Güzel Bilgiler

Kış aylarında güzellik için ipuçları!

Kış ve güzellik!

Kış aylarında güzellik için ipuçları | Kış geldi! Sıcak kahve, baharatlı yemekler, kocaman limonlu çorbalar ve şömine başında sıcak sohbetler demleme zamanı. Biz kışın şık ceketleri ve güzel kazakları, kendimizi ısıtan zemin kaplamalarını seviyoruz. Ama vücudumuz mekanizmasını sıfırlamalı ve kendini yeni sezona ayarlamalıdır. Özellikle vücudumuzun en büyük kısmı cilt, önemli bir değişim uğrar. Bu dev organ kurumaya ya da bazılarında pul pul dökülmeye hazır hale gelir. Durum böyle olduğu için kış aylarında güzellik ip uçlarına ihtiyacımız var!

Kar altında güzellik!
Kar altında güzellik!

Kış aylarında güzellik için önerilen!

İşte kadınlar için bazı kış ipuçları:

Dudak kremini her zaman yanınızda hazır tutun. Malzemeler olarak jojoba yağı veya kakao yağı içeren dudak kremlerini seçin. Dudaklarınızın kurumasını engellemek ve parlak tutmak için dudaklarınızı kapatıp açarak kremi çap yapın.

Sıcak bir duş aldıktan sonra hardal yağı veya hindistan cevizi yağı ile vücudunuza masaj yapın. Bu sadece cildinize temel besin sağlamayacak aynı zamanda yumuşak ve esnek tutacaktır. Yapışkanlık önlemek için yağ uyguladıktan sonra hızlı bir ılık duş almayı unutmayın.

Avuç içlerinin ve ayaklarınızın iç derisi çok incedir. Onları nemlendirmek için petrol bazlı jöleleri kullanın. Masaj iyi gelir ve dışarı çıkarken onları çorap ve eldiven ile kaplı tutun.

Bakire hindistan cevizi yağı ekstra sıradan faydaları olduğunu duydunuz mu? Evet, sihirli bir iksir. Hem cildinizi besleyecek hem de cilt tonunuzu bile parlatacak hafif bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Kış aylarında güzellik için; Zeytin yağı ve ılık suyun mucizesi!

Sağlıklı ve parlayan ciltler için bu kış, bedeninizi zeytinyağı harikalarına teslim edin. Bir dakika kısık ateşte zeytinyağını ısıtın. Bu ılık yağı iyice uygulayın ve ertesi sabah arkasından krem takip edecek şekilde yıkayın.

Ayaklarınızı yaklaşık 10 dakika ılık suda tutun. Ponpon (Sünger) taşıyla ölü deriyi almak topuklarınıza sürtün. Daha sonra çatlak topuklara bazı ev yapımı losyonları uygulayabilirsiniz. Bunu yatmadan 20 dakika önce yapın.

Kış ve güzellik!
Kış ve güzellik!

Basitçe ter kokusunu engelle!

Yünlü ürünler bazen vücudumuzun terlemesine neden olur. Doğal ürünler aracılığıyla kötü kokuyu önlemek için, limon ve gül suyu karışımı kullanın. Bir kaşık limon ile 2 damla gül suyunu dipten karıştırın. Karışım ile koltuk altınızı temizleyin ve sonra giysinizi giyin. Bu karışım yünlü ürünler nedeniyle meydana gelen terlemeyi engellemek konusunda vücudunuza yardımcı olacaktır.

Tırnaklar kış sezonunda, bazı insanlarda kırılgan olmaya eğilimlidir. Zeytinyağı ile tırnaklarınıza masaj yapın ve sonra onların parlaklık ve renklerini korumak için buna düzenli devam edin.

Vücudun diğer parçaları özellikle kalça ve dirsek gibi vücut unsurları pek dikkate alınmaz. Onları göz ardı etme eğilimindeyiz ve onların pul pul dökülmesini izleriz. Onları, sadece herhangi bir nemlendirici ile güzelce  nemlendirin. Cildinizi sağlıklı tutmak ve kalitesini korumak güzelliğiniz kadar önemlidir.

Kış aylarında güzellik için ip uçları!
Kış aylarında güzellik için ip uçları!

Kış Güneşi!

Son olarak, kışlar bulutlu ve kasvetlidir ama güneş her zaman iş başındadır. Gündüzleri her zaman çevrende bulunan zararlı güneş ışınlarını takip et. Korunmak için güneş ışını koruma faktörü içeren kremler kullanın! Güneş kavurucu olmasa da ya da gökyüzü sana gülümsemese de koruyucu kullanın.

 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.