Güzel Bilgiler

Pratik makyaj yöntemleri ile kadınlar artık daha rahat!

Pratik makyaj!

Pratik makyaj yöntemleri ile kadınlar artık daha rahat | Hızlı ve kolay bir şekilde güzelleşmek mümkün, işte kadınlar için en pratik makyaj yöntemi! O çekici, dumanlı gözlere elveda deyin, elektrikli mavi göz kaleminden uzaklaşın ve sahte kirpikleri unutun! Makyajınız, güzel olmak içindir ama cesur olmak zorunda değildir! Doğal ve basit bir görünüm gündüz için yeterince bakımlı ve gece dışarı çıkmak için yeterince iddialı olabilir. Çok yönlü, günlük makyaj görünümü tasarlarken, cilt tonunuzu okşayabilen klasik tonları seçin.

Kadınlar için en pratik makyaj yöntemi!

 

Cildinizi Hazırlayın:

Dahili nemlendirici ve SPF içeren bir astar veya BB krem uygulayın veya daha yüksek içerikli SPF baz astar kullanın. Bu çok amaçlı ürünler bir adımda cildinizi hazırlar, nemlendirir ve korur.

Sade Makyaj!
Sade Makyaj!

Gizlemek!

Göz altı halkalarını, lekeleri ve kırışmaları, cildinizin tonunuza uyan bir kapatıcı ile gizleyin. Noktasal gizleme için sivri bir kapatıcı fırça kullanın, sonra temiz parmağınızla yayın.

İp ucu;

Profesyonel makyaj sanatçıları iltihabı en aza indirmek ve cilt tonlarını dengelemek için renk düzeltici kapatıcılar kullanır. Kızarıklığı gizlemek için, yeşil renkli bir kapatıcı tercih edilir.

Bir Taban Astarı Oluşturun;

Sorunlu alanlara temel astar uygulayın. Sadece kapama için ve cildinize iyice yaymak için parmaklarınızı kullanın; daha fazla kapsama alanı için bir fondöten fırçası kullanın.

Ipucu,

Eğer eşit bir ton yayılımına sahip bir cilde sahip olacak kadar şanslı iseniz, ten kaplama fondöteni yerine ince renkli bir nemlendirici kullanın!

Pratik makyaj için Fondöteninizi ayarlayın!

Hızlı Makyaj!
Hızlı Makyaj!

Fondöteni Belirleyin;

Mat bir son yüzey bırakmak için hafif, gevşek ve yarı saydam toz fondöten uygulanmalıdır.

Pembe Bir Parıltı Ekle;

Yanaklarınıza allık uygulamak için büyük bir yumuşak kıllı fırça kullanın. Elmabaşlarından başlayıp yanak çukuruna doğru veya yukarıya doğru sürülmelidir.

Gözlerinizi Doldurun;

Seyrek alanları doldurmak ve iyi gözüken bir kemer oluşturmak için bir kaş kalemi veya krem kullanın. Bir anlık kaş kaldırma için kalemi kaş çizginizin üst yarısına odaklayın.

İp ucu,

Eğer esmerseniz veya siyah saçlarınız varsa, kaşlara bir gölge verin veya iki kat daha hafif kalem uygulayın. Sarışınlar gölge vererek veya daha koyu bir ışık vererek kaşları vurgulayabilir.

Make up easy!

Gözlerinizi Vurgulayın!

Göz kapaklarınızdan ve kaş kemiğinize kadar nötr bir göz farı kaydırın. Daha fazla vurgulama için, göz kapağı kırışımı içine taupe veya kömür grisi gibi koyu toprak renkleri ekleyin.

Pratik makyaj yöntemi!
Pratik makyaj yöntemi!

Gözlerinizi Tanımlayın;

Üst kirpik çizginize siyah eyeliner uygulayın. Gözün iç köşesinden dış köşeye doğru çizim yapmaya başlayın. Bu çizgiyi ince tutun, böylece gündüzden geceye kadar sağlam kalır.

Kirpiklerinizi Kaldırın;

Siyah veya kahverengi maskara iki kat uygulayın. Kirpiklerinizin kökünden başlayarak maskara değneği ile tutun ve her kirpik kaplı olduğundan emin olmak için zikzak hareketiyle yukarı doğru çektirerek hareket ettirin!

Dudakları Renklendirin!

Dudak çerçevenizi rujunuzla uyumlu bir dudak kalemiyle çizerek çevirin. Daha sonra, aşağı doğru bir hareketle dudaklarınıza renk vermek için bir fırça kullanın. Gündüz için orta tonlu bir renk seçin gül veya mercan’ı düşünebilirsiniz ve akşam dışarı çıkacaksanız dudaklarınızı vurgulamak için ışıltılı parlak bir tabaka ekleyin.

Bilgi neden önemli!

İp ucu,

Çatlamış dudaklar ve kuru vurgulanmış bir dudak rengi hoş durmaz. Renk uygulamadan önce, nemli bir bez ile kuruluk olan bölgelere tampon uygulayın. Daha sonrada dudak kremi uygulayın ve bu sayede herhangi bir renk eklemeden önce dudaklarınızdaki kuruluğu absorbe etmiş olursunuz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.