Güzel Bilgiler

Olgun kadınlar için makyaj önerileri!

En iyi makyaj tüyoları!

Olgun kadınlar için makyaj önerileri | Cildiniz değiştikçe, makyajın yüzünüz üzerinde yerleşim şekli de değişir. Bunun yanında olgunlaştıkça cildin bazı değişiklikler geçirmesi doğaldır. Yaş aldıkça makyajınızı değiştirmeniz gerekir. Üniversiteden beri tekniklerinizi ve renk paletinizi değiştirmemiş olabilirsiniz. Ancak profesyonellerden, olgun kadınlar için kozmetik konusunda, aklınızda tutmanız gereken birkaç ipucu var. İşte, olgun kadınlar için makyaj önerileri!

Olgun kadınlar için makyaj önerileri!

Hayatta aldığınız yol uzadıkça cildiniz biraz geriye düşebilir. Bu sebeple daha fazla nemlendiricili formüller daha verimli olabilir. Ciltteki doğal yağlar, yaşlandıkça azalma eğiliminde olduğundan matlaştırıcı kullanmak istemeyiz. Yani yağ emici formüller uzak kalmayı tercih etmek daha iyi olacaktır. Onların yerine, kremsi, zengin dokulu ürünleri tercih etmelisiniz.

Burada, ünlü makyaj sanatçısı AJ Crimson ve makyaj eğitimi küresel direktörü, Marc Reagan yaşlı kadınlar için makyajda renk seçimi, uygulama ve hazırlık konusunda en iyi tavsiyelerini bulacaksınız. Onların ipuçları ile yaş ne olursa olsun, en iyi yüzü ortaya koymak mümkün olabilir.

Hidrasyon anahtar kelimemiz!

Çoğu makyaj sanatçısı kusursuz uygulama için önce sağlam bir cilt bakımı rutinine önem veriyor ve onunla başlıyorlar. “Cildi nemli tutmak, olgun cildi genç, parlak tutmak ve bu parlaklığı sürdürmenin en iyi yoludur,” diyor Crimson. Cildiniz olgunlaştıkça, nem tutma yeteneğini kaybeder bu nedenle temel veya diğer cilt ürünlerini uygulamadan önce yoğun bir nemlendirici uygulamak önemlidir. Sadece cilt dolgun tutmaya yardımcı olmakla kalmayacak aynı zamanda ince çizgilerin derine batması yerine cilt yüzeyinde sorunsuz ve pürüzsüz bir devamlılık sağlamaya yardımcı olacaktır.

Olgun Makyaj!
Olgun Makyaj!

Olgun kadınlar için makyaj:

içerikleri arayın!

Reagan, hyaluronik asit, C vitamini ve antioksidanlar gibi bilinen dolgunlaştırıcı maddeler ile astar ve kapatıcılar kullanmayı öneriyor ve “Sağlıklı bir cilde sahip olmak, renk eklemeyi kolay ve anında etkili hale getirir” diyor.

Pudrayı Stratejik Kullanın;

Pundra Tozu ince çizgiler ve kırışıklıklar içine yerleşerek onları daha belirgin görünür hale getirebilir. Bundan kaçınmak için hafif bir dokunuş kullanarak tampon yapmak faydalı olabilir. Crimson, ” Tozları sadece burnun kenarları, gülme çizgileri ve cildin en yağlı olma eğiliminde olduğu T-bölgesi gibi alanlarda kullanın” diyor. Eğer gevşek pudra gibi ürünlerden hoşlanıyorsanız ince öğütülmüş sıvı ve krem gibi olanları tercih edebilirsiniz. Sıkıştırılmış tozlarda da aynı yol seçilebilir.

Kremsi tekstürü deneyin!

Bu özellikle yanak kemiklerinizde, burun köprüsünde ve kaşlarınızın üzerinde geçerlidir. genellikle olgun cilt yüzeyine genç bir parlaklık getirmek için kuruluk veya elastikiyet kaybı ile ilgili sorunların giderilmesinde kremsi yumuşatıcı ürünleri öneriyor. Bu, fondöten ve kapatıcı için ucu açık gibi görünse de aynı zamanda allık ve hatta göz farı gibi şekillendirme ürünlerinde de bu felsefeyi kullanabilirsiniz.

Cildinizdeki Yağları Kucaklayın!

Yaşlı cilt kuru olma eğilimindedir bunun yanında cilt türü ne olursa olsun yeni yağlar üretebilir ve bunu basit bir şekilde kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Yani, çok fazla pudra, mat ürünler, ya da leke kağıtları ile yüzünüzü matlaştırmaya istekli olmayın. “Yağlı cildinizi kucaklayın,” diyor Crimson. “Cildinizdeki doğal yağ arkadaşınız olabilir ve size doğal bir parlaklık verecektir.”

İyi Bir Allık Kullanın;

Yaşlanmanın bazı avantajları vardır ancak doğal parlaklığınızı kaybetmek bunlardan biri değildir. Bunu geri almak için hızlı bir yol: allıktır. Reagan, “Cilde parlaklık yaratmanın en kolay yolu olan allıklı ile parlaklık eklemeye odaklanmayı seviyorum,” diyor. Mükemmel allık renk seçmek gerçekten makyaj görünümünü tamamlayabilir ve vereceğiniz gölge cildinizi hızlı bir uygulamayla çok daha parlak  görünmesini sağlayabilir. Kremsi yumuşatıcı ürünlerin genellikle daha olgun cilt tipleri üzerinde en iyi şekilde çalıştığını unutmayın! Neyse ki, cildinize güzel bir krem ile hafif kızarıklık vermenizde hiçbir sıkıntısı yoktur. Kadın ve Makyaj!

Kadın ve Makyaj!Eyeliner’ınızı Değiştirmeyi deneyin,

Yukarıda bahsedilen renk kaybı sebebi ile siyah gibi koyu tonlar size bakmak için kullanılan daha sert görünebilir anlamına gelir. Crimson, “Siyah yerine kahverengi ve lacivert veya koyu yeşil eyeliner’ı deneyin” diyor.

En Pratik Makyaj!

Kaşlarınızı Unutmayın!

Çoğu kadının saçları yaşla birlikte incelip hafifleme eğilimindedir bu kaşlar içinde geçerlidir. Kaşlarınızın yüzünüze çerçeve olduğunu duymuş olabilirsiniz bu yüzden onları bakımlı tutmak önemlidir. Süper dolgun kaşlarınız yoksa dolgunlaştırıcı ve son dokunuşu yapabilecek ürünlerden yararlanmayı düşünebilirsiniz. Reagan’nın açıkladığı gibi hızlı bir şekilde bunları doldurmak ve yüzünüzün kaş kısmına vurgulamak mümkün.

Devam Edin ve Işıkla oynayın!

Crimson, “Özellikle yanak rengi, göz farı ve dudak ürünleri için. Ayrıca olgun makyaj görünümlerine parlaklık katmak için. Turuncu, şeftali, yumuşak pembe ve serin veya sıcak pembe tonlarını seviyorum” diyor. Ayrıca şeftali renginde bir kapatıcının göz altını aydınlatılabildiğini de belirtiyor. Daha olgunsanız daha parlak renkler kullanmak mantıksız gelebilir. Ancak daha hafif ve yumuşak bir el ile uygulandığında. Bu tonları makyaj için gençleştirici bir parlaklık verebilir.

Olgun kadınlar için makyaj!
Olgun kadınlar için makyaj!

Makyajı Nemlendirici Sprey ile Bitirin!

Reagan ‘Makyajdan sonra bir ayarlanabilir nemlendirici sprey kullandığınızdan emin olun’ diyor. Bu sayede cildiniz nemlendirme ve parlaklık kazanırken aynı zamanda makyaj detayları da yerinde tutulmuş olur. Uygun bir ayar spreyi ile her makyaj ürünü sorunsuz ve kusursuz görünüyor. Böylece cildinizde emilime de yardımcı olabilir. Gün boyunca kalıcı nemlendirmeyi de sağlarsa bu bonus üzerine bonus olur.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.