Güzel Bilgiler

Kışın alınan kiloları vermek için en iyi yollar!

Kışın alınan kiloları vermek için en iyi yollar | Birçoğumuz kışın aldığı kilolardan şikâyetçi olmaya başladık bile ve kışın alınan kiloları geri vermenin en iyi yolları nedir diye debelenip duruyoruz. Soğuyan havalarla birlikte özellikle karbonhidrat ağırlıklı beslenmek, daha az hareket etmek, düzensiz uyku kışın kilo artışının en önemli sebepleri arasında yer alıyor.

Kış egzersizi
Kış egzersizi

İşte kışın alınan kiloları vermek için 8 yol!

Kışın alınan kiloları vermek: en iyi yollar!

İşte Rus Kadınların Güzel Vücut Sırrı Bu Videoda!

1- Öncelikle diyet yapmıyoruz,

Öncelikle diyet yapmıyoruz, sağlıklı besleniyoruz! Sizi mutsuz eden ve size uygun olmayan diyet programlarından uzak durun. Sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmek yaz kış fark etmeksizin ideal kilonuzu korumanıza yardımcı olacak.

2- Beslenme programınıza başlamadan önce mutlaka tiroid hormonları, vitamin-mineral değerleri, D vitamini ve insülin seviyelerinizi kontrol ettirin. Bu değerlerdeki anormallikler iştahınızı kontrol edememenize neden olarak kilo almanızı tetikleyebileceği gibi kilo vermenizi
de zorlaştırabilecek unsurlar.

3-Kendinize gerçekçi hedefler koyun,

Ve planlı ilerleyin. Ayda 2-4 kg arasındaki kayıp ideal ve sağlıklıdır. Hızlı verilen kilolar kalıcı olmadığı gibi bazı sağlık problemlerine de sebep olabilir.

4-Kışın pilav, makarna, börek, pasta, kek gibi karbonhidrat ve yağ içeriği yüksek besinleri aşırı miktarlarda tükettiğimizde ihtiyacımız olan protein, vitamin ve mineralleri yeterince alamamaktayız. Dengeyi kurun, yeterli miktarda protein ve sebze-meyve tükettiğinizden emin olun. Protein içeren besinler tokluk hissinin sağlanmasına yardımcı olurken, sebze ve meyveler de zengin posa içerikleri sayesinde hem tokluk hissi sağlar hem de sindirim
sisteminizin daha iyi çalışmasını destekler.

Uzun geceler,

5-Uzun geceler uyku düzensizliğine, daha az uyumaya veya sık uyanmaya neden olabiliyor. Araş-
tırmalar, uyku süresi 7 saat ve altında olan bireylerin yemeye daha fazla eğilim gösterdiklerini ve kilolu olduklarını göstermiştir. Bu yüzden uyku saatlerinizi iyi planladığınızdan emin olun.

Kış sporu
Kış sporu

Güneşi kaçırmayın,

6- Kışın alınan kiloları vermek! Kış aylarında güneş ışığından çok az yaralanabildiğimiz için D vitamini eksiklikleri görülebiliyor. Bu eksiklik ise bireylerin kemik sağlığı ve bağışıklığı üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Ayrıca yapılan çalışmalarda D vitamininin insulin hormonu üzerindeki etkileri nedeniyle kan şekerinin dengelenmesine de yardımcı olduğu ve kilo verme sürecini desteklediği ortaya çıkmıştır. Beslenmenizde tonbalığı, somon, yumurta, peynir gibi besinlere yer verin.

2 LİTRE SU ŞART,

7- Kış aylarında susama hissinin azalmasıyla birlikte su tüketimi de azalır. Buna bağlı olarak çoğu zaman açlık ve susuzluk kavramları birbirine karışır. Aslında sadece susamışken kendinizi bir şeyler yerken bulmamak için günde 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Yeterli sıvı alımı vücudunuzdaki ödemin atılmasını desteklerken aynı zamanda kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacaktır.

Kışın alınan kiloları vermek!
Kışın alınan kiloları vermek!

Evde Spor,

8-Kışın soğuk havalarda evde geçirdiğimiz sürenin artması, televizyon karşısında geçen uzun
hareketsiz saatler kilo artışının en önemli nedenleri arasında. Güneşli saatleri değerlendirin ve açık havada yürüyüşler yapmaya özen gösterin. Vücuttaki yağ yakımı egzersize başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra başladığı için, haftada 3-4 gün aralıksız 45-50 dakika egzersiz yapmaya çalışın!

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.