Güzel Bilgiler

İyi Parfüm Nasıl Olmalıdır 2023? Yazın güzel Kokun!

İyi Parfüm Nasıl Olmalıdır 2023? Yazın güzel Kokun | Parfüm bir aksesuar gibidir, sizi giydirir. Ayrıca ruh haline, zamana ve mevsimlere uyum sağlayarak herhangi bir kıyafeti tamamlar. Ve tıpkı gardırobun değişimi gibi, her yaz giymek için koku değişikliğine hazırlanmalıyız.

Meyveli, çiçekli, narenciyeli, çiçekli ama aynı zamanda yoğun, odunsu kokular. 2023 yazının kokuları olarak seçilebilir! Size en uygunu hangisi?

Bu yazıda, yaz kokuları hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız. Yapmanız gereken tek şey sizin için en iyi yaz kokusunu seçmek.

Yaz parfümü nasıl olmalı?
Yaz parfümü nasıl olmalı?

İyi Parfüm, Yaz Parfümü Nasıl Olmalıdır 2023?

Parfümlerin mevsimselliği, günün veya yılın herhangi bir saatinde hep aynı şeyleri süremeyeceğiniz anlamına gelir. Bir yaz günü boyunca en iyi gelişen bazı kokular ve bir kış gecesi için uygunsuz olabilir.

Tabii ki, bu imza kokunuzun parfümünüzde hakim olmayacağı anlamına gelmez. Sadece yaza girerken hafif koku değişikliği yapmak sizi üzmez.

Bunu anlamak, yaz için harika bir kokuyu nasıl seçebileceğinizi bulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca aklınızda bulundurmanız gereken daha birçok şey var. Yani biz de size bunu göstermek için buradayız.

Yaz Parfümü: Neden yaz için kokular var?

Mevsimsellik hakkında kısaca konuşalım. Çünkü bu konuda az bilginiz varsa parfümlerin mevsime bağlı olarak nasıl güçlü olabileceğini merak ediyor olabilirsiniz.

Parfümün cildinize yayılmasına izin verdiğinizde, cildinizin yaydığı ısı sayesinde sürekli olarak salınır. Bu nedenle kanın bileğiniz gibi cilde yakın aktığı bölgeye püskürtülerek test edilir.

Zaten Güneş’in altındayken, cildinizin sıcaklığına çok az ihtiyacınız vardır. Bu güneş ışınları kokuyu daha da hızlı buharlaştırmaya yardımcı olacak ve havaya daha yoğun bir şekilde salacaktır.

Kış kokuları daha ağır, klonlama kokuları olma eğilimindedir. Yani bunların yaz güneşi altında amaçlanandan çok daha yüksek bir oranda buharlaşması, boğucu olacaktır.

Bu nedenle yaz kokuları daha hafif, temiz ve taze formülasyonlar içerme eğilimindedir. Böylece yazın sıcağında bile kendilerini güzel ve rahat hissedeceksiniz.

Yaz için en iyi parfüm!
Yaz için en iyi parfüm!

İyi Parfüm, Yazın iyi gidecek kokular:

Sıcak yaz güneşinde parfümlerin dinamiği daha serin havalarda olduğundan biraz farklıdır. Yani yaz parfümlerini iyi seçmeniz için bazı ip uçları vardır.

 • Güneş tam tepede olduğunda doğrudan cilde parfüm püskürtmekten kaçınmak en iyisidir. Bu, belirli cilt rahatsızlıklarına neden olabilir. Bu nedenle bunun yerine giysilerinize püskürtmek en güvenlidir.
 • Yaz aylarında SAT’ları tercih edin. Genel olarak EDP’lerden çok daha fazla yoğunluk olacaktır. Ancak yaz aylarında kokumuzun daha hafif olması için ödeme yaparız. Bu nedenle bir EDT bunu başarmanıza yardımcı olacaktır.
 • Daha az vurgu arayın. Bazen yaz güneşinde yoğun vurgulu kokulara ihtiyacınız olmaz. Daha az notaya sahip kokular genel olarak daha hafif hissettirme eğilimindedir, bu da en iyisidir.
 • Şu tropikal dokunuşlara gidin. Yani yaz, insanların eğlenmeye hazır olduğu zamandır. Ayrıca hiçbir şeyin tropiklerin kokularından daha fazla eğlenceyi olmadığı bir zamandır. Tropikal meyveler ve çiçekler bu mevsim kokularda harika seçimlerdir.
İyi parfüm, Yazın güzel kok!
Yazın güzel kok!

Yaz Parfümü: Yaz aylarında kaçınılması gerekenler:

Yaz aylarında sık sık sürmeyi planladığınız kokular için kesinlikle kaçınmanız gereken birkaç şey vardır. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Bazı şeylere hayır demek hayırlıdır. En çok kışın kullanılan kokularda kaçınılmalıdır. Buna tütün, deri, baharatlar ve kehribar gibi daha kalın kokular dahildir. Sıcakta, bunlar boğucu hissettirmeye başlayabilir.
 • Aşırı koku dokunuşlarından uzak durun. Daha fazla vurguya sahip olmak daha karmaşık bir kokuya izin vermeyi gerektirir. Ancak bu kokular ısıya karşı geldiğinde tüm bu etkiler aynı anda uçuşur. Yani bu da çok ağır olabilir.

İyi Parfüm, Mükemmel yaz kokusunu bulmanıza yardımcı olacak ipuçları:

Yapılması gereken notları göz önünde bulundurabiliriz. Ancak yine de bir yaz kokusu ararken nelere dikkat etmek gerektiğini bilmek zor olabilir. İşte size göz kulak olması için bazı bilgiler:

 • Narenciye, florals, yeşil notalar, su notaları ve meyveler gibi daha hafif notalar. Özellikle hindistancevizi ve mango gibi tropikal olanlar, tipik olarak yaz kokularında görülür.
 • Ne sevdiğinizi biliyoruz. Yani herkes farklıdır. Ayrıca şaşırtıcı kokmak için ne buldukları ve ne bulmadıkları söz konusu olduğunda herkesin farklı zevkleri vardır.

Sevdiğiniz vurguları içeren yaz kokuları kullanmak en iyisidir. Bunların yaz için ‘güvenli’ olduğundan emin olun.

 • Baharatlar veya kehribar veya tütün içeren çok ağır bir şeyden kaçının.
 • Nerede giyeceğini düşün. Yaz aylarında çok eğlenceli şeyler olur. Plaja gitmek, doğum günü partileri, spor yapmak ya da düğünlere katılmak olabilir. Yine de tüm bunlar için farklı bir kokuya ihtiyacınız yoktur. Yani en çok gidebileceğiniz yerleri düşünün.

Yazın neredesin?

Eğer plaj olacaksanız, taze ve havadar bir şeyler iyi gider. Yani narenciye kabuğunu gibi. En iyi plaj kokuları önerilerimizi unutmayın. Eğer bu bir düğün olacaksa, muhtemelen daha fazla çiçekli bir şeylerle daha iyi olursunuz.

Konumun her zaman çok fazla etkiye sahip olacaktır.

 • Bir denemelisin. Hangi kokuları test etmekten başka hoşunuza gitmeyeceğini bilmenin daha iyi bir yolu yoktur. Bir mağazada örnekleme yapıyorsanız, kokuyu dışarıda bir yürüyüşe çıkarmak isteyeceksiniz.

Parfüm mağazalarının içleri serin olma eğilimindedir. Bu nedenle dışarı çıktığınızda kokunuzun sahip olacağı davranışı değişecektir. Performansını test etmek için güneşte yürüyüş yaparken deneyin.

İyi parfüm, Yaz parfümü plajda
Yaz parfümü plajda

Yazın ne yapıyorsun?

İnsanlar yaz aylarında düğün ve akşam yemeklerine giderler. Ancak o sezonun en iyi şeyi bu değildir. Çoğu insanın ise aklına getirdiği dışarıda takılmak, spor yapmak, yüzmek ve plaja gitmektir.

Bunların hepsi çok sıradan aktiviteler çünkü yaza hakimler. Bu nedenle, yaz kokunuz için çok özel bir planınız yoksa, “rahat kokan nedir?” diye düşünün. Sana sıradan ve güzel bir koku gibi kokan şeyi düşünüp kullanıyorsun. O kadar!

Yaz Parfümü: Yaz için harika kokulara bazı örnekler:

Aslında yaz kokuları söz konusu olduğunda size kesin önerilerde bulunabiliriz. Ancak size mükemmel uyan bir şey seçmeniz en iyisidir.

Buna sebeple, kontrol etmeyi düşünebileceğiniz birkaç kokuya dikkat çekeceğiz.

Bunlar şunlardır:

 • Tom Ford Neroli Portofino
 • L’eau d’Issey Döküm Home
 • Bvlgari Aqva
 • Paco Rabanne Invictus
 • Creed Orijinal Vetiver
 • Coach Hayalleri
 • Acqua di Parma Colonia
 • Marc Jacobs Papatya Rüyası Göz Kamaştırıyor

Yaz için mükemmel bir koku bulmak biraz zor olabilir. Ancak tam olarak nelere dikkat edeceğinizi (ve nelerden kaçınacağınızı! ) biliyorsanız. Kendinize mevsimsel bir dayanak noktası bulacak ve harika kokacaksınız.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.