest sonbahar

Bira ve festivalleri seviyorsanız, Almanya Eylül ortasından Ekim başına kadar en iyi sezondur! Bir Alman bira festivali olan Oktoberfest, Türkiye’nin her yerinden insanları çekiyor. İlk kez 1810’da Münih’te yapıldı ve o dönemde veliaht prensin evliliğini kutlandığı bir festival olarak ortaya çıktığı söyleniyor.

Şimdi yaklaşık 18 gün süren dünyanın en büyük bira festivaline dönüştü. Bira ile yüksek gerilimli kültürler arası atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Yani örneğin geçit törenleri ve ulusal kostümlerle Almanların müziği gibi.

Bira içemeyenler için Alman portakal limonatası ve kola ile karıştırılmış gazlı içecekler ve
gazlı elma suyu öneriyoruz. Ev yapımı sosisler ve krakerlerle iyi gider. Bu yüzden lütfen denizaşırı “Gürme sonbaharının” tadını çıkarın.

Sonbaharda Gidilecek Yerler! Hırvatistan

Sonbaharda gidilecek yerler
Sonbaharda gidilecek yerler

Hırvatistan’ın Pritvice Gölleri Milli Parkı Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Ekim ayının ikinci yarısında sonbahar yaprakları için en iyi mevsim olan sonbaharda önerilen bir gezi noktasıdır.

Bosna-Hersek sınırına yakın bir konumda yer alan, irili ufaklı 16 gölün ve 92 şelalenin fantastik ve güçlü
manzarası, doğanın gizemlerinin ortaya çıkardığı bir cennet gibidir.

Birçok doğal ağaç olduğu için, sarı yapraklar esastır ve bazı yerlerde muhteşem sonbahar yaprakları görülebilir. Yani Zümrüt yeşili bir göl ve çeşitli yaprakları olan bir su aynası fotoğrafıdır. Ve aynı zamanda deniz ışıltılarının parlamasına katkıda bulunur!

Fas

Fasta tatil!
Fasta tatil!

Fas ve Atlantik kıyısındaki şehirler tüm yıl boyunca sıcaktır. Ancak iç kesimlerde büyük bir sıcaklık farkı vardır. Bu nedenle ilkbahar ve sonbahar gezisi için en iyi mevsimlerdir.

“Güneyin İncisi” olarak bilinen iç kesimlerdeki Marakeş, son yıllarda sosyal medyada parladı ve gündem oldu. Ayrıca kırmızı duvarları ve birleşik binaları ile eski şehir, bir labirente dolaşmış gibi hissettiren dar bir sokaklara sahiptir.

Dünyanın en büyük pazarı olarak adlandırılan çarşı ve birçok tezgah ve sokak sanatçısının bir araya geldiği Jamael Fna Meydanı gibi daha birçok cazibe merkezi var! Egzotik atmosferin tadını çıkarın

Sonbaharda Gidilecek Yerler! Arjantin

Arjantinde Sonbahar
Arjantinde Sonbahar

Iguazu Şelalesi, Arjantin ve Brezilya’yı birbirine bağlayan ezici derecede büyük bir şelaledir. Ölmeden bir kez görmek istediğiniz muhteşem manzarayı görebileceğiniz bir noktadır.

Özellikle Ekim ayından Kasım ayına kadar su miktarı artar ve güçlüdür! Kasım ayında, yağmurlu mevsim girer ve birçok yağmurlu gün vardır. Bu nedenle kurak mevsimin bittiği Ekim ayında izlemek en iyisidir.

Görülecek tek bir yer yok. Yani şelaleyi çeşitli açılardan görmek istiyorsanız Arjantin tarafından görebilir ya da şelalenin tüm manzarasını görmek istiyorsanız Brezilya tarafından görebilirsiniz.

Guam Adaları

Guam adaları tatil!
Guam adaları tatil!

Güneyin Cenneti olarak da bilinen Palau’ya giden rotaya Guam üzerinden ulaşılabilirsiniz. Türkiye’den Guam’a seyahat yaklaşık 16 saat ve Guam’dan Palau’ya 2 saat sürer. Bu yüzden nispeten uzun bir yolculuğu hesaplayın.

Popüler deniz sporları arasında klasik stand-up kürek sörfü, şnorkelli yüzme ve paraşütle atlama sayılabilir.
Ayrıca olağandışı yerlerde, dairesel bir tüp giyebilir ve şiddetli bir sürat teknesi tarafından çekilebilirsiniz. Ve ayrıca öngörülemeyen hareketlerin tadını çıkarabileceğiniz smou tüpleri de vardır.

Spordan sıkıldıysanız, dünya mirası rock adası turuna çıkabilir veya plajda dinlenebilirsiniz. Keyifli tatiller!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.