Güzel Bilgiler

Kış parfümü nasıl olmalı? Kadınlar için Uzman tavsiyeleri!

Kış parfümü nasıl olmalı? Kadınlar için Uzman tavsiyeleri | Burun vücudun en karmaşık parçalarından biridir. Hatta bazıları ona en titiz yerimiz der. Evet, gerçekten çok titiz ve hassastır. İlkbahar ve yaz aylarında hafif, çiçekli, yüzen ve uçuşan kokular istiyor. Evet, güneş parlarken onun gerçekten başını döndürecek taze ve meyveli tatlar iyi olurdu. Fakat bulutlar hareket edip birleştiğinde ve donmaya başladığımızda işler değişir! Böyle olunca burnumuz biraz daha yoğun bir şeyler talep ediyor. Huysuz ve odunsu dokunuşlar istiyor; sıcaklık hissi ve hatta seksi çekiciliği yaratan dokunuşlar. Bu nedenle, soğuk aylarda kokunuzu değiştirmeniz önemlidir.

Dünyanın Kokuları’ndan uzman Erica Moore, kış parfümü konusunda açıklamalrda bulundu. Şöyle ki, kokulardaki tatların kış aylarında değişmesi doğaldır. Bunun yanında konfor hissi yarattıkları için daha sıcak orman, baharat ve vanilya dokunuşlarına daha yakın olduğumuzu söylemektedir. Görünüşe göre hassas burunlarımız burada yine iş üzerinde…

Kış kokusu kadınlar için!
Kış kokusu kadınlar için!

Kış parfümü konusunda uzmanlardan tavsiyeler: Yoğun meyve aromalarını deneyin!

İmzanızı yani koku izinizi taze yaz kokusuyla değiştirmeyi dört gözle beklediğinizi biliyoruz. Ancak kış aylarında burnunuz, mutluluk durumunuz hakkında yıpranmış hissetmeye başlamış olabilir! İşte bunun için yapmanız gerekenler var. Mükemmel kış kokusunu seçmek için en iyi ipuçlarımızla kendinizi donatın! Böylece şikayet etmeden önce burnunuzu zengin, tam gövdeli bir koku buğusu ile tedavi ederken bulacaksınız.

Üst kokular soğuk aylarda kaybolma eğilimindedir. Yani koku cildinizden sıcak aylarda olduğu kadar kolay yayılmaz. Bu yüzden biraz daha yoğun olanı seçerek kokunuzdan en iyi şekilde yararlanın. Vanilya, kehribar ve misk gibi geleneksel temel dokunuşlarla dolu her şeyden bahsediyoruz. Modaya uygun bir şey ister misin? Erica, Patchoul ve Vetive’in odunsu kokularının şu anda aşırı derecede popüler olduğu söyleniyor!

Kış parfümü: Doğuyu kucaklayın!

“Odunsu oryantaller, yumuşak oryantaller ve çiçek oryantalleri serin aylarda dikkatimizi çeken koku aileleridir” diyor Erica. Yani en sık kullanılan kokular vanilya, kehribar, misktir. Ayrıca diğer oryantal reçinelerin kokularının birleştirilmesi sıcak ve oldukça güçlü ve baharatlı bir dokunuş yaratır. (İpucu: burnunuz onları sevecek ve siz de seveceksiniz.)

Kış parfümü nasıl olmalı?
Kış parfümü nasıl olmalı?

Yeni kokuları temiz bir vücutla test edin!

Zaten her gün duş yaptığınızdan yüzde 99 eminiz! Ancak yeni bir tür koku koklamak için mağazaya gitmeden önce cildinizi kokulardan temizleyin. Bu tavsiye, duş jellerini ve vücut losyonlarını da içerir! Çünkü ciltteki koku karmaşası test ettiklerinizi değiştirebilir. Ayrıca Erika, koku denemeden önce temiz havaya çıkıp derin bir nefes almanızı önermektedir. Burnunuz temiz hava ile dolu ve her şey taze olduğunda kokuları değerlendirmek en ideal olandır.

Kokunun cildinizde 24 saat boyunca yaşamasına izin verin!

Asla bir mağazaya gidip, kokusu bir saat sonra gidecek olan meyve sularını satın almayın! Erica, kokunun her bir unsurunun gelişmesine izin vermek için en az 24 saate ihtiyacınız olduğunu söylemektedir. Aynı anda üçten fazla parfümü test etmek doğru değildir. Çünkü bu durumda burnunuz karışır. Ve tekrar ediyoruz, bir kez koku testi yaptıktan sonra bileklerinizi birbirine sürtmeyin! Bu, üst kokuları öldürür! Kokunun yoğunluğunu etkili bir şekilde değiştirir. Bazı ipuçları ile koku konusunda bilginizi arttırdık.  Artık burnunuzu harika bir kış kokusuyla keyifli bir şekilde mutlu etmek için seçim yapmanız gerekiyor. Serin aylar için mükemmel olan kokuları seçkin mağazalarda bahsettiğimiz yöntemlerle test edin!

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.