Güzel Bilgiler

Kolonya parfüm ne zaman ve nasıl bulundu? Faydaları ve Zararları

Kolonya parfüm ne zaman ve nasıl bulundu? Faydaları ve Zararları | Kolonya Cologne’da yerleşmiş bir İtalyan tarafından, aile içinde geliştirilen bir yöntemle, 17. yüzyılın ortalarında bulunmuştur. Önceleri adı, hayranlık uyandıran su anlamına gelen “L’eau admirable” dı.

Kolonya parfüm ne zaman ve nasıl bulundu?

XV. Louis’nin yönetiminde Rhénanie’yi isgal eden Fransızlar, kolonyayı Fransa’ya götürdüler. Sarayın ve daha sonra da Napolyon’un onayını kazanan kolonya, oradan bütün dünyaya yayıldı. .

Yaz aylarında güzel kokmak ve serinlemek için kolonya parfüm tercih edin. Serinlemek için günde birçok kez yararlanabilirsiniz.

Kolonyanın faydaları
Kolonyanın faydaları

Kolonya ne zaman ve nasıl bulundu? Yararları!

-70° – 80°’lik alkolle, aselbent, portakal çiçeği, limon ve bergamot içeren kolonya, kıl eldivenle yapılacak ovunmalar ve vücut bakımı için çok uygundur. Kolonyalar uyarıcıdırlar. Sporcular, dermansızlıklarını ve kasların kasılmalarını azaltmak için kolonyadan yararlanırlar.

Kolonyayı daha çok erkekler kullanır. Ancak, büyüme çağındaki çocuklara da özellikle önerilir. Kolonya serinletici ve hayat verici olduğundan, kimi kadınlar, kışlık ağır kokuları ilkbaharda terk ederler ve kolonya kullanırlar.

Pratik kullanım: Özel Nitelikleri

  • Avucunuzun içi nemliyse, biraz kolonya damlatmak sizi bu sorundan kurtaracaktır.
  • Şakakların kolonyayla ovulması, kimi zaman sizi baş ağrısından uzak tutacaktır. Çalisan bir kadın olarak, ayaklarınızın şiştiğinden yakınıyorsanız, topuklarınıza kolonya masajı yapın.
Kolonyanın nasıl bulundu? Riskleri var mı?
Kolonyanın nasıl bulundu? Riskleri var mı?

Kolonya parfüm ne zaman ve nasıl bulundu? Zararları var mı?

  • Güneşe çıkmadan önce, bergamot içeren kolonyayı asla kullanmayın. Yoksa, cildinizde, asla çıkmayan lekeler yer edebilir. Kolonya bebeklerde, sinirlilik ve uykusuzluk yaratır. Bebekler için, alkol derecesi düşürülmüş özel karışımlar uygulanmalıdır.

Not:

Lavantayla kokulandırılmış kolonyalar da yapılmıştır. Parfüme çok benzedikleri, sinek ve sivrisinek gibi böcekleri uzaklaştırıcı özellikleri olduğu için kullanılmaktadır.

Kolonya ne zaman ve nasıl bulundu? Kolonya Parfüm!

Daha yaygın olarak kolonya olarak bilinen kolonya suyu, Köln, Almanya’nın yerli bir parfüm türüdür. Bu koku türü ilk olarak 1709 yılında İtalyan Johann Maria Farina tarafından karıştırıldı. Köln genellikle % 2 ila% 5 kokudan oluşur. Esensiyal yağlar ve alkol ve su karışımı. Genellikle, etanol bazlı kolonya suyu (% 70 ila% 90) narenciye yağları, limon yağı, portakal yağı, mandalina yağları, bergamot yağları, greyfurt yağı, kireç yağı, neroli yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, kekik yağları, petitgrain yağı, yasemin yağı ve tütün yağlarının izlerini içerir. Kolonya, sıvı bazda veya yarı katı bazda (balmumu dokusuna benzer şekilde) mevcuttur.

Kolonya ne zaman bulundu
Kolonya ne zaman bulundu?

Fazlası zarar

Zamanın başlangıcından beri erkekler ilkel içgüdülerini onurlandırmak için kolonya kullanıyor. Ayrıca kadınların kolonya kullanan sakallı erkeklere duydukları hayranlığı da saklamaya gerek yok. Sakal bırakan ve iyi bir parfüm (kolonya) süren bir erkeğin karşı cinsi memnun ettiği ve cezbettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak, bütün iyi şeyler gibi, aşırıya kaçılmamalıdır. Bir erkek kolonya sürmeli ama kolonyaya batırılmamalıdır. Başka bir deyişle iyi bir şeyin çok fazlasının onu kolayca kötü bir şey haline gelebileceğini aklınızda bulundurun!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.