Güzel Bilgiler

Dünyanın En Güzel Pırlanta Yüzük Modelleri! Göz kamaştırıcı Tek Taş Güzelliği

Dünyanın En Güzel Pırlanta Yüzük Modelleri! Göz kamaştırıcı Tek Taş Güzelliği | Dünyada sayısız elmas pırlanta markası ve modeli var. Ancak bazılarının yıldızlar gibi göz kamaştırıcı parlaklığı ve harika kesimleri var. İnsanların bilmediği yüksek kaliteli elmas pırlanta markaları olduğunu biliyor muydunuz? Aslında elmas ve pırlanta arasındaki tek fark onların kesim şekilleri ve boyutlarıdır. İşte bu yazıda şekil şekil ve renk renk bu güzelliklere dalıp başka yerlere gideceksiniz?

Pırlanta ve elmas yüzükler
Pırlanta ve elmas yüzükler

Dünyanın En Güzel Pırlanta Yüzük Modelleri!

Alyanslara ve nişan yüzüklerine baktığınızda, hem “Dünyanın en büyük üç elmas markasının” hem de “Dünyanın en büyük üç pırlanta kesicisinin” aynı isimler olduğunu görürsünüz.

Bu dev isimleri şöyle sayabiliriz “royal”, “lazar” ve “moniken” ve burada bu isimlerin büyüleyici tasarımlarını ve dünyadan harika pırlanta yüzük modellerini göreceğiz.

En güzel elmas kesimleri
En güzel elmas kesimleri

Bizce bu üç markadan hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek oldukça zordur.

Bu nedenle, güzel elmaslar ve yüksek kaliteli elmas arayanlar için, “dünyanın üç büyük elmas markasının” parlaklığını ve tasarımlarını sunarak kararı size bırakıyoruz

Pırlanta Yüzük Modelleri! Elmas kesimi nedir?

Royal elmasları
Royal elmasları

Kaba elmastan parlak geometrik şekilli pırlantaların kesimidir. Çoğu marka, alyans ve nişan yüzükleri yapmak için harici elmas kesme şirketleri tarafından kesilip parlatılan elmas pırlantaları kullanır.

Kesici markaları arasında “royal”, “lazar” ve “monicken” mükemmel kesme teknolojisine ve çeşitli kesimler için yeni kurulan değerlendirme standartlarına sahiptir.

Pırlantanın tarihinden bahsederken unutulmaması gereken markalardır.

Dünyanın en güzle pırlanta yüzü modelleri
Dünyanın en güzle pırlanta yüzü modelleri

Bunlara dayanarak, yukarıdaki üç marka dünyanın en büyük üç elmas markası (dünyanın en büyük üç kesici markası) olarak adlandırılır.

Elmas parlaklığındaki fark nedir?

Elmaslar arası parlaklık farkı
Elmaslar arası parlaklık farkı

Yukarıda pürüzlü ve ham elmasların yüzeyleri görülmektedir. Pürüzlü elmas soldadır. Sağda ise pürüzlü ve en yüksek dereceli kaba işlenebilir elmas bulunmaktadır. Elmasların farklı parlaklık türlerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Aslında, elmas parlaklığının üç ana türü vardır.

1. Şeffaf beyaz ve parıltılı olan

2. Yüzey parıltılı scintillation.

3. Yanardöner karışık parlaklık dağılımı.

Bu üç parlaklığın türleri içinde üç büyük elmas markasının parlaklığındaki farka bir göz atalım! Dünyadaki elmasların %80’i veya %90’ı güçlü bir dağılım parlaklığına sahiptir?

Elmas takılar
Elmas takılar

Pırlanta Yüzük Modelleri! Renkli ve Saf Parlak Pırlanta Elmaslar!

Parlaklık: Royal ve moniken ünlüdür.

Dağılım: lazar elmasları ünlüdür.

Royal ve Moniken şeffaf beyaz bir şekilde parlıyor.
Lazar elması gökkuşağının yedi renginde parlıyor.

Hollanda-İngiliz kraliyet Usher’ı ve Monikendam, benzer parlaklık özelliklerine sahiptir. Şeffaf beyaz parıltı Avrupa’da tercih edilmektedir.

Gökkuşağının parlaklığını mı yoksa şeffaf ve beyaz parıltıyı mı daha güzel buluyorsunuz. Bu, bireyin kendi tercihidir. Aslında aşağıdaki görsellere bakıp karar verebilirsiniz.

Kraliyet yüzük tasarımı
Kraliyet yüzük tasarımı

Royal ve Moniken parlaklığı arasındaki fark.

Bu iki şirketin parlaklığında, aynı “şeffaflık beyaz parıltı” ile bile bir fark var mı?

Royal’İn parlaklığı kavramı “beyaz ve asil parlaklık”tır. Şeffaflığı ve beyazlığı ile karakterizedir.

Öte yandan, Moniken parlaklık kavramı “lüks beyaz”dır. Beyazlık ve taze parlaklık ile karakterizedir.

Tipik bir nişan yüzüğü boyutunun karat ağırlığına göre belirlemek zor olabilir. Ama bir şekilde Monickendam’ın elması daha güçlü bir yüzey parıltısına sahip olduğu düşünülür. (Bu kişiden kişiye değişebilir)

Nişan yüzüğü elmas
Nişan yüzüğü elmas

Özetlemek gerekirse Royal o kadar güzel ki, baktığınızda içine çekiyor gibi görünüyor. Monickendam da hareket ederken güzel bir parıltıya sahiptir.

Pırlanta yüzük modelleri tasarım farklılıkları!

Her marka için dünya görüşü olduğu gibi, tasarımın özellikleri de her birinin kendine özgü kesimleriyle ortaya çıkar.

“Royal”, “Lazar diamond” ve “Monickendam” uzun bir geçmişe sahip markalardır. Bu nedenle birçok evrensel tasarıma sahiptirler.

Şeffaf pırlanta yüzük modelleri
Şeffaf pırlanta yüzük modelleri

Kraliyet tasarımı ile Royal.

kraliyet Usher #680

Royal usher, üç şirket arasında kraliyet nişan yüzükleri gibi birçok tasarıma sahiptir. Tasarım varyasyonlarına baksanız bile çok fazla benzersiz tasarımı yoktur.

Yüzük kısmı ve elmas hassas bir parlaklık görünümüne sahiptir. Hafif şekilli halka bir yerde yumuşak bir atmosfer sağlar. Basit bir kraliyet nişan yüzüğü arıyorsanız, Royal olmanız gereken yerdir.

Alyans elmas pırlanta
Alyans elmas pırlanta

Pırlanta Yüzük Modelleri! LAZAR ELMAS CASSIOPEIA

Modern kesimin tadını çıkarmak istiyorsanız lazar diamond.

Bir kaç 10 bin TL bütçeyle özenle seçilmiş elmas tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Üç şirket arasında birçok tasarım varyasyonu vardır ve tasarım genelde şehirlidir ve modern bir izlenim verir. Benzeri olmayan birçok paha biçilmez tasarımları vardır.

Basitten, benzersiz ve muhteşem tasarıma kadar çeşitli ihtiyaçlara cevap verebilmektedirler. Lazar pırlantalar güzeldir. Ve ayrıca tasarım olarak bireyselliğini ifade etmek isteyenler için Lazar pırlantaları önerilir.

Tek taş elmas
Tek taş elmas

MONIKEN PIRLANTA ELMAS YÜZÜK

Antik klasik monicken barajı

Moniken pırlantaları muhteşem geleneksel tasarıma sahiptir. İngiltere markası olmasına özgü olan tasarımlar yapar. Bu marka, klasik bir atmosfer hissetmenizi sağlayan birçok tasarımla karakterizedir.

Üç şirket arasında platin ve altının bir kombinasyonu olan tasarımlar da vardır. Antika tarzı ve klasik tasarımı seviyorsanız, Monicken barajı tavsiye edilir.

Elmas ve pırlanta yüzük modelleri
Elmas ve pırlanta yüzük modelleri

Özetle, kraliyet yolunu seviyorsanız kraliyet göstergesi Royal ve modern bir duruş için Lazar Diamond, klasikler için Monickendam önerilir!

Pırlanta Yüzük Modelleri! Elmas kesim tarzı!

Royal, Lazar diamond ve Moniken yenilikçi kesimler üretiyor: Royal usher ve Lazar diamond kesim, kraliyet usher, tririan kesim, usher kesim, royal usher kesim vb.

Usher kesimleri de bildiğiniz bir çok ünlü markalar tarafından kullanılıyor.

Renkli pırlanta yüzükler
Renkli pırlanta yüzükler

Royal cut, sadece royal usher tarafından kesilebilen nadir bir elmastır.

İDEAL MAKYAJ DENEN VE GIA’NIN (DÜNYANIN EN PRESTIJLI EKSPERTIZ KURUMU) ANA TAŞI OLARAK LAZAR ELMAS KULLANILIR.

Özet

Hoşuna gitti mi? Bu taşlar gerekten büyüleyici değil mi?

En güzel pırlanta yüzük modelleri
En güzel pırlanta yüzük modelleri

Dünyanın en büyük üç elmas markasının kendine has özellikleri vardır. Her elmasın kendine has bir kişiliği vardır ve beğendiğiniz elması parlatma tercihinize bağlı olarak farklar gösterirler. Lütfen artık mağazalarda parmağınıza taktığınız pırlanta elmas yüzüklere daha bilinçli severek bakın.

Dünyanın en büyük elmas markalarını bir arada görmek zordur. Büyükşehirlerde bile sadece sınırlı sayıda büyük mağaza, aynı yerde üç veya daha fazla markayı sergiliyor. Ama yine de hepsi birbirinden daha göz kamaştırıcı! Umarım siz de bir gün bir yerde bu güzelliklerle karşılaşırsınız!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.